Rüyanızda gördüğünüz nesneyi yazıp ara butonunu tıklayın

A Sözlüğü


rüyada abajur görmek
yakın gelecekte bir işten maddi bir kazanç sağlanacağını faydalı bir işe başlamaya geliri önceden bilinen ve belli olan işleri belirtir. O anda bilmediğiniz daha sonradan ortaya çıkabilecek bir iş ..

rüyada abanoz görmek
iyi olmayan sonuçlarla karşılaşmaya işarettir. Kimileri de abanoz görmeyi kuvvetli ve inatçı biriyle karşılaşma olacağına yorarlar. Abanoz ağacını erkek görürse neşeli varlıklı bir kadına; kadın gör ..

rüyada abdest almak görmek
sermayesi olmadan mal kazanacağına işaret eder. Rüyada abdestin bozulması ise bir dönem geçici sıkıntılar yaşayacağını belirtir. Bir kimse Rüyada Abdest üzerine abdest aldigini görse "Abdest üze ..

rüyada abı hayat görmek
hastalıklarınıza ve dertlerinize çare bulacağınız anlamına geliyor. Abı hayat suyundan içmek yaşadığınız sürece hastalık ve dertlerle uğraşmayacağınıza delalet eder. Ebedî dirilik suyunu içtiğini ..

rüyada abla görmek
yakında iyi bir haber almak demektir. Bekarlara evlenebileceğini belirtir. Ablanızı veya ablanızın olduğunu görmeniz bütün işlerinizde koruma göreceğinize ve ömrünüzün uzun olacağına işarettir. R ..

rüyada abluka görmek
düsmanlari tarafindan isine sekte vurulacagina ve rakipleri yüzünden büyük zararlara ugrayacagina delalet eder. Etrafindaki ablukayi yararak bundan kurtuldugunu görmek isinde ve ticaretinde ilerleye ..

rüyada abraş görmek
zevcesi ile arasında münakaşaya delâlet eder.. Rüyada abraş görmek hoşa gitmeyen bir şeyle karşılaşmaya delâlet eder. Dost ve ahbaplarından birinin Abraş olduğunu görmek ise o kişi ile dostlu ..

rüyada acele görmek
Ibni-i Sirin e gore (r.a): Acele etmek ruyada pismanliga isarettir. Cabir ul-Magribi ye gore; ruyada acele dusunme ile dusunme de acele ile kiyaslanir. Dusunup acele etmedigini gormek her iste acel ..

rüyada acem görmek
zengin bir kimseden iyilik ve menfaat görür. Rüyada tanımadığı yani yabancı bir adamı görmek yeni bir arkadaşa Delâlet eder. Bazı kere de Acem görmek ticaretle tabir olunur. Yine rüyasında y ..

rüyada acemi görmek
bazi sakincalari yüzünden çok önemli bir karari yerine getiremeyecegine delalet eder. Acemiligi yüzünden yaptigi isi bozmak bulundugu bir iste veya memuriyette basarili olamayacagina isarettir. ..

rüyada acenta görmek
sevdiği birine acı çektirir. Veya bir dostunu kaybeder Rüyada görülen her çeşit acenta yaşadığınız hayatta ufak tefek değişiklikler olacağına delalet eder. Rüyasinda bir vapur veya bir tren ac ..

rüyada acı görmek
birden sevinmek demektir. Bir söz veya duyacağı şeyler bu sevince de söylenecek neden olabilir. Rüyada acı çekmek tam aksine olarak yorumlanır genelde. Duyulan acı büyük huzur ve mutluluğa işaret ede ..

rüyada acı çekmek görmek
özel kişisel meselelerini başkalarına anlatmaması ve bazı şeyleri kendisine saklamayı öğrenmesi gerektiğine işarettir. Diş ağrısı: Rüyada diş ağrıması yakında sevindirici bir haber alacağınıza işaret ..

rüyada acıkmak görmek
maddi konularda kazanç sağlayacağını belirtir. Çocuğu dilenciyi veya bir hayvanı doyurmak ise hayırlı bir iş yaparak manevi kazanç sağlanacağını belirtir. Karnı acıkarak yemek yemek tövbeyi tut ..

rüyada acımak görmek
kendisinin acıdığını görmek gufrana ilâhî rahmetin üzerine nail olduğunu görmek nimete ve rızkın artmasına delâlet eder. Kendisini Rahîm çok merhametli ve sevinçli halde görmek Kurân-ı Kerim ..

rüyada acuze görmek
evlilikte sıkıntıyı ya da işlerinizin ters gitmesine ve üzüntülü anlar yaşayacağınıza işarettir. Rüyada çirkin acuze tabir edilen yasli kadin görmek uzun ömre isarettir. Acuze kadindan bir masa ..

rüyada acve görmek
temiz helal ve sayisi bilinmeyen toplu bir mala delalet eder. Acve ve kuru hurma özellikle Medine hurmasi her derde devadir. Medine de yetişen bu hurma hastalıktan kurtulmaya temiz ve helal mala ..

rüyada aç görmek
rüyada aç kimseye yemeli vermek; ona paraca yardım etmeye aç bir insanın elinden yiyeceğini almak; ona yardım etmeyeceği gibi onun aleyhinde bulunarak başkalarından göreceği yardıma engel olmaya iş ..

rüyada aç gözlü görmek
içinizdeki üzüntüden bir süre daha kurtulamayacağınıza işarettir. Aç gözlü bir kisi ile karsilastiginizi veya sizin aç gözlülük yaparak bir sey hakkinda daha fazla istekte bulundugunuzu görmek ..

rüyada açgözlülük görmek
Rüyanızda aç gözlü birini veya kendinizin açgözlülük yaptığınız görmeniz hafif bir rahatsızlık geçireceğinize ve sizi sarsmış olan keder ve üzüntülerden bir süre daha kurtulamayacağınıza delalet eder. ..

rüyada açık gözlülük görmek
görevli ise bir iş yapmak için rüşvet aldığına esnaf ise ölçü ve tartı hilesi ile insanların hakkını yediğine işçi ise işinde dürüst çalışmayıp dalga geçerek işvereni zarara uğrattığına ev hanımı ..

rüyada açılış görmek
insanların hayrına olan bir işin güzel günlerin kısa sürede geleceğine işarettir. rüyanızda okul mağaza hastane ve benzeri herhangi bir yerin açılması dolayısıyla bir açılış merasiminde bulundu ..

rüyada açlık görmek
maddi konularda kazanç sağlayacağını belirtir. Çocuğu dilenciyi veya bir hayvanı doyurmak ise hayırlı bir iş yaparak manevi kazanç sağlanacağını belirtir. Rüyada açlık görülmesi; ihtirasla yor ..

rüyada açma görmek
bir yoksulu düşüneceğiniz konusundaki vaadinizi gerçekleştirmeniz gerektiğine işaret eder. Boş laf ve kelimeler etmemeniz adaklarınıza ve verdiğiniz sözlere dikkat etmeniz gerektiği anlamına da geli ..

rüyada ad görmek
rüyasında çocuğuna isim taktığını görmesi; evlatlarının onu tatmin edecek şekilde yetişmeyeceklerine işaret eder. Yine bir kimsenin rüyasında başka bir isimle çağırıldığını görmesi; eğer çağırılan a ..

rüyada ada görmek
yeşil ada hayırlı nimete insanların yaşadığı ada huzurlu ve sonu güzel olan hayata işaret eder. Bekarlar için güzel bir aşk yaşayacağını evliler için ise evlilik hayatında maddi veya manevi sıkı ..

rüyada ada tavşanı görmek
büyük kısmet ve rızka nail olacağınıza talihiniz ve bahtınızın açılacağına yorumlanır ..

rüyada adaçayı görmek
toplamak veya ada çayı içmek dışarıdan gelecek biri tarafından evinizdeki huzurun bozulacağına delalettir. Bir kimsenin rüyasında adaçayı içtiğini görmesi; sevinçli bir hadise ile karşılaşacağına ..

rüyada adak görmek
bazen de şerre yorumlanır. Rüyanızda adak için bir sürüden kurban aldığınızı görmeniz; verdiğiniz bir sözü yerine getireceğinize rüyanızda aldığınız adağı kesip dağıtmadığınızı görmeniz; malınızın z ..

rüyada adale görmek
sağlığa dikkat edilmesi gerektiğine ve aşırı çalışma nedeniyle sıhhatinizin bozulduğuna delalet eder. ..

rüyada adalet görmek
davranışlarınıza dikkat etmeniz gerekir bazı karışık olaylarla karşılaşabilirsiniz. İnsanlara karşı zor durumda kalabilirsiniz diye yorumlanır. ..

rüyada adam görmek
yeni ve iyi bir arkadaşlığı gösterir. Adamla kavga etmek ev içinde bir sıkıntıyı; adam öldürmek eski bir düşmanlığın canlanmasını veya bir dedikodu yüzünden sıkıntıya düşmeyi belirtir. Adama yiyece ..

rüyada adapte görmek
Bir kimsenin rüyasında yabancı bir dille yazılmış bir eseri kendi diline adapte (tercüme) ettiğini görmesi; başkalarını taklid etme düşünce ve hevesinden vazgeçmesine ve herkese (içi başka dışı başka ..

rüyada adasoğanı görmek
kendisinin kötü anılmasına neden olacak bir yapmayı arzu eder. Rüyada adasoğanının görülmesi; tehlikeli bir insanla yorumlanır. Bir insanın rüyasında elinde adasoğanı bulunduğunu görmesi; kötü niy ..

rüyada aday görmek
eğer evli ise kocasından çok mal kalacağına bir kimsenin rüyasında başka birini desteklemek maksadıyla oy kullanmak için sandık başına gittiğini görmesi; o kimsenin sevdiği bir arkadaşından büyük bi ..

rüyada adem peygamber görmek
o dönemde olmasını istediği birçok şeyin gerçekleşeceğini belirtir. Adem Dünyada ilk rüya gören ve bunu ilk defa yorumlayan olduğu için; tabir ilminde başarılı olmaya Hacca gitmeye ve dostları ile b ..

rüyada adese görmek
Rüyanızda adese görmeniz; dost ve ahbaplarınızın hakkınızdaki görüş ve fikirlerini yanlış anladığınızdan dolayı onlarla bir türlü anlaşamadığınıza ve aranızdaki mesafenin daha da uzadığına bir işarett ..

rüyada adet görmek görmek
rüyada adet görmek ve rüyada ay başı olmak yada rüyada hayız olmak şeklinde yapılacak aramalar ile ulaşabilirsiniz: Rüyasiında adet olduğunu görmek dini inancında şüphe yada fesat olduğuna işare ..

rüyada adı duymak görmek
sizi sevindirecek güzel bir haberin müjdecisidir. Tanıdıklar arasında daha çok sevilip sayılmaya yorumlanır. ..

rüyada adım görmek
Bir kimsenin rüyasında bir yeri adımladığını görmesi; bu sıralarda o kişinin iş hayatında çok önemli meseleleri halletmek mecburiyetinde kaldığına ve bu nedenle de sinirlerinin bozulup stres içinde ka ..

rüyada adi iskemle görmek
hayırlı ve uğurlu kadına eğer iskemlenin üstünde bir başka iskemle varsa yüksek makama işaret eder. Banyoda oturulan iskemlenin görülmesi; temizlik ve kirlerden arınma ile yorumlanır. ..

rüyada adilane görmek
eğer borcunuz varsa bir ahbabınızın yardımı ile bu borcunuzdan kurtulacağınıza eğer bir düşmanınızdan korkuyorsanız yine dostlarınız sebebiyle bu korkuyu da bertaraf edeceğinize işaret eder. ..

rüyada adiyat süresi görmek
yolcu için yolunun kesileceği ile yorumlanır. Eğer rüyayı gören kimse yolculuğa çıkacak ise çıkmaması tavsiye edilir. İbn-i Kesîr in yorumuna göre: Rüyasında Adiyât Sûresi ni okuyan veya dinleyen k ..

rüyada adliye görmek
bir avukatın sizi savunduğunu görmeniz; bozuk işlerinizin düzeleceğine işarettir. Mahkeme kapısından çıktığınızı görmeniz; sonuçlanmasını beklediğiniz işlerinizin biraz daha uzayacağına mahkeme kapı ..

rüyada adliye binası görmek
borç ve diğer akitlerde gösterilen umursamazlığa dünya hayatından sonra kişinin her şeyden hesaba çekileceğini unutmuş görünmesine delalet eder. İşlerin bozulacağı ve sıkıntı çekileceğini belirt ..

rüyada adres görmek
Adres almak veya vermek:akraba ve dostlarınızı ziyaret edeceğiniz anlamına gelir. Rüyada adres almak veya vermek; bugünlerde dost ve akrabaların ziyaret edilmesi gerektiği ile yorumlanır. Rüyanızda ..

rüyada af görmek
işlediğiniz sevaplardan dolay ALLAH IN sevgili kullarından birisi olduğunuzu size müjdeler. Af dilemek bir haksızlığa uğrayacağınız ve bundan duyacağınız üzüntü duyacağınız anlamındadır. Affetmek ..

rüyada af dilemek görmek
(bkz; Ali İmran Sûresi âyet: 134) Rüyada biri­nin işlediği bir suçtan dolay af dilediğini ve affedildiğini görmesi; o kimsenin herkese karşı iyi niyetli olduğuna işarettir. Bir kimsenin işlediği suç ..

rüyada aferin görmek
huzurlu bir yaşama kavuşacağınıza maddî yönden iyi bir duruma geleceğinize ve günah işlemekten sakınacağınıza delil sayılır. ..

rüyada afet görmek
heyelan salgın hastalık yangın ve benzeri bir afete maruz kaldığını görmesi; o kimsenin dini vazifelerini yerine getirmediği için büyük bir günaha girdiğine veya iş hayatında yapacağı hatalar yüzün ..

Sayfalar:

reklam - gizlilik