Rüyanızda gördüğünüz nesneyi yazıp ara butonunu tıklayın

B Sözlüğü


rüyada bakan görmek
Bir kimsenin rüyasında herhangi bir bakanı veyahut kendisinin bir bakan olduğunu görmesi; hayra yorumlanır. Bir kimsenin böyle bir rüya görmesi; devlet kapısından beklediği bir işinin olmasına veya bi ..

rüyada bakara suresi görmek
uzun ömre dinde iyilik ve çocuğu hakkında kurtuluşa işarettir. * Rüyada Ayetül-Kürsiyi okumak; hafızaya ve keskin zekaya işarettir. İbni şirin (rahmetullahi aleyh)’in tabiri: Rüyada bakara suresi o ..

rüyada bakara süresi görmek
ömrünün uzun olacağına belâ ve felâketlerden beri olacağına ve düşmanlarının şerrinden kurtulacağına yorumlanır.Bir hâkimin rüyasında Bakara Suresi’ni okuduğunu veya okuyan kimseyi dinlediğini görme ..

rüyada bakır görmek
dolayısıyla düşmanlık husule geleceğine yorumlanır. Rüyanızda herhangi bir bakırcı görmeniz; çok konuşkan ve çalışkan bir kimse ile iş yapacağınıza ve bundan dolayı da pek memnun kalmayacağınıza işar ..

rüyada bakire görmek
Bir kimsenin rüyasında bakire bir kız görmesi; bu kimsenin başından nişanlılık veya evlilik geçeceğine delil sayılır. Böyle bir rüyanın görülmesi; evli olan bir kimse için bir çocuğunun olacağına işar ..

rüyada bakkal görmek
bakkaldan birtakım yiyecek maddeleri satın alıp evine götürdüğünü görmesi; gerçekleşmesini beklediği bir işinin olacağına ve eline yüklü bir paranın geçeceğine yorumlanır.Bir kimsenin rüyasında bakka ..

rüyada bakla görmek
kuru bakla görmeniz; sevineceğinize ve bolluğa ereceğinize işaret eder. Bazı yorumcular isminden dolayı baklanın azlığa delalet ettiğini söylemişlerdir.Bir kimsenin rüyasında saçının baklaya benzedi ..

rüyada bakla satıcısı görmek
Bir kimsenin rüyasında bakla satan birisini görmesi; insanlardan işittiği söze kötü karşılık veren birisi olduğuna işaret eder. ..

rüyada baklava görmek
kişinin rüyasında bir başkasına baklava ikram ettiğini görmesi; o kimsenin büyük bir işe atılacağına rüyasında bir tepsi baklava satın aldığını görmesi; o kimsenin emlâk sahibi olacağına yorumlanır. ..

rüyada bakraç görmek
ikincisi: Boş bir bakraç görmeniz; masraflarınızın artacağına ve buna mukabil gelirinizin azalacağına bundan dolayı da borca gireceğinize delalet eder. ..

rüyada bal görmek
yasak ettiği şeylerden de sakındıklarına aynı zamanda başkalarına da yeri geldikçe nasihatlerde bulunduklarına işaret eder.Dindar olmayan kimselerin rüyalarında bal görmeleri; yorulmadan ve sıkıntı ..

rüyada bal arısı görmek
bir başka yoruma göre; o kimsenin herkese faydalı olacağına ve ticaretle meşgul olacağına yorumlanır.Bir kimsenin rüyasında arının kendisini soktuğunu görmesi; zahmet çekerek helâl mal kazanacağına ..
rüyada bal yemek görmek
bir kavanozda bulunan süzme bir baldan yediğinizi görmeniz; yaşantınızda büyük bir değişiklik olacağına rüyanızda balı bir bardağa koyarak şerbet yapıp içtiğinizi görmeniz; büyük miktarda para alaca ..

rüyada balçık görmek
pişmemiş balçık yediğini görmesi; aile ferdleri için mal toplayacağına rüyasında evini balçıkla sıvadığını görmesi; o kimsenin sıkıntıya düşeceğine işaret eder Câbirul-Mağribînin yorumuna göre: Rüy ..

rüyada baldır görmek
Rüyanızda baldırınızın demirden olduğunu görmeniz; ömrünüzün uzun olacağına baldırınızın sırçadan olduğunu görmeniz; ecelinizin yakın olduğuna işaret eder. Bir erkeğin rüyasında bir kadının baldırını ..

rüyada baldız görmek
asılsız ve maksatlı bir dedikodu yüzünden karınızla aranızın açılacağına işaret eder. Bir başka rüya yorumcusuna göre : Ev içinde huzursuzluk çıkacak aile arasında yaşayacağınız sorunlar canınızı ..

rüyada balgam görmek
ferah ve sevince kavuşacağına kişinin rüyasında öksürdüğünü görmesi; zor durumda kalıp malını harcayacağına delalet eder. Âlim bir kimsenin böyle bir rüya görmesi; onun ilminde kıskançlık yapacağına ..

rüyada balık görmek
rüyada sayıları belli olmayan miktarda balık görülmesi; ganimetten mal alınacağına delalet eder.Bir kimsenin rüyasında denizin dibinde büyük ve taze balıkları bir arada toplanmış olarak görmesi; rüya ..

rüyada balık ağı görmek
avcı olan kimsenin görmesi; hayra kişinin rüyasında balık ağının yarısını kaybettiğini görmesi; o kimsenin hayır ve berekete kavuşacağına balık ağına düştüğünü görmesi; o kimsenin tutuklanacağına v ..

rüyada balina görmek
işlerinin ters gideceğine rakiplerinin onun hakkında tasarladıkları kötülükler nedeniyle zarara uğrayacağına gurbette herhangi bir kimsesi varsa uzun süre onun yanına dönemeyeceğine delalet eder.Rü ..

rüyada balkon görmek
kendisini yeni bir balkonda oturmuş görmesi; eğer fakir ise zenginleşeceğine tüccar ise kazancının artacağına zengin birisi ise daha da zengin olacağına yorumlanır.Bir kimsenin rüyasında kendisini ..

rüyada balmumu görmek
bolluğa berekete ve bazen de hastalıktan şifa bulup iyileşmeye işaret eder. ..

rüyada balon görmek
balonu şişirmeye çalışıp şişmediğini gören kimsenin; beklediği şeylerin arzusuna göre neticelenmeyeceğine dolayısıyla isteklerini elde edemeyeceğine delalet eder.Bazı rüya tabircilerine göre: Rüyada ..

rüyada balta görmek
yardım ve gelecek nimetlere işaret sayılır. Başı ağrıyan bir kimsenin rüyasında balta görmesi; o kimsenin rahata kavuşacağına delalet eder.Hasta bir kimsenin rüyasında balta görmesi; hastalık nedeniy ..

rüyada balya görmek
Bir kimsenin rüyasında hazır yapılmış balya görmesi veya taşıması; çok ağır mesuliyeti olan bir vazifenin kendisine verileceğine yorumlanır. ..

rüyada balya ipi görmek
öyle ki belinizin bükülüp son derece yaşlanıncaya kadar yaşayacağınıza işaretle yorumlanır. ..

rüyada balya sıkıcısı görmek
Bir kimsenin rüyasında balya sıkıcısı (bağlayıcısı) görmesi; o kimsenin işlerinin zorlaşacağı ile tabir edilir. Ancak rüya sahibi fakir ve muhtaç birisi ise; ihtiyaç ve sıkıntılarının bitip kurtulacağ ..

rüyada balyoz görmek
dolayısıyla çok yorgunluk çekeceğinize yorumlanır. Bundan dolayı rüyada balyoz görülmesi; üzüntü ve sıkıntı ile tabir olunur. ..

rüyada bamya görmek
rüyasında kuru bamya görmesi; üzüntü ve kedere maruz kalacağına işaretle tabir edilir. ..

rüyada banka görmek
bankada memur olduğunu görmesi; halen yapmakta olduğu işinden zarar ederek sonunda o işi terk edeceğine delalet eder. ..

Sayfalar:

reklam - gizlilik