Rüyanızda gördüğünüz nesneyi yazıp ara butonunu tıklayın

B Sözlüğü


rüyada batakhane görmek
Bir kimsenin rüyasında bir batakhaneye düştüğünü görmesi; o kimsenin bir yakını tarafından çirkin bir şekilde aldatılıp dolandırılacağına yorumlanır. ..

rüyada bataklık görmek
rüyayı gören kişi için genel anlamda yorumlanmak istendiği zaman hayırlı şekilde tabir edilmemektedir. Rüya sahibinin kısa bir zaman dilimi içerisinde bazı insanlar ile ilişki kurmaya başlayacağına a ..

rüyada bataklıkta yürümek görmek
yine kötü şekilde tabir edilen rüyalardan birisi olarak tabir edilir ve tehlikeye işaret eden unsurlardan da birisi olarak yorumlanır. Rüyayı gören kişinin çok çok yakın bir zaman dilimi içerisinde a ..

rüyada batarya görmek
Rüyanızda bir top bataryası başında bulunduğunuzu ve ateş etmek için hazırlık yaptığınızı görmeniz; sizi çok sevindirecek önemli bir haber alacağınıza işaretle yorumlanır. ..

rüyada battaniye görmek
birisinin ona güler yüz göstereceğine ve işlerinin yolunda seyredeceğine delalet eder. Rüyanızda kirli bir battaniye görmeniz; kötü arkadaşlarınızın sizi gerek iş hayatınızda ve gerekse sosyal çevren ..

rüyada bavul görmek
rüyada bavula bir takım eşya koyduğunu görmesi; o kimsenin bir takım yeni şeylere sahip olacağına işaret eder. Bir kimsenin rüyasında çarşıdan bir bavul satın aldığını görmesi; o kimsenin kısa süre ..

rüyada bayılmak görmek
bayıldıktan sonra tekrar kendine gelip ayıldığını görmesi; tesiri altında kalarak içini kemiren bir sıkıntıdan yakın zamanda kurtulacağına yorumlanır. ..

rüyada bayır görmek
rüyanızda bayırı tırmanamayıp yarı yolda kaldığınızı görmeniz; bu zamana kadar olduğu gibi; bundan sonra da hayatın ağır yükü altında ezilmeye devam edeceğinize delaletle tabir edilir. ..

rüyada baykuş görmek
Bir kimsenin rüyasında öten bir baykuş görmesi; çekemeyen meslek arkadaşlarının onu kötülemeye çalıştıklarına yorumlanır. Bir yerde süs olarak kullanılan ve içi doldurulmuş cansız bir baykuş görmek; g ..

rüyada bayrak görmek
kişinin rüyasında tamamen kırmızı bir bayrak görmesi; bir darbe girişiminin hazırlıklarının yapıldığına veya rüya sahibinin oturduğu şehirde yangın çıkacağına delildir. Bir insanın rüyasında siyah r ..

rüyada bayram görmek
kişinin rüyasında bayram namazına gittiğini görmesi; din yolunda ecre nail olduğuna bayram namazından çıktığını görmesi; Allahın affına mazhar olacağına rüyasında bayram yerine gidip eğlendiğini gö ..

rüyada bayramlık görmek
çocuklarınız için bayramlık satın aldığınızı görmeniz; çoluk çocuğunuzu devamlı surette ihmal ettiğinize işaret eder. ..
rüyada baytar görmek
bir baytarla arkadaşlık kurduğunuzu görmeniz; yakında arzu ve isteklerinize kavuşacağınıza yorumlanır. ..

rüyada bazlama görmek
Bir kimsenin rüyasında bazlama yapıp yediğini görmesi; bereketli ve huzurlu günlere girmekte olduğuna delalet eder. Bazı rüya tabircilerine göre: Bir kimsenin rüyasında bazlama görmesi; o kimsenin bun ..

rüyada bazu bileziği görmek
eğer rüya sahibi kadın ise o kadının evleneceğine bileziğin maddî değeri kocanın maddî kudreti ile kıyaslanacağına delil sayılır. ..

rüyada bazular görmek
yükselmeye ve güzelliğe işaret sayılır. Bir kimsenin rüyasında elinde bazubant görmesi; kendisini fakirlikten kurtaracak bir sanat ve ticaret sahibi olacağına delaletle tabir olunur. Kişinin rüyasınd ..

rüyada bebek görmek
şerefinin artacağına ve zorluktan sonra kolaylık göreceğine yorumlanır. Rüyanızda henüz meme emen bir kız çocuğu görmeniz; övgüye layık ve kendisinden iyilik ümit edilen hayırlı bir işe işaret sayılı ..

rüyada bebek emzirmek görmek
o çocuğun büyük mertebeye ve makama ulaşacağına delalet eder. Bir kimse sütten kesilmiş bir çocuğu emzirdiğini görürse o kimse hapsolunur yahut hasta olur. Yahut üzerine kapı kapanır. Eğer rüyay ..

rüyada becayiş görmek
Rüyanızda bir başkasıyla memuriyetinizi becayiş yaptığınızı görmeniz; içinde bulunduğunuz günlerde hayatınızda size refah ve huzur sağlayacak önemli bir değişiklik olacağına işaret eder. ..

rüyada beddua görmek
rüyasında evlâdlarına beddua ettiğini görmesi; çocuklarının onu utandıracak hareketlerde bulunacaklarına rüyasında bir başkası tarafından ona beddua edildiğini görmesi; hareket ve davranışlarının ya ..

rüyada beden sağlığı görmek
Rüyanızda bedeninizin sağlıklı olduğunu görmeniz; kötü bir hastalığa yakalanacağınıza ve zahmete maruz kalacağınıza işaretle tabir edilir. Çünkü sağlıklı olmak hastalığın tersidir. Bazen de bedenin sa ..

rüyada bedesten görmek
Bir kimsenin rüyasında bir bedesten görmesi; arzusu hilafına birtakım esrarengiz işlere girişerek adını lekeleyeceğine veya birisi tarafından kötü bir şekilde aldatılacağına işaretle tabir edilir. ..

rüyada bedevi görmek
Rüyanızda bir bedevi görmeniz; içinde bulunduğunuz şu günlerde işlerinizde bir terslik meydana geleceğine ve gitmeye niyeti olduğunuz hac görevinizi de bu senelerde edâ edemeyeceğinize işaret le yorum ..

rüyada bedir görmek
mesut bir evlilik yapacağına ve aynı zamanda bu evlilik ile maddî ve manevî her yönüyle durumunun düzeleceğine delalet eder. ..

rüyada beğenmek görmek
bu rüyanın aksi; o kimsenin yaran bir kimse olacağına delalet eder. ..

rüyada bej görmek
Rüyanızda bej renginde bir elbise yaptırdığınızı görmeniz; kocanızın (karınızın) hoş bir sürprizi ile karşılaşacağınıza ve bundan dolayı kendinizi çok mutlu ve huzurlu hissedeceğinize işaretle tabir e ..

rüyada bekar görmek
Bir kimse rüyasında bekâr bir delikanlı veya kız görse; rüyayı gören kimse eğer evli değilse; yakında kısmeti açılarak evleneceğine yorumlanır. ..

rüyada bekaret görmek
Bir genç kız rüyasında bekâretini kaybettiğini görmesi ona tuzak kuran ve kötülemek isteyen düşmanlarının teşebbüslerinde muvaffak olamayacaklarına ve rüyayı gören genç kızın parlak bir evlilik yapara ..

rüyada bekçi görmek
Rüyanızda bir bekçi görmeniz; kuvvet ve kudretinizin artacağına yorumlanır. Bir kimsenin rüyasında bekçilik yaptığını görmesi; o kimsenin hayra kavuşacağına ve menfaat elde edeceğine işaret eder. Bir ..

rüyada beklemek görmek
Bir kimsenin rüyasında bir bekleme salonunda veya herhangi bir randevu yerinde beklediğini görmesi; o kimsenin artık çocukça hareketleri bırakarak olgun ve ağırbaşlı bir kişi olmaya özen göstermesi ge ..

rüyada bel görmek
Bir kimsenin rüyasında elinde bir bel küreği veya bel demiri görmesi; o kimsenin aceleciliğinden dolayı bir yanlışlıkla karşı karşıya kalacağına işaret eder. ..

rüyada bela görmek
Bir kimsenin rüyasında bir belâ ve sıkıntı görmesi; o kimse Çektiği sıkıntı ve belâlardan sonra huzura kavuşmasına delalet eder. ..

rüyada beled süresi görmek
cömert birisi olduğunuza fakir ve muhtaç kimselere yardımdan elinizi çekmeyeceğinize delalet eder. ..

rüyada belediye görmek
hem işlerinizi ve hem de huzurunuzu bozacağınıza işaret eder. ..

rüyada belinden bölmek görmek
eğer rüyayı gören salih bir kimse ise; kazanacağı şöhretin müsbet olacağına ve eğer rüyayı gören kimse salih birisi değilse kazanacağı şöhretin menfî olacağına yorumlanır. ..

rüyada belkemiği görmek
kişinin rüyasında belkemiğinin kırıldığını görmesi; içinde bulunduğu günlerde işlerinin ters gideceğine ve onu uzun yıllar uğraştıracak önemli bir hastalığa yakalanmasının muhtemel olduğuna yorumlanı ..

rüyada belsoğukluğu görmek
Bir kimsenin rüyasında belsoğukluğuna yakalandığını görmesi; sinirlerinin bozulmasına sebep olacak birtakım olaylar karşısında kalarak kendisini çok yorgun ve bitkin hissedeceğine böyle bir rüyanın gö ..

rüyada benekli görmek
Rüyanızda benekli kumaştan dikilmiş bir elbise giyen bir kimseyi görmeniz; şimdiye kadar geçen zamanınızı boşa harcadığınıza ve bundan dolayı bir iş sahibi de olamadığınıza işaret eder.Bir kimsenin be ..

rüyada benzemek görmek
Bir kimsenin rüyasında aynaya bakarak kendisini bir başkasına benzettiğini görmesi; çevresinde bulunan şahıslara sert davranacağına ve sevdikleri arasında kendisinin sevilmeyen bir kimse olduğuna yoru ..

rüyada benzin görmek
bir benzinciden benzin satın aldığınızı görmeniz; ne kadar gayret gösterseniz de kusur ve hatalarınızı yakınlarınızdan gizlemeye muvaffak olamayacağınıza yorumlanır.Rüyanızda bir benzinciden arabanı ..

rüyada beraat görmek
Bir kimsenin rüyasında bir mahkemede hâkim huzuruna çıkarak dâvasının görülmesi neticesi beraat kararı aldığını görmesi; rüyayı gören kimse herhangi bir meseleden dolayı korku ve endişe içinde ise; ar ..

rüyada berber görmek
bir başka yoruma göre: Uzakta oturmakta olan bir yakınından bir miras konusunda sevindirici bir haber alacağına işaret eder.Rüyanızda bir berber dükkânı görmeniz; aleyhinize birtakım dedikodu yapılac ..

rüyada bere görmek
yeşil bere görmeniz; dîni yönden kuvvetli olduğunuza işaret eder.Rüyanızda siyah bir bere görmeniz; uzakta oturmakta olan bir yakınınızdan üzücü bir haber alacağınıza mavi bir bere görmeniz; bir den ..

rüyada bereket görmek
Rüyada bereket kısmet ve maddi sıkıntıların geçeceğine ilişkin fevkalade iyidir. Rüyanizda tarlanizdan veya bahçeniz ürünlerinden bol bir miktarda ürün aldiginizi görmek hayirli bir ise gireceginize ..

rüyada bereketli görmek
Bir kimsenin rüyasında tarlasından veya bahçesinden bereketli bir mahsul aldığını görmesi; içinde bulunduğu şu günlerde girişeceği işlerden bol kazanç sağlayacağına ve belki de hayatının en başarılı v ..

rüyada besleme görmek
hizmetçinizi âzâd ederek yani hürriyetine kavuşturarak evlendirdiğinizi görmeniz; keder ve üzüntüden kurtularak rahata kavuşacağınıza ve bir yitiğiniz varsa onu da bulacağınıza işaretle tabir edilir. ..

rüyada beslemek görmek
kişinin rüyasında herhangi bir hayvan beslediğini görmesi; ömründe bir kereye mahsus olmak üzere eline bol miktarda para geçeceğine ve bu paranın da kıymetini bilmesi gerektiğine yorumlanır. ..

rüyada besmele şerif görmek
hidayete ve Besmelenin bereketi ile rızka yorumlanır. Bir kimsenin rüyasında Besmeleyi yazdıktan sonra imha ettiğini veya bir kuşun yazdığı Besmeleyi kapıp kaçırdığını görmesi; rızkının tükenip ömrü ..

rüyada bestekar görmek
rüyasında kendisinin beste yaptığını görmesi aşk hayatında buhranlı dönemler geçireceğine delalet eder. ..

rüyada beşibiyerde görmek
kişinin rüyasında eşinin veya çocuklarından birisinin boynuna beşibiryerde taktığını görmesi; o kimsenin bir kız çocuğunun olacağına eğer bekâr ise evleneceğine veya çocuklarından birisini evlendire ..

rüyada beşik görmek
eğer bekâr ise evleneceğine ve eğer evli ise çocuğu olacağına yorumlanır.Bir kimsenin rüyasında bir beşiği sattığını veya bir başkasına verdiğini ya da kırdığını görmesi; eğer rüyayı gören kimse erke ..

rüyada bevil görmek
değişik şekillerde yorumlanmaktadır.İbn-i Şîrînin yorumuna göre: Bir kimsenin rüyasında bir tuvalette bevl ettiğini (küçük abdestini bozduğunu) görmesi; o kimsi keder ve üzüntülerinden kurtulacağına ..

rüyada beyaz görmek
yanağının beyaz olduğunu görmesi; o kimsenin izzet ve ikrama nail olacağına işaret eder. Bir kimsenin rüyasında beyaz bir yatak görmesi; o kimsenin evleneceğine kişinin rüyasında kar üzerinde yürüdü ..

rüyada beyaz darı görmek
Rüyada beyaz darı görülmesi rızık ile yorumlanır. Bir kimsenin rüyasında beyaz darı satın aldığını görmesi; o kimsenin hayır ve menfaat göreceğine işarettir. Kişinin rüyasında beyaz darı sattığını gör ..

rüyada beyaz kağıt görmek
Bir kimsenin rüyasında üzerine yazı yazılan beyaz kâğıt görmesi; o kimsenin yemin edeceğine yorumlanır. ..

rüyada beyaz sahife görmek
Rüyanızda üzerine yazı yazılan beyaz bir sayfa görmeniz; herhangi bir konuda yapacağınız yemine işaretle tabir edilir. ..

rüyada beygir görmek
Bu kelimenin yorumu için at kelimesine bakınız AT ..

rüyada beyin görmek
bir hayvan beyni görmesi; birçok haklarının yakın dostları tarafından çiğnenmekte olduğuna ve üstelik haksız yere hakaret gördüğüne delalet eder. Rüyanızda bir beyin görmeniz; insanlardan gizli olara ..

rüyada beyit görmek
Bir kimsenin rüyasında değişik şiirlerden beyitler okuduğunu görmesi; o kimsenin aşk hayatında hayal kırıklığına uğrayacağına ve bundan dolayı da kendisini çok mutsuz ve huzursuz hissedeceğine delalet ..

rüyada beyti mukaddes görmek
hayır ve berekete ibadet ve tâate nail olacağına yorumlanır. Bir kimsenin rüyasında kendisini Beyt-i Mukaddeste görmesi; o kimsenin dindar bir kişi olduğuna hacca gideceğine kıyamet gününde peygam ..

rüyada beytullah görmek
hac yapacağına adaletli davranacağına ve huzurlu bir hayat süreceğine delalet eder.İmam-ı Nablusînin yorumuna göre: Bir kimsenin rüyasında Beytullahda Makâm-ı İbrahimin yanında namaz kıldığını görme ..

rüyada beyyine süresi görmek
Nüzhetül-Mecâlis adlı kitaba göre bir kimsenin rüyasında Beyyine Sûresini okuduğunu görmesi; o kimsenin korku ile ümit arasında yaşadığına yorumlanır. İmam-ı Nablusînin yorumuna göre: Bir kimsenin rüy ..

rüyada beze görmek
Bir kimsenin rüyasında boyun bezelerinin şiştiğini görmesi; içinde bulunduğu şu günlerde hafızasının çalışmaz bir duruma geleceğine ve bu nedenle de birçok hatalar yapacağına işaretle tabir edilir. ..

rüyada bezelye görmek
mevsiminin dışında bezelye görmeniz veya yemeniz; belâ ve musibete maruz kalacağınıza delalet eder. Bir kadının rüyasında bezelye pişirdiğini görmesi; bu kadının pişirdiği yemeklerin eşi tarafından ..

rüyada bezenmek görmek
Bir kimsenin rüyasında bezendiğini yani süslendiğini görmesi; o kimsenin fakirleşeceğine ve işlerinin seyri bozulacağına yorumlanır. Bir kimsenin âdeti üzere her zaman giydiği normal elbisesini rüyada ..

rüyada bezik görmek
Rüyanızda bezik oynadığınızı görmeniz; içinde bulunduğunuz şu günlerde evinize çok miktarda misafir geleceğine ve bu yüzden rahatınızın kaçacağına ve dolayısıyla da mâlî durumunuzun sarsılacağına dela ..

rüyada beziryağı görmek
Rüyanızda beziryağı yediğinizi görmeniz; içinde bulunduğunuz şu günlerde önemli bir hastalığa yakalanacağınıza veya normal şekilde devam eden işlerinizin aniden bozulacağına dolayısıyla güç durumda ka ..

rüyada bıçak görmek
bir kimsenin elinde bıçak tutan bir delikanlı görmesi; bir genç kızın sevgisini kazanacağına kişinin rüyasında elinde bir bıçakla bir yerini kestiğini görmesi; bir hadise ile sarsılarak şaşkınlığa ..

rüyada bıçakçı görmek
Bir kimsenin rüyasında bıçak yapan bir usta görmesi; o kimsenin sanatkâr olup bu sanatını başkalarına da öğreteceğine ve dolayısıyla birçok insanın hayır duasını alacağına delalet eder. ..

rüyada bıçkı görmek
Bir kimsenin rüyasında bir bıçkı makinesinde tahta ve benzeri şeyleri biçtiğini görmesi; yaşantısı boyunca kendisine düşman bildiği ve sevmediği kimselerden yardım görerek kalkınacağına yorumlanır. ..

rüyada bıkmak görmek
tavır ve hareketleriyle kıracağına işaretle tabir edilir. ..

rüyada bıldırcın görmek
ancak araya giren bazı engeller dolayısıyla bu yolculuğu yarıda kesip geriye döneceğine işaret eder.Rüyanızda bıldırcın eti yediğinizi görmeniz; eğer bekâr iseniz nişanlanıp evleneceğinize eğer evli ..

rüyada bıyık görmek
bıyığını kesmiş görmesi; doğru ve düzenli biri olduğuna yorumlanır.Bir kimsenin rüyasında bıyıklarını noksan görmesi; o kimsenin iyiliğine bıyık ve sakalını yolduğunu görmesi; o kimsenin huzura kavu ..

rüyada biber görmek
kişinin rüyasında biber turşusu yediğini görmesi; hanımı ile kavga edip arasının açılacağına kara veya kırmızı toz biberini yemeğine serptiğini görmesi; üzücü bir haber alacağına delalet eder.Bir ki ..

rüyada biçmek görmek
Rüyanızda bir kumaşı biçtiğinizi görmeniz; kendinize yeni bir elbise yaptıracağınıza veya evinize çoktandır almayı tasarladığınız yeni bir eşyayı satın alma imkânı bulacağınıza delalet eder. ..

rüyada biftek görmek
Bir kimsenin rüyasında biftek yediğini görmesi; o kimsenin evine iştahı açık birtakım misafirlerin gelip evde yiyecek cinsinden ne varsa hepsini silip süpüreceklerine veya aşırı yemek yemesinden ötürü ..

rüyada bilardo görmek
ne kendinize ve ne de başkalarına herhangi bir faydanızın ve hayrınızın dokunmadığına delalet eder.Bir başka yoruma göre: Rüyanızda bir salonda bilardo oynadığınızı görmeniz; bir arkadaşınızın verims ..

rüyada bilek görmek
kişinin rüyasında bileklerinde ağrı ve cansızlık olduğunu görmesi; o kişinin bir ahbabına kendisine karşı takınacağı tavır nedeniyle çok kırılıp ve güceneceğine işaret eder. ..

rüyada bilemek görmek
Bir kişinin rüyasında bıçak gibi kesici âletlerden herhangi birini bilediğini görmesi; emsalleri arasında şeref ve haysiyetinin artacağına delalet eder. ..

rüyada bilet görmek
otobüse uçağa ve benzeri vasıtaya binmek için bir gişeden bilet aldığını görmesi; bir hastalığa yakalanacağınıza ve fakat bu hastalığın uzun sürmeyip şifa bulacağına kişinin rüyasında yolda yürürke ..

rüyada bileyici görmek
makas ve benzeri kesici herhangi bir âleti bilettiğinizi görmeniz; yeni bir iş peşinde olduğunuza ve bir iş kurmaya çalıştığınıza sıhhatinizin iyi ve neşenizin yerinde olduğuna yorumlanır. ..

rüyada bilezik görmek
eğer rüyayı gören erkek ise keder ve üzüntüye maruz kalacağına yorumlanır. Biz şimdi ünlü rüya tabircilerinin rüyada bilezik görülmesi ile ilgili yorumlarını ayrı ayrı ele alarak okuyucularımıza sunm ..

rüyada bilgin görmek
rüyanızda kendinizin bilgin birisi olduğunuzu görmeniz; eğer gerçekten ilmi seviyor ve öğrenmeye Meraklı iseniz; sevince ve mutluluğa eğer ilme ve öğrenmeye meraklı değilseniz; bu durumda bir hastal ..

rüyada bilinmek görmek
bir yoruma göre de: Kendisinin hemen geleceğine delalet eder. Bir kimsenin rüyasında kendisinin gurbete gittiğini görmesi; o kimse gurbete gider veya gurbette bir adamı varsa ondan haber alamaz.Câbir ..

rüyada bilirkişi görmek
Rüyanızda kendinizi bir mahkeme tarafından bilirkişi tayin edildiğinizi görmeniz; kalabalık bir toplumda büyük bir itibara sahip olacağınıza yorumlanır. ..

rüyada billur görmek
kişinin rüyasında billur sattığını görmesi; o kimsenin ahlâkı iyi olmayan bir hanımla evlenmeye hazırlandığına rüyasında billur satın aldığını görmesi de aynı şekilde terbiyesiz bir kadınla evlenece ..

rüyada bilmece görmek
kişinin rüyasında bulmaca çözme konusunda bir başkasına yardım ettiğini görmesi başkasına herhangi bir konuda fikir danışacağına rüyasında bulmaca çözerken bilmediğini bir başkasından sorduğunu ve o ..

rüyada bina görmek
kişinin rüyasında bina yaptığını görmesi; yeni bir işe girişimde bulunacağına yorumlanır.Bir kimsenin rüyasında bir binanın yıkıldığını görmesi; o kimsenin dînî görevlerini ihmâl edip yerine getirmed ..

rüyada binbaşı görmek
kişinin rüyasında kendisini binbaşı olmuş görmesi; o kimsenin hayatı boyunca düzgün ve esaslı bir işin sahibi olamayacağına bununla da birlikte kimseye de muhtaç olup avuç açmayacağına yorumlanır. ..

rüyada binek devesi görmek
sıkıntı ve meşakkatle de olsa arzuca kavuşacağınıza delalet eder. ..

Sayfalar:

reklam - gizlilik