Rüyanızda gördüğünüz nesneyi yazıp ara butonunu tıklayın

B Sözlüğü


rüyada baba görmek
annesini dedesini ve akrabalarını görmesidir.Kişinin rüyasında babasını görmesi; eğer muhtaç durumda ise hiç beklemediği bir yerden rızık geleceğine ve birilerinin o kimseye cömertlikte bulunacağın ..

rüyada baba yiğit görmek
Rüyanızda bir babayiğit görmeniz; düşmanlarınızdan biri ile karşılaşacağınıza işaret sayılır. Bir başka yoruma göre: Rüyanızda bir babayiğit ile karşılaştığınızı görmeniz; işlerinizin oldukça zor oldu ..

rüyada babaanne görmek
Bir kimsenin rüyasında babaannesini görmesi; uzun bir ömür süreceğine ve huzurlu bir hayat geçireceğine işaret eder. ..

rüyada baca görmek
bereket neşe ve sevinç olacağına evinizin bacasını temizlettiğinizi görmeniz; tüm işlerinizin aksamadan normal seyrinde devam edeceğine evinizin bacasının tutuşup yanmaya başladığını görmeniz; ked ..

rüyada bacak görmek
bacaklarının camdan olduğunu görmesi; ecelinin yaklaştığına bacaklarından birini çekip diğerini uzattığını ve bacaklarının birbirine dolaştırdığını görmesi; ecelinin yaklaştığına veya korkunç bir iş ..

rüyada bacanak görmek
Rüyanızda bacanağınızı görmeniz; iyilik gördüğünüz birisiyle aranızın açılacağına veya aileniz içinde bir geçimsizliğin zuhur edeceğine yorumlanır. ..

rüyada badana görmek
dolayısıyla Allah a yaklaşmasına badanayı bizzat kendisinin vurduğunu görmesi; işlerinin güzel gittiğine ve hayatında güvenilir adımlarla yürüdüğüne yorumlanır. ..

rüyada badem görmek
rüyasında kendi üzerine badem kabuğu saçıldığını görmesi; o kimsenin elbise satın alacağına acı badem yediğini görmesi; haram mal elde edeceğine işaret eder. Câbir’ul-Mağribînin yorumuna göre: Rü ..

rüyada badem ağacı görmek
garip bir adam bazen acı ve bazen tatlı konuşan yani bir hal üzere bulunmayan kimse ile tabir edilir.Bazı tabircilere göre: Rüyada badem ağacı görülmesi; değişik mizaçlı gıybet ve dedikoduyu seven ..

rüyada badem şekeri görmek
zenginlik esenlik ve bereket içinde geçecek güzel bir hayata yorulur. Rüya sahibinin geniş geniş yaşayacağı geçim sıkıntısı çekmeyeceği keyfinin rahatının ve huzurunun yerinde olacağı anlamına ge ..

rüyada badem şerbeti görmek
Rüyada badem şerbeti görülmesi; rahatlığa ve rızka nail olmaya delalet eder. ..

rüyada bademcik görmek
yani işlerinin biraz sarpa saracağına ve onları düzeltmeye uğraşacağına yorumlanır. ..
rüyada bagaj görmek
Rüyanızda bagaj görmeniz; para ile alakalı bir kısım işlerinizin sizi biraz uğraştıracağına işaret eder. ..

rüyada bağ görmek
keder ve fakirlikle yorumlanır. Şöyle ki: Rüyasında bağ gören kimsenin üzüntü ve kedere maruz kalacağına ve aynı zamanda fakir düşeceğine işaret sayılır. Neşeli ve sevinçli bir kimsenin rüyasında ken ..

rüyada bağ ve asma görmek
rüyasında bağ diktiğini görmesi; hayır bir işe bağ bozumunu görmesi; sıkıntı ve derde yorumlanır. ..

rüyada bağırmak görmek
buna mukabil ağlamaklı bir ses işitmesi; sevinmeye işaret eder. Kirmânî nin yorumuna göre: Sokakta kıyafeti düzgün bir ihtiyarın akla ve mantığa uyan sözleri bağırarak söylediğinin görülmesi; rüy ..

rüyada bağırsak görmek
içinde bulunduğu topluluk ve mensub olduğu millet ile tabir edilir.Rüyanızda bağırsak yediğinizi görmeniz; içinde bulunduğunuz topluluktan mal ve fayda geleceğine bir başka yoruma göre de bir memuri ..

rüyada bağlama çalmak görmek
Rüyanızda bağlama çaldığınızı veya bir başkasının çaldığını ya da bir bağlamanın tellerini akort ettiğinizi görmeniz; bir yakınınızın derdini size anlatacağına ve sizin de bu kimse ile ilgileneceğiniz ..

rüyada bağlanmak görmek
kişinin rüyasında iki elinin bağlı olduğunu görmesi; onun aptallığına ellerinin ve ayaklarının bağlı olduklarını görmesi; iyiye yorumlanmayıp bütün işlerinin bağlı ve yetkilerinin kısıtlı olduğuna y ..

rüyada bahar açmak görmek
âşık olmaya mutluluğa ve iktidara yorumlanır. Kişinin rüyasında ayakaltında ezilen bahar çiçekleri görmesi; o kimsenin hayal kırıklığına uğrayacağına ve talihinin iyi gitmeyeceğine işaret eder. ..

rüyada bahar çiçekleri görmek
kişinin rüyasında bahar çiçeklerini topladığını görmesi; eğer bekâr ise yakında nişanlanacağına ve eğer evli ise bir çocuğunun olacağına yorumlanır.Rüyanızda bahar çiçeklerini toplayıp odanıza götürd ..

rüyada baharat görmek
faydasız olanı zarara işaret eder. Bir başka yoruma göre: Rüyanızda baharat görmeniz; keder ve üzüntüye maruz kalacağınıza işaret eder. Bir kimsenin rüyasında baharat yediğini görmesi; o kimsenin bir ..

rüyada bahçe görmek
mala ve mutluluğa rüyada bahçede çalışıldığının görülmesi; herkes için hayra rüya da kendini bahçede yürürken görmesi; daha hayatın başında iken yorulmadan başarıya ulaşmaya kişinin kendini bahçed ..

rüyada bahçe duvarı görmek
Rüyanızda bir bahçe duvarı görmeniz; isabetli ve olumlu işler yaptığınıza ve herkes için yararlı olduğunuza delalet eder. ..

rüyada bahçe küreği görmek
Bir kimsenin rüyasında bahçe küreği görmesi; yeni işinde birtakım sıkıntılarının olacağına yorumlanır. ..

rüyada bahçıvan görmek
rüyasında kendi bahçesinde bir bahçıvan görmesi; o kimsenin çok mutlu bir aile hayatının olacağına yorumlanır.Bir başka yoruma göre de: Rüyada bahçıvan görülmesi; cami medrese tekke ve kilise gibi ..

rüyada bahriyeli görmek
rüyasında bir bahriyeli ile beraber yemek yediğini görmesi; o Kimsenin yakını olan bir dostunun uzak bir yolculuktan döneceğine delalet eder.Bir kimsenin rüyasında bir gemide içtima halinde sıralanmı ..

rüyada bahse girmek görmek
bir arkadaşı ile herhangi bir konu üzerinde bahse girdiğini görmesi; halen çalışmakta olduğu işinden herhangi bir sebeple ayrılacağına işaret sayılır. ..

rüyada bahşiş görmek
bencillik ve tamahkârlık ile bahşiş alındığının görülmesi ise; fakirlik keder ve üzüntü ile tabir edilir.Bir kimsenin rüyasında bir kadına bahşiş verdiğini görmesi; bahşişi veren kimsenin öyle çok ..

rüyada baht görmek
bu bakımdan işlerinizde daha dikkatli ve temkinli olmanız gerektiğine yorumlanır. ..

Sayfalar:

reklam - gizlilik