Rüyanızda gördüğünüz nesneyi yazıp ara butonunu tıklayın

A Sözlüğü


rüyada ağrı görmek
o dişin nispet edildiği akrabadan sıkıntı duymaya Boyun ağrısı geçimsiz mizaca emanete ihanet etmeye Omuz ağrısı yanlış işlere ve kötü kazanca Karın ağrısı malı günah işlemek için harcamaya ve b ..

rüyada ahır görmek
mal kaybına fakirliğe ve sıkıntıya ; hububat buğday ve birçok sağlıklı hayvanla dolu ahırsa bolluğun bereketin işaretidir. Bir yerde topluca görülen sığır cinsi hayvanlar besili iseler bolluğa ..

rüyada ahiret görmek
uzun ve faydalı bir yolculuğu belirtir. Ahrette bulunmak emeklerinin karşılığını alacağını büyük bir iyilik ve mutluluğa kavuşulacağını belirtir. Ahretten kovulmak mal bazen de can kaybına işarett ..

rüyada ahşap görmek
eğer ev yeni ise iyi bir evliliğe eski ise bir hastalığın daha kötüye gideceğine işarettir. Rüyada tahtadan yapilmis her hangi bir esya görmek veya ahsap bir evde bulundugunu görmek hayirli bir ..

rüyada ahtapot görmek
birden fazla işe girişileceği ve bu işlerden başarılar elde etmeyi işaret eder. Rüyada Ahtapot içinden çıkılmayacak güç karmaşık iştir. ..

rüyada ahzab suresi görmek
takva sahibi olmaya kabir azabından kurtulmaya batıldan uzak durmaya ve salihleri sevmeye işarettir. İbni şirin (rahmetullahi aleyh)’in tabiri: Rüyada Ahzab suresini oku­duğunu gören kimse takva s ..

rüyada aile görmek
iş ve parayla ilgili sorunların halledilmesi için zaman gerekir; Aile aydınlık ve ferah bir yerdeyse güçlü bir destek başarılı bir girişim için yeterli olacaktır demektir. Aile fertlerini bir ar ..

rüyada akar çeşme görmek
tasasiz bir hayat sürmeye isarettir. ..

rüyada akarsu görmek
maddi kazanç olarak yorumlanır. Rüyada herhangi bir Su akıntısı görmek maddi kazanca işarettir. Dereden nehre kadar bütün akarsular tertemiz saydam ise bütün dertlerin geride kalacağına işar ..

rüyada akasya görmek
iyilik sahiplerine ya da bir şeyi iyi ve hoş gördüğü halde onu yapmamaya delalet eder. Rüyada görülen akasya murattir. Akasya agacinin altinda oturdugunu gören isteklerine kavusur. Akasya dali k ..

rüyada akıl hastanesi görmek
anlamsız konuşmalara malın elden gitmesine çoluk çocuktan ayrılmaya Kendini akıl hastanesinde görmek genişlik kolaylık ve rahatlığa delalet eder. Rüyada akil hastahanesini görmek hamama delal ..

rüyada akik görmek
sağlıklı ve uzun bir yaşantıyı belirtir dostluk simgesidir. Rüyasında akikten yapılmış herhangi bir takı takan kişi ömür boyu sürecek bir dost kazanacak demektir. Rüyada akik taşı görmek zengi ..
rüyada akordiyon görmek
yakında mutlu günlerin geleceği anlamına gelir. Akordeon çalmak hoşlandığınız kimsenin sevgisini kazanacağınızın işaretidir. Fakat bu kişi bazı olaylardan sonra size aşık olacak demektir. ..

rüyada akraba görmek
esenlik ve huzura; Akrabayı sevinçli görmek sıla-i rahmi yerine getiriyor olmaya üzüntülü görmek bu önemli görevi aksatıyor olmaya delalet eder. Hastalarınızdan dolay işlerinizin bozulacağına bu dur ..

rüyada akrep görmek
kötü biri ile karşılaşılacağı veya onunla bir işe girişileceğine işarettir. Akrep öldürmek bir beladan kurtulacağını belirtir. Akrep inançsız zararlı külfeti çok bozuk ağızlı fakat zayıf bir düşma ..

rüyada aktör görmek
kendisinin veya yakınının devlet veya bir kurumdan herhangi bir kazanç elde edeceğine işarettir. birine aşıksanız onunla mutlu bir beraberliğiniz olacak demektir. Eğer Gördüğünüz aktör ya da aktris ..

rüyada akvaryum görmek
rüya gören kişiyle ilgili değişik meslek veya uyruktaki insanların belli bir niyetle için bir araya toplanmalarına delalet eder.. Akvaryumda iki adet balık görmek bir işte ortak olan iki kişiye delal ..

rüyada ala süresi görmek
dünyayı terk edip âhirete yöneldiğine delildir. Ala Sûresi ni rüyada okuyan veya okunduğunu görüp dinleyen kimsenin bu rüyası; o kimsenin ibâdetle meşgul olacağına Allah ı zikirden bir an bile geri ..

rüyada alabalık görmek
rüyasında alabalık yediğini görmesi; çok iyi bir işin içine gireceğine işaret eder. ..

rüyada alabora görmek
sandal veya vapurunun alabora olduğunu görmesi; o kimsenin çalışma hayatında tehlikeli bir sarsıntı geçireceğine yorumlanır. ..

rüyada alaca hastalığı görmek
Bir kimsenin rüyasında alaca hastalığına yakalandığını görmesi; o kimsenin toplum içinde saygınlığına ve Allah tarafından çok mala sahip olacağına yorumlanır. Bir kimsenin vücudunda birçok alaca hasta ..

rüyada alaca karga görmek
cimri çok yalancı ve sözünde durmayan bir kimse olduğuna delildir. Rüyasında karga avladığını gören kimse; fakirlik ve sıkıntı içinde haram mala sahip olacağına yorumlanır. Bir kimse rüyasında bir e ..

rüyada alacaklı görmek
ondan fayda bekleyen bir grubun içine düşeceğine onu çekemeyen bazı şahısların yalancı dostluğunu göreceğine bu rüya işaret eder. ..

rüyada alak süresi görmek
ameliniz ve ahlâkınız güzel olur. Nüzhetü-l-Mecâlis adlı kitaba göre de rüyasında Alak Sûresi ni okuduğunu gören kimsenin salih bir çocuğu dünyaya gelir ..

rüyada alaka görmek
Bir kimsenin rüyasında başka bir kimseden alâka görmesi; eğer bekâr ise evlenme işinin arzusuna göre en kısa zamanda sonuçlanacağına ve bu evlilik hayatının çok mutlu geçeceğine işaretle tabir edilir. ..

rüyada alamet görmek
yerine getirilmesi güç olan işlerde kolaylığa ve düşmanlara galip gelineceği ile yorumlanır.İmam-ı Nablusî: "Alâmet görmek; ikbâl ve mutluluğa işaret eder." buyurmuştur. ..

rüyada alan görmek
bir haber alacağınıza hava alanını boş görmeniz; kedersiz üzüntüsüz ve sıkıntısız bir insan olduğunuza yorumlanır. Bir kimsenin rüyasında hava alanının uçaklarla dolu olduğunu görmesi; yukarıda ya ..

rüyada alarm görmek
Rüyanızda alarm işareti verildiğini görmeniz; şu andaki durumunuzun ve geleceğinizin emniyet içinde olduğuna ve evlilik hayatınızın da mesut ve bahtiyar geçeceğine delalet eder. ..

rüyada alay askeri birlik görmek
bir alayda geçit töreninde bulunduğunu görmesi; grup halinde başka ülkelere gidip ticarî konularda birtakım anlaşmalar yapacağına veya çocuğunu bir liseye veya bir yüksek okula kaydettireceğine delal ..

rüyada alay edilmek görmek
yani sizinle dalga geçildiğini görmeniz; yaptığınız işlerde aldanacağınıza yorumlanır. Bundan dolayı rüyasında kendisi ile alay edilen kişinin dikkatli davranması gerekir. ..

rüyada albay görmek
ancak bugünkü konumunu uzun süre koruyacağına delalet eder. ..

rüyada albüm görmek
içinde eş dost ve arkadaşların resimleri bulunan bir hatıra defteri durumundadır. Bu bakımdan rüyada albüm görülmesi; eski günlerin resimlerde kalan şahısları ile karşılaşmanın söz konusu olduğuna v ..

rüyada alçıcı görmek
birtakım üzüntü ve uğursuzluklara maruz kalınacağına bazen de hasta olan bir kimsenin bu hastalığından şifa bulacağına ve harabe yerlerin yeniden imâr edileceğine delalet eder. ..

rüyada aldanmak görmek
dolayısıyla muzaffer olacağınıza ve sizi aldatan kişinin de kahrolacağına yorumlanır. ..

rüyada aldatmak görmek
ona hile yapan bizden değildir. " (bkz. Hadis Külliyatı İ. CANAN C: 16 Sh: 387) hadisine göre mürted (İslâm dan çıkma) olmaya yorumlanır. ..

rüyada alet görmek
Bir kimsenin rüyasında herhangi bir âlet görmesi veya kullanması; faydalı ve kazançlı bir işe girişeceğine delalet eder. ..

rüyada alev görmek
baştan kötü giden bir işin zamanla düzeleceğini gösterir. Alevle bir yerinin yanması tıbbi bir operasyona işarettir. Yangın alevi iyi bir haber alınacağı demektir. Alevle bir yerinin yanması tı ..

rüyada alın ve yüz görmek
aksi de zıddı ile yorumlanır. Bazı tabircilere göre alın ve yüz secde ile tabir edilir. İbn-i Sîrîn in yorumuna göre: Alın yüz kadar şereflidir. Çünkü secde yeridir ve secdede ilk defa alın yere ..

rüyada alış veriş görmek
eve birtakım yeni şeyler alınması ile yorumlanır. ..

rüyada alışveriş görmek
satılan veya alınan şeye nispetle kişinin kazanacağı hayır ya da şerdir. Ev satın almak evlenmeye Toprak satın almak evlenip çoluk çocuk sahibi olmaya Ağaç satın almak faydası sürekli olan bir iş ..

rüyada ali imran suresi görmek
o kimsenin ailesi arasında fazla durmamasına veya çok yolculuk yapmasına işaret eder. Bazı tabirciler bu rüya seçkin masiyetten art ve hizmet ehli bir kimseye işaret eder demişler. İbni şirin (rahm ..

rüyada ali imran süresi görmek
dost ve akrabaları içinde kısmeti az olur. Yaşlılığında çocuğu olur ve çok yolculuk yapar. Toplum içinde sevilen ve her türlü kötülüklerden uzak kalan bir kişi durumuna gelir. İbn-i Kesîr de bu rüyay ..

rüyada ali nebi ashabı kiram görmek
nimete kavuşmaya huzura ermeye darlıktan kurtulma ya hasta için şifa bulmaya ilim ve bilgiye işarettir. Hz. Ebu Bekir (r.a.) i yukarıda anlatıldığı üzere belli bir yerde görebilmek; o yerin insa ..

rüyada alil görmek
ya da geri dönmemek üzere uzak bir yere gurbete gideceğinize veyahut da bir büyük günah işleyip sonunda pişman olacağınıza işaret eder. ..

rüyada alim görmek
fakirliğe şeref ve izzete yorumlanır. Bir yere bir alimin(bilgin kişinin) geldiğini görmek oraya itibar kazandıracak bir şahsın gelmesine delalet eder. Ibni Kesire göre; rüyada bir cahilin halka ög ..

rüyada alkol görmek
tuttuğu ve umduğu işlerden kendisine bir hayır gelmeyeceğine rahat olmayan huzursuz bir hayat geçireceğine işarettir. ..

rüyada alkolik görmek
kanyak bira ve benzeri içkilerden birini satın aldığını ve içtiğini gören kimse; para kazanmak için her yolu denediği halde bütün imkânlardan mahrum kalacağına yorumlanır. ..

rüyada allah görmek
âyet; 11) buyrulmaktadır. Allah (c.c.) ı azamet ve celâliyle keyfiyetsiz ve hiçbir şeye benzetmeden rüyasında gören kimsenin bu rüyası hayra işaret eder. Böyle bir rüya sahibinin dünyada müjdelenm ..

rüyada allah ı tanımak görmek
hayır kapılarının ona açılmasına belâlardan emin olmasına ve yapılması zor olan işlerin ona kolaylaşmasına işaretle tabir edilir. Bir kimsenin rüyasında "Lâilâhe illallah" dediğini görmesi; kısa ..

rüyada allık görmek
Bir kimsenin rüyasında yüzüne allık sürdüğünü görmesi; o kimsenin ahlâkının ve karakterinin bozulacağına işarettir. ..

rüyada almanya görmek
bazı ümitlerinizin boşa çıkacağına umulmadık bir yerden gelecek olan bir haberin iyi bir sonuç vereceğine ve boş yere bir yolculuk yapacağınıza delalet eder. ..

rüyada altın görmek
gam ve keder Eski sikkeler bulmak sevinç ve memuriyete Kadının altın dan mamul ziynet eşyası takınması sevinç ve kendine güvene Damgalanmış işlenmiş bir altını olmak ev almaya değerli insana B ..

rüyada altın bilezik görmek
genel olarak rüyayı gören kişi için hayırlara vesile olan şekilde yorumlanır. Zarafet güzellik ve güzellik anlamında yorumlanan bu rüya rüya sahibinin kendisine ve güzelliğine son derece önem verdi ..

rüyada altın gümüş dövücü görmek
sır saklamadığınıza ve sözünüzde durmadığınıza işarettir. Böyle bir rüya bazen de; iyiyi kötüden sahteyi hakikisinden ayıran sarraf yahut hak ile batılın arasını ayıran hâkimle yorumlanır. Böyle bir ..

rüyada altın gümüş hurdası görmek
çok samimi bir dosta şahsınıza lâyık bir hanıma ve sâlih bir evlâda delalet eder. ..

rüyada altıparmak görmek
Rüyanızda altıparmağı olan bir kimseyi görmeniz; yaşantınızın biraz karışacağına ve çok sıkıntılı anlar geçireceğinize işarettir. ..

rüyada alüminyum görmek
Bir kimsenin rüyasında alüminyum madeninden yapılmış herhangi bir şey görmesi; rüyayı gören kimsenin aile hayatının nizam ve intizam içerisinde devam edeceğine işaret eder. ..

rüyada alyans görmek
eğer evli ise bir çocuğunun olacağına yorumlanır. ..

rüyada ambalaj görmek
Bir kimsenin rüyasında herhangi bir şeyi ambalajladığını görmesi; uzun bir yolculuğa çıkmasının ihtimal dâhilinde olduğuna veya evine uzaktan bir misafirin geleceğine işaret eder. ..

rüyada ambar görmek
aile ferdlerinin sıkıntı içinde yaşayacağına ve hayat boyunca arzu edilen nitelikte bir aile reisi olunamayacağına işaret eder. ..

Sayfalar:

reklam - gizlilik