Rüyanızda gördüğünüz nesneyi yazıp ara butonunu tıklayın

D Sözlüğü


rüyada diş fırçalamak görmek
dişlerinin arasından çıkardığı şeyi başkasına vermesi; ailesinden aldığı şeyi başka birine vereceğine bir başka yoruma göre rüyada diş aralarını temizlemek veya ayıklamak temizliğe ve mekruh olan b ..

rüyada dişi arslan görmek
zalim ve çocuğunu kahreden bir kadına yorumlanır. Kişinin rüyasında bir dişi arslan görmesi; o kişinin büyük bir sıkıntıdan kurtulacağına işlerinde ilerlemeler meydana geleceğine ve düşmanlarına kar ..

rüyada dişi geyik görmek
rüyasında bir dişi geyiğe ok attığını gören kimsenin bir cariyeye iftira edeceğine delalet eder. ..

rüyada dişi katır görmek
Bir kimsenin rüyasında dişi katır görmesi; hanıma veya cariyeye işaret eder. Kişinin rüyasında bir dişi katırın öldüğünü görmesi; o kişinin eşinden ayrılacağına bir bilginin rüyasında bir katıra bin ..

rüyada dişi kedi görmek
DİŞİ KEDİ: Rüyada dişi kedi görmek; Rüyada bir dişi kedi görülmesi; insanın hizmetçisine ve koruyucusuna yorumlanır. ..

rüyada dişi koyun görmek
zengin ve saygınlığı olan bir hanıma yorumlanır. Bir kimsenin rüyasında bir dişi koyun eti yediğini görmesi; o kişinin bir kadına varis olacağına bir kimsenin rüyasında evine bir dişi koyunun girdiğ ..

rüyada divit görmek
izzet devlet ve yüksekliğe yorumlanır. Kişinin rüyasında bir divit görmesi; o kimsenin mala nail olacağına veya bir hizmetçi alacağına veyahut da evleneceğine ya da bir kadın tarafından menfaate er ..

rüyada diz görmek
isteği ve gayreti ile tabir olunur. Dizler konusunda iyi ve kötü rüyalar buna nispet edilerek tabir edilir. Bir kimsenin rüyasında dizlerini veya dizlerinden birini şişmiş olarak görmesi; o kimsenin ..

rüyada dizmek görmek
ülfet ve muhabbete ve Allah tan korkacağına işaret eder. ..

rüyada doğan kuşu görmek
kişinin evinde bir doğan kuşu öldürdüğünü görmesi; o kimsenin evine giren hırsızlara galip geleceğine yorumlanır. Kişinin rüyasında bir doğan kuşunu çağırdığını görmesi; o kimsenin bir oğlu olacağına ..

rüyada doğru söylemek görmek
fasık bir kimsenin böyle bir rüya görmesi; o fasıkın kendisini düzelteceğine fakir bir kişinin; böyle bir rüya görmesi; onun zengin olacağına ve zenginin de daha da mal varlığının artacağına işaret ..

rüyada doğum görmek
DOĞUM: Bir kimsenin rüyasında bir doğumevinde bulunduğum ve orada bazı çocukların doğduklarını görmesi; o kimsenin birtakım yeni atılımlara girişeceğine ve iş çevreleri ile temaslar sağlayarak yeni iş ..
rüyada doğurmak görmek
eğer hamile ise kız çocuğu doğuracağına değilse keder ve sıkıntıya uğrayacağına kişinin rüyasında hanımının kız çocuğu doğurduğunu görmesi; aksine yorumlanır. Ebu Saîd el-Vâizin yorumuna göre: Bir ..

rüyada doktor görmek
sağlıklı birinin yanına girmesi ise hastalanmaya işarettir. Göz doktoru dine sonradan eklenen hurafeleri temizleyen insanlara rehberlik yapan kimseye iyi danışmana işarettir. Hekim insan ka ..

rüyada dokumak görmek
eğer dokuma tezgâhı başında sizden başka kimseler de varsa bu takdirde uzak bir yerden çok sevdiğiniz bir kimsenin geleceğine yorumlanır. ..

rüyada dolandırıcı görmek
DOLANDIRICI: Rüyada dolandırıcı görmek; Bir kişinin rüyasında bir dolandırıcı tarafından dolandırıldığını görmesi; o kimsenin hayatta er veya geç başarılı ve hayırlı yolu bulacağına yorumlanır. Bir ba ..

rüyada dolu görmek
darlığa maruz kalacağınıza ve muhtaç duruma düşeceğinize kişinin rüyasında zamanında ve az olarak dolu yağdığı görmesi; orada ucuzluk olacağına işaret eder. Bir kimsenin rüyasında bir yerde dolu yağ ..

rüyada domates görmek
yeşil domates görülmesi ise paraya delalet eder. ..

rüyada domuz görmek
bir kimsenin rüyasında bir domuz ile uğraştığını görmesi; o kimsenin alçak ve karaktersiz birisi ile dil münakaşası yapacağına yorumlanır. Rüyanızda bir domuzu öldürdüğünüzü görmeniz; düşmanlarınızda ..

rüyada don görmek
DON: Rüyada don görmek; Bir kimsenin rüyasında kendisini donla kilotla gezdiğini görmesi; o kimsenin bazı düşüncesiz ve yersiz davranışları ile çevresindeki kimseleri kendisine güldürdüğüne dolayısıyl ..

rüyada donanma görmek
bu nedenle bir süredir bozulan işlerinizin yeniden düzeleceğine işaret eder. ..

rüyada donmak görmek
rüyasında kendisini donmaktan kurtardıklarını görmesi; o kişinin bir ölüm tehlikesi atlatacağına delalet eder ..

rüyada döğüşmek görmek
tanımıyorsa o kişinin yaptığı işlere dikkat etmesi gerektiğine tüccar ise ticarî işlerinde uyanık olması lazım geldiğine yorumlanır. Sâlîmînin yorumuna göre: Bir kimsenin rüyasında bir başkasını dö ..

rüyada döşek görmek
eğer hanımı hasta ise öleceğine bir kişinin rüyasında döşeğinin üzerinde vahşi bir hayvan görmesi; fesat bir kimsenin rüya sahibinin hanımı hakkında ihanet ve kasıtta bulunacağına yorumlanır. Bir ki ..

rüyada dövmek görmek
rüyasında dövülmekten korkan kimsenin korktuğundan emin olacağına işaret şeklinde tabir olunur. İsmail el-Eşasın yorumuna göre: Kişinin rüyasında bir ölü tarafından dövüldüğünü görmesi; o kimsenin b ..

rüyada dudak görmek
kişinin rüyasında alt dudağının kopmuş ve kesilmiş olduğunu görmesi; o kimsenin hanımının öleceğine veya ondan ayrılacağına yorumlanır. Kirmânînin yorumuna göre: Rüyanızda iki dudağınızı düşmüş görme ..

rüyada dudu kuşu görmek
DUDU KUŞU: Rüyada dudu kuşu görmek; Bir kimsenin rüyasında bir dudu kuşu satın aldığını ve birisinin o kimseye bir dudu kuşu hediye ettiğini görmesi; o kimsenin tatlı dilli ve sevecen bir kadınla tanı ..

rüyada duhan suresi görmek
kabir azabından ve cehennem ateşinden emin olmaya kuvvetli itikada ve düşman üzerine zafere işaretle delalet eder. İbni şirin (rahmetullahi aleyh)’in tabiri: Rüyada Duhan suresini oku­duğunu gören ..

rüyada duhan süresi görmek
dünyadan el ve etek çekmiş kendisini âhirete adamış olduğuna delalet eder. ..

rüyada dulluk görmek
rüya sahibi eğer evli ise bir çocuğunun olacağına veya evine yeni bir hizmetçi alacağına eğer rüya sahibi bekâr ise evlenmek üzere bir kadınla anlaşma safhasında olduğuna işaret eder. ..

rüyada duman görmek
DUMAN: Rüyada duman görmek nedir ? Bir kimsenin rüyasında duman içinde kaldığını ve boğulma tehlikesi ile karşı karşıya bulunduğunu görmesi; o kimsenin iş veya aile hayatında birtakım sıkıntılı anları ..

rüyada duş görmek
Rüyada duş görmek ne anlama geliyor? Duş Temiz ve berrak ise kişinin bütün sıkıntıları gider. Bu rüyayı görenler rüyada ki diğer nesnelerin tabirinidede bakabilirler. ..

rüyada dut görmek
memur bir kimsenin rüyasında mevsiminde beyaz dut yemesi; o memurun maaşının artacağına rüya sahibi hasta ise şifa bulacağına veya çocuğu olacağına mevsimi dışında dut yediğinin görülmesi; keder s ..

rüyada duvak görmek
DUVAK: Rüyada duvak görmek... Rüyanızda bir gelin duvağı görmeniz; sizin çok güzel bir macera geçireceğinize ve renkli bir yolculuk yapmak için kafile halinde bazı turistik yerleri ziyaret edeceğinize ..

rüyada duvar görmek
rüyada yıkılmak üzere olan bir duvar görülmesi; rüya sahibinin halinin bozulacağına delalet eder. Kişinin rüyasında üzerine bir duvar yıkıldığını görmesi; o kişinin define bulacağına bir şahsın rüya ..

rüyada duvar saati görmek
bir ölüm haberi almaya işarettir. ..

rüyada düdük görmek
DÜDÜK: Rüyada düdük görmek... Rüyada düdük görülmesi haberle tabir edilir. Bir kimsenin rüyasında düdük çaldığını veya bir düdük sesi duyduğunu görmesi; o kimsenin beklediği bir haberi alacağına ve do ..

rüyada düello görmek
hırsızlık veya benzeri bir afetle elinizden çıkacağına yorumlanır. ..

rüyada düğme görmek
rüyanızda elbisenize bir düğme diktiğinizi veya diktirdiğinizi görmeniz; aksak ve pürüzlü olan işlerinizin düzelerek yolunda gideceğine işaret şeklinde tabir olunur. ..

rüyada düğümlemek görmek
Rüyada düğümlemek nikâh kıymaya ve inciden gerdanlığa yorumlanır. Bir kimsenin rüyasında gömleğini düğümlediğini görmesi; ticâret yapacağına kişinin rüyasında mendilini düğümlediğini görmesi; o kims ..

rüyada düğün görmek
Bir kimsenin rüyasında içkisiz çalgısız ve eğlencesiz sade bir düğün merasimi görmesi; hayra berekete feraha ve sevince yorumlanır. Kişinin rüyasında içkili çalgılı gürültülü ve patırtılı bir dü ..

rüyada dükkan görmek
Rüyada dükkan görülmesinin değişik tabirleri vardır Kişinin rüyasında dükkân görmesi; o kişinin geçimine ve evleneceği kadına yorumlandığı gibi malına çocuğuna ve hayatına delalet eder. Bir kimseni ..

rüyada dülger görmek
Bir kimsenin rüyasında bir dülger görmesi; o kimsenin yakın bir arkadaşı ile arasında bazı hoş olmayan olaylar geçeceğine ve bu nedenle de arasının açılacağına yorumlanır. ..

rüyada dümen görmek
Rüyanızda bir motorda bulunduğunuzu ve dümen tuttuğunuzu görmeniz; bütün işlerinizde başarıya ulaşacağınıza işaret şeklinde tabir olunur. ..

rüyada dünür görmek
sevgi ve muhabbete işaretle tabir edilir. Kişinin uy­kusunda (rüyada) birisiyle veya birileri ile dünür (kız alıp vermekle akraba) olmuş olduğunu veya gerçek ha­yatta dünürü varsa onunla bir araya ge ..

rüyada dürbün görmek
Bir kimsenin rüyasında bir dürbünle bir yeri müşahede ettiğini görmesi; yapacağı yeni işi hususunda birtakım incelemeler yapmakta olduğuna işaretle yorumlanır. ..

rüyada düşman görmek
Rüyanızda öteden beri size düşman olduğunu bildiğiniz bir kimse ile karşılaştığınızı ve onunla dost olduğunuzu görmeniz; tasarladığınız bir işte kimseye sır vermeden hareket etmeniz gerektiğine sırl ..

rüyada düşmandan kaçmak görmek
Rüyada düşmandan kaçıldığının görülmesi; rüya sahibinde bulunan ahlakın kendisinden gitmesine delaletle tabir olunur. ..

rüyada düşmanı kuşatmak görmek
Rüyada düşmanın kuşatıldığının görülmesi; onları gözetlemeye ve işte sebat etmeye delalet eder. Bir başka yoruma göre böyle bir rüyanın görülmesi; müşriklere galip gelineceğine onları yakalayıp öldü ..

rüyada düşmanlık görmek
Rüyada düşmanlık yapıldığının görülmesi aksi ile yorumlanır. Kişinin rüyasında birisi ile kendi arasında düşmanlık olduğunu görmesi; o kimse ile diğerinin aralarında dostluk ve sevgi doğacağına işare ..

Sayfalar:

reklam - gizlilik