Rüyanızda gördüğünüz nesneyi yazıp ara butonunu tıklayın

D Sözlüğü


rüyada demir ocağı görmek
bakır veya tunç ocağı ise; o kadın malı çok ve varlıklı bir kimsenin hanımıdır. Rüyasında ocakta ateşin parladığını gören kimsenin bir çocuğunun olacağına işaret eder. ..

rüyada demir parmaklık görmek
DEMİR PARMAKLIK: Bir kimsenin rüyasında demir parmaklık görmesi; o kimsenin mutluluğunu çok zor bir şekilde elde edeceğine işaretle tabir olunur. ..

rüyada demirci dükkanı görmek
DEMİRCİ DÜKKANI: Bir kimse rüyasında bir demirci dükkanı görürse; çoktan beri olmasını arzu ettiğiniz bir işinizi isteğinize göre sona erdireceğinize yorumlanır. ..

rüyada demirci örsü görmek
DEMİRCİ ÖRSÜ: Rüyanızda demirci örsü görmeniz; sizin kuvvetli birisi olduğunuza ve örsün ağırlığı nispetinde de mala sahip olduğunuza işaret eder. Cafer-i Sadıkın yorumuna göre rüyada demirci örsünün ..

rüyada deniz görmek
ünlü rüya tabircilerine göre değişik şekillerde yorumlanmıştır. İmam-ı Nablusinin yorumuna göre: Rüyada deniz görülmesi; kuvvetli cüsseli âdil ve merhametli bir devlet adamına ticâret erbabı için ..

rüyada deprem görmek
yer kabuğundaki bazı kırılma ve tektonik hareketler sebebiyle meydana geldiği bilinir. Eskiler deprem için zelzele de demektedir. Rüyada deprem olması gebe kadının çocuğunu düşürmesine vede bir ye ..

rüyada deve dikeni görmek
varsa borcunu ödeyeceğine günahkar ise tövbe edeceğine ve eğer kafir ise müslüman olacağına yorumlanır. ..

rüyada deve hanı görmek
mescid ve tekke gibi insanların ileri gelenlerinin toplandığı veya otel gibi yolcuların konakladıkları yerlere işaret eder. ..

rüyada deve yavrusu görmek
DEVE YAVRUSU: Rüyada deve yavrusu görülmesi; şerefli ve muhterem bir çocuğa yorumlanır. Bir kimsenin rüyasında yanında bir deve yavrusu olduğunu görmesi; o kimsenin bir erkek çocuğunun olacağına işare ..

rüyada deve yünü görmek
kişinin rüyasında vücudunda deve yünü çıktığını görmesi; o kimsenin malının ve şerefinin artacağına yorumlanır. ..

rüyada deveci görmek
orduyu idare eden komutana işaret eder. Bir kimsenin rüyasında bir deveci görmesi; o kimsenin yolculuğa çıkacağına eğer hasta ise vefat edeceğine işaret şeklinde tabir olunur. ..

rüyada devekuşu görmek
bir kimsenin rüyasında bir devekuşuna bindiğini görmesi; o kimsenin haram bir mal aldığına işaretle yorumlanır. ..
rüyada dibek görmek
DİBEK: Bir kimsenin rüyasında dibek de bir şey dövdüğünü görmesi; o kimsenin evleneceğine delalet eder. ..

rüyada dicle nehri görmek
DİCLE NEHRİ: Kişinin rüyasında Dicle nehrini görmesi; o kişinin güzel bir çalışma sergileyerek işlerinde gayret ve başarı göstereceğine yorumlanır. Kişinin rüyasında Dicle nehrinden su içtiğini görmes ..

rüyada diken görmek
DİKEN: Bir kimse rüyada diken görürse; haşin ve şiddetli bir kimseye yorumlanır. Bir kimsenin rüyasında üzerine diken battığını görmesi; o kimsenin fitneye maruz kalacağına veya hoşlanmadığı bir şeyde ..

rüyada dikiş görmek
rüya yorumcuları tarafından birkaç farklı şekilde tabir edilen rüyalardan birisi olarak da tabir edilir. Yine rüyanın nasıl ve ne şekilde gördüğünü önem arz eden konulardan birisidir. Ancak her şekil ..

rüyada dikiş dikmek görmek
rüyayı gören kişi için hayırlara vesile olan rüyalardan birisi değildir ve sıkıntı anlamına gelir. Rüya sahibinin yakın bir zaman dilimi içerisinde çeşitli nedenlerden dolayı çok büyük sıkıntıların i ..

rüyada dikiş dikmek görmek
rüyayı gören kişi için hayırlara vesile olan rüyalardan birisi değildir ve sıkıntı anlamına gelir. Rüya sahibinin yakın bir zaman dilimi içerisinde çeşitli nedenlerden dolayı çok büyük sıkıntıların i ..

rüyada dikiş makinesi görmek
rüya sahibinin yakın bir zaman dilimi içerisinde yeni iş fırsatları ile karşı karşıya kalacağına delalet eden ve bu işlerin kendisi için son derece hayırlı olacağını müjdeleyen hayırlı rüyalardan bir ..

rüyada dil görmek
bir rivayete göre de düşmanına yenileceğine işaret eder. Bir kişinin rüyasında iki dilinin olduğunu görmesi; o kimsenin iki ilimde iki sanatta Ve iki işte becerisinin olduğuna delalet eder. Bir kims ..

rüyada dilenci görmek
rüyasında dilendiği halde bir şey verilmediğini görmesi; o kimsenin sıkıntıya kalacağına ve zarar göreceğine işaret eder. ..

rüyada dilsiz görmek
rüyasında dilinin kesilmiş olduğunu görmesi; o kişinin az konuşur olduğuna veya bir başkası ile söz düellosu yapacağına yorumlanır. ..

rüyada dimağ görmek
kişinin rüyasında dimağının olmadığını görmesi; o kimsenin cahil olduğuna işaret eder. Bir kimsenin rüyasında dimağını veya kemiklerinin iliğini yediğim görmesi; o kimsenin kendi malını yiyeceğine r ..

rüyada dinden dönmek görmek
bir yoruma göre de o kimsenin zillete düşeceğine ve hakarete maruz kalacağına işaret şeklinde yorumlanır. Kirmânî nin yorumuna göre böyle bir rüya gören kişi; amellerini rüyasında girdiğini gördüğü d ..

rüyada dinlemek görmek
o kimsenin Allah Teâlâya yöneldiğine işaret eder. Bir kimsenin rüyasında birtakım sözleri dinlediğini ve onların v olanlarını alıp kötü olanlarını reddettiğini görmesi; o kimsenin sevince nail olacağ ..

rüyada dinlenmek görmek
Kişinin rüyasında yorgunluk ve meşakkatten sonra dinlendiğini görmesi; fakirlikten sonra zenginliğe sıkıntı ve şiddetten sonra saliha bir hanıma yorumlanır. Hasta bir kimsenin böyle bir rüya görmesi ..

rüyada diploma görmek
bir tüccarın rüyasında diploma görmesi; kârlı bir iş konusunda bir kuruluş ile anlaşma imzalayacağına halktan birinin rüyasında diploma görmesi; mahallesinde yapacağı hayırlı bir iş için izin alacağ ..

rüyada dirilmek görmek
birtakımlarının kâr ve birtakımlarının da zarar edeceklerine yorumlanır. ..

rüyada diş görmek
kişinin rüyasında dişleri arasında bir seyreklik yani açıklık olduğunu görmesi; akraba ve ev halkı arasında bir geçimsizliğin olacağına işaret şeklinde tabir olunur. Kişinin rüyasında dişlerinin büyü ..

rüyada diş doktoru görmek
DİŞ DOKTORU: Rüyada diş doktoru görmek; Bir kimsenin rüyasında bir diş doktoru görmesi; o kimsenin para yönünden çok darda olduğuna ve buna bir çare bulması gerektiğine delalet eder. ..

rüyada diş fırçalamak görmek
dişlerinin arasından çıkardığı şeyi başkasına vermesi; ailesinden aldığı şeyi başka birine vereceğine bir başka yoruma göre rüyada diş aralarını temizlemek veya ayıklamak temizliğe ve mekruh olan b ..

rüyada dişi arslan görmek
zalim ve çocuğunu kahreden bir kadına yorumlanır. Kişinin rüyasında bir dişi arslan görmesi; o kişinin büyük bir sıkıntıdan kurtulacağına işlerinde ilerlemeler meydana geleceğine ve düşmanlarına kar ..

rüyada dişi geyik görmek
rüyasında bir dişi geyiğe ok attığını gören kimsenin bir cariyeye iftira edeceğine delalet eder. ..

rüyada dişi katır görmek
Bir kimsenin rüyasında dişi katır görmesi; hanıma veya cariyeye işaret eder. Kişinin rüyasında bir dişi katırın öldüğünü görmesi; o kişinin eşinden ayrılacağına bir bilginin rüyasında bir katıra bin ..

rüyada dişi kedi görmek
DİŞİ KEDİ: Rüyada dişi kedi görmek; Rüyada bir dişi kedi görülmesi; insanın hizmetçisine ve koruyucusuna yorumlanır. ..

rüyada dişi koyun görmek
zengin ve saygınlığı olan bir hanıma yorumlanır. Bir kimsenin rüyasında bir dişi koyun eti yediğini görmesi; o kişinin bir kadına varis olacağına bir kimsenin rüyasında evine bir dişi koyunun girdiğ ..

rüyada divit görmek
izzet devlet ve yüksekliğe yorumlanır. Kişinin rüyasında bir divit görmesi; o kimsenin mala nail olacağına veya bir hizmetçi alacağına veyahut da evleneceğine ya da bir kadın tarafından menfaate er ..

rüyada diz görmek
isteği ve gayreti ile tabir olunur. Dizler konusunda iyi ve kötü rüyalar buna nispet edilerek tabir edilir. Bir kimsenin rüyasında dizlerini veya dizlerinden birini şişmiş olarak görmesi; o kimsenin ..

rüyada dizmek görmek
ülfet ve muhabbete ve Allah tan korkacağına işaret eder. ..

rüyada doğan kuşu görmek
kişinin evinde bir doğan kuşu öldürdüğünü görmesi; o kimsenin evine giren hırsızlara galip geleceğine yorumlanır. Kişinin rüyasında bir doğan kuşunu çağırdığını görmesi; o kimsenin bir oğlu olacağına ..

rüyada doğru söylemek görmek
fasık bir kimsenin böyle bir rüya görmesi; o fasıkın kendisini düzelteceğine fakir bir kişinin; böyle bir rüya görmesi; onun zengin olacağına ve zenginin de daha da mal varlığının artacağına işaret ..

rüyada doğum görmek
DOĞUM: Bir kimsenin rüyasında bir doğumevinde bulunduğum ve orada bazı çocukların doğduklarını görmesi; o kimsenin birtakım yeni atılımlara girişeceğine ve iş çevreleri ile temaslar sağlayarak yeni iş ..

rüyada doğurmak görmek
eğer hamile ise kız çocuğu doğuracağına değilse keder ve sıkıntıya uğrayacağına kişinin rüyasında hanımının kız çocuğu doğurduğunu görmesi; aksine yorumlanır. Ebu Saîd el-Vâizin yorumuna göre: Bir ..

rüyada doktor görmek
sağlıklı birinin yanına girmesi ise hastalanmaya işarettir. Göz doktoru dine sonradan eklenen hurafeleri temizleyen insanlara rehberlik yapan kimseye iyi danışmana işarettir. Hekim insan ka ..

rüyada dokumak görmek
eğer dokuma tezgâhı başında sizden başka kimseler de varsa bu takdirde uzak bir yerden çok sevdiğiniz bir kimsenin geleceğine yorumlanır. ..

rüyada dolandırıcı görmek
DOLANDIRICI: Rüyada dolandırıcı görmek; Bir kişinin rüyasında bir dolandırıcı tarafından dolandırıldığını görmesi; o kimsenin hayatta er veya geç başarılı ve hayırlı yolu bulacağına yorumlanır. Bir ba ..

rüyada dolu görmek
darlığa maruz kalacağınıza ve muhtaç duruma düşeceğinize kişinin rüyasında zamanında ve az olarak dolu yağdığı görmesi; orada ucuzluk olacağına işaret eder. Bir kimsenin rüyasında bir yerde dolu yağ ..

rüyada domates görmek
yeşil domates görülmesi ise paraya delalet eder. ..

rüyada domuz görmek
bir kimsenin rüyasında bir domuz ile uğraştığını görmesi; o kimsenin alçak ve karaktersiz birisi ile dil münakaşası yapacağına yorumlanır. Rüyanızda bir domuzu öldürdüğünüzü görmeniz; düşmanlarınızda ..

rüyada don görmek
DON: Rüyada don görmek; Bir kimsenin rüyasında kendisini donla kilotla gezdiğini görmesi; o kimsenin bazı düşüncesiz ve yersiz davranışları ile çevresindeki kimseleri kendisine güldürdüğüne dolayısıyl ..

rüyada donanma görmek
bu nedenle bir süredir bozulan işlerinizin yeniden düzeleceğine işaret eder. ..

rüyada donmak görmek
rüyasında kendisini donmaktan kurtardıklarını görmesi; o kişinin bir ölüm tehlikesi atlatacağına delalet eder ..

rüyada döğüşmek görmek
tanımıyorsa o kişinin yaptığı işlere dikkat etmesi gerektiğine tüccar ise ticarî işlerinde uyanık olması lazım geldiğine yorumlanır. Sâlîmînin yorumuna göre: Bir kimsenin rüyasında bir başkasını dö ..

rüyada döşek görmek
eğer hanımı hasta ise öleceğine bir kişinin rüyasında döşeğinin üzerinde vahşi bir hayvan görmesi; fesat bir kimsenin rüya sahibinin hanımı hakkında ihanet ve kasıtta bulunacağına yorumlanır. Bir ki ..

rüyada dövmek görmek
rüyasında dövülmekten korkan kimsenin korktuğundan emin olacağına işaret şeklinde tabir olunur. İsmail el-Eşasın yorumuna göre: Kişinin rüyasında bir ölü tarafından dövüldüğünü görmesi; o kimsenin b ..

rüyada dudak görmek
kişinin rüyasında alt dudağının kopmuş ve kesilmiş olduğunu görmesi; o kimsenin hanımının öleceğine veya ondan ayrılacağına yorumlanır. Kirmânînin yorumuna göre: Rüyanızda iki dudağınızı düşmüş görme ..

rüyada dudu kuşu görmek
DUDU KUŞU: Rüyada dudu kuşu görmek; Bir kimsenin rüyasında bir dudu kuşu satın aldığını ve birisinin o kimseye bir dudu kuşu hediye ettiğini görmesi; o kimsenin tatlı dilli ve sevecen bir kadınla tanı ..

rüyada duhan suresi görmek
kabir azabından ve cehennem ateşinden emin olmaya kuvvetli itikada ve düşman üzerine zafere işaretle delalet eder. İbni şirin (rahmetullahi aleyh)’in tabiri: Rüyada Duhan suresini oku­duğunu gören ..

rüyada duhan süresi görmek
dünyadan el ve etek çekmiş kendisini âhirete adamış olduğuna delalet eder. ..

rüyada dulluk görmek
rüya sahibi eğer evli ise bir çocuğunun olacağına veya evine yeni bir hizmetçi alacağına eğer rüya sahibi bekâr ise evlenmek üzere bir kadınla anlaşma safhasında olduğuna işaret eder. ..

Sayfalar:

reklam - gizlilik