Rüyanızda gördüğünüz nesneyi yazıp ara butonunu tıklayın

K Sözlüğü


rüyada kabus görmek
başarısız olacaksınız. Boğazınıza da dikkat edip abur cubur yemezseniz iyi edersiniz. Kabuslar normal rüya sayılmazlar ve yorumlanmazlar.Rüyada yataginizdan bir kabus görerek uyandiginizi görmek is ..

rüyada kaf suresi görmek
ilme hayır kapılarının açılmasına ve rızkın genişliğine işarettir. İbni şirin (rahmetullahi aleyh)’in tabiri: Rüyada Kaf sûresini okudu­ğunu gören kimsenin rızkı genişler. Nablusi (rahmetullahi al ..

rüyada kafes görmek
kafesin insan hayatında ne anlama geldiğini ve ne amaçla kullanıldığını idarak etmek gerekir. Zira insan kendisine anlam ifade eden nesneleri rüya anında bilinç altından çıkarıp yansıtır. Kafes bir c ..

rüyada kafirun suresi görmek
okumak veya ondan bir parçayı okuduğunu görmek; Dininin ve imanının sağlam olmasına gerçek imana işaret eder ayrıca kâfirun suresi imansızlara karşı savaş etmeye delalet eder. ..

rüyada kamer suresi görmek
hapsedilir ve hapisten çıkar. Allah Teala onu kötü kişilerin kötülüklerinden muhafaza eder. Kıyamet gününde de yüzü ayın ondördü gibi parlak gelir. Bazı tabir-ciler “şüpheden uzaklaşır. Dini hayatını ..

rüyada kan görmek
savaş ve felaket haberi olarak yorumlanır. hayal kırıklıgına ugrayacak ve uzuntulu gunler yasayacaksınız demektir. arkadaslarınıza dikkat edin demektir. kan aldırmak dinlenmeniz gerektigine yorumlan ..

rüyada kapı görmek
rüyada kapı açmak kapıdan geçmek neye yorumlanır. Kapı bi yerden başka bir yere geçmek için kullanılan geçitlere denir amacı giriş ve çıkışların kontrol edilmesini sağlamaktır. Giriş yoğunluğuna gör ..

rüyada kaptan görmek
Rüyada kaptan iyiye yorumlanır. İşler iyileşecek kazanç düzelecek demektir. Hayaliniz olacak anlamındadır. Eğer rüyayı kadınsa çevresine kıskanç insanlarla dolacağı ve birçok düşmanı olacağına işare ..

rüyada kar görmek
kar rüya tabirlerini öğrenmek istiyorsanız aşağıdaki rüya tabirini dikkatlice okuyup bulunduğunuz mevsime göre olan yorumlar ile ilgileniniz. Rüyada kar görmek sıhate kavuşmaya hastalıklardan iy ..

rüyada kardeş görmek
Erkek kardeş mal ve dünyalıkta ortaklığa yahut kerdeşin içinde bulunduğu durumuna Kızkardeş kişinin kendisinden şefkat ve ilgi bekleyen bir yakınına yahut kardeşi varsa onun durumuna delalet eder. R ..

rüyada karınca görmek
akrabaya mal ve nimete yahut yolculuk ve ayrılığa; Karıncanın uçarak evden uzaklaşması ev halkından birinin gurbete gitmesine Çok karınca orduya kalabalık insan topluluklarına yahut mal ve nimete ..

rüyada karpuz görmek
Karpuz satın almak yeni bir işe para yatıracağınıza; karpuz kesmek kötü haber almaya; karpuz yemek dedikodunuzun yapılacağına yorumlanır. Tarladan karpuz almak bir akrabalarını ya da arkadaşlarını ..

rüyada kartal görmek
güzel bir adla anılmaya övgüye ve memuriyete; Kartal ülkenin melikine eve bir kartal konması devlet kuşu ve talihli günlere Kartalı sevk ve idare etmek yahut ona binerek uçmak şeref ve yüceliğe K ..

rüyada kasa görmek
Elinize ya toplu para geçeceğine ya da elinizden toplu para çıkacağına yorumlanır. Elinize ya toplu para geçeceğine ya da elinizden toplu para çıkacağına yorumlanır. Rüyada bir kasa gördüyseniz aşk ..

rüyada kasap görmek
Mal taksimi yapan kimseye yahut Azrail aleyhisselama üzüntü ve kederden kurtulmaya mahkumun kurtulmasına; Kasabın bıçağını almak kuvvet ve kudrete Kasap bazen kan dökücü kimseye hastalıktan sonra ..

rüyada kasas suresi görmek
rüya sahibinin Allah tarafından bir yerde imtihan edilmesine helal mal ilim ve idrakle rızıklanmaya işarettir. İbni şirin (rahmetullahi aleyh)’in tabiri: Rüyada Kasas suresini oku­duğunu gören kim ..

rüyada kaş görmek
rüya tabirleri kaş yorumu: Kaş gözün hemen üstünde olan yüze genel olarak estetik bir görüntü katan ama aslında güneş ışınların kırmaya yarayan tüy topluluğudur. Rüyada kaş görmek bu esaslara dayalı ..

rüyada kavga görmek
Rüyada kavga etmek uzun yaşayacağınızı ve iş hayatında başarılı olacağınızı ifade eder. Dünya islerinden bir is için biri ile kavga ettigini gören geçim için gayret eder. Bu kavgada yenilen istedig ..

rüyada kaza görmek
fakat bunu size bağlı bulunan bir başka dostunuzun önüne geçerek bu ya yi kapatacağına yorumlanır. rüyada kan çıkmadıgı taktirde kaza iyiye yorulur. kaza yasamda iyi degisiklik demektir. basına bi ..

rüyada kedi görmek
o kişi hastalanır uzun süre hasta yatar. Kendisinin kedi şekline dönüştüğünü görmek kötü işlerden geçimini sağlamak demektir. Kedi İnsanın hizmetçisi yahut koruyucusuna; insana hem zararı hem yarar ..

rüyada kefaret görmek
kefaret niyetine yaptığı şeyleri görmek borçlarını ödemek için yeterli maddi manevi güce işaret eder.. Rüyada kefaret gören kişi varsa borcunu ödemeye gücü yetecek demektir. Rüyada kefaret verdig ..

rüyada kehf suresi görmek
uzun ömre güzel hale bol rızka işarettir. İbni şirin (rahmetullahi aleyh)’in tabiri: Rüyada Kehf suresini okudu­ğunu gören kimse isteklerine kavuşur ömrü uzun olur o kadarki yaşamaktan bıkar ve öl ..

rüyada kevser suresi görmek
çok fazla kurban eda etmeye zengin olmaya ve dünya ile ahiret hayatında güzelliklere ve hoş bir durumda olmaya delalet eder Kevser suresi gören kişinin hiç çocugu olmaz. Büyüklerden yardım ve ..

rüyada kolye görmek
sevilen bir kimse olduğunuzu işaret eder. Birsine kolye hediye etmek aşık olacağınıza yorumlanır. Bir kadının rüyada gördüğü kolye önün süs eşyası meydana gelecek kız çocuklarıdır. Eğer kadının ..

rüyada konser görmek
bir şarkıcı ya da müzik grubunun hayran kitlesi yada dinleyici topluluğu önünde gösterdiği performanstır. Rüyada konser görmek ise iki şekilde yorumlanır. Birincisi; rüyayı gören kişi bayansa öze ..

rüyada koyun görmek
şerefli ve saygıdeğer bir kadına; ganimete çocuğa hayırlı ve bereketli mala Koyun peşinde gitmek bir kadının ardı sıra gitmeye Koyun sağmak ya da etini yemek hayra ermeye rızık ve nimete Koyun ..

rüyada kömür görmek
karbonlu maddelerin havasız ve kapalı yerlerde yanmasından oluşan siyah renkte bitkisel kaynaklı içinde yüksek miktarda karbon bulunan katı yakıttır. Rüyada kömür görmek ise yetim hakkı yenilerek ..

rüyada köpek görmek
ne anlama gelir? Rüyada kendinize bir tane köpek satın aldığınızı görmek sizin toplum ile güzel sohbetler içerisinde bulunmanıza delalet eder. Rüyada köpek ısırdığını örmek ise bir dostunuz vesiles ..

rüyada köprü görmek
Yiğitliğe saltanat hayır/hasenata ve murada delalet eder. Aynı zamanda dünya hayatına cinsi münasebete evin hanımına üzüntü ve sıkıntılrdan kurtulmaya; iş bitiren iyiliksever kimseye doğru yol ..

rüyada kör görmek
o kimsenin bir mirasa konacağına kişinin rüyasında kör bir adamın elinden tutarak bir yerden geçirdiğini görmesi o kimsenin düşmanlarından kendisi hakkında düşüncelerini anlayarak durumunu buna göre ..

rüyada kötülük görmek
Kötülüğü Menetme.) Kötülük yapan kişinin sahte arkadaşlar ve düşmanlar tarafından kuşatılacağı anlamına gelir. Tam tersi iyilik olarak yorumlanır. Rüyada bir kisiye kötülük ettigini görmek kendi son ..

rüyada kral görmek
zor zamanında rüya sahibinin yanında olup destek olacak dostlara işarettir. Kral görmek çok hayırlı bir rüyadır.Mesleki hayatında başarıya ulaşmak ve gelecekle ilgili planlarında yapması gerekenler ko ..

rüyada kuaför görmek
rüyayı gören kişinin karşı cinste birinden çok etkileneceği ve ona güzel görünmek onu etkilemek için daha bakımlı olacağı anlamına gelir.Rüya sahibi saçında ve giyiminde değişiklikler yapacak dış görü ..

rüyada kuran görmek
iyiye yorumlanır.. İyiliklerin güzelliklerin ve mutlulukların işaretidir. Çok güzel bir rüya olan Kuran görmek rüya görenin Allahü Teala tarafından korunduğunun işaretidir. Hasta bir kimse rüyasın ..

rüyada kuran-ı kerim görmek
mirasa emanete hüküm ve kuvvete helal rızka; aydınlık ve dosdoğru istikamete dünya ve ahirete ait bütün meselelerin bağlı bulunduğu kanun ve prensiplere işaret eder.. Kuran bazen bağ ve bahç ..

rüyada kurban bayramı görmek
yabancı oluşlarından. Yollarda çatapat kız kaçıran ve fişek sesleri olurdu. Şimdilerde ise her çocuk ve genç teknolojinin esiri durumunda. Güzellikleride var elbette. Allah (c.c.) kurban bayramın ..

rüyada kurban kesmek görmek
borçlu ise borcunu ödeyeceğine ve servet sahibi olacağına eğer istiyorsa hacca gideceğine hasta ise iyileşeceğine yorumlanır. Hasta kurban kesen ölür. ..

rüyada kurt görmek
kurt neye delalet eder ve neye dikkat etmemiz gerekir.. Kurt görmek zalim hain yalanci bir amir tabir olunur. Kurt eti haram mala sütü ise korku ve endiseye isaret eder. Kirmaniye göre; rüyasin ..

rüyada kuzu görmek
İbni sîrin (rahmetullahi aleyh)’in tabiri: Rüyada kuzu anne babasına itaatkâr erkek çocuğa delalet eder. Kendisine kuzu hibe edilen kimsenin hanımı hamile ise erkek çocukla müjdelenir. Rüyada büt ..

rüyada kürtaj görmek
rüyayı gören kadının yanlış bir karar almak üzere olduğunun da habercisidir. Rüyada kürtaj yaptirdigini gören bir kadinin kocasinin emaneti olan namusuna dil uzatacak kimselerle arkadas olmasina ve ..


reklam - gizlilik