Rüyanızda gördüğünüz nesneyi yazıp ara butonunu tıklayın

B Sözlüğü


rüyada banyo görmek
rüya sahibi için türevleri de dikkate almak koşulu ile birçok farklı şekilde yorumlanabilen rüyalar arasında yer alır. Rüya sahibi için banyo görmek kısa bir zaman dilimi içerisinde gönül ilişkisi b ..

rüyada banyo yapmak görmek
rüya sahibi için çok da hayırlı ve iyi şekile yorumlanmayacak tabirlerden birisi olarak karşımıza çıkar. Rüya sahibinin evinin huzurlu olmadığına ve bununla birlikte herhangi bir kadından gelecek ola ..

rüyada banyo yıkamak görmek
iş ve aile hayatı içerisinde son derece mutluluk verici gelişmelerin yaşanmaya başlayacağna delalet eden rüyalardan birisidir. İş ve aile hayatında güzel bir sürecin içerisinde girileceğine beklenil ..

rüyada baraj görmek
Rüyanızda bir su barajı görmeniz; kazandığınız paraları boşa harcayacağınıza işaretle tabir edilir. ..

rüyada baraka görmek
çinko vb. hafif şeylerden yapılmış temelsiz eğreti yapılara baraka denir. Baraka Sonunda para kaybı olan kötü bir durumla karşılaşacağınıza işaretidir Barakada oturmak:evdeki huzurunuzun bozulacağın ..

rüyada bardak görmek
bir bardağa su doldurduğunu ve fakat bardağa akıtılan suyun bardağı doldurmayıp dibinden aktığını görmesi; elindeki parasının ahmaklığından dolayı eriyip deneceğine bardağın tatlı bir şerbetle doldu ..

rüyada barut görmek
Bir kimsenin rüyasında barut görmesi; bu kimsenin ihtişamlı bir törene katılacağına ve orada da güzel bir itibar göreceğine delalet eder. ..

rüyada basamak görmek
fakat bu engelleri kısa zamanda aşacağınıza delalet eder.Rüyanızda basamakta oturduğunuzu görmeniz; kısa bir süre için şansınızın döndüğüne yorumlanır. ..

rüyada basımevi görmek
yani temkinli davranması gerektiğine rakipleri onu takip ettikleri için işini gizli tutmak zorunda olduğuna işaret eder.Bir kimsenin rüyasında kendisini bir basımevinde çalışır görmesi; o kimsenin i ..

rüyada baskül görmek
rüyanızda baskülde bir şey tarttığınızı görmeniz; elinizden çok miktarda para çıkacağına fakat neticede sizin kârlı çıkacağınıza delalet eder. Bir kimsenin rüyasında baskülde tartıldığını görmesi; h ..

rüyada basma görmek
kimsenin rüyasında basmadan bir entari giydiğini görmesi; eğer entariyi giyen kadın ise hayra eğer erkek ise keder ve üzüntüye yorumlanır. ..

rüyada basmacı görmek
sinirlerinizin bozulacağına ve dolayısıyla karşılaştığınız herkesi kıracağınıza delalet eder. ..
rüyada baston görmek
bacağında veya her iki bacağında birden güç eksikliği bulunan yada fikziksel bir sıkıntı yaşayan kimsenin daha rahat yürüyebilmesi destek alarak yoluna devam edebilmesi için kullanılan bir araçtır. ..

rüyada basur görmek
Bir kimsenin rüyasında basur hastalığına yakalandığını görmesi; o kimsenin gittikçe gücünü ve kuvvetini kaybederek çalışamaz hale geleceğine işarette tabir olunur. ..

rüyada baş görmek
başının kesildiğini görmesi; mal ve mülkünün elinden gideceğine kesilmiş olan başının tekrar cesedine iade edildiğini görmesi; mal ve mülkünün elinden gideceğine kesilmiş olan başının tekrar cesedi ..

rüyada başa giyilen tas görmek
izzet şeref ve mevkisinin yükseleceğine işaret eder. Kirmânînin yorumuna göre: Başa giyilen tas evlâd ile tabir edilir. Çünkü evlâd babası için baş tacı sayılır. Ebu Saîd el-Vâizin yorumuna göre: B ..

rüyada başak görmek
tarlada başakları demet halinde görmeniz; evlâdlarmızdan bir kısmının askerlik veya evlenme işleriyle meşgul olacağınıza tarladan başak toplayarak bir vasıtaya yüklediğinizi görmeniz; evlâdlarmızdan ..

rüyada başbakan görmek
Rüyada başbakanı görmek izzet güç ve maksada erismeye işaretle delalet eder. Rüyada başbakan görmek iltifat etmesi veya hiddetli davranması güler yüzlü veya asık suratlı olması sakin veya tedirgi ..

rüyada başını taşa vurmak görmek
Rüyanızda başınızı büyük bir taşa vurduğunuzu görmeniz; genelde yatsı namazını kılmadan uykuya yattığınıza işaretle yorumlanır. ..

rüyada başkan görmek
bir müesseseye veya herhangi bir kuruma başkan olduğunuzu görmeniz; yükselmeye çok hevesli ve hırslı olduğunuza fakat bu istek ve arzunuzun size faydasından ziyade zararı dokunacağına delalet eder.R ..

rüyada başlık görmek
rüyasında başlığı başından çıkardığını görmesi; bir işinden veya memuriyetinden ayrılacağına yorumlanır. ..

rüyada başmuavin görmek
Bir kimsenin rüyasında bir daireye başmuavin olduğunu görmesi; bir kimseden beklediği ve umduğu yardımı ve desteği göremeyeceğine delalet eder. ..

rüyada başmuhabir görmek
bir gazete başmuhabiri ile tanıştığını görmesi; erişilmesini çok uzak bir ihtimal olarak gördüğü bir mevkiye getirileceğine işaret eder. ..

rüyada başmüfettiş görmek
Bir kimsenin rüyasında bir kurumda başmüfettiş olduğunu görmesi; oldukça yorucu olan bir seyahate çıkacağına ve bundan dolayı da sıhhatinin bozulacağına işaretle tabir edilir. ..

rüyada başörtüsü görmek
sıkı bir başörtüsü görmesi; kocasının malının çokluğuna beyaz bir başörtüsü görmesi; kocasının din ve rütbesine işaretle yorumlanır. Bir kadının rüyasında başında kumaştan bir eşarp veya elbise oldu ..

rüyada başpehlivan görmek
Bir kimsenin rüyasında güreşmek suretiyle başpehlivanlığa kadar yükseldiğini görmesi; o kimsenin gerek iş ve gerekse memuriyet hayatında bir takım rakipler karşısında kalarak kendini gösterme ve yükse ..

rüyada başsağlığı görmek
birileri tarafından kendisine başsağlığı dilendiğini görmesi; bir müjde ile yorumlanır. ..

rüyada başsavcı görmek
aslında kişisel olarak çok da hayırlı şekilde tabir edilmeyen rüyalardan birisi olarak tabir edilir. Kısa zaman içerisinde rüya sahibinin çevresinde bazı gelişmelerin meydana geleceğine ve bu gelişme ..

rüyada başvekil görmek
mevki ve itibarınızın artacağına rüyanızda başvekil olduğunuzu görmeniz; huzur ve sevincinizin gün geçtikçe daha da artacağına işaret sayılır. Bir başka yoruma göre: Rüyanızda başvekil görmeniz; gel ..

rüyada batak görmek
Bir kimsenin rüyasında bir kum batağı görmesi; o kimsenin tedbirsizliğine ve çok aceleci birisi olması nedeniyle başına bir tehlikenin geleceğine işarete tabir olunur. ..

rüyada batakhane görmek
Bir kimsenin rüyasında bir batakhaneye düştüğünü görmesi; o kimsenin bir yakını tarafından çirkin bir şekilde aldatılıp dolandırılacağına yorumlanır. ..

rüyada bataklık görmek
rüyayı gören kişi için genel anlamda yorumlanmak istendiği zaman hayırlı şekilde tabir edilmemektedir. Rüya sahibinin kısa bir zaman dilimi içerisinde bazı insanlar ile ilişki kurmaya başlayacağına a ..

rüyada bataklıkta yürümek görmek
yine kötü şekilde tabir edilen rüyalardan birisi olarak tabir edilir ve tehlikeye işaret eden unsurlardan da birisi olarak yorumlanır. Rüyayı gören kişinin çok çok yakın bir zaman dilimi içerisinde a ..

rüyada batarya görmek
Rüyanızda bir top bataryası başında bulunduğunuzu ve ateş etmek için hazırlık yaptığınızı görmeniz; sizi çok sevindirecek önemli bir haber alacağınıza işaretle yorumlanır. ..

rüyada battaniye görmek
birisinin ona güler yüz göstereceğine ve işlerinin yolunda seyredeceğine delalet eder. Rüyanızda kirli bir battaniye görmeniz; kötü arkadaşlarınızın sizi gerek iş hayatınızda ve gerekse sosyal çevren ..

rüyada bavul görmek
rüyada bavula bir takım eşya koyduğunu görmesi; o kimsenin bir takım yeni şeylere sahip olacağına işaret eder. Bir kimsenin rüyasında çarşıdan bir bavul satın aldığını görmesi; o kimsenin kısa süre ..

rüyada bayılmak görmek
bayıldıktan sonra tekrar kendine gelip ayıldığını görmesi; tesiri altında kalarak içini kemiren bir sıkıntıdan yakın zamanda kurtulacağına yorumlanır. ..

rüyada bayır görmek
rüyanızda bayırı tırmanamayıp yarı yolda kaldığınızı görmeniz; bu zamana kadar olduğu gibi; bundan sonra da hayatın ağır yükü altında ezilmeye devam edeceğinize delaletle tabir edilir. ..

rüyada baykuş görmek
Bir kimsenin rüyasında öten bir baykuş görmesi; çekemeyen meslek arkadaşlarının onu kötülemeye çalıştıklarına yorumlanır. Bir yerde süs olarak kullanılan ve içi doldurulmuş cansız bir baykuş görmek; g ..

rüyada bayrak görmek
kişinin rüyasında tamamen kırmızı bir bayrak görmesi; bir darbe girişiminin hazırlıklarının yapıldığına veya rüya sahibinin oturduğu şehirde yangın çıkacağına delildir. Bir insanın rüyasında siyah r ..

rüyada bayram görmek
kişinin rüyasında bayram namazına gittiğini görmesi; din yolunda ecre nail olduğuna bayram namazından çıktığını görmesi; Allahın affına mazhar olacağına rüyasında bayram yerine gidip eğlendiğini gö ..

rüyada bayramlık görmek
çocuklarınız için bayramlık satın aldığınızı görmeniz; çoluk çocuğunuzu devamlı surette ihmal ettiğinize işaret eder. ..

rüyada baytar görmek
bir baytarla arkadaşlık kurduğunuzu görmeniz; yakında arzu ve isteklerinize kavuşacağınıza yorumlanır. ..

rüyada bazlama görmek
Bir kimsenin rüyasında bazlama yapıp yediğini görmesi; bereketli ve huzurlu günlere girmekte olduğuna delalet eder. Bazı rüya tabircilerine göre: Bir kimsenin rüyasında bazlama görmesi; o kimsenin bun ..

rüyada bazu bileziği görmek
eğer rüya sahibi kadın ise o kadının evleneceğine bileziğin maddî değeri kocanın maddî kudreti ile kıyaslanacağına delil sayılır. ..

rüyada bazular görmek
yükselmeye ve güzelliğe işaret sayılır. Bir kimsenin rüyasında elinde bazubant görmesi; kendisini fakirlikten kurtaracak bir sanat ve ticaret sahibi olacağına delaletle tabir olunur. Kişinin rüyasınd ..

rüyada bebek görmek
şerefinin artacağına ve zorluktan sonra kolaylık göreceğine yorumlanır. Rüyanızda henüz meme emen bir kız çocuğu görmeniz; övgüye layık ve kendisinden iyilik ümit edilen hayırlı bir işe işaret sayılı ..

rüyada bebek emzirmek görmek
o çocuğun büyük mertebeye ve makama ulaşacağına delalet eder. Bir kimse sütten kesilmiş bir çocuğu emzirdiğini görürse o kimse hapsolunur yahut hasta olur. Yahut üzerine kapı kapanır. Eğer rüyay ..

rüyada becayiş görmek
Rüyanızda bir başkasıyla memuriyetinizi becayiş yaptığınızı görmeniz; içinde bulunduğunuz günlerde hayatınızda size refah ve huzur sağlayacak önemli bir değişiklik olacağına işaret eder. ..

rüyada beddua görmek
rüyasında evlâdlarına beddua ettiğini görmesi; çocuklarının onu utandıracak hareketlerde bulunacaklarına rüyasında bir başkası tarafından ona beddua edildiğini görmesi; hareket ve davranışlarının ya ..

rüyada beden sağlığı görmek
Rüyanızda bedeninizin sağlıklı olduğunu görmeniz; kötü bir hastalığa yakalanacağınıza ve zahmete maruz kalacağınıza işaretle tabir edilir. Çünkü sağlıklı olmak hastalığın tersidir. Bazen de bedenin sa ..

rüyada bedesten görmek
Bir kimsenin rüyasında bir bedesten görmesi; arzusu hilafına birtakım esrarengiz işlere girişerek adını lekeleyeceğine veya birisi tarafından kötü bir şekilde aldatılacağına işaretle tabir edilir. ..

rüyada bedevi görmek
Rüyanızda bir bedevi görmeniz; içinde bulunduğunuz şu günlerde işlerinizde bir terslik meydana geleceğine ve gitmeye niyeti olduğunuz hac görevinizi de bu senelerde edâ edemeyeceğinize işaret le yorum ..

rüyada bedir görmek
mesut bir evlilik yapacağına ve aynı zamanda bu evlilik ile maddî ve manevî her yönüyle durumunun düzeleceğine delalet eder. ..

rüyada beğenmek görmek
bu rüyanın aksi; o kimsenin yaran bir kimse olacağına delalet eder. ..

rüyada bej görmek
Rüyanızda bej renginde bir elbise yaptırdığınızı görmeniz; kocanızın (karınızın) hoş bir sürprizi ile karşılaşacağınıza ve bundan dolayı kendinizi çok mutlu ve huzurlu hissedeceğinize işaretle tabir e ..

rüyada bekar görmek
Bir kimse rüyasında bekâr bir delikanlı veya kız görse; rüyayı gören kimse eğer evli değilse; yakında kısmeti açılarak evleneceğine yorumlanır. ..

rüyada bekaret görmek
Bir genç kız rüyasında bekâretini kaybettiğini görmesi ona tuzak kuran ve kötülemek isteyen düşmanlarının teşebbüslerinde muvaffak olamayacaklarına ve rüyayı gören genç kızın parlak bir evlilik yapara ..

rüyada bekçi görmek
Rüyanızda bir bekçi görmeniz; kuvvet ve kudretinizin artacağına yorumlanır. Bir kimsenin rüyasında bekçilik yaptığını görmesi; o kimsenin hayra kavuşacağına ve menfaat elde edeceğine işaret eder. Bir ..

rüyada beklemek görmek
Bir kimsenin rüyasında bir bekleme salonunda veya herhangi bir randevu yerinde beklediğini görmesi; o kimsenin artık çocukça hareketleri bırakarak olgun ve ağırbaşlı bir kişi olmaya özen göstermesi ge ..

Sayfalar:

reklam - gizlilik