Rüyanızda gördüğünüz nesneyi yazıp ara butonunu tıklayın

Ç Sözlüğü


rüyada çabalamak görmek
hasta için ölüme ailenin geçimini sağlamaya ya da cihada delalet eder. Çabalamak Kötü duruma düşmeye ve bu durumdan kurtulmaya yorulur.. Kötü duruma düşmeye ve bu durumdan kurtulmaya yorulur.. Kişi ..

rüyada çadır görmek
eşe veya kabre ya da eve işarettir. Rüyanızda çadır görmeniz; hayatınızın birtakım değişikliklere uğrayacağına bir çok işlere girip çıkacağınıza ve sonunda mutlu ve huzurlu bir hayata kavuşacağınıza ..

rüyada çadırcı görmek
bazen de kabirlere yorumlanır. Bir başka tabire göre de: Bir kimsenin rüyasında bir çadırcı görmesi; eğer bekâr ise o kimsenin evleneceğine delalet eder. ..

rüyada çağırılmak görmek
eğer size seslenen kimseyi tanıyorsanız; o sesin sahibini kendinize yardıma çağıracağınıza veya çok tehlikeli bir durumla karşı karşıya kalacağınıza işaret eder. Bir başka tabire göre: Rüyanızda çağı ..

rüyada çağla görmek
rüya sahibinin hastalanacağına veya kötü bir haber alacağına yorumlanır. ..

rüyada çağlayan görmek
rüyanızda bir çağlayandan bir bardak su alıp içtiğinizi görmeniz; bir işe veya bir memuriyete gireceğinize eğer tüccar iseniz; kazanacağınıza eğer hasta iseniz; şifa bulup iyileşeceğinize eğer fak ..

rüyada çağrı görmek
iki zelil kimseyle arkadaşlık yapmaya delalet eder. Vadinin kıyısından çağ­rıldığını görmek büyük bir yetki almaya delalettir. Uzak bir yerden çağrıl­dığını görmek Allah Teâlâya asi olmaya delalet ..

rüyada çakal görmek
kişinin rüyasında bir çakalı kovaladığını ve onu tutmak istediğini fakat tutamadığını görmesi; o kimsenin romatizma hastalığına yakalanacağına delalet eder. Kişinin rüyasında bir çakalın kendisiyle ..

rüyada çakı görmek
kişinin rüyasında bir başkasına bir çakı verdiğini görmesi; bu rüyanın aksine tabir edilir. Rüyanızda bir çakı ile bir meyveyi kestiğinizi görmeniz; sevdiğini: kimse ile alâkanızı keseceğinize rüyan ..

rüyada çakıl taşı görmek
kişinin rüyasında denize çakıl taşı attığını görmesi kimsenin elinden mal ve para çıkacağına kişinin rüyasında doğrudan herhangi bir yere çakıl taşı attığını görmesi; o kimsenin bir başkasına iftir ..

rüyada çakır kuşu görmek
değerli ve şerefli devlet başkanına delalet eder. Bir kimsenin rüyasında bir çakır kuşu yavrusu görmesi; o kimsenin çok değerli bir çocuğunun olacağına çakır kuşunun kendi ardına düştüğünü görmesi; ..

rüyada çakmak görmek
istekle tabir edilir. Bir şahsın rüyasında bir çakmağı yanarken görmesi; o kişinin bütün istek ve arzularının gerçekleşeceğine kişinin rüyasında bir çakmağı çaktığı halde yanmadığım görmesi; o kimse ..
rüyada çalar saat görmek
üç defa zil çalması; rüya sahibinin yeni bir işe başlayacağına dört defa zil çalması; rüya sahibinin yaptığı işinde sermaye artırma cihetine gitmesi gerektiğine; saatin beş defa zil çalması; rüya sa ..

rüyada çalgı görmek
eğer çaldığınız çalgı trampet ve davul gibi çalgı âletlerinden biri ise; bir dedikoduyu halka duyuracağınıza rüyanızda ney çaldığınızı görmeniz ise hayra yorumlanır. Bir başka tabire göre: Rüyanızd ..

rüyada çalgıcı görmek
bir kimsenin rüyasında çalgı âletlerinden birini çaldığını görmesi; o kişinin birisi hakkında bir başka kimseden kötü sözler işiteceğine delaletle tabir olunur. Rüyanızda çalgı çalman bir yerden kıza ..

rüyada çalı görmek
Rüyada çalı görülmesi; iyi bir yuvaya işaret eder. Çünkü kuşlar iyi bir yuvayı çalıdan yaparlar. Bir kimsenin rüyasında çalının dalını veya yaprağını görmesi; o kimsenin güzel bir çocuğa sahip olacağı ..

rüyada çalı fasulyesi görmek
Rüyanızda bir bahçede veya tarlada çalı fasulyesi topladığınızı görmeniz; zengin bir kimseden yardım göreceğinize veya uzun boylu bir ahbabınızın ikramına mazhar olacağınıza delaletle tabir olunur. ..

rüyada çalışmak görmek
kişinin rüyasında çalışan birilerine gözcülük ettiğini görmesi; o kimsenin hükümete takdim ettiği bir projesine olumlu cevap alacağına işaretle tabir olunur. Bir kimsenin rüyasında bir odaya kapanıp ..

rüyada çam görmek
rüyanızda çam ormanı görmeniz; zengin olacağınıza yorumlanır. Bir hastanın rüyasında çam ağacı görmesi; kısa zaman içinde şifa bulup iyileşeceğine delalet eder. Bir başka tabire göre: Bir kimsenin rü ..

rüyada çam ağacı görmek
uzun ömre ve hasmete delalet eder. Bir çam agaci fidani dikmek hayirli ve iyi ise baslamak çam fidani koparmak kötü is yapmak seklinde tefsir olunur. Çam dali ugurdur. Çam agacina çikip oturmak ik ..

rüyada çam fıstığı görmek
Rüyada çam fıstığı görülmesi hayra delaletle tabir olunur. Bir kimsenin rüyasında çam fıstığını ağacından topladığını veya yediğini görmesi; o kimsenin cömert bir kişi vasıtasıyla eline mal veya para ..

rüyada çamaşır görmek
çamaşır yıkadığını görmesi; o kimsenin bir yolculuğa çıkacağına bir kimsenin rüyasında bir dükkândan iç çamaşırı satın aldığını görmesi; o kimsenin birtakım yeni arkadaşlar ve dostlar kazanacağına ..

rüyada çamaşır suyu görmek
şarkı türkü söy­lemeye eğlenmeye ya da evliliğe bazende başkasının yararına kendisini yoran kimseye delalet eder. ..

rüyada çamaşır yıkamak görmek
birtakım beyaz çamaşırlar yıkadığınızı görmeniz; basit bir kırgınlığa ve üzüntüye yorumlanır. Rüyanızda çamaşır yıkadığınızı görmeniz; keder ve üzüntülerden kurtulacağınıza işaret eder. Rüyanızda çam ..

rüyada çamur görmek
hayırlara vesile şekilde yorumlanmayacak olan rüyalardan birisi olarak tabir edilir. Rüya sahibinin kısa bir zaman dilimi içerisinde problemli bir sürecin içerisine gireceğine ve bununla birlikte has ..

rüyada çamurcu görmek
Rüyada bir çamurcu görülmesi; insanların kusur ve ayıplarını gizleyen bir kişi ile tabir edilir. Bir kimsenin rüyasında çamur yaptığını görmesi; o kimsenin iyi bir amel işleyeceğine işaret eder. Kişin ..

rüyada çan görmek
çanın koparak yere düştüğünü ve düşerken de büyük bir ses çıkardığını görmesi; o kimsenin beklenmedik önemli bir haber alacağına işaretle tabir edilir. Bazı yorumculara göre: Rüyada çan görülmesi di ..

rüyada çanak görmek
çöl halkının büyük bir çanağın etrafında toplandıklarını görmesi; o kimsenin toplanacakları yere yani o kimselerin sanatlarına göre bir yerde toplanacaklarına yorumlanır. Rüyada görülen çanak bir do ..

rüyada çanta görmek
yakın zaman içerisinde yapılacak olan yolculuk şeklinde de tabir edilmektedir. Genel itibari ile uzmanlar rüyada çanta görmenin tabirinin her durumda kazanç habercisi olan bir rüya olduğu konusunda ..

rüyada çapa görmek
mutlu ve huzurlu olacağınıza işaret eder. Bir rivayete göre çapa görmek; lüzumsuz işlere yorumlanır. Bir kimsenin rüyasında elinde çapa ile dolaştığını görmesi; o kimsenin yapacağı işe kesin karar ve ..

Sayfalar:

reklam - gizlilik