Rüyanızda gördüğünüz nesneyi yazıp ara butonunu tıklayın

D Sözlüğü


rüyada dabbağ görmek
kişinin rüyasında bir dabbağla konuştuğunu görmesi; o kimsenin bir hastası için evine bir doktor davet edeceğine işaret eder. Rüyanızda bir dabbağ görmeniz; halkı iyilikle yola getiren bir kişi olduğ ..

rüyada dabbetül arz görmek
müminlerin zafer kazanacaklarına ve münafıkların da helak olacaklarına işaret şeklinde yorumlanmaktadır. ..

rüyada dadı görmek
öyle bir yardım beklemiyorsanız; halen yürütmekte olduğunuz işinizden daha fazla para kazanacağınız bir mevkiye geleceğinize işaret eder. Rüyanızda dadınızın elini öperek duasını aldığınızı görmeniz; ..

rüyada dağ görmek
o kimsenin hayatında bütün zorlukları yeneceğine bir kimsenin dağa tırmanırken birçok zorluklarla karşı karşıya kaldığını ve bazen de ayağı kayarak bir iki metre geriye doğru düştüğünü veya tamamen ..

rüyada dağ keçisi görmek
kişinin rüyasında dağda bir koç görmesi; o kişinin devlet başkanının yanında olan bir kimseye iftira edeceğine kişinin rüyasında dağ keçisinin etini yediğini görmesi; o adamdan yardım göreceğine yor ..

rüyada dağ yolu görmek
kişinin rüyasında bir patikadan aşağıya indiğini görmesi; o kimsenin gurbette olan bir yolcusunun geleceğine delalet eder. Bir kimsenin rüyasında bir patika yolun ortasında durup uzaklara baktığını g ..

rüyada dağarcık görmek
kişinin rüyasında bir başkasına bir dağarcık verdiğini görmesi; bu rüyanın aksine yorumlanır. Bir kimsenin rüyasında elinde bulunan bir dağarcığın birdenbire i yok olduğunu görmesi; o kimsenin elinde ..

rüyada dağcılık görmek
DAĞCILIK: Rüyanızda kendinizi dağcılık yaparken görürseniz; içinde bulunduğunuz şu günlerde yükselme gayreti ve hevesinizin her zamankinden daha fazla olduğuna ve gayenize ulaşabilmeniz için bazı güçl ..

rüyada dağlamak görmek
DAĞLAMAK: Rüyanızda dağlama görmeniz; hastalanacağınıza veya acı söz işiteceğinize işaret eder. Ebu Saîd el-Vâiz in yorumuna göre: Rüyada dağlama görmek; büyük bir mertebeye yükselme ile yorumlanır. B ..

rüyada dağlanmak görmek
rüyanızda vücudunuzun birkaç yerinden dağlandığınızı görmeniz; sizin şerri hayrından çok olan işlerle meşgul olduğunuza yorumlanır. Bir kimsenin rüyasında hayırlı ve faziletli bir insanı eli ile kalb ..

rüyada daire görmek
orta yaşlı bir kimsenin kendisini bir dairede çalışıyor görmesi; o kimsenin eğlenceli ve neşeli bir toplantıya katılacağına yaşlı bir kimsenin kendisini bir resmi dairede çalışıyor görmesi; o kimsen ..

rüyada daktilo görmek
yazı yazmak için kullanılan daha çok resmi yazışmalarda tercih edilen bir araçtır yerini günümüzde bilgisayarlar almıştır. Rüyada daktilo görmek ürkütücü ve bir o kadarda üzücü gelişmelerin habe ..
rüyada dal görmek
güzel çiçeklerle veya olmuş meyvelerle bezenmiş ağaç dalları görmeniz; eğer biraz sabrederseniz bütün ümit ve arzularınızın birer birer gerçekleşeceğine rüyanızda kupkuru yapraksız çiçeksiz ve mey ..

rüyada dalak görmek
sağlık ve kuvvet. Câfer-i Sâdık ın yorumuna göre: Kişinin rüyasında kendisinde dalak olduğunu görmesi; o kimsenin eline mal geçeceğine dalağını çıkarıp attığını görmesi; servetini bol bol harcadığın ..

rüyada dalga görmek
DALGA: Rüyada dalga görülmesi; bir çok şekillerde tabir edilir. Rüyanızda bir kayık içinde bulunduğunuzu ve dalgalara yakalandığınızı görmeniz; hayatınız boyunca durmadan iş değiştireceğinize ve hiçbi ..

rüyada dalgıç görmek
kara ikliminde bulunanlar için hırs ve tamaha Dalgıç zor ve çetin işlere gözü kapalı giren insana Dalgıç öncü imamların ve alimlerin sözlerini kendine prensip edinen mürşitlerin güzel uygulamala ..

rüyada dalkavuk görmek
bir müslümanın şerrinden korunmak gayesiyle birinin yüzüne gülmesi memnuniyet verici iş ve durumları tercin etmesine ve sadaka vermesine delalet eder Dünyalık maksadıyla yahut yaranmak gayesiyle da ..

rüyada dama görmek
ticarette zarara uğramaya şerefte noksanlığa işaret eder. ..

rüyada damad görmek
düşmana galip gelmesi ve korkudan emin olmaya işaret eder. ..

rüyada damar görmek
kişinin akrabaları ve kavmidir. Damar tıkanıklığı ve damar kesilmesi bu damarın temsil ettiği kişinin sılayı rahimi terk ettiğine akraba ile ilişkili kestiğine Damardan kan kaybı yoksul için mala ..

rüyada dans görmek
Dans pistinde veya başka insanların bulunduğu yerlerde eşiyle yalnız veya başkası ile dans etmek musibet ve hayasızlığa işaret eder Dans yorgun kimse için rahatlamaya delalet eder. Rüyada yapılan d ..

rüyada darağacı görmek
rüya sahibinin gerçekleşmesini istediği bir amacının yada maksadının gerçekleşeceğine delalet eder. ..

rüyada daralmak görmek
maddi para darlığı çekmek ferahlamaya delalet eder. ..

rüyada dargınlık görmek
malı israf etmeye Sebepsiz dargınlık hastalığa delalet eder. Rüyada dargın olduğunu görmek bir sebebe binaen değilse aniden ölümüne işarettir. Bazen dargınlık rezil olmasını gerektiren şeyleri yap ..

rüyada darı görmek
bazende sevince delalet eder. Rüyada darı görmek kendisine diğer malların karıştırıldığı bir maldır. Bazı tabirciler darı tembelliğe ve malın gitmesine işaret eder dediler. Darı görmek ancak geç ..

rüyada darphane görmek
değişik meslek erbabına Para basıcı bazen emeneti sahibine veren ve beş vakti tam olarak kılan kimseye bazen de dini bir konuyu veya rüya tabirini güzel bir şekilde yorumlayan kimseye delalet eder. ..

rüyada dava görmek
iddiayı hak etmeye Davalı olmak bir yanlıştan dönüş yapmaya Dava konusu her şey insanın kendisiyle ve insanlarla barışık olmamasına strese ve ufak meseleleri büyütmeye delalet eder. ..

rüyada davet görmek
hayır için toplanmaya işarettir. Bir kimse rüyada bir çok kimseyi yemeğe yada bir ortama davet ettiğini görse nefsini kötü görülen ve şikayet edilen bir işe atar. Bir davet tertipleyip ve o davette ..

rüyada davud görmek
kendi elinin emeğini yemeye Adil yargıca yahut kimseye Harp araç ve gereçlerine Salih ameller işleyerek iyilerden olmaya delalet eder. ..

rüyada davul görmek
gürültücü kimselere ve ayak takımına Rehberlik görevi yapan ya da gaza için çalınan davul hayırlı iş ve habere delalet eder. Bir kimsenin rüyasında kadınlara ait davul görmesi; haram yollardan kazan ..

Sayfalar:

reklam - gizlilik