Rüyanızda gördüğünüz nesneyi yazıp ara butonunu tıklayın

C Sözlüğü


rüyada cacık görmek
fakat çok yemek yiyerek midesini bozma ihtimalinin bulunduğuna yorumlanır. Bazı rüya tabircileri rüyada cacık yenilmesinin gönül ferahlığı ve neşeli olma ile tabir etmişlerdir. Bir başka yoruma göre: ..

rüyada cadaloz görmek
önünüzdeki birkaç gün içinde yeni bir işe atılmanız gerektiğine bununla birlikte sağlığınızın afiyette olacağına işaret eder. ..

rüyada cadde görmek
bir kimsenin rüyasında çıkmaz sokaktan çıkamayıp geri döndüğünü görmesi; düşündüklerini ve hayal ettiklerini uygulama safhasına koyamayacağına yorumlanır. Rüyanızda bir cadde üzerinde yürürken bir ar ..

rüyada cadı görmek
bir başka tabire göre: Rüyada cadı görülmesi; kıskançlık ve fitne ile yorumlanır. Kişinin rüyasında bir cadı ile konuştuğunu görmesi; o kimsenin evde eşiyle kavga edeceğine kişinin rüyasında bir cad ..

rüyada cahil görmek
Bir kimsenin rüyasında cahil bir kimse ile karşılaştığını görmesi; uzun zamandan beri düzgün giden yaşantısının birdenbire değişerek kendisini eğlenceye ve avareliğe kaptıracağına delalet eder. ..

rüyada cam görmek
rüyasında pencerenin camı olmadığını veya kırık olduğunu görmesi; o kimsenin mahkemeye intikal etmiş bir dâvası olduğuna ve bu davanın da aleyhine sonuçlanacağına rüyasında kırılmış bir camın yerden ..

rüyada cami mescit görmek
yine bir kimsenin rüyasında cami veya mescid inşa ettirdiğini görmesi; o kimsenin mesut bir evlilik yapacağına huzur ve saâdetinin sonsuz olacağına gelirinin artacağına ve kısmetlerinin açılacağına ..

rüyada can çekişmek görmek
kişinin rüyasında bir kadının can çekiştiğini izlemesi; o kimsenin yüksek bir mertebeye nail olacağına veya çok yakında bir çocuğunun dünyaya geleceğine delalet eder. Rüyanızda çocuğunuzun can çekişt ..

rüyada can sıkıntısı görmek
gönlünün daraldığını görmesi; o kimsenin günahlarından dolayı pişman olacağına ve dolayısıyla tövbe ve istiğfarda bulunacağına işaretle tabir olunur. Bunun için eğer bir kimse böyle bir rüya görmüşse ..

rüyada canavar görmek
rüyanızda bir canavarın saldırısına uğradığınızı görmeniz; mal varlığınızın önemli bir bölümünü kaybedip bir hayli sıkıntıya maruz kalacağınıza yorumlanır. Bir kimsenin rüyasında bir canavarın pençes ..

rüyada canbaz görmek
cambazlık yaparken ipten düştüğünü görmesi ise; o işin hallinin zor olacağına rüyanızda bir cambazla tanışarak ondan cambazlık sanatını öğrendiğinizi görmeniz; bir dostunuzdan bir iş hakkında bazı b ..

rüyada cani görmek
Rüyanızda bir cani ile karşılaştığınızı görmeniz; güzel bir haber alacağınıza veya iş hayatınızda başarılı bir kişi olacağınıza yorumlanır. Rüyanızda bir cânfnin saldırısına uğrayarak korku ve telaşa ..
rüyada cankurtaran görmek
kişinin rüyasında bir cankurtaran otomobilini hasta nakli yaparken görmesi; o kimsenin uzak bir yerde oturmakta olan dost ve akrabalarının onu çok özlediklerine ve onları ziyaret etmenin tam vakti ge ..

rüyada cankurtaran simidi görmek
kişinin rüyasında denize düştüğünü ve bir cankurtaran simidine yapıştığını görmesi; içinde bulunduğu şu günlerde istikbâlini garanti altına alacak bir olayla karşı karşıya geleceğine ve bundan dolayı ..

rüyada cariye görmek
rüyada görülen cariye eğer açık ise; duyulacak olan haberin meşhur olacağına eğer kapalı ise; duyulacak olan haberin ihtimalli olacağına rüyada görülen cariye açık ve ziynetsiz ise duyulan haber h ..

rüyada cascavlak görmek
Bir kimsenin rüyasında başındaki saçların dökülerek cascavlak olduğunu görmesi; içinde bulunduğu günlerde sıkıntılı ve buhranlı geçmekte olan hayatının gelecekte çok iyi ve parlak bir hal alacağına de ..

rüyada casiye suresi görmek
Allahtan korkmaya kötülüklerden uzak durmaya ve kıyamette emin olarak hasredilmeye işarettir. İbni şirin (rahmetullahi aleyh)’in tabiri: Rüyada Casiye suresini oku­duğunu gören kimse yaşantısında A ..

rüyada casus görmek
rüyanızda bir casus şebekesine yakalandığınızı görmeniz; yapmakta olduğunuz işlerinize rekabet edecek bir kısım insanların sizin peşinizde olduklarına yorumlanır. Rüyanızda bir ülke hesabına casusluk ..

rüyada caymak görmek
rüyanızda bir arkadaşınızın sözünden caydığını görmeniz; herkese şüpheli gözlerle bakmakta ve güven duymamakta çok haklı olduğunuza işaretle tabir edilir. ..

rüyada cebir görmek
(Zor kullanma): Bir kimsenin rüyasında başka herhangi bir kimseye cebren bir iş yaptırdığını görmesi; o kimsenin işlerinin gayet iyi bir şekilde devam edeceğine ve çok ciddi bir kimse ile önemli birta ..

rüyada cebrail görmek
eğer haksızlığa uğramış iseniz; hakkınızı alacağınıza eğer hasta iseniz; kısa zamanda şifa bulacağınıza eğer hacca gitmek istiyorsanız; elinize mühim bir fırsat geçerek bu görevinizi yerine getirec ..

rüyada cehalet görmek
rüyasında bir başka kimsenin câhil olduğunu görmesi; başka kimseleri tenkid etmeye daha fazla meyilli olduğuna delalet eder. ..

rüyada cehennem görmek
keder ve sıkıntıya maruz kalacağına ve âhirette azaba müstahak olacağına delaletle yorumlanmaktadır. Kişinin rüyasında Cehennemin kapısına kadar gelip içeri girmeden geriye döndüğünü görmesi; o kims ..

rüyada cehennem bekçisi görmek
kişinin rüyasında cehennem bekçisinin tebessümle güldüğünü görmesi; eğer tutuklu ise kurtulup hürriyetine kavuşacağına eğer rüya sahibi hasta ise onun öleceğine yorumlanır. Rüyanızda kendinizin cehe ..

rüyada ceket görmek
kişinin rüyasında sırtından bir ceket çıkardığını görmesi; o kişinin keder ve üzüntülerini atarak huzura kavuşacağına işaret eder. Bir kimsenin rüyasında bir terziye giderek ceket ölçüsü verdiğini gö ..

rüyada celeb görmek
keçi ve benzeri hayvanların alım satımını yapan bir celeb görmesi; o kişinin zengin bir arkadaşı ile karşılaşacağına ve ondan ödünç para isteyeceğine yorumlanır. ..

rüyada cellat görmek
rüyanızda cellâdın bir başkasını idama götürdüğünü görmeniz; şahit olarak dinlenmek üzere mahkemeye götürüleceğinize rüyanızda bir cellâdın aniden kıyafet değiştirdiğini görmeniz; devlet dairesinde ..

rüyada cemaat görmek
rüyanızda herhangi bir camide cemaatle namaz kıldığınızı görmeniz; yakınlarınızdan yardım ve iyilik göreceğinize yorumlanır. Rüyada cemaat görülmesi bazen de ödenmesi gereken şeyi ödemeye zarar ve zi ..

rüyada cemre görmek
bu aldığı haberle de hayatına yeni bir değişiklik geleceğine ve kısa süre sonra da yeni bir hayata başlayacağına yorumlanır. ..

rüyada cenabet görmek
fakat koyu olarak bir şeyin geldiğini görmesi; o kimsenin malının çoğalacağına kişinin rüyasında rengi mavimtırak fakat menî kadar koyu olmayan bir şeyin geldiğini görmesi; o kimsenin hayırsız bir ..

Sayfalar:

reklam - gizlilik