Rüyanızda gördüğünüz nesneyi yazıp ara butonunu tıklayın

Y Sözlüğü


rüyada yağcılık görmek
istenmeyen ve makbul olmayan bir rüyadır. Kendisinde olan ilmi öğrenmek için başkasının kendisine yaltaklık ettiğini gören kimsenin şerefe nail olmasına dindeki doğruluğuna ve istediği şeye kavuşmas ..

rüyada yağmur görmek
İnsana vaad edilen şeyin yerine gelmesine hayra ve rızka bolluk ve berekete insanlara eza veren onların hoşlanmadığı şeylerin geride kalmasına İnsanlara ve ekili araziye zarar veren yağmur üzünt ..

rüyada yangın görmek
uzaktan sizi tedirgin edecek haber alacağınıza yorumlanır. Kendi evinin yandığını görürse işlerinde büyük zarar edecek ve sağlığı bozulacak demektir. Eşyalarının yandığını gören kişinin el attığı he ..

rüyada yarasa görmek
kısmen fareye benzer. İnce zardan kanatları vardır ve sulu meyveleri çok sever. Görme yetisi çok iyi değildir. Yönlerini çıkardığı ses dalgalarının nesnelere çarpıp geri dönerek pozisyon belirleyerek ..

rüyada yasin suresi görmek
bereketli olur. Dünya ve ahirette bütün dilekleri kabul edilir. Halka iyilik eder. Onun için bütün dua kapıları açıktır. Yasin suresini rüyasında okuyan veya okunduğunu görüp dinleyen kimsenin son ..

rüyada yastık görmek
rüya sahibinin hizmetçilerine aittir. Rüyada yastık görmek ev sahibine ve halka hizmet eden bir kadına işarettir. Rüyada yüz yastığı gören kimse bir kadının sırrını bilen ve onu halktan gizleyen b ..

rüyada yaşlanmak görmek
yorum detayları aşağıdaki gibidir: Yaşlanmak sağlığınızı kaybetmeye ve iş hayatında olumsuzluklara delalet eder. Rüyada aniden yaşlandığını gören kişi için: çalışma hayatında sosyal çevresi ..

rüyada yatak görmek
yeni bir aşk macerasına atılacagına yorumlanır. genelde yatak ruyası görmek yola çıkmak anlamındadır. temiz bir yatak görmek guzel ve eğlenceli bir tatile çıkacak demektir. Rüyada eve yatak almak r ..

rüyada yatak odası görmek
yeni yüzler ve çok hoş insanlarla tanışacaksınız. ..

rüyada yayla görmek
Genişlik ve ferahlığa rızık ve geçim işlerinin düzelmesine yükseklik ve şerefe işaretle delalet eder. Rüyada yayla görmek işinizi değiştireceğinize işaret eder. Rüyada çok güzel bir yaylada ikame ..

rüyada yazar görmek
şansı bol miktarda açık olacak demektir. ..

rüyada yazı tahtası görmek
günahlardan men etmeye evin hanımına çocuğa korkudan emin olmaya işaret eder.. Bu tahta öğrenciler için ilim öğrenmeye ve sözlü sınava işaret eder. Yazı tahtasını görmek zevceye çocuğa ve kend ..

rüyada yazıcı görmek
Rüyada yazıcı görmek iyiliğe ve feraha işaretle delalet eder. İyi bir rüya olarak yorumlanır. ..

rüyada yazma görmek
rüyayı gören kişi bekar ise evliliğe delalettir rüyada yemeni görmek hayırlı bir kısmet demektir.. ..

rüyada yedi görmek
rüyada yedi görmek iyiye işarettir. Bir çok rüya tabircisi rüyada yedi rakamını görmenin para veya bolluğa delalet ettiğini yazmıştır. Bazı rüya tabircileri ise yedi sayısını vakit olarak tanımlam ..

rüyada yeğen görmek
işle ilgili bir gelişmenin habercisidir. ..

rüyada yele görmek
oyun kavga kan dökme gibi boş şeylerle uğraşma isteği bulunur.. Rüyada gördüğünüz yelesi ve ayakları kızıl olan at dine karşı olan ilgiye dindarlığa işarettir. Dört ayağı birden şekil şan olan ye ..

rüyada yelek görmek
ağırbaşlılığa ve itibar görmeye işaret eder. Rüyada yelek görmek dertlerle uğraşmak anlamına gelir. Aynı zamanda rüyada yelek güzel bir iş iyi bir para ve kısmet demektir.. Rüyayı gören güzel bir ..

rüyada yelken görmek
tüccar ise işlerinin yolunda olduğuna ve kazancının artacağına delalet eder. Bir başka rivayete göre de Rüyada görülen yelken saltanattır. Rüyada kendisi için yelken yapıldığını gören kimse saltana ..

rüyada yelkovan görmek
saat üzerine hareket etmekte olan kollardan biridir yelkovan buna göre yorumlanmış bir rüyadır: Rüyada yelkovan görmek veya rüyada saat yelkovanı görmek dostlarınızın ahbaplarınızın veya iş ar ..

rüyada yelpaze görmek
hala kullanılıyor olsa bile artık eskisi kadar tercih edilmemekte. Rüyadaki yorumuna gelirsek yelpazenin bir ferahlama serinleme ve rahatlama aracı olduğunu bilerek aşağıdaki açıklamaları okumakta f ..

rüyada yem görmek
daha çok evcil havyanlarımızı veya iş gücü olarak kullanılan canlıları beslemek için kullandığımız gıda ürünlerinin geneline verdiğimiz isim yemdir. Yani tarafımızdan sağlanan bir besleme yöntemidir. ..

rüyada yemek görmek
kötu bir haber alacagınıza yorumlanır. Hareketlerinize dikkat etmeniz gerektigini de belirtir. birçok insanla yemek yediginizi görduyseniz bollugun ve refahın habercisidir. kazanç elde edip kazancı ..

rüyada yemek pişirmek görmek
yemeği pişirenin isteklerine kavuşması anlamına gelir.. Rüyasında yemek pişiren aynı zamanda iyi bir görev üstleneceğine delalet eder. Eğer yemek yaparken bir fırın kullanılıyorsa bu kişinin samimi b ..

rüyada yeşil görmek
başarı mutluluk olarak yorumlanır. Huzurlu bereketli güzel bir hayatı simgeler. Rüyada yesil renkli bir sey görmek veya yesil renkte bir elbise giymek murada ermekle ve arzularinizin yerine gelm ..

rüyada yeşil ot görmek
Çimen ..

rüyada yeşillik görmek
birincisi yemeklerde salataya genel olarak yeşillik denmekte diğeri ise ağaçlık ve çimlik alanlara denir. Aşağıdaki yorumda yeşil alanlar baz alınmıştır. Rüyada yeşillik görmek sevinç ve mutluluğ ..

rüyada yıkık yer görmek
hakkınızda arkanızdan bazı hoş olmayan sözler söylendiğine ve bunları işittiğiniz için gönlünüzün kırıldığına ve oldukça üzüldüğünüze işarettir. ..

rüyada yıkıntı görmek
sonu gelmeyecek bir işle uğraştığınıza delalettir. Yani ne yaparsanız yapın başlamış olduğunuz o işin bir sonu gelmeyecek.. Başka bir rüya tabircisine göre :Rüyada evin önünde bir yıkıntı görmek ..

rüyada yıkmak görmek
o kişinin öleceğine eski bir evin yıkıldığını görmek dert ve üzüntüye yorumlanır. Rüyayı kadının evin tavanının yıkıldığını görmesi kocasının ölümüne yorumlanır. * Genel olarak büyük zarardır. Kiş ..

rüyada yılan görmek
bilemdiğiniz yada haberiniz olmadığı bir düşmana yani gizli bir düşmana delalettir. Ayrıca rüyada yılan görmek esenliğe saltanata kadın kişiye evlata beyliğe ve kişinin hayatını kazanışına işare ..

rüyada yıldız görmek
mutlu olacagına sansının iyi olacagına ve para sıkıntısı çekmeyecegine yorumlanır. yıldız kayması ise kötu haber almak demektir. İnsanların şerefli ve değerli olanlarına Evinde birtakım yıldızl ..

rüyada yılna balığı görmek
etrafınızdaki kimselerin sizi kıskanacağına işaret eder. Yılan balığı yakaladığınızı görmek iyiye yorumlanır. Elinizden kaçırmak ise kalıcı olmayan talih anlamı taşır. Kadın için onu görmek kısa ..

rüyada yırtık görmek
yuvanızda bir hastalık çıkacağına bu yüzden fazla üzüleceğinize ve yırtığı gidermek yada dikmekte hasta bulunan yakınınızın iyileşeceğine işaret eder. ..

rüyada yiyecek görmek
bolluk berekete delalet eder. ..

rüyada yoğurt görmek
uzun bir hayata ve güzel ahlaka yorumlanır. Yağı alınmış ve tadı güzel olmayan(ekşi) yoğurt helal olmayan mala bundan hoşlanan kimse için yararlı rızka(yani ekşi yoğurtu seviyorsa) Ayrıca yoğu ..

rüyada yokuş görmek
olaylar karşısında daha güçlü olmalı ve güçlüklere dayanmalı demektir. Dik bayır yahut yokuş bir yeri çıktığını görmek bir zorluğun üstesinden gelmeye azmi nisbetinde dünya ve ahiret kazancına g ..

rüyada yol görmek
tali yol toprak yol veya yolun uzunluğuna göre aşağıda rüya tabirleri bulunmaktadır Rüyada taşlı yahut dar bir yolda yürümek hayatınızda bazı münakaşalar yaşayacağınıza işaret eder.. Yürüdüğünüz ..

rüyada yolcu görmek
çok mutlu olacağınıza delalet eder . Rüyada bir yolcuyu uğurladığınızı görmüşseniz ise çok uzun süredir satın almak isteyip de alamadaığınız bir şeye kesinlikle bir daha sahip olamayacağınız olarak y ..

rüyada yolunu kaybetmek görmek
batıl olan şeylere yönelir.. Ancak rüyasında sonradan doğru yolu bulabilirse selamete erişeceği anlamına gelir. Birde rüyada yol görmenin anlamına bakmanızı öneririz. ..

rüyada yonca görmek
hayırlı ve çok paraya işarettir. Rüyada yonca bulmak hayal kırıklığı yaşayacağınıza işarettir. Rüyasında yonca tarlasında yürüyen kişi genç bir erkek ise gelecekte başarılı olmak için girişimde bulu ..

rüyada yosun görmek
tecrübeli olmaya istikbali garanti altına almaya ve faydalı yatırımlar yapmaya işarettir. rüyada yosun görmek gereksiz işlerle ugraşarak vaktinizi boşa harcadığınıza daha önemli işlerle meşgul ..

rüyada yönetici görmek
yöneticiden iltifat göreceğinize yahut ihtar alacağınıza delalettir. Rüyada kendinizi yönetici veya lider olarak görüyorsanız ve bekarsanız bu sizin için evlenmeye gören kişi evli ise kendi yöneti ..

rüyada yumruk görmek
pintiliğe(cimriliğe) namazı terk etmeye yanlış söz söylemeye işaret eder. Aynı zamanda önceden size kötülük yapmış bir insandan intikamınızı alacağınıza yorumlanır. Rüyada yumruk gücü temsil ..

rüyada yumurta görmek
kolaylikla elde edilen riziktir. Çig yumurta yedigini gören haram mal yer yahut zina eder ya da hüzün ve kedere düser. Yumurtanin kabugunu yedigini gören kimse örtülü birseyin üstünü açar. Elinde ..

rüyada yunus görmek
mutlu ve huzurlu bir evlilik yapacagınıza delalet eder. ..

rüyada yunus suresi görmek
hilekarın hilesinden emin olmaya ve sihirbazın büyüsünü bozmaya işarettir. İbni şirin (rahmetullahi aleyh)’in tabiri: Rüyada Yunus suresini oku­duğunu gören kimse ibadetlerini güzel yapar ve kendisi ..

rüyada yusuf suresi görmek
fakirlikten zenginliğe zilletten izzete sıkıntıdan feraha ermeye de işarettir. İbni şirin (rahmetullahi aleyh)’in tabiri: Rüyada Yusuf suresini oku­duğunu gören kimseye zulüm edilir. Ancak bu kims ..

rüyada yusufçuk görmek
hayırlı ve müjdeli bir haber almakla yorumlanır. ..

rüyada yuva görmek
kuş yuvası veya ev olabilir. Kuş yuvası görmek evin hanımına mahkemede bir tanığın durduğu yere işaret eder ağaçta kuş yuvası görmek ise aile mutluluğuna bir çocuk sahibi olmaya bekar ise ya ..

Sayfalar:

reklam - gizlilik