Rüyanızda gördüğünüz nesneyi yazıp ara butonunu tıklayın

C Sözlüğü


rüyada ciğer görmek
fakirlik ve sıkıntı nedir bilmeyeceğine kişinin rüyasında ciğer kızarttığını görmesi; o kişinin hayırlı bir evlâd sahibi olacağına delalet eder. ..

rüyada ciğerci görmek
namusa ve sağlığa önem vermeye ve düşmanlara galip gelmeye işaret eder. Bir rivayete göre de: Rüyada bir ciğerci görülmesi; insanları yolculuğa teşvik eden bir kimse ile tabir edilir. ..

rüyada cihad görmek
kişinin rüyasında Allah yolunda savaştığını görmesi; aile efradının geçimi için gayret gösterdiğine bir kimsenin rüyasında silahı ile beraber savaştığını görmesi: namazını kılan zekâtını veren gayr ..

rüyada cila görmek
Bir kimsenin rüyasında evinde herhangi bir şeyini cilaladığını veya cilalattığını görmesi; o kimsenin yakınları arasında yüzüne gülen ve fakat arkasından kuyusunu kazmaya çalışan kötü insanların varlı ..

rüyada cilacı görmek
değilse bir büyüğünün yanında işe gireceğine işaret eder. Kirmânî nin yorumuna göre: Bir kimsenin rüyasında bir şeyi cilaladığını görmesi; o kimsenin devlet memurluğuna girip bundan hayır ve menfaat ..

rüyada cilt görmek
sağlıklı ise fakirleşeceğine rezil ve rüsva olacağına kişinin rüyasında bedenini sağlam ve şişman görmesi; o kimsenin dininin sağlam ve kuvvetli olduğuna bir kişinin kendi cesedini yılan cesedi gi ..

rüyada ciltlenmiş kitap görmek
rüyanızda kara kaplı bir cilt görmeniz; devlet tarafından bir cezaya çarptırılacağınıza yorumlanır. Bir kimsenin rüyasında beyaz bir cilt görmesi; o kimsenin eğer bekâr ise; evleneceğine kişinin rüy ..

rüyada cilve görmek
fingirdek bir kadınla tanışıp onunla seviştiğinizi görmeniz; ömrünüzü neşe ve huzur içinde geçireceğinize bir kadının rüyasında cilve yaptığını görmesi; o kadının sevineceğine-bir erkeğin rüyasında ..

rüyada cimnastik görmek
bir kişinin rüyasında bir jimnastikhanede bir grup insanın jimnastik yaptıklarını görmesi; o kimsenin ahbaplarının ve dostlarının gittikçe çoğalmakta olduklarına yorumlanır. ..

rüyada cimrilik görmek
rüyada görülen kasanın büyüklüğü ile orantılıdır. Bir kimsenin rüyasında cimri bir kimseyi görmesi; o kimsenin parasına bin düğüm atacağına bir kimsenin rüyasında cimrice bir harekette bulunduğunu g ..

rüyada cin görmek
dolayısıyla maddeten ve manen çökeceğine delalet eder. ..

rüyada cin çarpması görmek
kişinin rüyasında bir cin ile konuşup sohbet ettiğini görmesi; o kimsenin bir düşmanı ile başının sıkıntıya gireceğine ve dolayısıyla üzüleceğine işaretle yorumlanır. ..
rüyada cin suresi görmek
fakat cinlerden herhangi bir zarar görmeyeceğinize onların şerrinden emin olacağınıza ve Allah tarafından size ince bir zekâ ihsan edileceğine rızkınızı temin etme hususunda biraz sıkıntıya düşerse ..

rüyada cinayet görmek
kişinin rüyasında kendi gözleri önünde birisinin öldürüldüğünü görmesi; o kimsenin istikbâlde çok önemli olaylarla karşı karşıya kalacağına delalet eder. Bir kişinin rüyasında bir başkasını öldürdüğü ..

rüyada cinsellik görmek
Bu tür rüyalar pek iyi sayılmaz iyiyede yorulmaz. Dedikodu rezalet tatsızlık sorun dert olarak tabir edilebilir. Rüyada cinsel organları görmek ise sıkıntı anlamına gelir. ..

rüyada cirit görmek
işlerinizde rakiplerinizle aranızda kıyasıya bir mücâdele ve çekişme cereyan edeceğine dolayısıyla ciridi kazanan tarafın bu mücâdelede başarılı olacağına işaret eder. ..

rüyada civa görmek
dolayısıyla maddî ve manevî birtakım zararlara uğrayacağına kişinin rüyasında göl halinde bulunan civanın içine girip bir şeyler çıkardığını görmesi; o kimsenin hanımı tarafından hileyle aldatılacağ ..

rüyada civciv görmek
kişinin rüyasında civcivleri eline alıp sevdiğini görmesi o kişinin bir çocuğunun olacağına işaret eder. Bir başka yoruma göre: Rüyanızda yumurtadan yeni çıkmış birtakım civcivler görmeniz; en kısa ..

rüyada cokey görmek
kişinin rüyasında bir jokeyin attan düştüğünü görmesi- o kimsenin uzun bir yolculuktan bir yakınının döneceğine delaletle tabir olunur. Bir kişinin rüyasında kendisinin bir jokey olarak bir at üzerin ..

rüyada cömertlik görmek
güzel ahlâka sahip ve sapıklıktan sonra hidayete kavuşmuş bir kişi olacağına böyle bir rüyanın görülmesi işaret eder. ..

rüyada cuma görmek
sıkıntılı halinizi huzurlu hale getireceğine nimet ve bereketini size yeniden ihsan edeceğine delaletle yorumlanır. Kendiniz evinizde veya dükkânınızda olduğunuz halde insanların camide veya mescidd ..

rüyada cuma namazı kılmak görmek
şimdiye dek yaptığı ibâdetlerin Allah katında kabul edildiğine delaletle tabir olunur. Kişinin rüyasında herhangi bir yerde kıbleden başka tarafa doğru cuma namazı kıldığını görmesi; o kimsenin dînî ..

rüyada cuma suresi görmek
Rüyada Cuma süresini veya ondan bir parçayı okuduğunu görmek cuma namazına gelenlerin sevabı gibi sevap almaya işarettir. İbni şirin (rahmetullahi aleyh)’in tabiri: Rüyada Cuma sûresini oku­duğunu ..

rüyada cumartesi görmek
Rüyanızda bir cumartesi günü bir yolculuğa çıktığınızı veya yeni bir işe başladığınızı görmeniz; eğer yolculuğa çıkarsanız; yarı yoldan geri döneceğinize veya başladığınız işlerinizi tamamlama imkânı ..

rüyada cübbe görmek
kişinin rüyasında sırtına siyah bir cübbe giydiğini görmesi; o kimsenin ibâdetlerini aksattığından dolayı tövbe etmesi gerektiğine işaret eder. Bir kişinin rüyasında bir başkasına cübbe giydirdiğini ..

rüyada cüce görmek
eğer evli ve çocuğu varsa; o kimsenin fazla yaşamayacağına eğer bekâr ise; yakın zamanda evlenme ihtimâlinin olmadığına yorumlanır. Bir kimsenin rüyasında bir sahnede veya herhangi bir yerde bir cüc ..

rüyada cüz görmek
Rüyada cüz okunduğunun görülmesi; rüya gören kimsenin Allaha yakın bir şahsın hayır duasını alacağına işaret eder. Böyle bir rüyanın görülmesi; aynı zamanda rüya sahibinin amellerinin Allah ın nezdind ..

rüyada cüzdan görmek
kişinin rüyasında parasının olmadığını görmesi; hiç beklemediği bir yerden eline para geçeceğine yorumlanır. Bir başka tabire göre: Bir kimsenin rüyasında cüzdan görmesi veya içi boş ya da içi altın ..

rüyada cüzzam görmek
mal ve nimete sahip olacağına delalet eder. Kişinin rüyasında cüzzamlı bir yaradan kan ve irin aktığına şahit olması; o kimsenin haramdan mal elde edeceğine delalet eder. Bir başka yoruma göre: Bir k ..

Sayfalar:

reklam - gizlilik