Rüyanızda gördüğünüz nesneyi yazıp ara butonunu tıklayın

A Sözlüğü


rüyada abajur görmek
yakın gelecekte bir işten maddi bir kazanç sağlanacağını faydalı bir işe başlamaya geliri önceden bilinen ve belli olan işleri belirtir. O anda bilmediğiniz daha sonradan ortaya çıkabilecek bir iş ..

rüyada abanoz görmek
iyi olmayan sonuçlarla karşılaşmaya işarettir. Kimileri de abanoz görmeyi kuvvetli ve inatçı biriyle karşılaşma olacağına yorarlar. Abanoz ağacını erkek görürse neşeli varlıklı bir kadına; kadın gör ..

rüyada abdest almak görmek
sermayesi olmadan mal kazanacağına işaret eder. Rüyada abdestin bozulması ise bir dönem geçici sıkıntılar yaşayacağını belirtir. Bir kimse Rüyada Abdest üzerine abdest aldigini görse "Abdest üze ..

rüyada abı hayat görmek
hastalıklarınıza ve dertlerinize çare bulacağınız anlamına geliyor. Abı hayat suyundan içmek yaşadığınız sürece hastalık ve dertlerle uğraşmayacağınıza delalet eder. Ebedî dirilik suyunu içtiğini ..

rüyada abla görmek
yakında iyi bir haber almak demektir. Bekarlara evlenebileceğini belirtir. Ablanızı veya ablanızın olduğunu görmeniz bütün işlerinizde koruma göreceğinize ve ömrünüzün uzun olacağına işarettir. R ..

rüyada abluka görmek
düsmanlari tarafindan isine sekte vurulacagina ve rakipleri yüzünden büyük zararlara ugrayacagina delalet eder. Etrafindaki ablukayi yararak bundan kurtuldugunu görmek isinde ve ticaretinde ilerleye ..

rüyada abraş görmek
zevcesi ile arasında münakaşaya delâlet eder.. Rüyada abraş görmek hoşa gitmeyen bir şeyle karşılaşmaya delâlet eder. Dost ve ahbaplarından birinin Abraş olduğunu görmek ise o kişi ile dostlu ..

rüyada acele görmek
Ibni-i Sirin e gore (r.a): Acele etmek ruyada pismanliga isarettir. Cabir ul-Magribi ye gore; ruyada acele dusunme ile dusunme de acele ile kiyaslanir. Dusunup acele etmedigini gormek her iste acel ..

rüyada acem görmek
zengin bir kimseden iyilik ve menfaat görür. Rüyada tanımadığı yani yabancı bir adamı görmek yeni bir arkadaşa Delâlet eder. Bazı kere de Acem görmek ticaretle tabir olunur. Yine rüyasında y ..

rüyada acemi görmek
bazi sakincalari yüzünden çok önemli bir karari yerine getiremeyecegine delalet eder. Acemiligi yüzünden yaptigi isi bozmak bulundugu bir iste veya memuriyette basarili olamayacagina isarettir. ..

rüyada acenta görmek
sevdiği birine acı çektirir. Veya bir dostunu kaybeder Rüyada görülen her çeşit acenta yaşadığınız hayatta ufak tefek değişiklikler olacağına delalet eder. Rüyasinda bir vapur veya bir tren ac ..

rüyada acı görmek
birden sevinmek demektir. Bir söz veya duyacağı şeyler bu sevince de söylenecek neden olabilir. Rüyada acı çekmek tam aksine olarak yorumlanır genelde. Duyulan acı büyük huzur ve mutluluğa işaret ede ..
rüyada acı çekmek görmek
özel kişisel meselelerini başkalarına anlatmaması ve bazı şeyleri kendisine saklamayı öğrenmesi gerektiğine işarettir. Diş ağrısı: Rüyada diş ağrıması yakında sevindirici bir haber alacağınıza işaret ..

rüyada acıkmak görmek
maddi konularda kazanç sağlayacağını belirtir. Çocuğu dilenciyi veya bir hayvanı doyurmak ise hayırlı bir iş yaparak manevi kazanç sağlanacağını belirtir. Karnı acıkarak yemek yemek tövbeyi tut ..

rüyada acımak görmek
kendisinin acıdığını görmek gufrana ilâhî rahmetin üzerine nail olduğunu görmek nimete ve rızkın artmasına delâlet eder. Kendisini Rahîm çok merhametli ve sevinçli halde görmek Kurân-ı Kerim ..

rüyada acuze görmek
rüyada yaşlı bir kadın görmeye ait tabir aşağıdaki gibidir : Rüyada yaşlı kadın görmek : Rüyada çirkin ve ihtiyar bir kadın görmek evlilikte sıkıntıyı ya da işlerinizin ters gitmesine ve üzüntülü ..

rüyada acve görmek
temiz helal ve sayisi bilinmeyen toplu bir mala delalet eder. Acve ve kuru hurma özellikle Medine hurmasi her derde devadir. Medine de yetişen bu hurma hastalıktan kurtulmaya temiz ve helal mala ..

rüyada aç görmek
rüyada aç kimseye yemeli vermek; ona paraca yardım etmeye aç bir insanın elinden yiyeceğini almak; ona yardım etmeyeceği gibi onun aleyhinde bulunarak başkalarından göreceği yardıma engel olmaya iş ..

rüyada aç gözlü görmek
içinizdeki üzüntüden bir süre daha kurtulamayacağınıza işarettir. Aç gözlü bir kisi ile karsilastiginizi veya sizin aç gözlülük yaparak bir sey hakkinda daha fazla istekte bulundugunuzu görmek ..

rüyada açgözlülük görmek
Rüyanızda aç gözlü birini veya kendinizin açgözlülük yaptığınız görmeniz hafif bir rahatsızlık geçireceğinize ve sizi sarsmış olan keder ve üzüntülerden bir süre daha kurtulamayacağınıza delalet eder. ..

rüyada açık gözlülük görmek
görevli ise bir iş yapmak için rüşvet aldığına esnaf ise ölçü ve tartı hilesi ile insanların hakkını yediğine işçi ise işinde dürüst çalışmayıp dalga geçerek işvereni zarara uğrattığına ev hanımı ..

rüyada açılış görmek
insanların hayrına olan bir işin güzel günlerin kısa sürede geleceğine işarettir. rüyanızda okul mağaza hastane ve benzeri herhangi bir yerin açılması dolayısıyla bir açılış merasiminde bulundu ..

rüyada açlık görmek
maddi konularda kazanç sağlayacağını belirtir. Çocuğu dilenciyi veya bir hayvanı doyurmak ise hayırlı bir iş yaparak manevi kazanç sağlanacağını belirtir. Rüyada açlık görülmesi; ihtirasla yor ..

rüyada açma görmek
bir yoksulu düşüneceğiniz konusundaki vaadinizi gerçekleştirmeniz gerektiğine işaret eder. Boş laf ve kelimeler etmemeniz adaklarınıza ve verdiğiniz sözlere dikkat etmeniz gerektiği anlamına da geli ..

rüyada ad görmek
rüyasında çocuğuna isim taktığını görmesi; evlatlarının onu tatmin edecek şekilde yetişmeyeceklerine işaret eder. Yine bir kimsenin rüyasında başka bir isimle çağırıldığını görmesi; eğer çağırılan a ..

rüyada ada görmek
yeşil ada hayırlı nimete insanların yaşadığı ada huzurlu ve sonu güzel olan hayata işaret eder. Bekarlar için güzel bir aşk yaşayacağını evliler için ise evlilik hayatında maddi veya manevi sıkı ..

rüyada ada tavşanı görmek
büyük kısmet ve rızka nail olacağınıza talihiniz ve bahtınızın açılacağına yorumlanır ..

rüyada adaçayı görmek
toplamak veya ada çayı içmek dışarıdan gelecek biri tarafından evinizdeki huzurun bozulacağına delalettir. Bir kimsenin rüyasında adaçayı içtiğini görmesi; sevinçli bir hadise ile karşılaşacağına ..

rüyada adak görmek
bazen de şerre yorumlanır. Rüyanızda adak için bir sürüden kurban aldığınızı görmeniz; verdiğiniz bir sözü yerine getireceğinize rüyanızda aldığınız adağı kesip dağıtmadığınızı görmeniz; malınızın z ..

rüyada adale görmek
sağlığa dikkat edilmesi gerektiğine ve aşırı çalışma nedeniyle sıhhatinizin bozulduğuna delalet eder. ..

Sayfalar:

reklam - gizlilik