Rüyanızda gördüğünüz nesneyi yazıp ara butonunu tıklayın

A Sözlüğü


rüyada albay görmek
ancak bugünkü konumunu uzun süre koruyacağına delalet eder. ..

rüyada albüm görmek
içinde eş dost ve arkadaşların resimleri bulunan bir hatıra defteri durumundadır. Bu bakımdan rüyada albüm görülmesi; eski günlerin resimlerde kalan şahısları ile karşılaşmanın söz konusu olduğuna v ..

rüyada alçıcı görmek
birtakım üzüntü ve uğursuzluklara maruz kalınacağına bazen de hasta olan bir kimsenin bu hastalığından şifa bulacağına ve harabe yerlerin yeniden imâr edileceğine delalet eder. ..

rüyada aldanmak görmek
dolayısıyla muzaffer olacağınıza ve sizi aldatan kişinin de kahrolacağına yorumlanır. ..

rüyada aldatmak görmek
ona hile yapan bizden değildir. " (bkz. Hadis Külliyatı İ. CANAN C: 16 Sh: 387) hadisine göre mürted (İslâm dan çıkma) olmaya yorumlanır. ..

rüyada alet görmek
Bir kimsenin rüyasında herhangi bir âlet görmesi veya kullanması; faydalı ve kazançlı bir işe girişeceğine delalet eder. ..

rüyada alev görmek
baştan kötü giden bir işin zamanla düzeleceğini gösterir. Alevle bir yerinin yanması tıbbi bir operasyona işarettir. Yangın alevi iyi bir haber alınacağı demektir. Alevle bir yerinin yanması tı ..

rüyada alın ve yüz görmek
aksi de zıddı ile yorumlanır. Bazı tabircilere göre alın ve yüz secde ile tabir edilir. İbn-i Sîrîn in yorumuna göre: Alın yüz kadar şereflidir. Çünkü secde yeridir ve secdede ilk defa alın yere ..

rüyada alış veriş görmek
eve birtakım yeni şeyler alınması ile yorumlanır. ..

rüyada alışveriş görmek
satılan veya alınan şeye nispetle kişinin kazanacağı hayır ya da şerdir. Ev satın almak evlenmeye Toprak satın almak evlenip çoluk çocuk sahibi olmaya Ağaç satın almak faydası sürekli olan bir iş ..

rüyada ali imran suresi görmek
o kimsenin ailesi arasında fazla durmamasına veya çok yolculuk yapmasına işaret eder. Bazı tabirciler bu rüya seçkin masiyetten art ve hizmet ehli bir kimseye işaret eder demişler. İbni şirin (rahm ..

rüyada ali imran süresi görmek
dost ve akrabaları içinde kısmeti az olur. Yaşlılığında çocuğu olur ve çok yolculuk yapar. Toplum içinde sevilen ve her türlü kötülüklerden uzak kalan bir kişi durumuna gelir. İbn-i Kesîr de bu rüyay ..
rüyada ali nebi ashabı kiram görmek
nimete kavuşmaya huzura ermeye darlıktan kurtulma ya hasta için şifa bulmaya ilim ve bilgiye işarettir. Hz. Ebu Bekir (r.a.) i yukarıda anlatıldığı üzere belli bir yerde görebilmek; o yerin insa ..

rüyada alil görmek
ya da geri dönmemek üzere uzak bir yere gurbete gideceğinize veyahut da bir büyük günah işleyip sonunda pişman olacağınıza işaret eder. ..

rüyada alim görmek
fakirliğe şeref ve izzete yorumlanır. Bir yere bir alimin(bilgin kişinin) geldiğini görmek oraya itibar kazandıracak bir şahsın gelmesine delalet eder. Ibni Kesire göre; rüyada bir cahilin halka ög ..

rüyada alkol görmek
tuttuğu ve umduğu işlerden kendisine bir hayır gelmeyeceğine rahat olmayan huzursuz bir hayat geçireceğine işarettir. ..

rüyada alkolik görmek
kanyak bira ve benzeri içkilerden birini satın aldığını ve içtiğini gören kimse; para kazanmak için her yolu denediği halde bütün imkânlardan mahrum kalacağına yorumlanır. ..

rüyada allah görmek
âyet; 11) buyrulmaktadır. Allah (c.c.) ı azamet ve celâliyle keyfiyetsiz ve hiçbir şeye benzetmeden rüyasında gören kimsenin bu rüyası hayra işaret eder. Böyle bir rüya sahibinin dünyada müjdelenm ..

rüyada allah ı tanımak görmek
hayır kapılarının ona açılmasına belâlardan emin olmasına ve yapılması zor olan işlerin ona kolaylaşmasına işaretle tabir edilir. Bir kimsenin rüyasında "Lâilâhe illallah" dediğini görmesi; kısa ..

rüyada allık görmek
Bir kimsenin rüyasında yüzüne allık sürdüğünü görmesi; o kimsenin ahlâkının ve karakterinin bozulacağına işarettir. ..

rüyada almanya görmek
bazı ümitlerinizin boşa çıkacağına umulmadık bir yerden gelecek olan bir haberin iyi bir sonuç vereceğine ve boş yere bir yolculuk yapacağınıza delalet eder. ..

rüyada altın görmek
gam ve keder Eski sikkeler bulmak sevinç ve memuriyete Kadının altın dan mamul ziynet eşyası takınması sevinç ve kendine güvene Damgalanmış işlenmiş bir altını olmak ev almaya değerli insana B ..

rüyada altın bilezik görmek
genel olarak rüyayı gören kişi için hayırlara vesile olan şekilde yorumlanır. Zarafet güzellik ve güzellik anlamında yorumlanan bu rüya rüya sahibinin kendisine ve güzelliğine son derece önem verdi ..

rüyada altın gümüş dövücü görmek
sır saklamadığınıza ve sözünüzde durmadığınıza işarettir. Böyle bir rüya bazen de; iyiyi kötüden sahteyi hakikisinden ayıran sarraf yahut hak ile batılın arasını ayıran hâkimle yorumlanır. Böyle bir ..

rüyada altın gümüş hurdası görmek
çok samimi bir dosta şahsınıza lâyık bir hanıma ve sâlih bir evlâda delalet eder. ..

rüyada altıparmak görmek
Rüyanızda altıparmağı olan bir kimseyi görmeniz; yaşantınızın biraz karışacağına ve çok sıkıntılı anlar geçireceğinize işarettir. ..

rüyada alüminyum görmek
Bir kimsenin rüyasında alüminyum madeninden yapılmış herhangi bir şey görmesi; rüyayı gören kimsenin aile hayatının nizam ve intizam içerisinde devam edeceğine işaret eder. ..

rüyada alyans görmek
eğer evli ise bir çocuğunun olacağına yorumlanır. ..

rüyada ambalaj görmek
Bir kimsenin rüyasında herhangi bir şeyi ambalajladığını görmesi; uzun bir yolculuğa çıkmasının ihtimal dâhilinde olduğuna veya evine uzaktan bir misafirin geleceğine işaret eder. ..

rüyada ambar görmek
aile ferdlerinin sıkıntı içinde yaşayacağına ve hayat boyunca arzu edilen nitelikte bir aile reisi olunamayacağına işaret eder. ..

rüyada amber görmek
amber kokladığınızı görmeniz; samimi arkadaşlarınızın hakkınızda iyi hisler beslediklerine sizinle buluşmak ve sohbet etmek için âdeta sabırsızlandıklarına amber dumanında buhurlandığınızı görmeniz ..

rüyada ambulans görmek
Bir cankurtaran ambulans aracını seyir halinde görmek yakınlarda meydana gelecek üzücü olaya Cankurtaran Ambulansın sesini duymak yaygaracı birine delalet eder. Rüyada bir Ambulans gördüyseniz y ..

rüyada amca görmek
yaşam boyunca doğru yolun bulunacağına delildir. ..

rüyada amcazade görmek
Bir kimsenin rüyasında amcazade görmesi; ailesi tarafından çok sevilmekte olduğuna ve onun da bunu hak ettiğine işaret eder. ..

rüyada amele görmek
işini büyüteceğine memur ise terfi ederek daha yüksek mevkilere atanacağına evli bir kadın ise eşi tarafından sevindirileceğine genç bir kız veya erkek için böyle bir rüyanın görülmesi evlenme il ..

rüyada ameliyat görmek
Ameliyathane görmek kendisinde gizli bilgiler bulunan birine delalet eder. Ameliyat edildiginizi görmek hayatinizda yeni bir gönül macerasi geçireceginize delalet eder. Kendinizi bir doktor olara ..

rüyada amerika görmek
sizi şaşırtacak gelişmelere karşı hazırlıklı olmanız gerektiğine işaret eder. Yaptığınız işlerde çok başarılı olup birden yükseleceksiniz. Fakat bu birçok kişinin sizi kıskanmasına ve size düşma ..

rüyada amin görmek
Bir kimsenin rüyasında bir duaya âmin dediğini görmesi; o kimsenin üzüntü ve sıkıntılarından kurtulacağına buna mukabil arzu ve isteklerine nail olacağına işaretle tabir olunur. ..

rüyada amir görmek
kendinizin bir âmir olarak emirler verdiğinizi görmeniz; sizinle beraber görev yapan kimselerin sizden memnun olduklarına işaret eder. ..

rüyada amiral görmek
mesleği askerlik olan birisinin rüyasında kendisini amiral veya general olduğunu görmesi; o kimsenin büyük bir mutluluğa kavuşacağına yorumlanır. Sıradan bir kimse rüyasında kendisinin amiral veya ..

rüyada amonyak görmek
Bir kimsenin rüyasında amonyak kokladığını görmesi; kısa süre sonra bir kaza geçirmesi muhtemel olduğuna yorumlanır. ..

rüyada ampül görmek
Yanar vaziyette ampul görmek mutlu aileye başarıya ibadet ve bununla gelen iç huzuruna Birinin ampul verdiğini ya da satın aldığını görmek evlenmeye Ampulün kırılması hastalanmaya ya da hastanın ..

rüyada ana babaya asi olmak görmek
Rüyada anne veya babaya âsi olunduğunun görülmesi pek iyi sayılmaz. Rüyasında anne veya babasına âsî olduğunu gören kimsenin; büyük günahlardan sayılan bir günah işleyeceğine işaret eder ve böyle bir ..

rüyada anahtar görmek
erkekler için ev değişikliğine kadınlar için evliliğinde geçimsizliğe işarettir. Anahtar bulmak güç ve iyi bir gelecek sağlayacak bir işe başlanacağına işarettir. Anahtarla kapı açmak problemlerin ..

rüyada anarşistlerle savaşmak görmek
ya da itaat edilmesi gereken kimseye itaat etmemesinden veyahut da namazı terk etmesinden korkulur. ..

rüyada anatomi görmek
Bir kimsenin rüyasında anatomi ile uğraştığını görmesi; alacağı bir üzücü haberin verdiği kederin giderilmesi için çaba sarf etmesi gerektiğine delalet eder. ..

rüyada anber çiçeği görmek
bir başka rivayete göre de zengin ve güzel birisiyle evleneceğine işaret eder. Yine bir kimsenin rüyada anber çiçeğini dalı üzerinde kokladığını görmesi; büyükleri tarafından övüleceğine yerden k ..

rüyada and içmek görmek
acı ve ıstırap çekeceğinize delalet eder. ..

rüyada anestezi görmek
yakınlarınızdan birinin sağlık haberlerini alacağınıza elinizden geldiği kadarıyla zor durumdakilerin yardımına koşacağınıza işarettir. ..

rüyada angarya görmek
Bir kimsenin rüyasında birileri tarafından angaryaya koşulduğunu görmesi; tembel bir hanımla evlenerek hayatının perişan olacağına ya da iş hayatının birtakım güçlüklere maruz kalacağına işaret eder. ..

rüyada anırmak görmek
Rüyada eşek anırmasının işitilmesi; içinde bulunduğunuz birtakım acı ve ıstırapların daha da artacağına yorumlanır. ..

rüyada anıt görmek
Rüyanızda isimleri tarihe geçmiş kimselerin anıtlarını görmeniz; çok parlak iş teklifleriyle karşılaşacağınıza ve başarı üstüne başarı göstereceğinize delalet eder.. ..

rüyada anka kuşu görmek
anka kuşunu avladığını gören kimsenin; bir zata hile yapacağına anka kuşunu sattığını gören kimsenin; yine böyle birisine zulmedeceğine anka kuşuna sahip olduğunu gören kimsenin; güzel bir hanımla ..

rüyada ankebut suresi görmek
Rüyada Sure-i Ankebutu veya ondan bir parçayı okuduğunu görmek ölünceyedek Allahın muhafazası altında bulunmaya işarettir. Bazen de bu rüya yalnızlıkla imtihan edilmeye ve sabrından dolayı müjdelen ..

rüyada ankebut süresi görmek
Nüzhetül-Mecâlis adlı kitaba göre bir kişinin rüyasında Ankebût Sûresini okuduğunu görmesi; o kimsenin ve aile ferdlerinin Allah tarafından korunacağına delalet eder. İbn-i Sîrînin yorumu da bu doğrul ..

rüyada anlaşma görmek
ticari işlerinizde büyük zarara uğrayacağınıza ve malınızdan olacağınız anlamına gelir.Anlaşmazlık ise yapılan iyilikleri sürekli hatırlatmaktan vazgeçilmesi gerektiğine işarettir. ..

rüyada anlaşmazlık görmek
Bir kimsenin rüyasında eşiyle veya bir bayanın kocasıyla aralarında anlaşmazlık çıktığını görmesi; başkalarına karşı yaptıkları iyilikleri başa kakma huylarından vazgeçmeleri hususunda bir ihtardır. ..

rüyada anlayış görmek
birtakım işlerin sonucunu görmeye delalet eder. Hülasa rüyada ileriyi görmek olduğu gibi tabir edilir. ..

rüyada anne görmek
iyi ve kazançlı günleri belirtir. Annesini ölü görmesi iyi bir haber veya olaya işarettir. Anne ile darılmak ve kavga etmek ise başarısızlık ve maddi kayba işarettir. Bir kimsenin rüyasında annes ..

rüyada ansiklopedi görmek
bir esnafın rüyasında bir ansiklopedi görmesi; o tüccar veya esnafın bilgili olduğuna ve işlerinin yolunda gittiğine yorumlanır. Rüyasında bir ansiklopedi satın aldığını gören öğrencinin bu rüyası ..

rüyada anten görmek
evinizin çatısına bir anten diktiğinizi görmeniz; uzak bir yerde bulunan akrabalarınızdan bir haber alacağınıza veya beklediğiniz bir işinizin gerçekleşeceğine yorumlanır. Rüyada anten görülmesi b ..

rüyada antika eşya görmek
uzun süreli bir sıkıntıya gireceğiniz anlamına gelir. ..

rüyada apandisit görmek
mesut ve sevindirici bir olaya şahit olacağına delâlet eder. Yine bir başka yoruma göre apandisit ameliyatı olduğunuzu görmeniz; mutlu bir evlilik yapacağınıza yorumlanır. ..

rüyada apartman görmek
meydana gelecek bir olayın küçük belirtilerine işarettir. Rüyada çevresi açık yahut birkaç katlı basık binalarla kaplı apartman görmek mağrur ve cimri insana yorumlanır Şehir merkezi dışında yahut k ..

rüyada apse görmek
geçimsizlige yorumlanir. Vücudunun herhangi bir yerinde bir apse olan kimse is hayatinda arkadaslari île Mahallesinde komsulari ile evinde Ailesi ile daimi geçimsizlik içinde yasar. ..

rüyada aptal görmek
eğer böyle aptal kişilere para verdiğinizi gördüyseniz; incittiğiniz bir kimsenin tekrar gönlünü kazanmanızın lüzumuna işaret eder. Etmiş olduğunuz niyetleri halletmeniz gerektiğine işarettir. ..

rüyada araba görmek
güzel geçecek ticari amaçlı bir yolculuğa çıkacağınıza işarettir.Kaza yapmış araba büyük bir mevki sahibi olmaya; yuvarlanmış araba itibarınızın kısa süreli olacağına; araba altında kalmak zenginli ..

rüyada araba sürmek görmek
onlar tarafından sevildiğine ve becerikliligi yüzünden onlarin hükümetle olan islerinde aracilik yaptigina delalet eder. ..

rüyada arabi aylar görmek
hapishanelerde bulunan mahkûmların hürriyetlerine kavuşacaklarına ve hasta olan kimselerin şifa bulacaklarına işaret eder. Bir kimse aile ferdlerinden ayrı bir yerde yaşıyor ve Muharrem ayını da r ..

rüyada arabistan görmek
kısa da olsa bir yolculuk yapacağına delalet eder. ..

rüyada arabistan kirazı görmek
helâl paraya delalet eder. Bir kimsenin rüyasında Arabistan kirazı yediğini görmesi; dininin güzelleşeceğine eğer yetenekli ise vali veya hâkimlik görevine atanacağına yorumlanır. Arabistan kirazı a ..

rüyada araf suresi görmek
dinin sağlam olmasına işarettir. Bazen de rüyada bu sureyi okumak; şeytanın hilesinden emin olmaya ahirette Hazret-i Adem Aleyhisselamin şefaatine ermeye işarettir. İbni şirin (rahmetullahi aleyh)’ ..

rüyada araf süresi görmek
Nüzhetül-Mecâlis adlı kitaba göre bir kimsenin rüyasında Araf Sûresini okuması; o kimsenin garip olarak öleceğine işaret eder. Bir başka yoruma göre bu rüyayı gören kimse her ilim dalından tahsil eder ..

rüyada arafatta vakfeye durmak görmek
gerek akrabalarından olsun ve gerekse yabancı bulunsun rüya sahibinin; yanına gelen kimse ile ünsiyet tesis edeceğine işarettir. Bir kimsenin rüyada yürüyüp ve hareket ettikten sonra bir yerde dur ..

rüyada arafe görmek
yakınlarınızdan ilişkinizin kesildiği kimseler varsa onlara kavuşacağınıza birileri ile tartışmalı bir mevzunuz varsa sulh olacağına işaret eder. Bir başka yoruma göre rüyada arefe gününü görmek hac ..

rüyada aramak görmek
daha önce işlediği bir hatadan dolayı kaybettiği imkânlara yeniden kavuşacağına aradığı şeyi bulamazsa içini kemiren üzüntüleri daha bir müddet üzerinden atamayacağına yorumlanır. Eğer rüyada ar ..

rüyada aranmak görmek
kişinin ilim amel veya malla şerefleneceğine işaret eder. Bir kimsenin rüyasında bir kişi tarafından arandığını görmesi; o kimsenin kendisine isabet edecek keder ve üzüntüye delalet eder. Bir ..

rüyada arap görmek
başkasından gelecek yardıma delalet eder. Bir yerden para gelecek işte başarılı olacaksınız ve seyahate çıkacaksınız demektir. Birtakım düşmanlarla karşı karşıya geleceğinizin işareti de olabilir ..

rüyada arap tavşanı görmek
kabir açan ve kefen soyan bir kişiye işaret eder. ..

rüyada araştırmak görmek
Rüyanızda ilmi araştırmalar yapan bir ilim adamı görmeniz; hayatta muvaffak olmanın sırlarını öğrenerek arzu ve emellerinizi gerçekleştireceğinize işarettir. ..

rüyada arazi görmek
kadinsa kocasini bosar. Arazisinin mahsuldar oldugunu görenin evlatlari ve torunlari çok olur. Arazisinde bir sey bitmedigini görenin esi kisir olup evladi olmaz. îbni Sirin e göre: kendisini geni ..

rüyada ardıç görmek
Bir kimsenin rüyasında ardıç ağacı görmesi; o kimsenin sağlam bünyesi ve mükemmel karakteri sayesinde hayatta her zaman ileri adımlar atacağına ve kendisini bulunduğu toplum içinde sevdireceğine delal ..

rüyada ardıç kuşu görmek
onları doyurmak hususunda çok yorulup aşırı çalışacağınıza yorumlanır. ..

rüyada ardiye görmek
Rüyanızda içine ticarî mal konan bir ardiye görmeniz; tasarruf yapma (para biriktirme) hevesinizin artacağına ya da erzak ve eşya stokçuluğuna başlayacağınıza delalet eder. ..

rüyada arefe görmek
Dargınların barışmasına Hacca karlı ticarete ve pazaryerine delalet eder. Rüyada bir bayram arifesinde oldugunu ve bayram için hazirlik yaptigini görmek evine yeni bir takim esyalar alacagina ..

rüyada arı görmek
rızkınızın bol olacağına rüyanızda sizi bir arının soktuğunu görmeniz; kazancınızı kıskanan kimselerin bulunduğuna işaret eder. Bereket başarı ve mutluluğun habercisidir. Arı görmek İş ve özel ..

rüyada arı beyi görmek
değeri yüksek dindar inançlı zühd ve takva sahibi ve hiç bir kimseye eziyet etmeyen bir insana delalet eder. ..

rüyada arı kovanı görmek
Rüyanızda arı kovanı görmeniz iyiye yorumlanır. Bir kimsenin rüyasında arı kovanı görmesi; eş (zevce) ile tabir edilir. Yani böyle bir rüya gören kimsenin eşinden çocukları doğacağına ve eşinin de zen ..

rüyada arı kuşu görmek
Rüyada arı kuşu görülmesi; zengin ve müstesna bir ha­nıma işaret eder. ..

rüyada arife görmek
Dargınların barışmasına Hacca karlı ticarete ve pazaryerine delalet eder. Rüyada bir bayram arifesinde oldugunu ve bayram için hazirlik yaptigini görmek evine yeni bir takim esyalar alacagina v ..

Sayfalar:

reklam - gizlilik