Rüyanızda gördüğünüz nesneyi yazıp ara butonunu tıklayın

Rüyada ateş görmek


Ünlü rüya tabircileri rüyada ateş görülmesini değişik şekillerde yorumlamışlardır

Danyâl (a.s.)ın yorumuna göre: Bir kimsenin rüyasında dumansız ateş görmesi; o kimsenin devlet başkanına yaklaşacağına, durgun olan işlerinin açılacağına ve zor olan işlerinin de kolaylaşacağına işaret eder

Kişinin rüyasında kendisini ateşe attığını ve fakat yanmadığını görmesi; devlet tarafından zulme uğrayacağına delalet eder. Bir kimsenin kış gününde ateşte ısındığını görmesi; cennete gireceğine, ateşe girip azap gördüğünü görmesi; malından zarar edeceğine veya cehenneme girmesine sebep olacak bir günah işleyeceğine yorumlanır

Bir kimsenin rüyasında insanların alevli ateşin başında toplandığını görse; o insanların bolluğa ve bereketli bir duruma kavuşacaklarına delalet eder.

Rüyasında ateş üzerinde et kızarttığını gören kimse; insanların gıybet etmelerine sebep olacak bir iş işleyeceğine veya kendisinin dedikoducu olacağına işaret eder. Elinde yanmış ateş gören kimse; devletten yardım görür.

Bir tüccar rüyasında dükkânının yandığını ve içinde bulunan eşyalarının kül olduğunu görmesi; malını aşırı fiyatla satıp halkı aldattığına, evinde yangın çıktığını gören kimsenin; malları zorbalar tarafından yağma edileceğine, elbisesinin yandığını gören kimsenin, akrabaları ve yakınları ile arasının açılacağına ya da malının zayi olmasından dolayı canının sıkılacağına yorumlanır.

Câbirul-Mağribînin yorumuna göre: Bir kimsenin rüyasında gördüğü ateşte eğer alev yoksa; düşmanlık ve dâvaya, eğer alev varsa hastalık yüzünden sıkıntı çekmeye, yerin altından üstüne ve oradan göğe ateşin yükseldiğinin görülmesi; o beldenin insanlarının Allah a isyan edeceklerine, ateşin bir yerden başka bir yere yayıldığını fakat hiçbir zarar vermediğinin görülmesi; rüyayı gören kimsenin menfaat göreceğine ve eğer fakir ise zengin olacağına delalet eder.

Rüyanızda gökten yağmur gibi ateş yağdığını görmeniz; başka mil­letler tarafından o rüyanın görüldüğü belde halkına savaş açılacağına ve savaş nedeniyle orada birçok insanların öleceğine işaret eder.

Ebu Saîd el-Vâizin yorumuna göre: Rüyada ateş görülmesi iki şekilde tabir edilir. Birincisi zararlı, ikincisi ise zararsızdır. Bir kimsenin rüyasında yakıcı olduğu halde etrafına ışık vermeyen bir ateş görmesi; üzüntüye, hastalığa ve veba hastalığına yakalanmaya delalet eder. Özellikle ışık vermeyen alevli ateşin görülmesi; belâ ve musibet ile yorumlanır.

Evlerde yangın çıktığını ve böylece bütün mahallenin yandığını gören kimsenin; o rüyanın görüldüğü yerde çatışma olacağına ve böylece toplumun malının elden çıkacağına işaret eder. Bir ovada ateş görülmesi; orada savaş olacağına, ateşin ses çıkarmasının görülmesi; savaşan insanların çığlıklarına delalet eder.

Bir kimsenin rüyasında büyük bir devlet adamı tarafından kendisine ateş verildiğini görmesi; haram bir mal alacağına, karnı yarılarak içinde ateş gören kimsenin zulmen yetim malı yiyeceğine delalet eder. Nisa Sûresinin onuncu âyeti de bu yorumu desteklemektedir. Şöyle ki. Allah (c.c.) "Haksızlıkla yetimlerin mallarını yiyenler şüphesiz karınlarına ancak ateş tıkınmış olurlar; zaten onlar alevlenmiş ateşe gireceklerdir" buyurmuştur.

Faydalı olan ateş ışık veren ateştir. Işık menfaate işarettir. Rüyasında ışık veren ateşi gören kimse; selâmet ve emniyet içinde olacağına, büyükler tarafından kendisine sevgi ve itimat besleneceğine delalet eder.

Bir kimsenin rüyasında devlet büyüklerinin kapıları önünde ateş yakıldığını görmesi; insanların onlardan fayda göreceklerine delildir. Bir kimsenin insanlarla birlikte bir ateşin etrafında oturduklarını ve ateşten zarar görmediklerini görse; o kimsenin nimete ve berekete nail olacağına işaret eder.

Bir kimsenin rüyasında evinden ateş çıktığını ve fakat dumanı ol­madığını görmesi; o kimsenin hacca gideceğine, karanlık bir gecede alevli ve ışıklı bir ateş gören kimsenin kuvvetli olacağına, üne ve şerefe nail olacağına delalet eder.

Ibn-i Kesîrin yorumuna göre: Bir kimsenin rüyasında ateş yandığını ve yangın çıktığını görmesi; kendisine, güvenilen biri tarafından kötülük geleceğine bir ateşin başka bir ateşi içine alarak yangın alanını genişlettiğini görmesi; bir devletin başka bir devlet tarafından işgal edileceğine işaret eder.

Rüyada herhangi bir mala veya bir tüccarın malına ateş düşerek yandığının görülmesi; o malın satılarak elden çıkacağına, bir kereste veya bir odun deposunda yangın çıktığının görülmesi; o beldeye bir musibet geleceğine delalet eder.

Bir kimsenin rüyasında ışığından faydalanmak için ateş yaktığını görmesi; bir konuda bilgi almak için bir âlime başvuracağına, kişinin rüyasında ateş yaktığını ve o ateşten bir kıvılcım sıçrayarak bir yerini veya elbisesini yaktığını görmesi; o kimsenin veya bir sevdiğinin zarara uğrayacağına yorumlanır.

Kişinin rüyasında büyük bir ateş yakarak kendisini o ateşin içine attığını görmesi; korktuğu ve çekindiği bir şeyden kurtulacağına, ateşi bir mangala koyup sakladığını gören kimsenin; haramdan kazandığı bir malı saklayacağına delalet eder.

Rüyanızda sobanızda veya şöminenizde yanmakta olan bir ateşin söndüğünü görmeniz; fakirleşeceğinize, bir parça ateşi yatağınızda veya karyolanızda söndürdüğünüzü görmeniz; hasta iseniz iyileşeceğinize, sıkıntıda iseniz kurtulacağınıza işaret eder. Üzerinde tencere veya kazan bulunan bir ateşin söndüğünü görmeniz; hasta iseniz şifa bulacağınıza, sıkıntıda iseniz feraha kavuşacağınıza, başınız dertte ise o dertten kurtulacağınıza yorumlanır.

Rüyanızda üzerinize kıvılcımlar sıçradığını görmeniz; arkanızdan dedikodu yapılacağına ve istemediğiniz sözlerin söyleneceğine, üzerinize sıçrayan kıvılcımların çok olduğunu görmeniz; hayra işaretle tabir olunur.

Bazı tabircilere göre: Rüyanızda dumanı olmadığı halde ışık saçan alevli bir ateş görmeniz; devlet büyükleri için kudret, yüksek mevkide memurlar için iyi bir idarecilik, orta ve aşağı derecedeki memurlar için bir üst dereceye yükselme, ticâret erbabı için büyük kazanç, bekâr bir genç için güzel bir hanım, fakir bir kimse için güzel bir yaşam, zengin için servetinin artması ve genel ifade ile herkes için hayır ve berekete yorumlanır.

Rüyada ateşten kıvılcımların saçıldığını görülmesi; kişinin kendisine olan ahdini yerine getireceğine, ateşten çevreyi karanlığa boğacak kadar duman çıktığının görülmesi; rüya sahibinin bulaşıcı bir hastalı­ğa yakalanacağına, bu dumanın gökyüzünü kapladığının görülmesi; o belde halkının devletten bir kötülük göreceklerine, dumanın beyaz olduğunun görülmesi; kötülüğün geçici olduğuna işaret eder.

Rüyada ısınmak veya herhangi bir maksatla ateş yaktığını gören kimsenin; kendisine yardım yapılması maksadıyla büyük bir zata başvuracağına, eğer yaktığı ateşten faydalanırsa arzuladığı yardımı göreceğine delalet eder.

Bir kadının rüyasında ateş yaktığını ve yaktığı ateşin de alevli bir şekilde yandığını görmesi; o kadının bir erkek çocuk doğuracağına yorumlanır.

Bir kimsenin rüyasında bir yerde ışık saçan bir ateşin söndüğünü veya söndürüldüğünü görmesi; o yerde büyük bir kimsenin öleceğine işaret eder. 7334Rüyada ateş görmek (262122) defa okundu.
Benzer rüya yorumları: kor

ateş için yapılan yorumlar
Yazan: rahime (2017-05-21 08:00:30)

Ruyamda ikitane con gordum duallarla bagirarak con kovaladim biri surunerek duvara tirmanip strain icons Dusty Ares kivilcim sacti digeri kucuk Liz cocugu onuda dualarla gondeekistedim fakat canta gibi oldu yorumlarsaniz sevinirimYazan: Eda (2017-05-08 14:37:57)

ruyamda balkonda oturuyorum ablamla mahallede evlerde ateşler vardı lav gibi ateşin heryere düştüğünü gördüm ama ablam içeriye attı kendini beni biri arkamdan balkondan aşağı gelll diye büyük sesle kendisi görülmüyordu seslenen ama ürkütücü ses tonu vard. ateşlere çekiyordu balkondan assag düştüm ateşlere ama yanmadan tam uyandım çığlık çığlığaYazan: Hasan (2017-03-19 11:58:44)

Rüyamda savaş ortamında esir düşmüşüm bireleri küllerin arasında bişey arıyordu ben bizi öldürmek için silah aradıklarını zannettim bende külleri karıştırmaya başladım hafif yanmakta olan kuran gördüm üzerinde rüküde duran birde çocuk resmi vardı kuranı aldım elimle ateşini söndürdükten sonra yüksek bir yere kaldırdımYazan: Altun (2017-03-10 12:57:08)

Ruyamda tandirda cul caput dolmus onlari yakiyorum ama bianda esimin atltini gordum ates hizlanmadan etleti cikardim atlete bisey olmadi ne anlama geliyor lutfen cevabini yazarmisinizYazan: bahar (2017-01-09 22:44:01)

Ruyada ates gormek nedir ruyamda elimde mum yada agac gibi bisey yaniyodu onu pencereden disari atmaya calisinca babaminmezarligini gorup atamiyodumYazan: rumeysa (2015-01-04 20:47:12)

ben rüyamda evimizin dumansız ateşle yandını ama ben mutfaktaki eşyaları kurtarıyorken ateş söndü ve yamur yağdı ama ben yamur dan kaçtım.Nolur buna bir mantıklı bir açıklama yapınYazan: kubr (2015-01-04 15:40:02)

Ruyamda uzerimdeki elbise biraz yaniyordu cikarip az yandigi icin tekrar giyiyordumYazan: ibrahim çatoğlu (2015-01-02 07:24:11)

Yuvarlak bir ateş var. ve bende o yuvarlak ateş içinde 5 tane idam edilen arkadaşlarımı izliyorum. yapmayın diyorum ama olmuyor dışarıdan bi ses geliyor ne olduğunu bilmiyorum onlar o sese uyuyorlar. ben oturduğum yerden kalkamıyorum ve tam iskembeye ayakları gittiği an uyanıyorum.Yazan: ayşe kırındı (2014-10-13 08:52:23)

akvaryum içinde yüzen iri balıklar ve arkasından sokakta ateşli patlayıcıların patlaması ve arkasından işyerime benzin dökülüp yanmaya başlamasını gördümYazan: ayşegül (2014-09-26 01:21:28)

rüyamda insanlarin kuyu gbi bi yer yapip ateş yakip içine insanlari atip diri diri yaktiklarini gördüm çocuklar bebekler kadinlar tek tek diri diri yakiliyodu onlarin yardim çigliklari hala kulaklarimda sanki :/ bu ne anlama geliyo acaba ?Yazan: halil el (2014-09-24 15:57:31)

rüyamda eşimin saçlarının yandığını gördüm bir türlü söndüremedim bir süre sonra üzerimden tişörtümü çıkararak başına sardım ve göğsüme kapadım bir süre sonra saçları söndü ne anlama geldiğini bulamadım yardımcı olabilirmisiniz lütfen...Yazan: nesrin dogan (2014-09-23 11:01:15)

rüyamda sobanın üstünde çay demlemişim annem bakayım diyor çaydanlık sobanın içine düşüyor elime bişey sarıp sobanın içinde kor ateşşin içinden alıyorum ama eriyor düz saydam cam dibi bişey oluyorryorumlarsanızYazan: halime (2014-04-07 22:06:39)

Merhaba ablam eşimi rüya sında cehennem. Ateşinde yanarken eşim abla benim günahımı aldınız beni ne olur kurtar diye. YalvarmışYazan: ahmet coşkun (2014-03-28 23:42:46)

rüyada topraktan ateş çıkması ne gördüm ne anlama çıkacağını öğrenemedim bilgilendirici mesaj yazmanızı diler.Yazan: sengul (2014-03-27 08:37:32)

ruyamda atesleyen babamin evinde bir eski bir yer var esek bakan yer o yerin catisi samanlik doluyumus samanlik yanmis alevlenmedi sadece cok ates her tarafa catinin yayilmis bu nedir anlamadim dorusuYazan: Serıfe (2014-03-16 17:13:37)

Erkek bebegımı lav ateşin ortasında oturduğunu gördüm ben babama gıt kurtar dıyorum ben öldü. Kurtulamaz aıyorum ama sağlam çıkıyor babam kurtarıyor cevap yazarsanı sevınırımYazan: sinan (2014-03-13 20:22:48)

Slm ben sinan gördüğüm rüya kendi vucudumdan ateş çıkıyor ve ellerimle istediğim zaman parmaklarımı şakırdattığımda çakmak gibi parmağımın ucundan ateş çıkıyodu ve avucumdakı ateşi metrelerce ileri atabiliyodum lütfen bana bir açıklama verin şimdiden teşekkürlerYazan: demir (2014-03-12 21:50:37)

merhabalar Ruyamda ocakta uc ates vardi 1.inci ates isisi yuksek 2. Ates normal 3. Ates az idi ucunide elimle atese cok yaklasmadan baktim ve en dusuk atese karar verdim. Bir anlam cikaramadim yardci olursaniz sevinirim.Yazan: günes gül ime (2014-03-10 23:52:06)

Esim rüyasında yatak odamisin yandını görmüs ilk de bende varmısım ikincide babasida varmıs sizce ne demek cevap verirsenız memnun olurumYazan: Fatih (2014-03-08 08:49:36)

Ben rüyamda balkonun zemını aşağıya doğru en az 5-6 metre kazılmış şekilde gördüm. Kuzenlerimin balkonuydu. Onu ısınmal için yakmışlardı. Aynı zamnda camdan bı ses geldı gıttık baktık. Akp nın seçim aracının gordum. Tayyıp erdoğanında fotoğrafı vardı. Akp li değilim fakat ister istemez merak ettim.Yazan: mustafa (2014-02-26 12:34:07)

rüyamda benim bindiğim ve sonradan arkamı döndüğümde dolmuş şöförünü dolmusun içinde yaktılar dolmusun arkasında en 10 adam vardı bana saldıracaklarken rüyam bitti bunu anlamı nedir.. ???Yazan: Nurana (2014-02-17 07:19:32)

Ruyamda beni birsuru yanan insanlar kovaliyor. Onlardan kacip kurtulmaga calisiyorum. Bunun yorumunu bilen var ise lutfen yazsin.Yazan: fatih (2014-02-10 12:17:45)

ben ruyamda atese tuvaletimi yaparknin gordum ins. hayrdr bu ruya anlami ne olabilir?Yazan: bora (2014-02-04 15:00:09)

Ben ruyamda arkadaşımın kız arkadaşı elindeki cubuku yere sürüyordu ve sürdüğü yerden ateş çıkıyordu bunun anlamı nedir ??Yazan: ayşe (2014-02-01 10:15:14)

ben evin bahçesinde ateş yakıyorum çocuğumu töre yüzünden ateşe atıyorum çocuğum çırpınıyor sesine katlanamayıp içeri gidiyorum bir daha geldiğimde çocuğum ateşten çıkmış olarak ellerinin içi yanmış şeklinde çıkıyor.Yazan: zeynep (2014-01-29 15:35:27)

ben bir kalp gördüm,bu kalbin yarısı ateş diğer yarısını su olarak gördüm etrafında bir sürü kişi vardı ben dahil...Yazan: kübra (2014-01-27 22:17:05)

benim rüyamda yangın vardı ve yağmur yağıyordu havada o kadar soğuktu ki donuyorduk bunun tabiri nedir çok merak ediyorumYazan: sevim (2014-01-07 10:20:40)

ben rüyamda ateşi kendim yaktım ve üstünde süt pişirdim bu neyle yorumlanır lütfen cevap yazınYazan: berra (2013-12-19 19:21:41)

rüyamda aygaz üzerinde çaydanlık unutuyorum..yanıyor geliyorum aygaza dokunamıyorum kızgın olduğundan patlayabilir diye korkuyorum sonra ışıkları kapatıyorum karanlık oluyor..ama alev ateş kalmıyor hiçbirşeyi elleyemiyorum..yorumlayamdım siz yorumlarmısınızYazan: ela ayfer (2013-12-15 00:37:30)

Ben rüyamda tandır ateşin içinde bir bebek çıkarıp veriyodu biri ama bebek yanık değildiYazan: abdullah (2013-11-28 09:33:09)

ben çiçekli bahcede yürüyodum güller vardıYazan: ahmet sivrikaya (2013-11-21 13:02:00)

3 kişi var rüyamda 1 i silahsız diğer ikisinde tabanca diğerdinde otomatik büyük bi silah vardi birbirlerini vurdular büyük silahtan çıkan kursun bi arabanın deposuna geldi benzin akmaya ve alev almaya basladı (duman yoktu) ve yangın buyudu sanki beni takip ediyordu nere gitsem ordan oraya yangın sıcradı butun arabaları yaktı benzinler döküldü yangın iyice büyüdü bi apartmanın bahcesinde kaçmaktan yoruldum ve uyuya kalmısım orda sabah oldugunda butun mahalleli yangını sondurmeye gelmiş uzak semtlerden de gelmiş bende bi suçluluk duygusu vardı sanki yangını ben çıkarmışım gibi bi korku vardı içimde lütfen yardımcı olun :(Yazan: samet (2013-11-18 19:58:23)

ben evimin yatak odasının yandığını gördüm iki gün sonrada oturma odamdaki sobanın borularının dışında yandığını gördüm dumansızYazan: mehemt (2013-11-15 11:42:28)

RÜYAMDA BİRYERE DÜŞÜYORUM ZİFİRİ KARANLIK HERYER KOŞUYORUM HİÇ DURMADAN BİRİNDEN KACIYORUM INSANMI YOKSA BASKA BISEMI HIC BILMIYORUM SUREKLI ICIMDE KORKU VAR SUREKLI KOSUYORUM EN SONUNDA BIR EVE GIRIYORUM KURU TAHTA OLAN BIR EV EVIN ICINDE 2 TANE ALTA YUVARLAK DELIKLER OLUYOR DELIKLERIN BIRINDE PASLANMIŞ DEMİRLİ 1 İNSANIN GIRECEGI KADAR DEMIR OLUYOR VE ALTAN "ATEŞ" CIKIYOR DIGERINDE ISE ONDADA ATEŞ CIKIYOR BEN DUA OKUYORUM VE EV SANKI DEPREM OLUYOR GIBI SALLANIYOR VE ATEŞ SÖNÜYOR DUA BİTTİKDEN SONRA YINE ATEŞ YANMAYA DEVAM EDIYOR YANIMDA 2 KISI DAHA VAR O ATEŞ HİÇ BİTMEYEN BİR ŞEY GİBİ SANKİ İÇİNDE YANACAKMIŞIM GİBİ HİSSEDİYORUM - BUNUN ACIKLAMASI NEDIR ?Yazan: tuğçe (2013-11-14 21:56:43)

rüyamda büyükannemin elbiselerini yakarken üstünde de kızımın yandığını gördüm.oyuncak bebek gibi eriyordu. kalp atışlarını duyuyordum ve onu ordan almaya çalıştım ama alamadım.Yazan: Fatma (2013-11-11 14:15:51)

Rüyada toprak bir arazideydim v toprak mavi ışıklar saçarak yanıyordu cızırtılarını duyuyordum ama beni yakmıyordu orası benimmiş önemli bir maden kaynağıymış ,yorumlamanız mümkünmü SaygılarYazan: nisanur (2013-11-07 19:49:18)

hava karanlıktı ve soğuktu.mavi bir kazağım ve koyu mavi kot pantolonomu sobanın içine atıp yaktım ve özellıkle kazağımı attığımda büyük bi alev çıktı ve etraf bıraz aydınlandı.anlamını merak edıyorum yorumlarsanız sevinirim.şimdiden teşekkürler.Yazan: Nursen (2013-10-18 07:11:31)

Merhaba evime elektrikleri kesmek için adam geliyorsu elinde kesme aleti ile bende eve koşup kesmesşn diye kapıyı kapattım ama evin kapısı şeffaftı ve kestirmediğim için elektriği adam benzin döküp evimi yaktı kocaman alevler vardı beyaz duman vardı abim alevlerin içinden oğlumu kurtarmaya çalıştı ama taşıyamadı oğlum 9 yaşında kilolu ve yüzü yanmıştı etleri sıyrılmıştı yüzünün suyla yüzünü yıkadım .. Bana açıklarmısınız rüyamı Allaha emanet olunYazan: esra (2013-10-17 10:36:10)

rüyamda bir tarlada bırsuru kadın ve ateş yakmışlar . bu ateşte kadınlar farklı farklı yerlerde toplanmıs ellerine tavşanı alıp kulağından tutarak dırı dırı ateşte yakıyorlar. yorumlayabilir misiniz tesk ederimYazan: gahir (2013-09-26 12:11:45)

Bismillaahiramanirahim rüyamda çalıştığm işyerinde bir dükan yanıyordu kırmızı alevler içinde dükan sahibide başka bir dükandandan çıkmıs bakıyordu telaşlıca adama dükanın yanıyor diye bagırmak isterken uykudsn uyandımYazan: ilknr (2013-09-25 02:24:01)

Rüyamda. Bir camiye girmek istiyorum ve kapısı çok büyük ve kapıda bekleyen bir bekçi var. Şeytana benziyodu. Adımımı kapıya attığım da içeriden ateş yükseliyordu, bekçi giremezsin yaklaşma diye bana bağırıyodu. Ben yaklaştıkça ateş yükselmeye devam ediyordu ve içeri giremedim. Sizce bu rüyanın anlamı nedir? Lütfen yardımcı olun :/Yazan: hasibe (2013-09-12 07:53:41)

ben rüyamda hortumu ateş olarak gördüm hortum kocaman alevlerde herkesi yakıyorduYazan: Havva (2013-08-26 09:49:32)

Bize büyük ateş topları yağacak denildi korunmak için yüksek kat kat bi bina gibi bi yere sığındık ve ateş yağmaya başladı ben aşağıdaydım aylemi merak ediyordum aşağıda bazı insanları karşıya geçirdim bi dereden geçiyordum orda çok deildi ama su akıyodu ve sonra insanlar kurtulayım derken ölüyolardı bi çok kişi öldü ve bize yine kat kat ineceğimiz bi yer gösterildi ve denildiki nekadar aşağı inilirse o kişi cennetteki yeri daha güzel olacak ve artık indiğim yeter denildiğinde iki rekaat namaz kılması lazım orda kirli beyaz gibi bi sıvı vardı heryerden akıyordu hiç bi yerde işik yoktu sivı beyaz oldugu için önünü görebiliyordun ve inmeye başladık indik insanlar yeter dedikleri yerde duruyolardı ve daha da indim indim tmm dediğim yerde durdum ve namazımı kılmaya başladım ordaki beyazımsı su yukarıya doğru binmeye başladı biz bunu biliyoduk orda öleceğimizide ve denildi boğularak ölen cennetle vaadedildi belkide burda kaçmayanlar denilmeye çalışmış hrlde... Sıvı yükselmeye başlayınca uyandım:( .Yazan: HaLeF (2013-08-24 11:22:14)

rüyamda arkadaşlarım beni zorla ateşe atmak istediler beni tam atşe atacaklarken ben elerinden kaçtımYazan: furkan (2013-08-22 19:33:41)

rüyamda ben evimin yandığını gördüm ve hemen annemle babamı uyandırdım ve dışarı çıktık ve itfaie göedüm ve itfaici bana sen zenginsin dedi ve büyüdüm ve zengin oldum herkeze teşekkürlerYazan: bekir (2013-06-27 09:12:28)

rüyamda derin bir kuyu var derinde kor alevli ateş evde bir kutlama var ve oran başka yere giilecek eşimin ayakkabısının birisi kuyuya düşüyorYazan: Yeşim (2013-06-21 09:45:55)

Şebnem hanımın 2013 tarihli rüyası, oğlunun ileride önemli bir insan olacağına, alim,bilge bir kişi olacağına delalet kendisininde oğluna engel olmaması ona sebat göstermesi güvenmesi gerektiğine işaret ediyor.Yazan: Harun (2013-06-21 08:26:52)

rüyamda elimden ateş çıkartabiliyordum ve beni yakmiyorduYazan: emel (2013-06-11 12:29:33)

rüyamda ateşin içinde su gibi akıyordum aynı bi dere gibi akıyıdım nabayım ben söylyin bana kılar sonra tutumtum çıktım bana yardım edin lütfenYazan: hava (2013-05-21 18:29:40)

ruyamda arkadaşlarla beraber nevroza gidiyorduk ama benim özerimde rengarenk uzun kıyafet vardı saçım uzun örülüydü ve boynumda altın takılar kollarımda bilezikler takmışım diyer tarafta halaylar çekiliyor bende kendim sandalyeye oturup etrafımda ateş yakın kendimi yakacam diyorum ama aşteş özerime gelmeden yani yanmadan uyanıyorum anlamını yazarmısınız şimdiden teşekkürler.Yazan: GÜL (2013-05-10 10:47:20)

RUYAMDA KUCUK BIR KIZ COCUGUNUN ATESTE YANARAK OLDUGUNU GORDUM BU NE DEMEKYazan: canan (2013-04-27 16:35:46)

ben rüyamda hiç ateş yoktu alakasıda yoktu bi anda gözüme ateş geldi sonra hemen kalktım salavat çektim fatiha okudum kuluvallahu felan okudum.Yazan: hanife (2013-04-14 11:24:41)

rüyamda önce annemlerin evlerinde yangın çıktığını ve yiğenimin elinin yandığını görüyorum. bir odanın penceresinden evin içerisinde duman var biraz karanlık görünüyor. daha sonra bedenimin her yerinden kıvılcımlar çıkıyor ve beni yakıyor. bedenimin her yeri alev alıyor ve bir anda yanmaya başlıyorum. acı hissediyorum. yanımda annemde var bu herhalde dünya da eşine az rastlanan bir hastalık olduğunu söylüyorum.Yazan: Seriii (2013-04-02 09:52:39)

Ben rüyada ben yanıyodum am bana bişey olmuyodu acıyordu sadece/ bunu yorumladum benYazan: Seriii (2013-04-02 09:48:48)

Ben normalim sence zengin olurmuyum???Yazan: pelin (2013-03-29 00:47:26)

Ben ruyamda birilerini atese atip orda atesin icinde oldurdum. cok ates vardi. ve ben bundan cok korkuyorum.lutfen cevap verirseniz sevinirim.mersiYazan: meltem (2013-03-20 11:49:14)

ben rüyamda çalıştıgım yerin yandıgını ve bir yandan söndürüp öbür yandan yandıgını bir kişide gelip bana yardım etti ve her yer is oldugunu gördümYazan: havva (2013-03-07 00:12:13)

dayım gil in evinin yandığını gördüm ateşler evi çok kötü sarmıştı yengem elinde ki kovaya çeşmeden su dolduruyordu bende kovayı alıp ateşi söndürmeye çalıştım sonra teyzem benim ateşi daha fazla gür yaptığımı söyledi dayım elinde bir elbise ile ateşi söndürdü ve evi için ağlıyordu teyzem ateşin elektrik şahse yaptığı için çıktığını söyledi rüyam neye işaret ederYazan: ALİME BURSALI (2013-01-09 11:25:17)

rüyamda mezar taşının alev içinde kaldığını gördüm yorumlarsanız sevinirimYazan: cankaya (2012-12-28 12:11:22)

rüyamda bir agacsiz dag tepeli sari toprakli bir yerde, topraktan dünya modeli gibi ama normal bir cok, cok büyük küre halinde gibi ve ayni küre gibi renkli, ayni zamanda her devletin olan sinirlari aralikli gibi,o sinirlarin aralari bosluklar var, o bosluklara birisi uzun sapli bir sopa, basinda bez bagli atesi ilen, o bosluga uzatti, oralar yanmaya basladi, topraklarin arasinda sanki bir gaz cikiyormus gibi oralard dumansiz alevler olustu, parlak dumansiz alevlerle yaniyor. Köz filan da görmüyorum. Yanliz küre toprak bir tas yiginin üstünde idi. Allah hepimiz icin hayirli etsin. Bana bunu yorumlarsaniz cok memnun olurum. Tesekkürler.Yazan: adem (2012-12-19 07:26:52)

bi odada arkdaşlarmn 3 yere ateş yaktgını gördüm ısındıklarını gördüm lütfen yorumlarmısınızYazan: efekaan (2012-10-29 05:31:06)

ruyamda evde civcivler vardı sonra sobanın icinde cok kızgın bir atteş vardı tam onlrıdan birini sobaya atacaktımki engel oldular o sırada kafamda ucan güvercinlerden birini okızgın ateşe attım sonra pişman oldum ve su felan dokyum cıkarmaya calıstım sonra cıkardım ama güvercin kül oldu ve bende icimden bunun ahı kalmaz diye aglıyordu . bu ruyaneye yorumlanır lutfen acıklarmısınızYazan: ahmet (2012-10-21 04:59:56)

Ruyamda gök yüzünden sağnak yağmur gibi ateş yağmuru yağıyodu üzerine bir kaçdamla düşen insan kıvranarak ölüyodu ben büyük bir meşe çamı ağacının altına oturdum bir damlada benim omzuma düştü omzumu yaktı bir kişide kilisenin çanını söküp camii minaresi olarak diktiYazan: hasan (2012-10-20 14:30:34)

ruyamda çok sevdiğim bırı benı kuyuya atmış ve yakmış yandığımı görmüş ve izlemiş yorumlarınız için teşekkürler..Yazan: yildiz shabanova (2012-07-26 12:29:47)

ruyamda bi soba icinde kor var tanidim bi kiz o soba icinde esil biber pisiriyodu ,ve odanin ici cok sicak olmustu ,sonra kendimi tuvalete girdiyimi gordum ve buyuk disari gittim ,bu ruyayi nasil yorumlayimYazan: fulya (2012-07-21 11:10:02)

rüyamda tanıdığım bir erkeği ateşten kurtardım evin tahta parçaları onun üstüne düşüyordu ama zarar vermiyordu benden yardım istedi elini uzattı bende onu elimle çektim kurtardım sonra bana gülümsedi ve belime sarıldı bu ne demel oluyorYazan: üvey gölge (2012-07-05 12:01:34)

ben elimde bir tel örgü oldugunu gördüm onu nereye atsam oradan alevler yükseliyordu.koşuyordum ciğlık atıyordum ama sesim cıkmıyordu sesim kısılmış gibiydiYazan: ilayda (2012-06-22 12:40:53)

ya ben otobüs gibi bir yerdeyim...beyaz saçlı yaşlı bir adamla göz göze geliyorum...bana sana yardım edicem deyo...sonra arkasından bir beyaz ışık geliyo ben o sırada uyandım...ertesi gün de rüyanın devamı olarak kapı çalıyo...kapıyı kardeşim açıyo...gene otobüsteki adam...sana yardım edicem diyo...sonra hızlıva merdivenleri çıkıyo adam...sonra ben de peşinden koşup kolunu tutuyorumm...sonra yine aynı beyaz ışık arkadan geliyo adamın sonra ben tekrar uyanıyorum...ço korktum lütfen yorumlarsanım...hayır mı şer miYazan: Beyza (2012-06-02 07:54:19)

Rüyamda arkadaşlarımla bir kurs gibi bir yerde elişi yapıyoruz kadın bana bir kot mont veriyor bunun demir yerlerini kes diye bende lojmana gidiyorum arkadaşlarımla sonra ormanda elektrik direklerini çekiyorum ve sonra bir arkadaşıma o siyah teli koparmasını istiyorum sonra koparıyor ve direk yere düşüyor biz ormandayken büyükler ateş yakıyor arkadaşımın biride birine şaka yapmamızı söylüyor eğer şaka anlaşılırsa abim deriz diyor bende abimiz olmadığı halde abimiz olduğunu mu söyleyeceğiz saçmalama bu yangını sonra onlar çıkarttılar desin demi diyorum ki birden bütün lojmanı alevler sardı o büyükler çıkarttı yangını. daha sonra apartmanımın önüne gidiyorum annem babam kardeşim balkon camında korkuyla dışarı bakıyorlar sonra içeri giriyorlar ve ben annneem babaam kardeşiim diye bağırıyorum bekliyorum gelmelerini sonrada yarı ağlayarak uyanıyorumYazan: sabire (2012-06-01 11:38:13)

rüyamda bı dügündeyım bı kız erkek bebek kucagıma verıyor kacıyor cok guzel bebek gozlerı mavı okadar guzelkı kıyamazsın bakmaya bıraz bende durduktan snra annesı gelıp alıyor yanan sobanın ustune demlıge koyuyor dursun dıyor snra bak dıyor bakıyorum bebek demlıgın ıcınde kaynıyor suyunu dokuyorum soguk suya tutuyorum bebek cana gelıyor o guzel bebek bı anda erıyor yuzu falan ama hala guzel öle uayandım yorumlarsanız sevınırım tsk sımdıdenYazan: dilan (2012-05-03 12:51:14)

ben rüyamda hz.ibrahim a.s yandıgını goruyordum aslında beni kimse gormuyordu etrafı izliyordum ve yakılıcagını soyluyolardı ve saskınlık içinde beklıyordum ateşi gordum kocam bi fırın vardı alevler fışkırıyordu üstünden ve ateş hafiften yok olmaya basladı alevlerin arasından bi demirden tabut çkarıldı ve kapagı açıldgnda sadece 3 4 parça kemik vardı korkudan uyanmıştım.. bana bu rüyamı yorumlarmısızYazan: fidan (2012-05-02 09:18:56)

rüyamda kyamt koptuğnu gördm ateşler içnd kndmi grdmYazan: tatlıı cadıı (2012-04-18 22:10:02)

annemi aletler içinde görmüştüm:(Yazan: Civan (2012-04-18 21:51:41)

Rüyamda kardeşimle arababada oynuyorduk.babamkardeşimi küçük getirdi .Kardeşim anahtarı titreşime aldı.Birden araba yandı.Dedem bağırarak koşun koşun dedi ve rüyam sona erdi.Yazan: KAYA (2012-04-17 10:50:03)

RÜYAMDA BAHCE KENARIDA YÜRÜRKEN SİGARAYI YERE ATIYORUM SİGARAM YERDE OLAN KURU SAMANLARIN İCİNE DÜŞÜYOR SÖNDÜRMEK İSTIYORUM FAKAT SÖNMÜYOR YORUMLARSANIZ SEVINIRIMYazan: ahmet faruk (2012-04-15 10:28:34)

rüyamda çok büyük bir hortum evimize doğru geliyordu kardeşmide alıp annemlerin odasına geçtim kapıyı kilitledim sonra b dışarı bakiyim dedim karşımızdaki üniversite alev alev yanıyor çok büyük bir yangındı korkarak uyandımYazan: alman (2012-04-11 18:38:50)

ben ruyamda görüyordum babam beni yakiyordu ben karsi cikmiyordum birak beni yaksin diyordum beni yakiyordu ama yanmiyordum vaya tek elbisem yaniyordu baska bir sey olmiyordu. lütfen cevap layinYazan: merve (2012-04-04 20:36:03)

3 balkonlu geniş bir ev ve yeşilliklerin içinde evi yeni almışım ve 3 adette fırın gördüm içini gezerken fakat fırının içinde atek korları vardı.rüyamı yorumlarmısınız lütfen şimdiden teşekkürlerYazan: ali (2012-04-01 21:11:52)

Arabamın lastiklerinin ve alt aksamının yandığını gördüm. söndürmeğe çalıştım ve söndürdüm kısmi hasar oluşmuş...dediler..Yazan: ela (2012-03-31 11:22:59)

rüyamda yerin çok ısındığını gördüm biri bana bir kaç dakika sonra büyük bir patlamann olacağını söyledi mahalleye bağırdım herkes kaçtı. bizim aileden kaçmayanlar vardı ama onların evde olmadıklarını biliyordum. sonra bizim evin çatısından küçük bir ateş cıktı biraz sonra evimiz sallandı ve yerle bir oldu. ama rüyada hiç duman yoktuYazan: musa (2012-03-14 08:26:50)

benim bir işyerim var kırtasiye rüyamda evimin kapısının önünde dükkana ait yazıcı(fotokopi)makinesinin bir köşesinden dumanlı bir alev çıktı babam söndürmeye çalıştı babamın yüzü karardı sesi kısıldı ben elime bir hortum alıp alevi söndürdüm lütfen açıklarmısınızYazan: Sevo (2012-01-30 10:44:33)

Rüyamda bir yabanci binanın 1 katı alevler içinde yaniyordu babamda ara itfayeyi diyodu aradım braz geçti alevler önceden söndürülmuş dediler. Bunu yorumlarsanz sevınırmYazan: hayel (2012-01-24 15:23:40)

rüyamda hiç kimse yok.kendi mahallemde gidiyorum sesimi kimse duymuyo ne bi ışık ne bi insan baba diye sesleniyorum ailemde yok sonra yürüyorum bi ateş parçasının üzerinde az bi yükseliyorum sonrada gökyüzünde bi kapı açılılıyo öyle uyandım.yorumlarsanız sevinirim.Yazan: sumran (2012-01-13 09:09:39)

ruyamda annanemı ve annemı gordum annem mezarını yakcem cınnerı cagırcem dedı ben yalvardım yakma anne deye yaktı ortalık karadı lut ven acıklama yaparmısızYazan: ayşe (2012-01-09 01:22:55)

ya ben bışehrın yandıgını goruyodumm ateşten çıkan dumanlar gokyuzune kadardı ve herkes o şehırden kaçmaya çalışyoduu ..bende sureklı kaçıyodm ateş bana yaklasyodu ama beni yakacak sekılde alamyodu herdefasnda kaçyodmmm bırde yıne aynı gece ruyamda iki adam daha beni yakalamaya çalışıyodu ben sureklı onlardandan kaçyodum ama kotu nıyetlıydıler onlarda beni yakalayamıyodular boleee..Yazan: gulara (2012-01-03 17:32:00)

rüyamda ablam ateşte yanıyor.canı yanıyor.sonra ateşten çıkıyor hiç bir yerinde yanık yok bembeyaz duruyor cildi.tekrar yanıyor ateşte tekrar çıkıyor hiçbir yerinde yanık yok. yorumlarsanız sevinirim.teşekkürlerYazan: Recep (2011-12-21 13:06:50)

Ben rüyamda bir taraf yeşillik bir taraf ateş uçurum gibi yüksekçe bir yerdi.Bir rüzgar geldi ve bazı kişiler düştü.Ben ve en iyi arkadaşım birbirimize tutunarak düşmedik yeşillik olan yere doğru gittik... Yorumlarınızı BekliyoumYazan: zekeriya (2011-10-07 15:01:27)

ben ruyamda askerken yüksek ve dumansıs ateş gördüm söndürdüm ve tekrar parladı ve yükseldi.anlamını lütven yazarmısınızYazan: hatice (2011-08-28 01:13:59)

ben karnımda ateş çıktığını ve söndürdüğümü gördüm.anlamı ne yazarmısınız lütfen...Yazan: ilyas (2011-08-20 23:13:36)

ben sobanın içinde yanan bir ateş gördüm içine de nüfüs cüzdanımı ve pasaport attıgımı gördüm vaz g geçtim geri alacaktım ama tuttuştugu için almadım lütfn yorularmısınızBu rüyaya yorum yazmak veya kendi rüyanızı yazmak istermisiniz?


Adınız :

E-posta :
(Epostanızı diğer kullanıcılar göremez)

Yorumunuz:


reklam - gizlilik