Rüyanızda gördüğünüz nesneyi yazıp ara butonunu tıklayın

Rüyada kuran-ı kerim görmek


Rüyada Kuran-ı kerim görmek ilim ve hikmete, mirasa, emanete, hüküm ve kuvvete, helal rızka; aydınlık ve dosdoğru istikamete, dünya ve ahirete ait bütün meselelerin bağlı bulunduğu kanun ve prensiplere işaret eder..

Kuran bazen bağ ve bahçeye, bostana, iç açıcı yerlere delalet eder..
Bir kimse kendisine Kuran'dan bir şey verildiğini yahut elinde Kuran-ı Kerimden bir ayet olduğunu gören kimse, bu ayeti unutmayıp, ayetin anlamına bakmalıdır. Eğer görülen ayet, rahmet ve müjde anlamında ise, bu ayetin hükmünce amel eden kimse için menfaate işaret eder, Eğer ayet, azap ve ikaz anlamında ise, işlenen bir günahtan dolayı çarptırılacak cezaya ve rüya sahibini uyarmaya işaret eder. Yahut ayet, geçmiş ümmetlerin başından geçen kıssaları anlatıyorsa, rüya sahibi için öğüt ve ibrete delalet eder.

Kuran veya ondan bir şey okumak izzet ve yüceliğe, tövbenin kabulüne, yoksulluktan kurtulmaya, borcu ödemeye, Kuran okumak ve manasını anlamak akıl ve zekaya, Çıplak olarak Kuran okumak nefsine uymaya, Kuran-ı Kerimi hatmetmek arzu ve isteğinin yerine gelmesine, Mushaf satın almak din yolunda mal sarfetmeye, satmak ise ilimden mahrum kalmaya, hor ve hakir olmaya, Harflerini tahrif ederek Kuran okumak haktan yüz çevirmeye, süzünde durmamaya Kuran ayetlerini tahrif etmek günah işlemeye, Mushaftan bir parçayı yemek ilme, hikmete ve Kuran okumaya, onun ilmiyle amel etmeye, Kuranı yüksek bir yere açarak koymak ehli için makam ve mevkiye, Mushafı açtığı halde onun yazılarının silindiğini görmek hayırsızlığa, Mushafı hürmetle öpmek hayırlı işlerde başarılı olmaya, Ehlinin Kuranı yastık yapması ya Rüyada Kuran ayetlerini Kuranin üzerinde okumak, emir, nehiy, seref, sevinç ve yardima işarettir.

Bir kimse rüyada Kuran-i Kerimi mushafsiz olarak aşikare okuduğunu görse, o kimsenin davasında hakli olduğuna ve üzerinde olan emaneti eda eden, iyilikle emir ve kötülükten nehyeden birisi olduguna işarettir. Rüyada Kuran-i Kerimden kendisine bir sey verildigini ve elinde Kuran-i Kerimden bir ayet oldugunu gören kimse, o ayet ve Kuranda olan seyi hafızasinda tutsun. Eğer o ayet rahmet veya müjde hakkında ve o kimse de o vasiyet geregince amel eder ise Allah (C.C.) tarafindan menfaat elde edecegine delalettir. Eger ayet azab hakkinda ise, o kimsenin isledigi bir günahtan dolayi görecegi ceza ve azapla korkutulmasina delalettir. Bir kimse rüyada Kuran okudugunu ve manasini anladigini görse, o sahsin akilli birisi olduguna ve Allah (C.C.)in ona akıl ve zeka verdigine işarettir. Bir sahis rüyada kendisine Kuran okudugunu, hayir ve hikme telkin edildigi halde bunlari kabul etmedigini görse, o kimsenin giriftar olacagi eza veya hak tarafindan düşeceği cezaya işarettir.

Cahil bir sahis rüyada Kuran okudugunu görse, ölür. Çıplak olarak Kuran okudugunu gören kimsenin. nefsinin isteklerine uyduguna delalettir. Kurani yedigini gören kimsenin, Kuran okumak vasitasiyle geçindigine delalettir. Kurani hatim ettigini gören kimse için Allah (C.C.) karinda sevap kazanacagina, arzu ve temenni ettiği şeye nail olacagina delalettir. Bazi tabirciler, Kuran okumak, ihtiyaçlarini görmeye ve sefali olduguna delalettir, dediler. Bir kimse, rüyada bir kavmi çiplak olduklari halde Kuran okuyorlar görse, o kavmin sirf nefis ve hevalan arzusunda bulunduklarina delalettir.

Rüyada Kurani Kerim üzerine yazı yazdığını gören kimse. Kuranı kendi görüşüyle tefsir eder. Hafız olmayan bir kimse Kuranı ezberlediğini görse, mülke sahip olur. Kuran dinlediğini gören kişi devlet ve saltanatı kuvvetli ve güzel bir sonuca ulaşır. Rüyada yerini bilmedigi bir ayet okudugunu veya okudugu yeri bilmedigini gören kimse, eger hasta ise Allah (C.C.) ona sifa ve afiyet ihsan eder. Kurani diliyle yaladigini gören kimse, bir günah isler. Rüyada Kuran okumak, çokça salih amel yapmaya, derece ve mertebesinin yüksekliGine delalettir. Rüyada Kuran veya ondan bir sey okudugum gören kimse, izzet ve yücelige erisir. Eğer günahkarsa Allah (C.C.) onun günahını af ve tövbesinide kabul eder, fakirse zengin, borçlu ise, borcunu öder. Sahitlik yapacak ise, dogru sahitlik yapar. Veya yaninda bulunan emaneti sahibine teslim eder. Kurani güzel bir ses ve makamla okusa, izzet, yücelik ve güzel bir söhrete erisir. Harflerini tahrif ederek Kuran okudugunu gören kimse, Hakktan döner ve ahdine hiyanet eder Eger okudugunun ne oldugunu bilmezse, bazen o kimse yalan yere sahidlik yapar veya bilmedigi seyi söyler. Kuran okurken insanlarin kendisini dinledigini gören kimse, bir ise memur olur ve o isteki selahiyetine göre emrettigi ve nehyettigi seyler kabul edilir. Rüyada ekseriya ölü üzerine okunan süreleri okumak, hastanin ölümüne delalettir. Rüyada Kurani Kerimi okuyan kurralari görmek, kavmin serefli ve reislerine delalettir. Bundan dolayi bir kimse bir takim kurralan bir yerde toplu bir sekilde görse o yerde insanlarin sereflilerinden, bir cemaat toplanir.
Bu yoruma rüyada Mushaf-ı Şerif görmek olarak da ulaşabilirsiniz. 4977Rüyada kuran-ı kerim görmek (254033) defa okundu.
Benzer rüya yorumları: kuran, furkan

kuran-ı kerim için yapılan yorumlar
Yazan: Hakan (2017-03-31 17:35:14)

Rüyamda bir evliya mübarek yanımda kuran okuyordu kuran ve mübarek ışıklar saciyordu Kur'an'ın sayfaları rengarenk çok güzeldi bunun anlamı nedirYazan: ayşegül (2017-03-17 07:11:09)

rüyamda eski sevgilimin annesi ile tanişıyorduk.Ilk defa tabi.Sonra o kadın eline peynir aliyo ve diyor ki bu kuranı kerim peyniri anlamının ne demek olduğunu bulamadım yardımcı olur musunuz bana bu arada sevgilimden ayrıldım.Yazan: Yasemin göçmen (2017-01-14 20:09:41)

Sadece hatırladığım kuran var elimde ve ben de özenerek onu kapayıp yüksek bi yere koyuyorum ama yine kendiliğinden açılıyor bi kaç defa aynısı oluyor bende sadece şaşırıyorum böyle bi rüyaydı Allahım hayırlara çıkarsın inşallah. Güzel yorumunu rica ederimYazan: hatice (2014-10-19 11:56:36)

komşum ile birlikte camiye kuran okumaya gidecektik.annem o sırada ekmek pişiriyordu ben de annemden izin alıyordum.annem bana git dedi ve komşumla birlikte pardiso ve kırmızı bir topuklu ayakkabı giyip camiye gittim.cami çok kalabalıktı.hoca kadındı annemin ekmek yapma sebebiyle ben okuyup gidebilir miyim diye sordum ve kuran-ı kerimi açtığımda ön sayfalarında kağıt parçaları arka sayfasındda ise paralar vardı.Yazan: gulizar (2014-10-07 06:43:35)

Ruyamda ablam annem banyoda oturuyormusuz kuran okuduk bende duasni toplayaym dedim amenerresuluyu okumaya basladm durdum cunku hatim duasi degldi hatim duasini bulayim derken kuran kerim yazilari tamamen silindgni ve sayfalarnda simsiyah oldugunu gordum bir turlu dualari bukamadm kimi dalgasi yrtlms tiYazan: seda (2014-05-20 18:20:03)

ben rüyamda kuran gördüğüm için çok mutluyumYazan: necla (2014-05-20 08:27:42)

evli ve iki çocuk anesiyim ruyamda eşimin bana azıcık daha boyun uzasın evlenelim diyor,fakat anemlerde görüyorum kendimi kuranı açıp karşıma rafa koyuyorum ve yazılarını da görüyorum ama ukumyorum. evden çıkıyorum ve yeşilik bir yere doğru yürüyorum.ve başka bir erkek takip ediyor beni çok korkuyorum.ve az ilerde eşime kafuşuyorum yineYazan: usin bakar (2014-04-09 08:45:46)

kuranin yaninda doruyordum ne demek hemde altin korani kerimYazan: azim (2014-03-30 12:25:30)

ruyamda caminin içinde 3 kuran kerim gordum erkek bayan karişik bide bir çocuk gordum ekmek poça ve açma bide peygamberimiz hz muhammed s.a.v gordum yuz keşbini gostarmiyor.bunlarin hepsi bir gecede yatarkan gordumYazan: derya (2014-03-27 15:38:06)

cami icerisinde toplulukla kuran okumakYazan: ege (2014-03-11 12:17:29)

ruyada annem yerde yatarken babam gelıyor eve ve annem hemen kalkıp oturuyor ve babam serhos oluyor ve elınde kuran ı kerım ı dolabın uzerıne koyuyor bızde serhosken gunah dıye elınden almak ıstıyoruz yorum yaparsanız sevınırım babam 2 yıl oldu yaklasık rahmetlı olalıYazan: Rabia (2014-03-09 01:00:12)

Rüyam cok garipti elimde bir kurani kerim vardi sayfa eksikligi fark etim ve acamadim tas olmustu kuran sanki okadar icim daraldiki rüyamda uyandigimda etkisi bütün gün üzerimde kaldiYazan: gülsen (2014-02-23 22:58:19)

Bir satıcıya 3,5 tl borcum var elimdede o kadar para ama bir anda borcumu kuran—ı kerim ile ödesem diyorum olur diyor.elimde 3 tane küçük Kuran-ı Kerim var birtanesinin 2 tane sayfası ayrılmış sağlam olanların içine bakıyorum ve bir tanesini 3 kez öpüp başıma koyup satıcıya veriyorum üstünede 1.5 tl para veriyorum.Yazan: Tuğçe (2014-02-11 16:53:29)

rüyamda kuranı kerim satın aldım ve arkadaşıma hediye ettimYazan: ümran (2014-02-11 13:01:56)

rüyamda yasin suresi okunuyordu bende okumak istedim sayı doldu dediler ne anlama geliyor lütfen yorumlar mısınız.Yazan: savas (2014-02-10 18:00:00)

rüyamda erkek kardeşim elinde Kuran'ı kerimi iki eliyle göğsüne tutmuş bana geliyordu. bende Kuran'ı kerimin dış cildini gördüm.birbirimizle dargınız rüyanın yorumu nedirYazan: hamdiye (2014-02-06 19:15:25)

rüyamda kurandan ışıklar çıkıyordu kuranın sayfasında allah (cc)hz muhammedin (sav) isimlerini görüyordum ışıklar yeşil,mavi,gümüş rengidi gösüme alıp ağlıyordum yasini arayıp okucaktım ama aptessizdim okuyamadım.Yazan: gamze (2014-01-30 12:08:31)

rüyam da sevgilimin gemi den geldiğini gördüyorum sonra bişeyler içiyoruz birden bire kuran ı kerimi ona hediye olarak veriyorum birden bire gidiyo bende cocuklarının yanına gitmiştir diyorum soranlaraYazan: osman (2014-01-28 21:24:11)

Ben ruyada mubarek bir Mekandayken elinde kuran olup koltugundan birinin destegiyle yuruyen birine yardim etmek icin adamin koltugundan tutup ilerler iken adamin elinden kuran yere dustu ben de abdestsiz olmama ragmen kurani yerden alarak kaldirip adama verdim.daha sonra baska biri adami benden alip ilerlerken tekrar kuran yere dustu ve adam kurani alip kaldirdi abdestsiz olmasina ragman piskin piskin guluyordu .bu ruyaya yorum yaparsaniz sevinirimYazan: Hasan (2014-01-15 19:08:35)

Rüyamda önce yürüdüğümü görüyorum sonra Hıristiyanların aralarından geçip sanki onlardanmış gibi yapıp ama onların kilisesinin içinden geçtim ve dışarı çıktığımda kilisenin içindeyken üzerimde siyah bir şey vardı başımıza örtmüştüm neyse dışarıda bir imam ve birkaç tane Müslüman gördüm hepsi uyuyorlardı ordaki bir kuran-ı kerimi aldım ve göğsümün üstünde tutarak uyuyan imama şöyle dedim (oku Yüce ALLAH'IN adıyla oku)diye sonra imam çok az kalktı ve dedi ki (sanki hatırlıyorum)sonra tekrar uyudu ve ordaki hiristiyanlar elimdeki kuran-ı kerimi almaya çalışıyorlardı ama ben engelliyordum sonra kaçarken bana dışarı açılan bir kapı açıldı bende çıktım onlar içerde kaldı ordayken dedim ki hıristiyanlara işaret parmağımı boynumun hizasına çıkardın (��)işte böyle sonra dedim ki (işte Yüce Allah bir kez daha zafer kazandı) sonra tekrar tam ters yöne yürüyordum ama elimde kuran-ı kerim yoktu açıklayın bunu banaYazan: AYNUR (2014-01-07 21:33:56)

rüyamda tahiyyat duasını Et-tahıyyâtü lillâhi vessalevâtü vettayyibât. Esselâmü aleyke buraya kadar okudum ve burdan sonrasını okuyamadım bi kaç kez okumaya çalıştım fakat okuyamadım anlamına baktım Her türlü hürmet, salavât (dua) ve bütün iyilikler Allâh-ü Te'âlâ'ya mahsustur. Ey Nebî! bu anlama geliyor fakat bşey anlamadım bana yardımcı olursanız çok sevinirimYazan: jale (2014-01-04 20:20:13)

ruyada kuranla hint dini takvimi goruyorum takvime yuz ceviriyom kurana bakip hos oluyorum gulumsuyorum bunun tabirini anlatirmisiniz lutfenYazan: mehtap (2013-12-24 16:54:49)

ruyamda kuranı kerim bulmam gerekiyordu ama dışardaydım evimden uzakta yasıyorum ve gözümün önune evdekı kuran geliyordu sonrs aklıma camiye gitmek geldi otobuse binip camiye gidecektim camiyi gördüm ama orda durup inmedim yorumlarsanız sevinirımYazan: kayserili (2013-12-24 11:45:04)

bu gün rüyamda bir mübereği kabri başında elim de kur-anı kerim gördüm ilahiler kuranlar okunuyordu yanımda arkadaşımda vardı.hem kabir vardı hemde tam süretini hatırlamasamda mübarek bir zat vardı.rüyamı yorumlarsanız sevinirim şimdiden teşekkürler...Yazan: Zeynep (2013-12-22 10:45:39)

Ben 3 yada 4 tane kuranı kerim aldıgımı ve öpüp basıma vurdugumu gordumYazan: nevin (2013-12-17 15:13:50)

ben ablamın bana kuran okudunu gördüm cemmaatleYazan: rabia (2013-11-25 12:02:30)

ruyamda devlet buyuklerinin birisi, bi bakandi ama hangi bakan oldugunu hatrlamiyorum. arabyla yaklasiyo benimle birlikte 2 3 kisi daha var yanimda cami acip kurani bana veriyo. ıki elimde kurani aliyorum. göturup anneme veriyorum.Yazan: hülya (2013-11-23 06:04:53)

cahil bir kişi rüyada kuran okursa ölür derken cahil kişi kim oluyor ve de okuduğum kuran sayfası arapça idi açıklama yapar mısınız?Yazan: nilay mutlu (2013-11-07 17:34:52)

rüyamda kuranın yandığını gördüm ama ateş yoktu sadece duman vardı.Yazan: sedat Altuntaş (2013-11-01 00:12:31)

Rüyamda Kur'an okuyordum camii de yanımda hocam ve arkadaşlar. Vardı 5 sayfa hatasız okudum altıncı sayfayı açtığımda sayfa boştu hiç yazı yoktu. Yedinci sayfada vardı ordan arkadaşım okumaya devam etti. Bunun hikmeti nedir ?Yazan: rukiye (2013-10-24 08:39:08)

çok garip bir rüya gördüm; daha annem çocukken vefat eden dedemin tekrar vefat ettiğini ve Kuran ı orada yan, mezar basındaki hocanın okudugu gibi okumaya calışıyordum yasini değil başka bir dua adı söyledi ama hatırlamıyorum onu okuyacaktım dedeme hoca öyle istedi ama bn dua yı hatırlamıyorum...Yazan: derya (2013-10-22 13:06:28)

ruyamda erkek arkadaşımin evinin salonunun ortasında rahle üzerinde açık bir kuran vardı ve kendiside kuran in yanında dizlerinin üstünde oturuyordu bu ne anlama geliyor hayrolur ınşYazan: nazlı (2013-10-17 15:00:42)

rüyamda koca bir oda dolusu kur'an gördüm ve hiç tanımadığım bir çocuk tan kur'an istedim ve bana istediğim kur'anı alabileceğimi söylediYazan: gülden (2013-10-10 21:32:20)

rüyamda kuran okunuyordu bende kuran dinledim hayırdır inşallah birde siyah at gördüm memeleri vardı atın sonra at birden inan oldu tanıdığım bir erkek oldu birdenbire birde mezarlıklar gördüm hatta bir mezarın yanında koruması için köpek bağlı şekilde duruyordu o mezar diğerlerinden büyük ve mezar taşıda vardı lütfen bu gördüğüm rüyaları yorumlarsanız sevinirim inşallah hayırdırYazan: selman (2013-09-19 22:10:41)

Esim ruyasinda benim artık kesin olarak kuran öğrenmem gerektiğine karar verdiğimi soylemisin görmüş yorum getirirseniz sevinirimYazan: gül (2013-09-18 16:24:48)

rüyada kuran okumak ne anlama geliyorYazan: misaffir (2013-09-18 12:10:38)

Ben kuran icinde yazilar karisikti okuyamadimYazan: özlem (2013-09-15 10:25:29)

rüyada kuranın harflerini ezbere okuyordımYazan: su (2013-08-30 12:27:44)

Selamun Aleykum.Ruyamda kurani kimese okumak icin veriyordum. Insallah hayirli bir sey olurYazan: figen (2013-06-14 09:03:02)

dün gece rüyamda babamı öldürmüşler ve yakmışlar çok ağlıyorum sihay bir poşedin içine küllerini koymuşlar sandığın altına koymuşlar poşedi poşedi alıp içini açtığımda poşedin içi ıslak bağırsak gibi bişey ve bir kağıtta kuran yazızı var oda ıslak rüyamı yorumlarsanız cok sevinirim teşekkürlerYazan: Zehra (2013-05-09 09:52:59)

Ruyamda kardesimle kuran okuyorduk oyle guzel okuyodu ki hala sanki sesi kulagimda ne anlama geliyorYazan: oyakursun (2013-04-08 20:41:22)

Ölmüş babam bana kuran ı kerim gönderiyor ve başlangıç sayfasında kendi el yazısı ile benim adımı ve soyadımı yazmış.Onun el yazısını görünce çok şaşırıyorum.Bu rüyaya yorum yazmak veya kendi rüyanızı yazmak istermisiniz?


Adınız :

E-posta :
(Epostanızı diğer kullanıcılar göremez)

Yorumunuz:


reklam - gizlilik