Rüyanızda gördüğünüz nesneyi yazıp ara butonunu tıklayın

A Sözlüğü


rüyada adalet görmek
davranışlarınıza dikkat etmeniz gerekir bazı karışık olaylarla karşılaşabilirsiniz. İnsanlara karşı zor durumda kalabilirsiniz diye yorumlanır. ..

rüyada adam görmek
yeni ve iyi bir arkadaşlığı gösterir. Adamla kavga etmek ev içinde bir sıkıntıyı; adam öldürmek eski bir düşmanlığın canlanmasını veya bir dedikodu yüzünden sıkıntıya düşmeyi belirtir. Adama yiyece ..

rüyada adapte görmek
Bir kimsenin rüyasında yabancı bir dille yazılmış bir eseri kendi diline adapte (tercüme) ettiğini görmesi; başkalarını taklid etme düşünce ve hevesinden vazgeçmesine ve herkese (içi başka dışı başka ..

rüyada adasoğanı görmek
kendisinin kötü anılmasına neden olacak bir yapmayı arzu eder. Rüyada adasoğanının görülmesi; tehlikeli bir insanla yorumlanır. Bir insanın rüyasında elinde adasoğanı bulunduğunu görmesi; kötü niy ..

rüyada aday görmek
eğer evli ise kocasından çok mal kalacağına bir kimsenin rüyasında başka birini desteklemek maksadıyla oy kullanmak için sandık başına gittiğini görmesi; o kimsenin sevdiği bir arkadaşından büyük bi ..

rüyada adem peygamber görmek
o dönemde olmasını istediği birçok şeyin gerçekleşeceğini belirtir. Adem Dünyada ilk rüya gören ve bunu ilk defa yorumlayan olduğu için; tabir ilminde başarılı olmaya Hacca gitmeye ve dostları ile b ..

rüyada adese görmek
Rüyanızda adese görmeniz; dost ve ahbaplarınızın hakkınızdaki görüş ve fikirlerini yanlış anladığınızdan dolayı onlarla bir türlü anlaşamadığınıza ve aranızdaki mesafenin daha da uzadığına bir işarett ..

rüyada adet görmek görmek
rüyada adet görmek ve rüyada ay başı olmak yada rüyada hayız olmak şeklinde yapılacak aramalar ile ulaşabilirsiniz: Rüyasiında adet olduğunu görmek dini inancında şüphe yada fesat olduğuna işare ..

rüyada adı duymak görmek
sizi sevindirecek güzel bir haberin müjdecisidir. Tanıdıklar arasında daha çok sevilip sayılmaya yorumlanır. ..

rüyada adım görmek
Bir kimsenin rüyasında bir yeri adımladığını görmesi; bu sıralarda o kişinin iş hayatında çok önemli meseleleri halletmek mecburiyetinde kaldığına ve bu nedenle de sinirlerinin bozulup stres içinde ka ..

rüyada adi iskemle görmek
hayırlı ve uğurlu kadına eğer iskemlenin üstünde bir başka iskemle varsa yüksek makama işaret eder. Banyoda oturulan iskemlenin görülmesi; temizlik ve kirlerden arınma ile yorumlanır. ..

rüyada adilane görmek
eğer borcunuz varsa bir ahbabınızın yardımı ile bu borcunuzdan kurtulacağınıza eğer bir düşmanınızdan korkuyorsanız yine dostlarınız sebebiyle bu korkuyu da bertaraf edeceğinize işaret eder. ..




rüyada adiyat süresi görmek
yolcu için yolunun kesileceği ile yorumlanır. Eğer rüyayı gören kimse yolculuğa çıkacak ise çıkmaması tavsiye edilir. İbn-i Kesîr in yorumuna göre: Rüyasında Adiyât Sûresi ni okuyan veya dinleyen k ..

rüyada adliye görmek
bir avukatın sizi savunduğunu görmeniz; bozuk işlerinizin düzeleceğine işarettir. Mahkeme kapısından çıktığınızı görmeniz; sonuçlanmasını beklediğiniz işlerinizin biraz daha uzayacağına mahkeme kapı ..

rüyada adliye binası görmek
borç ve diğer akitlerde gösterilen umursamazlığa dünya hayatından sonra kişinin her şeyden hesaba çekileceğini unutmuş görünmesine delalet eder. İşlerin bozulacağı ve sıkıntı çekileceğini belirt ..

rüyada adres görmek
Adres almak veya vermek:akraba ve dostlarınızı ziyaret edeceğiniz anlamına gelir. Rüyada adres almak veya vermek; bugünlerde dost ve akrabaların ziyaret edilmesi gerektiği ile yorumlanır. Rüyanızda ..

rüyada af görmek
işlediğiniz sevaplardan dolay ALLAH IN sevgili kullarından birisi olduğunuzu size müjdeler. Af dilemek bir haksızlığa uğrayacağınız ve bundan duyacağınız üzüntü duyacağınız anlamındadır. Affetmek ..

rüyada af dilemek görmek
(bkz; Ali İmran Sûresi âyet: 134) Rüyada biri­nin işlediği bir suçtan dolay af dilediğini ve affedildiğini görmesi; o kimsenin herkese karşı iyi niyetli olduğuna işarettir. Bir kimsenin işlediği suç ..

rüyada aferin görmek
huzurlu bir yaşama kavuşacağınıza maddî yönden iyi bir duruma geleceğinize ve günah işlemekten sakınacağınıza delil sayılır. ..

rüyada afet görmek
heyelan salgın hastalık yangın ve benzeri bir afete maruz kaldığını görmesi; o kimsenin dini vazifelerini yerine getirmediği için büyük bir günaha girdiğine veya iş hayatında yapacağı hatalar yüzün ..

rüyada affedilmek görmek
sizin bir başkasını affettiğinizi görmeniz; affettiğiniz şahıstan bir iyilik geleceğine bir hatanızdan dolayı anne ve babanızın sizi affettiğini görmeniz; onlara karşı saygınızda bir gevşemenin söz ..

rüyada affetmek görmek
bir başka yoruma göre suçlunun suçunu affetmek; ecir ve mükâfata nail olacağına yorumlanır. Bazı tabircilere göre: Rüyanızda size kötülük yapan bir kimseyi affederek onunla barıştığınızı görmeniz; ..

rüyada afiş görmek
birtakım kendini bilmez kişilerin dedikodusu yüzünden üzüleceğine ve dostlarından yakın alâka görmeyeceğine yorumlanır. ..

rüyada aforoz görmek
Bir kimsenin rüyasında bir kilisede bir papaz tarafından aforoz edildiğini görmesi; hayırla yorumlanır. Kişinin rüyasında kendisinin aforoz edildiğini görmesi; o kimsenin dini yönünün kuvvetli olduğun ..

rüyada ağabey görmek
sizi koruyacak bir büyügün varligini düsünmek ve onu rüyanizda görmek mutlu ve güvenli bir hayat süreceginize delalet eder. Bir baska rivayete görede: Bir kimse rüyasinda agabeyini görse o kimsenin ..

rüyada ağaç görmek
isteklerin olacağına ve maddi kazanca işarettir. Yapraksız ve kuru bir ağaç fakırlık; çok yapraklı ağaç ise sağlık ve mutluluğu belirtir. Ağaç dalı kısa bir süre için sorunların çözüleceğine fakat t ..

rüyada ağaç sakızı görmek
güç bir isi basaracaginiza isarettir. Bir rivayete göre agaç sakizi is yaptiginiz kimseler tarafindan güçlüge ugratilacaginiza fakat bu güçlükleri çok çabuk atlatarak isinizi basariya ulastiracagini ..

rüyada ağda görmek
endişelerden geçeceğine ve mutluluğun geleceğine işarettir. Vücuttaki tüyleri sökmek için ağda kullanmak gönül huzuruna ve ferahlığa Ağda kullandığı halde tüylerin tamamen ya da kısmen dökülmedi ..

rüyada ağız görmek
ağzı bozuk olan bir kimse demektir.Ağız kenarı görmek karşılaşabileceğiniz tehlikelerden kaçarak kurtulacağınıza işarettir. İşlerin başlangıcı ve sonucuna ağızdan söz çıkması iyilik ve kötülük ..

rüyada ağlamak görmek
rüya sahibinin uyanıkken de ağlamasına Sessizce ağlamak yağmur ve berekete rahmete ve Allah korkusuna sevinç ve sürura delalet eder. Bir kimsenin rüyasında kendisini sessizce ağladığını görmes ..

Sayfalar:

reklam - gizlilik