Rüyanızda gördüğünüz nesneyi yazıp ara butonunu tıklayın

Rüyada çimen görmek


ÇİMEN: İmam-ı Nablusînin yorumuna göre: Bir Kişinin rüyasında çimen görmesi; huzur ve mutlulukla yorumlanır. Bir kimsenin rüyasında bahçesini çimlediğini görmesi; o kimsenin zahmet çekmeden ve yorulmadan kazanacağına, emri altında bulunan kimselere huzurlu ve rahat bir hayat yaşatacağına işaret eder. Rüyanızda bahçenizin her tarafına çeşitli çimenler ve çiçekler ektiğinizi ve diktiğinizi, sarmaşıklarla donattığınızı görmeniz; dünya varlıklarının her çeşidinden evinizi süsleyeceğinize ve çocuklarınıza da yurt sevgisini aşılamak için elinizden geldiğince gayret göstereceğinize yorumlanır. Rüyada çayır-çimen görülmesi; İslâm Dini nin esasları olarak tabir edilir. Kişinin rüyasında bahçesini çimenle süslediğini görmesi; o kişinin kalbini ve gönlünü İslâm ın nuru ile aydınlattığına, kişinin rüyasında büyük bir kır alanda çeşitli otlar ve çiçekler topladığını görmesi; İslâm ın her türlü manevî nimetlerinden istifade edeceğine ve kendisini de âhiret yolculuğuna hazırladığına delalet eder. Fakir bir kimsenin rüyasında çayır-çimen görmesi; o kimsenin zengin olacağına, eğer zengin ise mal varlığının artacağına ve çocuklarının da güzel amel işleyen birer iyi evlâd olarak yetişeceklerine işaretle tabir edilir. Böyle bir rüya gören kimsenin hayatı boyunca hastalık görmeyeceğine, sıkıntı ve yokluk nedir bilmeyeceğine, o kişinin bu huzurlu halinin bütün aile ferdlerini de mesut edeceğine işaret şeklinde yorumlanır. Bir kimsenin rüyasında çimen görmesi; o kimsenin mal varlığı ile tabir edilir. Kişinin rüyasında çimenlere uzandığını görmesi; o kişi eğer tüccar ise; bol kazanca, memur ise; terfi edeceğine, hasta ise; şifa bulup iyileşeceğine, yolcu ise veya yolda yolcusu var ise; döneceğine veya yola çıkacağına, eğer o kimse halktan birisi ise; işlerinin düzene gireceğine, eğer o kimse fakir birisi ise; hal ve durumunun iyileşeceğine işaret eder. 1860Rüyada çimen görmek (29215) defa okundu.
Benzer rüya yorumları: çayır

çimen için yapılan yorumlar
Yazan: mustafa kocdemir (2013-12-23 20:02:11)

rüyamda beyaz bir arabayla çayırın çimenin üstünde geziyoruz arabayı ben kullanmıyorum ama kullanan kişi tanımadıgım oldukça şişman ve pis görünümlü biri arabayla gezerken kücük kücük cizgi gibi kesiklerden geciyoruz en sonunda yem yeşil bulanık içinde otların ve cöplerin oldugu suya geliyoruz arabayı süren inip o suya dalarak kayboluyo bana sende gel der gibi işret edip gülüyo ama ben gitmiyorum suya çok pis bulanık girmem ben diyorum o esnada suyun içinden iki tane yılan cıkıyor birisi zayıf cılız onu üç kez taş atarak suya batırıyorum diğeri ise şişmiş balon gibi muhakkak bişiler yutmuş sindirmeye çalısıyo onunla ugrasmıyorum ordan uzaklaşıyorum sudan uzaga yeşillik alana gidiyorum... Lütfen bunun anlamını söyleyin kötüye yormak istemıyorumYazan: Emin (2013-12-05 19:39:43)

Rüyamda gerçekte bahçemizde bulunan çimenlerin yarısı kurumuş olarak gördüm..Yazan: Tülay (2013-02-17 10:35:08)

Rüyamda karşımda birisiyle Çimen yiyordum acaba ne anlama gelirYazan: Mercan (2012-04-20 14:24:40)

Ruyamda birilerinden kaçıyordum koştuğum yol yeşil çimeni yoldu.yanimda bı kaç kisi vardı ama tanımıyordumYazan: AYSEGÜL KANATLI (2012-04-10 11:33:55)

rüyamda bir şeylerden kaçıyorum.çok büyük bir hendekle karşılaşıyorum.çok kolay atlıyorum karşıya.Ve sonrası yeşillik.çayır çimen.nane bitkisi var. Abdest almış olsaydım namaz kılardım diye geçiriyorum içimden.Yanımda hiçbirşeyim yok.Para çanta vs.Sanırım seccade var elimde tek...Yazan: ahu sam (2012-04-04 06:53:00)

rüyamda başka birinin evindeydim ve o evde halının üzerine çimen ekmişlerdi bende o çimenleri okşuyordumYazan: Gamze (2011-10-20 08:54:30)

Ruyamda eski görüştğüm arkadaşımla mutluluk icnde yalın ayaklarla cimenlerde kosup uzanxoduk ve sürekli saate bkıyorduk br yandanda telefn calyodu bu ruyamın yorumu nedir sizceYazan: Gamze (2011-10-20 08:54:05)

Ruyamda eski görüştğüm arkadaşımla mutluluk icnde yalın ayaklarla cimenlerde kosup uzanxoduk ve sürekli saate bkıyorduk br yandanda telefn calyoduBu rüyaya yorum yazmak veya kendi rüyanızı yazmak istermisiniz?


Adınız :

E-posta :
(Epostanızı diğer kullanıcılar göremez)

Yorumunuz:


reklam - gizlilik