Rüyanızda gördüğünüz nesneyi yazıp ara butonunu tıklayın

A Sözlüğü


rüyada amber görmek
amber kokladığınızı görmeniz; samimi arkadaşlarınızın hakkınızda iyi hisler beslediklerine sizinle buluşmak ve sohbet etmek için âdeta sabırsızlandıklarına amber dumanında buhurlandığınızı görmeniz ..

rüyada ambulans görmek
Bir cankurtaran ambulans aracını seyir halinde görmek yakınlarda meydana gelecek üzücü olaya Cankurtaran Ambulansın sesini duymak yaygaracı birine delalet eder. Rüyada bir Ambulans gördüyseniz y ..

rüyada amca görmek
yaşam boyunca doğru yolun bulunacağına delildir. ..

rüyada amcazade görmek
Bir kimsenin rüyasında amcazade görmesi; ailesi tarafından çok sevilmekte olduğuna ve onun da bunu hak ettiğine işaret eder. ..

rüyada amele görmek
işini büyüteceğine memur ise terfi ederek daha yüksek mevkilere atanacağına evli bir kadın ise eşi tarafından sevindirileceğine genç bir kız veya erkek için böyle bir rüyanın görülmesi evlenme il ..

rüyada ameliyat görmek
Ameliyathane görmek kendisinde gizli bilgiler bulunan birine delalet eder. Ameliyat edildiginizi görmek hayatinizda yeni bir gönül macerasi geçireceginize delalet eder. Kendinizi bir doktor olara ..

rüyada amerika görmek
sizi şaşırtacak gelişmelere karşı hazırlıklı olmanız gerektiğine işaret eder. Yaptığınız işlerde çok başarılı olup birden yükseleceksiniz. Fakat bu birçok kişinin sizi kıskanmasına ve size düşma ..

rüyada amin görmek
Bir kimsenin rüyasında bir duaya âmin dediğini görmesi; o kimsenin üzüntü ve sıkıntılarından kurtulacağına buna mukabil arzu ve isteklerine nail olacağına işaretle tabir olunur. ..

rüyada amir görmek
kendinizin bir âmir olarak emirler verdiğinizi görmeniz; sizinle beraber görev yapan kimselerin sizden memnun olduklarına işaret eder. ..

rüyada amiral görmek
mesleği askerlik olan birisinin rüyasında kendisini amiral veya general olduğunu görmesi; o kimsenin büyük bir mutluluğa kavuşacağına yorumlanır. Sıradan bir kimse rüyasında kendisinin amiral veya ..

rüyada amonyak görmek
Bir kimsenin rüyasında amonyak kokladığını görmesi; kısa süre sonra bir kaza geçirmesi muhtemel olduğuna yorumlanır. ..

rüyada ampül görmek
Yanar vaziyette ampul görmek mutlu aileye başarıya ibadet ve bununla gelen iç huzuruna Birinin ampul verdiğini ya da satın aldığını görmek evlenmeye Ampulün kırılması hastalanmaya ya da hastanın ..
rüyada ana babaya asi olmak görmek
Rüyada anne veya babaya âsi olunduğunun görülmesi pek iyi sayılmaz. Rüyasında anne veya babasına âsî olduğunu gören kimsenin; büyük günahlardan sayılan bir günah işleyeceğine işaret eder ve böyle bir ..

rüyada anahtar görmek
erkekler için ev değişikliğine kadınlar için evliliğinde geçimsizliğe işarettir. Anahtar bulmak güç ve iyi bir gelecek sağlayacak bir işe başlanacağına işarettir. Anahtarla kapı açmak problemlerin ..

rüyada anarşistlerle savaşmak görmek
ya da itaat edilmesi gereken kimseye itaat etmemesinden veyahut da namazı terk etmesinden korkulur. ..

rüyada anatomi görmek
Bir kimsenin rüyasında anatomi ile uğraştığını görmesi; alacağı bir üzücü haberin verdiği kederin giderilmesi için çaba sarf etmesi gerektiğine delalet eder. ..

rüyada anber çiçeği görmek
bir başka rivayete göre de zengin ve güzel birisiyle evleneceğine işaret eder. Yine bir kimsenin rüyada anber çiçeğini dalı üzerinde kokladığını görmesi; büyükleri tarafından övüleceğine yerden k ..

rüyada and içmek görmek
acı ve ıstırap çekeceğinize delalet eder. ..

rüyada anestezi görmek
yakınlarınızdan birinin sağlık haberlerini alacağınıza elinizden geldiği kadarıyla zor durumdakilerin yardımına koşacağınıza işarettir. ..

rüyada angarya görmek
Bir kimsenin rüyasında birileri tarafından angaryaya koşulduğunu görmesi; tembel bir hanımla evlenerek hayatının perişan olacağına ya da iş hayatının birtakım güçlüklere maruz kalacağına işaret eder. ..

rüyada anırmak görmek
Rüyada eşek anırmasının işitilmesi; içinde bulunduğunuz birtakım acı ve ıstırapların daha da artacağına yorumlanır. ..

rüyada anıt görmek
Rüyanızda isimleri tarihe geçmiş kimselerin anıtlarını görmeniz; çok parlak iş teklifleriyle karşılaşacağınıza ve başarı üstüne başarı göstereceğinize delalet eder.. ..

rüyada anka kuşu görmek
anka kuşunu avladığını gören kimsenin; bir zata hile yapacağına anka kuşunu sattığını gören kimsenin; yine böyle birisine zulmedeceğine anka kuşuna sahip olduğunu gören kimsenin; güzel bir hanımla ..

rüyada ankebut suresi görmek
Rüyada Sure-i Ankebutu veya ondan bir parçayı okuduğunu görmek ölünceyedek Allahın muhafazası altında bulunmaya işarettir. Bazen de bu rüya yalnızlıkla imtihan edilmeye ve sabrından dolayı müjdelen ..

rüyada ankebut süresi görmek
Nüzhetül-Mecâlis adlı kitaba göre bir kişinin rüyasında Ankebût Sûresini okuduğunu görmesi; o kimsenin ve aile ferdlerinin Allah tarafından korunacağına delalet eder. İbn-i Sîrînin yorumu da bu doğrul ..

rüyada anlaşma görmek
ticari işlerinizde büyük zarara uğrayacağınıza ve malınızdan olacağınız anlamına gelir.Anlaşmazlık ise yapılan iyilikleri sürekli hatırlatmaktan vazgeçilmesi gerektiğine işarettir. ..

rüyada anlaşmazlık görmek
Bir kimsenin rüyasında eşiyle veya bir bayanın kocasıyla aralarında anlaşmazlık çıktığını görmesi; başkalarına karşı yaptıkları iyilikleri başa kakma huylarından vazgeçmeleri hususunda bir ihtardır. ..

rüyada anlayış görmek
birtakım işlerin sonucunu görmeye delalet eder. Hülasa rüyada ileriyi görmek olduğu gibi tabir edilir. ..

rüyada anne görmek
iyi ve kazançlı günleri belirtir. Annesini ölü görmesi iyi bir haber veya olaya işarettir. Anne ile darılmak ve kavga etmek ise başarısızlık ve maddi kayba işarettir. Bir kimsenin rüyasında annes ..

rüyada ansiklopedi görmek
bir esnafın rüyasında bir ansiklopedi görmesi; o tüccar veya esnafın bilgili olduğuna ve işlerinin yolunda gittiğine yorumlanır. Rüyasında bir ansiklopedi satın aldığını gören öğrencinin bu rüyası ..

rüyada anten görmek
evinizin çatısına bir anten diktiğinizi görmeniz; uzak bir yerde bulunan akrabalarınızdan bir haber alacağınıza veya beklediğiniz bir işinizin gerçekleşeceğine yorumlanır. Rüyada anten görülmesi b ..

rüyada antika eşya görmek
uzun süreli bir sıkıntıya gireceğiniz anlamına gelir. ..

rüyada apandisit görmek
mesut ve sevindirici bir olaya şahit olacağına delâlet eder. Yine bir başka yoruma göre apandisit ameliyatı olduğunuzu görmeniz; mutlu bir evlilik yapacağınıza yorumlanır. ..

rüyada apartman görmek
meydana gelecek bir olayın küçük belirtilerine işarettir. Rüyada çevresi açık yahut birkaç katlı basık binalarla kaplı apartman görmek mağrur ve cimri insana yorumlanır Şehir merkezi dışında yahut k ..

rüyada apse görmek
geçimsizlige yorumlanir. Vücudunun herhangi bir yerinde bir apse olan kimse is hayatinda arkadaslari île Mahallesinde komsulari ile evinde Ailesi ile daimi geçimsizlik içinde yasar. ..

rüyada aptal görmek
eğer böyle aptal kişilere para verdiğinizi gördüyseniz; incittiğiniz bir kimsenin tekrar gönlünü kazanmanızın lüzumuna işaret eder. Etmiş olduğunuz niyetleri halletmeniz gerektiğine işarettir. ..

rüyada araba görmek
güzel geçecek ticari amaçlı bir yolculuğa çıkacağınıza işarettir.Kaza yapmış araba büyük bir mevki sahibi olmaya; yuvarlanmış araba itibarınızın kısa süreli olacağına; araba altında kalmak zenginli ..

rüyada araba sürmek görmek
onlar tarafından sevildiğine ve becerikliligi yüzünden onlarin hükümetle olan islerinde aracilik yaptigina delalet eder. ..

rüyada arabi aylar görmek
hapishanelerde bulunan mahkûmların hürriyetlerine kavuşacaklarına ve hasta olan kimselerin şifa bulacaklarına işaret eder. Bir kimse aile ferdlerinden ayrı bir yerde yaşıyor ve Muharrem ayını da r ..

rüyada arabistan görmek
kısa da olsa bir yolculuk yapacağına delalet eder. ..

rüyada arabistan kirazı görmek
helâl paraya delalet eder. Bir kimsenin rüyasında Arabistan kirazı yediğini görmesi; dininin güzelleşeceğine eğer yetenekli ise vali veya hâkimlik görevine atanacağına yorumlanır. Arabistan kirazı a ..

rüyada araf suresi görmek
dinin sağlam olmasına işarettir. Bazen de rüyada bu sureyi okumak; şeytanın hilesinden emin olmaya ahirette Hazret-i Adem Aleyhisselamin şefaatine ermeye işarettir. İbni şirin (rahmetullahi aleyh)’ ..

rüyada araf süresi görmek
Nüzhetül-Mecâlis adlı kitaba göre bir kimsenin rüyasında Araf Sûresini okuması; o kimsenin garip olarak öleceğine işaret eder. Bir başka yoruma göre bu rüyayı gören kimse her ilim dalından tahsil eder ..

rüyada arafatta vakfeye durmak görmek
gerek akrabalarından olsun ve gerekse yabancı bulunsun rüya sahibinin; yanına gelen kimse ile ünsiyet tesis edeceğine işarettir. Bir kimsenin rüyada yürüyüp ve hareket ettikten sonra bir yerde dur ..

rüyada arafe görmek
yakınlarınızdan ilişkinizin kesildiği kimseler varsa onlara kavuşacağınıza birileri ile tartışmalı bir mevzunuz varsa sulh olacağına işaret eder. Bir başka yoruma göre rüyada arefe gününü görmek hac ..

rüyada aramak görmek
daha önce işlediği bir hatadan dolayı kaybettiği imkânlara yeniden kavuşacağına aradığı şeyi bulamazsa içini kemiren üzüntüleri daha bir müddet üzerinden atamayacağına yorumlanır. Eğer rüyada ar ..

rüyada aranmak görmek
kişinin ilim amel veya malla şerefleneceğine işaret eder. Bir kimsenin rüyasında bir kişi tarafından arandığını görmesi; o kimsenin kendisine isabet edecek keder ve üzüntüye delalet eder. Bir ..

rüyada arap görmek
başkasından gelecek yardıma delalet eder. Bir yerden para gelecek işte başarılı olacaksınız ve seyahate çıkacaksınız demektir. Birtakım düşmanlarla karşı karşıya geleceğinizin işareti de olabilir ..

rüyada arap tavşanı görmek
kabir açan ve kefen soyan bir kişiye işaret eder. ..

rüyada araştırmak görmek
Rüyanızda ilmi araştırmalar yapan bir ilim adamı görmeniz; hayatta muvaffak olmanın sırlarını öğrenerek arzu ve emellerinizi gerçekleştireceğinize işarettir. ..

rüyada arazi görmek
kadinsa kocasini bosar. Arazisinin mahsuldar oldugunu görenin evlatlari ve torunlari çok olur. Arazisinde bir sey bitmedigini görenin esi kisir olup evladi olmaz. îbni Sirin e göre: kendisini geni ..

rüyada ardıç görmek
Bir kimsenin rüyasında ardıç ağacı görmesi; o kimsenin sağlam bünyesi ve mükemmel karakteri sayesinde hayatta her zaman ileri adımlar atacağına ve kendisini bulunduğu toplum içinde sevdireceğine delal ..

rüyada ardıç kuşu görmek
onları doyurmak hususunda çok yorulup aşırı çalışacağınıza yorumlanır. ..

rüyada ardiye görmek
Rüyanızda içine ticarî mal konan bir ardiye görmeniz; tasarruf yapma (para biriktirme) hevesinizin artacağına ya da erzak ve eşya stokçuluğuna başlayacağınıza delalet eder. ..

rüyada arefe görmek
Dargınların barışmasına Hacca karlı ticarete ve pazaryerine delalet eder. Rüyada bir bayram arifesinde oldugunu ve bayram için hazirlik yaptigini görmek evine yeni bir takim esyalar alacagina ..

rüyada arı görmek
rızkınızın bol olacağına rüyanızda sizi bir arının soktuğunu görmeniz; kazancınızı kıskanan kimselerin bulunduğuna işaret eder. Bereket başarı ve mutluluğun habercisidir. Arı görmek İş ve özel ..

rüyada arı beyi görmek
değeri yüksek dindar inançlı zühd ve takva sahibi ve hiç bir kimseye eziyet etmeyen bir insana delalet eder. ..

rüyada arı kovanı görmek
Rüyanızda arı kovanı görmeniz iyiye yorumlanır. Bir kimsenin rüyasında arı kovanı görmesi; eş (zevce) ile tabir edilir. Yani böyle bir rüya gören kimsenin eşinden çocukları doğacağına ve eşinin de zen ..

rüyada arı kuşu görmek
Rüyada arı kuşu görülmesi; zengin ve müstesna bir ha­nıma işaret eder. ..

rüyada arife görmek
Dargınların barışmasına Hacca karlı ticarete ve pazaryerine delalet eder. Rüyada bir bayram arifesinde oldugunu ve bayram için hazirlik yaptigini görmek evine yeni bir takim esyalar alacagina v ..

rüyada aritmetik görmek
Bir kimsenin rüyasında çocuğu ile aritmetik problemi çözdüğünü görmesi; o kimsenin bütün pürüzlü ve karışık işlerini düzeltip temize çıkardığına delalet eder. ..

rüyada ariyet almak vermek görmek
sevmediğiniz bir kimseden böyle bir malı alıp vermeniz; aranızda o kimse ile düşmanlığınızın devam edeceğine işaret eder. ..

rüyada arjin görmek
Bir kimsenin rüyasında adına anjin denilen hastalığa yakalandığını görmesi; o kimsenin borç batağına saplanarak bundan dolayı bir türlü düzelemeyeceğine veya bir dostuna verdiği sözden döne­ceğine yor ..

rüyada arkadan gitmek görmek
Rüyada bir kimsenin arkası sıra yürünüp gidildiğinin görülmesi; bir dostun sevinçli bir haber vermek üzere rüya sahibini aradığı ile tabir edilir. ..

rüyada arkadaş görmek
dolayısıyla hayal kırıklığına uğrayacağınıza delalet eder. Bir başka yoruma göre: Rüyada yeni bir kimse ile arkadaş olunduğunun görülmesi rüya sahibine yeni bir iş verileceğine veya kendisi yeni bir ..

rüyada arma görmek
Rüyanızda arma görmeniz; hiç beklemediğiniz bir yerden hediye alacağınıza veya size verilmiş bir hediyenin kaybolacağına yorumlanır. ..

rüyada armağan görmek
kişinin rüyasında herhangi bir kimseden armağan alması ise; o kimsenin bir yakınından büyük bir iyilik göreceğine yorumlanır. Arkadaş veya sevgili bulmaktır. Armağan vermek verilen kişinin değeri ..

rüyada armonik görmek
Rüyanızda armonik çaldığınızı ya da çalan birini görmeniz; uzakta bulunan bir dostunuzdan veya akrabanızdan sevindirici bir haber alacağınıza delalet eder. ..

rüyada armut görmek
mevsimi dışında yemek haram mala ağacının görülmesi; eğer rüyayı gören hamile kadın ise; erkek çocuğa kız için evlenmeye delalet eder. Hasta bir kimsenin rüyasında armut ağacı görmesi; o kimseni ..

rüyada arpa görmek
hasad zamanı gelmiş olan arpa başaklarını toplayıp demet yaptığını görmesi; faaliyetlerinden dolayı bir cemiyete başkan seçileceğine bir değirmende arpa öğüttüğünü görmesi; yaptığı hayırlı çalışmala ..

rüyada arpacık soğanı görmek
Bir kimsenin rüyasında arpacık soğanı yediğini görmesi; o kimsenin rızkının artacağına ve bir başka yoruma göre de yapılan herhangi bir dedikodunun dinlenileceği ile yorumlanır. ..

rüyada arsa görmek
bir hastalık geçireceğine ve işlerinin sarsılacağına da yorumlanır. ..

rüyada arslan görmek
zalim ve çocuğuna beddua eden bir kadına yo­rumlanır. Bir dişi arslanın sütünü içtiğini gören kimse; düşmanına galip gelir. Etinden yediğini gören kimse de güç kazanır ve büyük bir mülk elde eder. ..

rüyada arş ı ala görmek
arşı eksik gören kimsenin; bidat ve sapıklıkta bulunduğuna delalet eder. Bazen de arşı görmek; kişinin hayır ve serden işlediği şeye delildir. Arşın rüyada görülmesi ehil kimseler için yüksek bir ..

rüyada arşın görmek
toplu bir şeyi açıp arşın ile ölçtüğünü görmesi; helâlinden rızık kazanmaya kendi elini arşın ile ölçtüğünü görmesi; helâl ve haram olduğundan şüphe edilen bir mal elde etmeye delalet eder. ..

rüyada arzuya kavuşmak görmek
fayda ve kazanç sağlar. ..

rüyada asa görmek
kuvvetli kudretli ve halka yardım eden birisi olduğuna yorumlanır. Asanın kırıldığını gören kimsenin; eğer görevli ise görevine son verilir tüccar ise iflas eder. Asayı yere vurduğunu gören kimse; ..

rüyada asalet görmek
Rüyanızda size asalet ve unvan verildiğini görmeniz; aşkta ve iş hayatınızda çekingenliği terkederek daha atılgan ve cesur olmanız gerektiğine işaretle tabir olunur. ..

rüyada ashabı kiram görmek
hayır ve fazilete delalet eder. Bir kimsenin rüyasında ashabı kiramı güzel bir şekilde görmesi; o kimsenin itikad ve inancının ehl-i sünnet inancına ve itikadına uygun olduğuna delalet eder. Rüyan ..

rüyada asılmak görmek
hayatta olduğu halde idam edildiğini görmesi; dini bozulmadan yüceliğe şerefe ve güce kavuşacağına delalet eder. Bir kimsenin rüyasında deniz yolculuğu yaparken asıldığını görmesi; o kimsenin bu ..

rüyada asi olmak görmek
Rüyada âsî olmak; isyanını çirkin görmeyen şahıs için onu üzecek azaba işaret eder. ..

rüyada asilzade görmek
Rüyanızda asilzade bir kimse ile tanışmanız ya da karşılaşmanız düşmanlarınıza galip geleceğinize ve düzeni bozulan işlerinizin yeniden düzeleceğine işaret eder. Bir başka yoruma göre rüyada asilzade ..

rüyada asistan görmek
rüyayı gören kimse ticaret erbabı ise; bir yerden kredi talep edeceğine memur veya işçi ise; borç almak için çalıştığı kurumun âmirine müracaatta bulunacağına evli ise; eşinden para isteyeceğine ö ..

rüyada asit görmek
zararla yorumlanır. Rüyasında bir kimsenin bir yere asit döktüğünü görmesi; maliye ile takıştığına yani başının derde girdiğine ve problem konusu olan işlerini dü­zeltmeye çalışmasına rağmen birtakım ..

rüyada asker görmek
zorluklara rağmen zengin ve ünlü olabilmek demektir. Askeri silahsız görmek iyi diye bildiğiniz birisinin size kötülüğünün dokunacağına işarettir. Bir konuda karar vermeden önce çok iyi düşünmelisin ..

rüyada asker bayrağı görmek
âbid zengin veya cömert bir kimse ile yorumlanır. Rüyada görülen bayrak genelde rengine göre tabir edilmektedir. Buna göre; kırmızı bayrak savaşa sarı bayrak askerde veba hastalığı bulunduğuna yeş ..

rüyada aslan görmek
vali olmaya yorumlanır kısaca mertebeye makam ve mala yorumlanabilir. Birinin arslan tarafından ısırılması maldan ya da dünyalıktan zarar göreceğine delalettir. Rüyada arslanın tarafından kovalanm ..

rüyada aslanağzı görmek
Rüyanızda aslanağzı denilen çiçeği görmeniz; aşk hayatınızın iyi geçeceğine ve evlenmek istediğiniz kimseden yakın ilgi göreceğinize işarettir. ..

rüyada asma görmek
sevdiği kimse ile anlaşacağına işlerinin gelişeceğine isteklerinin tahakkuk edeceğine işaret eder. Bir kimsenin rüyasında kuru ve meyvesiz bir asma görmesi; o kimsenin işlerinin bozulacağına ve ..

rüyada asma kabağı görmek
Rüyanızda asma kabağı görmeniz; bir sırrınızın yakınlarınız tarafından açığa çıkarılacağına ve uzun bir mesafeden gelecek birinin getireceği bir haberle üzüleceğinize işaretle tabir edilir. ..

rüyada asr süresi görmek
işlerini oldukça zor yürüteceğine fakat sonunda kolaylık göreceğine eğer ticâretle uğraşırsa servetinin artacağına rızkının bol ve bereketli olacağına işaret eder. ..

rüyada aşçı görmek
hasta bir kimsenin rüyasında bir aşçı görmesi; o kimsenin hastalığının artacağına bekâr bir kimsenin aşçı görmesi; o kimsenin evleneceğine yorumlanır. Rüyada çivit otunun pişirildiğinin görülmesi ..

rüyada aşırmak görmek
Bir kimsenin rüyasında herhangi bir yerden herhangi bir şeyi aşırdığını görmesi; elinden bir miktar para veya mal çıkacağına işaret eder. ..

rüyada aşiret görmek
bir aşiret reisi ile atlara binerek gezinti yaptığınızı görmeniz; büyük bir şirketin hissedarı olacağınıza delalet eder. ..

rüyada aşk görmek
üzüntü ve kederdir. Rüyada âşık olduklarını gören kimselere üzüntü ve keder isabet eder. Çünkü âşıklar üzüntü ve kederlidirler. Bir başka yoruma göre: Rüyada kendinizi âşık olmuş görmeniz; istihbarat ..

rüyada aşk mektubu görmek
Bir kimsenin rüyasında aşk mektubu yazdığını görmesi; o kimsenin sevineceğine delil sayılır Bir kimsenin sevdiği bir kimseden aşk mektubu aldığını görmesi; o kimsenin mutlu olacağına ve sevinçli bi ..

rüyada aşura günü görmek
Hz. Peygamber (a.s.) in neslinden birisi rüyasında aşura gününde olduğunu görse; bu rüya o zat hakkında musibet ve belâdır. Hz. Peygamber (a.s.) in ehl-i beytine düşman olanlar hakkında bu rüya aksine ..

rüyada aşure görmek
eş ve dostlarına tas tas aşure dağıttığını görmesi; devletten para cezası veya mahkemeden bir tazminat kararı veyahut da hasımlarından kendisini büyük bir zarara sokacak bir tehdit mektubu alacağına ..

rüyada at görmek
iyi bir cins at görülmesi; rızkın artmasına ve gücün çoğalmasına beyazımsı bir at görülmesi; kazançlı işler peşinde koşulacağına kırmızı veya kül renginde bir at görülmesi; işlerin bozulacağına bo ..

rüyada at kestanesi görmek
tersliklere hoşlanmadığınız kişiler arasında bulunacağınıza delalet eder. ..

rüyada at nalı görmek
Bir kimsenin rüyasında at nalı görmesi; her zaman için iyiye ve hayra yorumlanır. ..

rüyada at sineği görmek
evlat ve akrabalarla tabir olunur. Bir kimsenin kendisine ait bir atın üzerinde at sineği görmesi; o kimsenin çok günah işleyeceği ile yorumlanır. Bir başka yoruma göre de ailesinden birine faydas ..

rüyada at tersi görmek
Rüyada at tersi görülmesi servet ile yorumlanır. Rüyanızda at tersi (gübresi) süpürdüğünüzü görmeniz; sizin kıymetli ve değerli bir kimseden mal elde edeceğinize delalet eder ..

rüyada ata binmek görmek
genel olarak rüya tabiri uzmanları tarafından hayırlara vesile olacak olan rüyalar arasındadır ve kişinin kendisi ile alakalı olarak gelişmelere yorulmaktadır. Rüyayı gören kişinin kendisini ciddi an ..

rüyada ateş görmek
durgun olan işlerinin açılacağına ve zor olan işlerinin de kolaylaşacağına işaret eder Kişinin rüyasında kendisini ateşe attığını ve fakat yanmadığını görmesi; devlet tarafından zulme uğrayacağına ..

rüyada ateş koru görmek
ferahlığa rahatlığa ihtiyaçların giderileceğine ve büyük insanlarla ünsiyet tesis edileceğine yorumlanır. Bir başka tabire göre rüyada ateş yakan birisinin görülmesi; ilimle de tabir edilir. ..

rüyada ateşböceği görmek
Rüyada ateşböceği görülmesi; kısa bir müddet sonra sevinileceğine ve sağlığın düzeleceğine yorumlanır. ..

rüyada ateşe tapmak görmek
eğer taptığı ateş kızgın ise; meşru olmayan yollardan mal toplamak için uğraşacağına delalet eder. Kızgın ateş görülmesi; aynı zamanda zalim birisi ile de yorumlanır. ..

rüyada ateşlenmek görmek
Bir kimsenin rüyasında hastalıktan dolayı ateşler içinde kıvrandığını görmesi; yakın bir gelecekte büyük bir işe atılacağına ve yüksek bir mevkiye getirileceğine işaret eder. ..

rüyada atlı karınca görmek
Rüyanızda atlıkarıncaya bindiğinizi ya da çocuğunuzu bindirdiğinizi görmeniz; uzun zamandır beklediğiniz bir haberi alacağınıza ve iş konusunda ortaklarınız veya iş arkadaşlarınızla anlaşarak büyük bi ..

rüyada atmaca görmek
insanların nefretini kazanacak bir tutum sergileyeceğine bazı haddini bilmezlerin sözlerine uyarak kötü yola düşeceğine ve bu yüzden de geçimsizliğinin artacağına delalet eder. ..

rüyada atmak görmek
bazen de aracı vasıtasıyla bir işin görülmesine işaret eder. Bir kimsenin rüyasında ok attığını fakat hedefe vuramadığını görse; o kimsenin dilinin pis olup halkın ırz ve namusuna dair kötü söz ..

rüyada atölye görmek
Rüyanızda atölye görmeniz; yeni bir işe girişeceğinize; devamlı çalışacağınıza ve sebatınızın karşılığını göreceğinize işarettir. ..

rüyada attar görmek
saygı ve hürmetine ve medhu senasına sebep teşkil eden bir işe girişeceğine yorumlanır. Rüyanızda bir attar ile samimi olduğunuzu görmeniz; ahlâkınızın güzelliğine cömertlik ve yardımseverliğiniz ..

rüyada av hayvanı görmek
yırtıcı av hayvanı görmesi; iş hayatında başkalarına (rakiplerine) düşmanlık yapan kimseye kuş cinsinden av hayvanı görmesi; genç nesle yardımcı olup onlara yol gösteren ve onlara nasihatlerde bulun ..

rüyada av kapanı görmek
eğer kurulan kapanda yakalanan av hayvanı eti yenen cinsten değil ise; haram yoldan mala kavuşacağınıza delalet eder. Kirmâninin yorumuna göre: Rüyada kapan ve tuzak kurulduğunun görülmesi bu tuz ..

rüyada av köpeği görmek
bu işinin kısa süre sonra tahakkuk edeceğine işaret eder. ..

rüyada avans görmek
Rüyanızda avans para aldığınızı görmeniz; maddî sıkıntıya düşeceğinize işaret eder. ..

rüyada avcı görmek
uzun ve yorucu bir çatışma sonunda hedefinize ulaşacağınıza dolayısıyla zengin olacağınıza işaret eder. Rüyanızda av esnasında büyük bir yırtıcı hayvanın avlandığını görmeniz; başaramayacağınızı ..

rüyada avize görmek
eğer rüyada görülen avizedeki lambalar yanıyorsa; girişimde bulunulan işin sonucunun yakında çıkacağına eğer lambalar yanmıyorsa; girişimde bulunulan işin neticesini alabilmek için zamana ihtiyaç ol ..

Sayfalar:

reklam - gizlilik