Rüyanızda gördüğünüz nesneyi yazıp ara butonunu tıklayın

B Sözlüğü


rüyada bombardıman görmek
Rüyanızda bulunduğunuz köy veya şehrin uçaklar veya harp gemileri tarafından bombardımana tutulduğunu görmeniz; köyünüzün veya şehrinizin tanınmış kişilerinden birisinin vefat edeceğine veya bulunduğu ..

rüyada boncuk görmek
bir kavim ve kabileden olmadığı halde o kavim ve kabileye benzemeye çalışacağına yorumlanır.Rüyanızda renk renk boncuk dizdiğinizi görmeniz; kurmakta olduğunuz hayalînizin yakında gerçek olacağına b ..

rüyada boncukçu görmek
Rüyanızda boncukçu görmeniz; hanımların işleriyle uğraştığınıza ve onların işlerini düzenlemeye gayret gösterdiğinize delalet eder. ..

rüyada bora görmek
bora esmesi neticesi evinden bir kiremit veya herhangi bir şeyin koparak düştüğünü görmesi; o kimsenin sıkıntıya maruz kalacağına rüyasında esen boradan kaçmak için bir duvarın arkasına saklandığını ..

rüyada borazan görmek
savaşa ve düşmanı geri püskürtmeye yorumlanır. Bir borazan erinin rüyasında borazan çaldığını görmesi; eğer rüyayı gören asker ise; başından hatırasını unutamayacağı bir olay geçeceğine eğer rüyayı ..

rüyada borazancı görmek
Bir kimsenin rüyasında borazan çalan bir eri görmesi; o kimsenin hayatında birtakım değişikliklerin olacağına yorumlanır. ..

rüyada borç görmek
bir başkasından borç istediğini görmesi; muhtaç duruma düşeceğine işaretle tabir edilir. Bir kimsenin rüyasında borcunu ödediğini ve bir hakkı sahibine verdiğini görmesi; o kimsenin yakınlarını ziyar ..

rüyada borç almak vermek görmek
kişinin rüyasında bir başkasına borç verdiğini görmesi; bu rüyanın aksine yorumlanır.Bir kimsenin rüyasında bir başkasından borç istediği halde alamadığını görmesi; eğer adliyeye intikâl etmiş bir dâ ..

rüyada borç senet görmek
sened veya bono verdiğinizi görmeniz; rahatsızlığınızdan dolayı bir doktora müracaat ederek reçete alacağınıza bir başkasına verilen para karşılığında borç senedi aldığını gören kimsenin; uzun süred ..

rüyada bordro görmek
rüyasında bir maaş bordrosu hazırladığını görmesi; dünya ve âhiret borçlarından kurtulmanın yavaş yavaş yolunu bulduğuna delil kabul edilir. ..

rüyada bornoz görmek
rüyanızda kendinizi bir bornoz giyinirken görmeniz; hayırlı bir işe teşebbüs edeceğinize çarşıdan bir bornoz satın aldığınızı görmeniz; evinize bazı eşyalar satın alacağınıza yorumlanır.Bir diğer ta ..

rüyada borsa görmek
Rüyada borsa görülmesi fakirliğe yorumlanır. Bir kişinin rüyasında borsadan hisse senetleri satın aldığını görmesi; o kimsenin evine hırsız girerek bütün parasını çalacağına delalet eder. ..
rüyada boru görmek
tüccar ise elinde bulunan malının fazla para edeceğine başka herhangi bir iş dalında esnaf ise o sene çok kâr edeceğine sanatçı ise kendi uzmanlık sahasını ilgilendiren eserlerinin çok beğenileceği ..

rüyada bostan görmek
rüyanızda bir bostanı suladığınızı görmeniz; maddî durumunuzun gün geçtikçe düzeleceğine ve sosyal mevkinizin de yükseleceğine yorumlanır.Rüyanızda bir bostandan sebze ve meyve topladığınızı görmeniz ..

rüyada bostan dolabı görmek
rüyanızda bostan dolabının susuz bir şekilde döndüğünü görmeniz; kimsesi olmayan zengin bir kişinin kısa süre sonra vefat edeceğine ve dolayısıyla vârisi olmadığı için de malının devlete kalacağına i ..

rüyada boşamak görmek
Bir kimsenin rüyasında karısını boşadığını görmesi; içinde bulunduğu şu günlerde büyük bir huzursuzluğa maruz kalacağına delaletle tabir edilir. Bazı yorumculara göre: Rüyanızda karı boşadığınızı görm ..

rüyada boşanmak görmek
bir başka yoruma göre de: O kimsenin çalıştığı işyerinden ayrılacağına ve bir başka yoruma göre de: Böyle bir rüya gören kimsenin; eğer memur ise görevine son verileceğine yorumlanır.Bir kimsenin rüy ..

rüyada boy görmek
rüyasında kendisini kısa boylu olarak görmesi ömrünün uzun olacağına delalet eder.Bir başka tabire göre: Rüyanızda boyunuzun uzun olduğunu görmeniz; bulunduğunuz meslekte herkesin yardım ve desteğin ..

rüyada boya görmek
mavi boya görmesi; zaman zaman heyecanlı anlar yaşayacağına denizcilik veya havacılık mesleğine özenip bu mesleklerden birine girmeye çalışacağına kişinin rüyasında yeşil renkte bir boya görmesi; ..

rüyada boyacı görmek
Bir kimsenin rüyasında hangi cinsten olursa olsun bir boyacı görmesi; o kimsenin bir hileye maruz kalacağına veya bir tuzağa düşürüleceğine ve bundan dolayı da çok sıkıntı çekeceğine delalet eder. Rüy ..

rüyada boyamak görmek
kişinin rüyasında ellerini boyadığını görmesi; o kişinin bir tehlikeye maruz kalacağına yorumlanır.Bir kimsenin rüyasında yüzünü boyadığını görmesi; çevresinde bulunan düşmanlarının ona kötülük yapac ..

rüyada boynu vurulmak görmek
kişinin rüyasında kendi boynunun vurulduğunu görmesi; büyük bir günah işlediğine ve hemen tövbe etmesi gerektiğine yorumlanır.Rüyanızda boynunuz vurulduktan sonra cesedinizin dirilerek ayağa kalktığı ..

rüyada boynuna sarılmak görmek
rüyanızda bir ölünün boynuna sarıldığınızı ve ondan ayrılmak istemediğinizi görmeniz; sizin öleceğinize delalet şeklinde yorumlanır.Rüyanızda bir kadının boynunuza sarıldığını görmeniz; âhirete ait v ..

rüyada boynuz görmek
herhangi bir duvarda büyük boynuzlu bir geyik başının asılı olduğunu görmesi; hanımının o kimseyi aldattığına kişinin rüyasında bir hayvanın boynuzu ile yaralandığını görmesi; o kimsenin kötü bir ha ..

rüyada boyun görmek
yani bir sorumluluk altına gireceğinize işaret eder.Bir kimsenin rüyasında kendi boynunun kalın olduğunu anlaması; o kimsenin üzerine aldığı görevi hakkıyla yerine getireceğine ve çalışma gücünün gün ..

rüyada boyun atkısı görmek
boynuna güzel bir atkı taktığını görmesi; o kimsenin şerefi ile oynamak isteyenlerin bu oyunlarında başarı elde edemeyeceklerine aksine kendi şeref ve haysiyetlerinin ayaklar altına alınacağına yoru ..

rüyada boyun bağı görmek
rüyanızda boynunuza yeşil renkli bir kravat taktığınızı görmeniz; arzu ve isteklerinizin kısa bir süre içinde tahakkuk edeceğine yorumlanır.Rüyanızda boynunuza beyaz renkli bir kravat taktığınızı gör ..

rüyada boyunduruk görmek
boyunduruk eğer kurşundan yapılmış.ise; rüya gören kimsenin önemli olmayan bir işte sebat göstereceğine eğer boyunduruk pirinçten yapılmış ise; rüya sahibinin kötü bir işte sebat edeceğine işaret şek ..

rüyada boza görmek
dolayısıyla rahat ve huzurlu bir yaşa; kavuşacağınıza işaret eder.Bazı tabircilere göre: Rüyanızda boza içtiğinizi görmeniz; eğer bekâr iseniz evleneceğinize hanımınızı boşamış iseniz; boşadığmız ha ..

rüyada bozguna uğramak görmek
rüyanızda düşman ordusu karşısında kendi ordunuzun bozguna uğradığını görmeniz; hayat yarışında herkes ilerleyip yükselirken sizin bocalayıp duracağınıza ve bir türlü de ilerleme imkânını el de edeme ..

rüyada böbrek görmek
adam çekiştirmek ve dedikodu yapmak gibi kötü huylarının bulunduğuna ve bu kötü huylarından vazgeçmesi için böyle bir rüya görmesi; kendisine bir ikâz niteliğinde olduğuna yorumlanır.Rüyanızda böbreğ ..

rüyada böcek görmek
görevinize son verileceğine eğer başka iş yapmakta iseniz; işinizi bulunduğunuz yerden başka bir yere nakletmek zorunda kalacağınıza yorumlanır. Rüyada böcek görülmesi hayra yorumlanır. Bir kimse ..

rüyada böğürtlen görmek
rüyanızda olgunlaşmış böğürtlen yediğinizi görmeniz; evlenme sebebiyle çeyiz veya ağırlık olarak para ve mal edineceğinize delalet eder.Bir başka tabire göre: Rüyanızda böğürtlen yediğinizi görmeniz ..

rüyada bölmek görmek
rüyasında malını tanımadığı ve bilmediği birtakım kimseler arasında böldüğünü görmesi; o kişinin işlerinin bozulacağına ve gayretlerinin boşa gideceğine delaletle tabir olunur. ..

rüyada bölük görmek
rüyayı gören kimsenin kendisinin de asker grubunun içinde olduğunu görmesi; o kimsenin işlerinin ve aile ferdlerinin emniyet ve güven içinde olduklarına herhangi bir korkunun söz konusu olmadığına i ..

rüyada börülce görmek
Bir kimsenin rüyasında vakitli veya vakitsiz pişmiş veya çiğ börülce yediğini görmesi; öyle pek iyiye yorumlanmaz. ..

rüyada briç görmek
Bir kimsenin rüyasında briç oynadığını görmesi; o kimsenin kalabalıktan artık usandığına ve bir başına yaşamak ve kafasını dinlemek gereğini duyacağına veya dostları arasında aleyhine haksız bir dedik ..

rüyada bronşit görmek
fakat çok geçmeden kısa süre sonra yeni bir aşk serüvenine atılarak taptaze ve yeni heyecanlar tadacağınıza yorumlanır. ..

rüyada bronz görmek
Bir kimsenin rüyasında bronzdan yapılmış şeyler görmesi; o kimsenin gittikçe sözünde durmayan ve ahidlerini yerine getirmeyen bir şahsiyet olmaya başladığına veya dînî görevlerini ihmal ederek kendisi ..

rüyada broşür görmek
Bir kimsenin rüyasında herhangi bir konuda reklâm mahiyetinde broşür bastırıp dağıttığını görmesi; o kimsenin halen yürütmekte olduğu iş veya görevinde yorucu ve bitkinleştirici anlar yaşayacağına böy ..

rüyada budak görmek
rüyasında ağaç üzerinde birkaç budak olduğunu görmesi; Şirinin artık tamamen bozuk ve pürüzlü olduğuna işaretle tabir olunur. ..

rüyada budamak görmek
huzurlu mükemmel ve mutlu bir yaşama kavuşacağınıza yorumlanmaktadır. ..

rüyada buğday görmek
ucuzluğa ve bolluğa kavuşacağınıza bir taraftan da evlenerek çoluk çocuk sahibi olacağınıza delalet eder.Rüyanızda elinizle buğday karıştırdığınızı görmeniz; evinizin bereketinin kaçacağına ve dolay ..

rüyada buğday anbarı görmek
güven ve huzur içinde bir hayat yaşayacağınıza rüyanızda boş bir buğday ambarı görmeniz; muhtaç duruma düşeceğinize ve hiç kimseden de en ufak bir yardım göremeyeceğinize delalet eder.Rüyanızda yanm ..

rüyada buğday satıcısı görmek
eğer buğday satın almaya ihtiyaç varsa o kimsenin zillete düşeceğine işaret eder. Rüyasında buğday sattığını gören bir valinin işinden uzaklaştırılacağına ve kardeşler olarak aralarında ayrılık çıka ..

rüyada buğz etmek görmek
Bir kimsenin rüyasında bir insana buğz ettiğini veya bir kişi tarafından kendisine buğz edildiğini görmesi; hayra alâmet değildir. Böyle bir rüyanın görülmesi bütün insanlık için yaramazlıkla yorumlan ..

rüyada buhar görmek
şeref ve haysiyetinizi zedeleyici bir dedikodu çıkaracağına yorumlanır.Bir başka yoruma göre: Rüyanızda buhar görmeniz; Allah korusun gözünüzün kör olmasına veya bir göz hastalığına yakalanacağınıza ..

rüyada buhar makinası görmek
Rüyanızda buhar makinesi veya buharla çalışan herhangi bir makina görmeniz; hayra alâmet değildir. Böyle bir rüyanın görülmesi halinde rüyayı gören kimsenin dost ve akrabaları onun işlerinin yürümesin ..

rüyada buhu kuşu görmek
haram yiyen kavga ve nizayı seven tahripkâr bir kimse olduğuna işaret eder. ..

rüyada buhur görmek
Bir kimsenin rüyasında buhur yaktığını görmesi; o kimsenin helâl bir rızık ve bol kârlı bir yaşam tarzı elde edeceğine işaretle tabir edilir. Böyle bir rüyanın görülmesi; bazen de açığa vurulan sevgi ..

rüyada buhurdan görmek
Rüyanızda güzel kokular saçan bir buhurdan görmeniz; içinizi kemiren derin bir keder ve üzüntü kaplayacağına ve uzun müddet de bunun etkisinden de kurtulamayacağınıza delaletle tabir olunur.Bir başka ..

rüyada buhurlanmak görmek
misk karanfil ve Hindistan cevizi gibi siyah ve hoş kokulu şeylerle tütsülendiğinizi görmeniz; yükseleceğinize ve sevineceğinize yorumlanır.Bir fakirin rüyasında tütsülendiğini görmesi; o fakirin ze ..

rüyada bukle görmek
kişinin rüyasında buklelerinin bir başkası tarafından kesildiğini görmesi; o kimsenin aşk tuzağına düşüreceği yeni bir sevgilisine oldukça üzüntülü ve kederli anlar yaşatacağına ve neticede de bedbah ..

rüyada bulamaç görmek
Rüyanızda bulamaç görmeniz; vücudunuzun fizikî yapısının gelişeceğine ve bozuk olan sinirlerinizin tekrar düzeleceğine yorumlanır.Bir köylünün rüyasında bulamaç görmesi; o kimsenin tarlasından güzel b ..

rüyada bulantı görmek
Bir kimsenin rüyasında midesinin bulandığını görmesi; o kimsenin iş hayatında krizli ve sıkıntılı günler geçireceğine veya üzücü bir haber alacağına delil sayılır. ..

rüyada bulaşık görmek
Kişinin rüyasında bulaşık yıkadığını görmesi; yaptığı hatalarla ve kırıcı hareketleriyle başkalarını incitmesinden dolayı pişmanlık duyacağına veya şu âna kadar aksattığı dînî vazifelerini bundan böyl ..

rüyada buldok görmek
vefakâr ve sevecen yeni bir dost kazanacağınıza delalet eder. Rüyanızda bir Buldok köpeğinin size saldırdığını görmeniz; düşmanlarınızdan zarar göreceğinize rüyanızda Buldok köpeğinin size saldırdığ ..

rüyada bulgur görmek
rüyasında bulgur yediğini gören kimsenin; kederli ve endişeli günler geçireceğine işaret eder. ..

rüyada bulmak görmek
rüyanızda değerli bir ziynet eşyası bulduğunuzu görmeniz; elinizden para çıkacağına yorumlanır.Rüyanızda bir cüzdan bulduğunuzu görmeniz eğer cüzdanın içinde para varsa yeni bir dost kazanacağınıza ..

rüyada buluğ görmek
Bir kimsenin rüyasında buluğ çağma girdiğini görmesi; ulaşmak istediği hedeflere hayatı boyunca ulaşma imkânı bulamayacağına veya edinmek istediği eşya ve elbiseleri içinde bulunduğu şu günlerde alama ..

rüyada bulut görmek
insanların hayat kaynağı olan su ve yağmura yorumlanmaktadır.Rüyanızda başınızın üzerinden bir bulut geçtiğini görmeniz; makam ve mevki sahibi bir kimse ile tanışacağınıza ve bu vesile ile işlerinizi ..

rüyada bulvar görmek
bir bulvarda yürürken dönerek aksi istikâmette yürüdüğünüzü görmeniz; başladığınız bir işin hayırlı olmadığına bir bulvarda yürürken önünüze duvar ve perde gibi bir engelin çıktığını ve yürümenizin ..

rüyada burak görmek
Rüyanızda Hz. Peygamber (a.s.) in binerek miraca çıktığı burağını görmeniz; yüksek mertebeye nail olacağınıza veya savaşa katılıp salimen döneceğinize veyahut da katıldığınız savaşta şehid olacağınıza ..

rüyada burç görmek
kuvvetli ve ünlü bir şahsa galip geleceğine işaret sayılır. ..

rüyada burgu görmek
dolayısıyla çok para kazanacağınıza rüyanızda burgu ile bir yeri deldiğinizi görmeniz; şansınız açılarak istek ve arzularınızın gerçekleşeceğine rüyanızda burgu ile delinmiş bir delikten içeriyi gö ..

rüyada burhan görmek
bir kimsenin rüyasında bir şeye burhan getirmeye çalıştığı halde buna muvaffak olamadığını görmesi; mahkemede görülmekte olan dâvasını kaybedeceğine işaret eder. ..

rüyada burs görmek
Bir öğrencinin rüyasında bir kurumdan burs alarak tahsil hayatına devam ettiğini görmesi; o öğrencinin tahsil hayatının çok zor şartlar altında devam edeceğine ve fakat neticede de muvaffak olup hedef ..

rüyada burun görmek
kişinin rüyasında burnundan sinek ve benzeri bir şeyin çıktığını görmesi; o kimsenin bir çocuğu olacağına bir kimsenin rüyasında burnuna bir sinek veya benzeri bir şeyin girdiğini görmesi; iyiye yor ..

rüyada burun kanaması görmek
rüyanızda burnunuzdan çokça kan geldiğini görmeniz; çok yönlü gerileyerek yoksul ve muhtaç duruma düşeceğinize delalet eder.Bir kimsenin rüyasında burnundan açık kırmızı kan geldiğini görmesi; haramd ..

rüyada burüç süresi görmek
sıkıntı çekeceğine ve hayatının acı içinde geçeceğine fakat o kimsenin âhiretinin güzel olacağına büyük sevap kazanacağına ilmî ve dînî yönden çok kuvvetli bir kimse olacağına ve yıldız ilmini de ..

rüyada buse görmek
onun malından istifade edeceğine ondan çocukları olacağına ve o yıl hayra erişeceğine yorumlanır. Bir rivayete göre böyle bir rüya gören kimse dünyaya meyleder.Bir kimsenin rüyasında bir ölüyü öptüğ ..

rüyada buz görmek
bir kişinin rüyasında bardakta buz görmesi; bir imtihanda derece veya mükâfat alacağına kişinin rüyasında erimekte olan bir buz görmesi; kıymeti olmayan değersiz bir iş için boş yere gayret sarf ede ..

rüyada buzağı görmek
rüyanızda yeni doğmuş bir buzağı görmeniz; halen yapmakta olduğunuz mesleğinizde büyük ilerlemeler kaydedeceğinize rüyanızda buzağı eti yediğinizi görmeniz; bir yerden sizi çok sevindirecek olan bir ..

rüyada buzdolabı görmek
rüyasında buzdolabında bir değişikliğin meydana geldiğini görmesi; o kadının ahlâkının değişeceğine delalet eder. ..

rüyada büfe görmek
rüyasında büfeden bir şeyler yediğini görmesi; içinde bulunan keder ve üzüntüleri uzun süre daha atamayacağına yorumlanır.Bir kimsenin rüyasında bir büfede satış yaptığını görmesi; rızkının ve maişet ..

rüyada bükmek görmek
urgan veya ip büktüğünü görmesi; o kimsenin mutlaka yolculuğa çıkması gerektiğine eğer büktüğü şey ince ise o kimsenin yolculuk yapacağı yerin bolluk olacağına kişinin rüyasında elinde bulunan ip ..

rüyada bülbül görmek
kişinin rüyasında mehtaplı bir gecede sevgilisi ile birlikte bülbül sesi dinlediğini görmesi- evleneceği eşinde her saâdeti bulacağına ve çevresindeki bütün insanları kıskandıracak bir hayat süreceği ..

rüyada büro görmek
daha çok çalışmanız lazım geldiğine bir büroda çalıştığınızı görmeniz; önemli dokümanlarınızı daha güzel bir şekilde saklamanız ve sırlarınızı hiç kimseye söylememeniz gerektiğine delalet eder.Bir b ..

rüyada büyü görmek
rüyanızda size büyü yapıldığını görmeniz; dînî vazifelerinizi yerine getirme hususunda ihmalkâr davrandığınızdan dolayı devamlı surette vicdan azabı çektiğinize işaretle tabir edilmektedir.Büyü yapma ..

rüyada büyük görmek
kişinin rüyasında üzerine uymayan büyük bir elbise giydiğini görmesi; o kimseyi gülünç durumlara düşüren hafif ve basit hareketlerden artık vazgeçmesi gerektiğine yorumlanır. ..

rüyada büyük abdest görmek
onu toplayıp beraberinde götürdüğünü görmesi; işlediği hatayı başkalarından gizlemeye çalıştığına işaret eder.Bir başka yoruma göre: Bir kimsenin rüyasında büyük abdesti ile oynadığını görmesi; o kim ..

rüyada büyük adam görmek
Rüyanızda büyük bilinen bir kimseyi görmeniz veya karşılaşmanız; işlerinizde başarılar elde edeceğinize delaletle tabir olunur. ..

rüyada büyük anne görmek
büyükbaba rüyası gibi de yorumlanır. ..

rüyada büyük çanak görmek
ya da kendisiyle gurur duyulan değerli bir arkadaş kazanacağına yorumlanır.Bir başka yoruma göre: Rüyada büyük çanak görülmesi; şişman ve temiz bir hizmetçi ile tabir edilir. Bir kimsenin rüyasında c ..

rüyada büyükbaba görmek
onu hoşnut etmeniz gerektiğine delaletle yorumlanmaktadır. ..

Sayfalar:

reklam - gizlilik