Rüyanızda gördüğünüz nesneyi yazıp ara butonunu tıklayın

C Sözlüğü


rüyada cenaze görmek
yaşayış tarzında birçok yenilikler yapmak lüzumunu duyarak evini ve muhitini değiştireceğine yorumlanır. Kişinin rüyasında arkasından gittiği cenazenin kendi ailesinden biri olduğunu ve ağlayarak tak ..

rüyada cengaver görmek
Rüyanızda eski devirlerde yaşamış bir cengâveri görmeniz; eğer evli değilseniz kısa süre sonra bir kısmetiniz çıkarak mesut bir evlilik yapacağınıza veya bir yolculuğa çıkmanız muhtemel olduğuna yorum ..

rüyada cenin görmek
Bir kimsenin rüyasında bir kadının bir cenin düşürdüğünü görmesi; o kimsenin bugünlerde derin bir üzüntünün tesiri altında kaldığından dolayı elinin hiçbir işe kalkmayacağına ve bunun içinde birtakım ..

rüyada cennet görmek
Allahın sizi hayra ve selâmete kavuşturacağına ve her ne muradınız varsa nail olacağınıza yorumlanır.Rüyanızda cennetin kapılarından birisinin yüzünüze kapandığını görmeniz; babanızın veya annenizin ..

rüyada cennetin hazinedarı görmek
Rüyada cennetin hazinedarını görmek; devamlı sevinçle yorumlanır. Bir kimsenin rüyasında cennetin hazinedarını veya hazinedar tarafından kendisine bir elbise giydirildiğini ve kendisine güler yüz göst ..

rüyada centilmen görmek
rüyanızda centilmence bir harekette bulunduğunuzu görmeniz; çekingen ve sıkılgan tutumunuzun her sahada zararını görmekte olduğunuza ve artık bu huy ve davranışlarınızı terk etmenizin zamanı geldiğin ..

rüyada cep görmek
kişinin rüyasında elbisesinin her tarafında cebi olduğunu görmesi; o kimsenin düzensiz ve karışık birtakım işlerin peşinden koştuğuna işaret eder. Kişinin rüyasında ceplerinin delik olduğunu görmesi; ..

rüyada cephane görmek
rüyanızda evinizin bir odasına cephane yığdığınızı görmeniz; gerek evinizde ve gerekse iş hayatınızda hiç kimse ile ünsiyet kuramadığınıza delalet eder. Rüyanızda evinizin kapısı önünde bir miktar ce ..

rüyada cephane kutusu görmek
Bir kimsenin rüyasında cephane kutusu görmesi; o kimsenin şeref ve itibarının ve servetinin artacağına delaletle yorumlanır. ..

rüyada cephe görmek
Bir kimsenin rüyasında kendisini bir harp cephesinde savaşırken görmesi; o kimsenin aşk ve his hayatında birtakım aksaklıkların olacağına ve onu çekemeyen insanların olduğuna ve bu hadiselerin onu çok ..

rüyada cerahat görmek
kısacası artık bundan böyle rahat ve huzurlu bir hayat yaşayacağınıza yorumlanır. ..

rüyada cereyan görmek
kişinin rüyasında bir yakınını elektrik cereyanına kapıldığını görmesi; o kişinin birilerinden beklediği yardımı görerek arzu ve isteklerini gerçekleştireceğine delalet eder. ..
rüyada cerrah görmek
keder üzüntü ve sıkıntılarından kurtulacağına yorumlanır. Bir kimsenin rüyasında ameliyat olmaya ihtiyacı olmayan bir kimsenin yanma bir cerrahi uzmanın girdiğini görmesi; o kimsenin kendisine kan v ..

rüyada cesaret görmek
Rüyanızda cesaret gösterdiğinizi görmeniz; bir şeyde ısrar ettiğinize ve o şeyi yapmaya azimli olduğunuza yorumlanır. Bazen de rüyada cesaret gösterildiğinin görülmesi; kişiyi rahatsız eden şeylerin d ..

rüyada ceset görmek
kişinin rüyasında cesedin aniden dirildiğini görmesi; o kişinin hayatının tehlike içinde olduğuna yorumlanır. Bir başka tabire göre: Rüyanızda bir cesed görmeniz; eğer cesed tanıdığınız birine aitse; ..

rüyada cesur olmak görmek
yılmayan bir yapıya sahip olacağınıza istikbale karşı daima güçlü bir yol tutacağınıza işaretle yorumlanır. Bir başka tabire göre: Rüyanızda cesur bir kimse görmeniz; size her fırsatta kötülük yapan ..

rüyada cetvel görmek
hayatta çok muvaffak olacağına ve her ne arzu ediyorsa bunların hepsine kavuşacağına yorumlanır. ..

rüyada cevherci görmek
köle alıp-satan halledilmesi güç olan işlerde kendisine uyulan âlim dindar ve ilim sahibi bir insan köleleri ve çok malı olan bir kimseye işaretle tabir olunur. ..

rüyada ceviz görmek
kişinin rüyasında ceviz yediğini görmesi; bir yakınının hücumuna uğrayacağına ve dolayısıyla manen çok sarsılacağına kişinin rüyasında bir ceviz ağacı görmesi; bir hastalığa yakalanacağına veya onu ..

rüyada ceviz ağacı görmek
sinirli ve arap olmayan bir kişi ile yorumlanır. Kişinin rüyasında bir ceviz ağacına çıktığını görmesi; böyle bir adamla dost olacağına rüyasında bir ceviz ağacını kökünden söktüğünü veya kestiğini ..

rüyada ceyhun nehri görmek
eğer keder ve üzüntüsü varsa onun gideceğine eğer borçlu ise o kuluna borcu ödeme imkânı vereceğine eğer esir ise hürriyetine kavuşacağına eğer fakir ve muhtaç ise zengin olacağına eğer âlim ise ..

rüyada ceylan görmek
bir genç erkeğin rüyasında bir ceylan kestiğini görmesi; o gencin bir genç kızla evleneceğine yorumlanır. Kişinin rüyasında ceylan eti yediğini görmesi; o kimsenin bir kadın yüzünden üzüleceğine kiş ..

rüyada ceza görmek
Rüyanızda devlet memurları tarafından cezalandırıldığınızı görmeniz; bozuk olan işlerinizi nihayet yoluna koyma imkânına sahip olacağınıza veya çok sevdiğiniz bir dostunuzun ya da sevgilinizin hatıral ..

rüyada cezaevi görmek
şan ve şerefinin artacağına delalet eder. ..

rüyada cezalanmak görmek
borçlarından dolayı da biraz üzüleceğine manevî sorumluluğunun bu sıralarda biraz daha artacağına ve önemli bir meselenin de çıkmaza gireceğine böyle bir rüyanın görülmesi işaret eder. ..

rüyada cezayir görmek
Bir kimsenin rüyasında Cezayire bir yolculuk yaptığını görmesi; o kimsenin bir esmerin aşk tuzağına düşerek bu yolda bütün varlığını harcayacağına yorumlanır. ..

rüyada cezve görmek
kişinin rüyasında pişirmiş olduğu kahveyi fincanlara koyarak misafirlerine ikram ettiğini görmesi; o kimsenin yeni bir dost kazanacağına kişinin rüyasında kendisine kahve ikram edildiğini görmesi; o ..

rüyada cımbız görmek
Bir kimsenin rüyasında cımbızla vücudunun herhangi bir yerinden kıl çektiğini görmesi; o kimsenin küçük bir zarara maruz kalacağına ve bir yakınının sitemli sözlerini işiteceğine delildir. ..

rüyada cırcır böceği görmek
Rüyanızda bir cırcır böceği görmeniz; değerli sütlerinizi lüzumsuz işlerle boş yere harcadığınıza veya müjdeli bir haber alacağınıza işaret eder. ..

rüyada cibinlik görmek
Rüyanızda bir cibinlik görmeniz; hayatınızın güven altında bulunduğuna ve düşmanlarınızın her türlü kötülüklerinden artık kurtulacağınıza yorumlanır. ..

Sayfalar:

reklam - gizlilik