Rüyanızda gördüğünüz nesneyi yazıp ara butonunu tıklayın

D Sözlüğü


rüyada duman görmek
DUMAN: Rüyada duman görmek nedir ? Bir kimsenin rüyasında duman içinde kaldığını ve boğulma tehlikesi ile karşı karşıya bulunduğunu görmesi; o kimsenin iş veya aile hayatında birtakım sıkıntılı anları ..

rüyada duş görmek
Rüyada duş görmek ne anlama geliyor? Duş Temiz ve berrak ise kişinin bütün sıkıntıları gider. Bu rüyayı görenler rüyada ki diğer nesnelerin tabirinidede bakabilirler. ..

rüyada dut görmek
memur bir kimsenin rüyasında mevsiminde beyaz dut yemesi; o memurun maaşının artacağına rüya sahibi hasta ise şifa bulacağına veya çocuğu olacağına mevsimi dışında dut yediğinin görülmesi; keder s ..

rüyada duvak görmek
DUVAK: Rüyada duvak görmek... Rüyanızda bir gelin duvağı görmeniz; sizin çok güzel bir macera geçireceğinize ve renkli bir yolculuk yapmak için kafile halinde bazı turistik yerleri ziyaret edeceğinize ..

rüyada duvar görmek
rüyada yıkılmak üzere olan bir duvar görülmesi; rüya sahibinin halinin bozulacağına delalet eder. Kişinin rüyasında üzerine bir duvar yıkıldığını görmesi; o kişinin define bulacağına bir şahsın rüya ..

rüyada duvar saati görmek
bir ölüm haberi almaya işarettir. ..

rüyada düdük görmek
DÜDÜK: Rüyada düdük görmek... Rüyada düdük görülmesi haberle tabir edilir. Bir kimsenin rüyasında düdük çaldığını veya bir düdük sesi duyduğunu görmesi; o kimsenin beklediği bir haberi alacağına ve do ..

rüyada düello görmek
hırsızlık veya benzeri bir afetle elinizden çıkacağına yorumlanır. ..

rüyada düğme görmek
rüyanızda elbisenize bir düğme diktiğinizi veya diktirdiğinizi görmeniz; aksak ve pürüzlü olan işlerinizin düzelerek yolunda gideceğine işaret şeklinde tabir olunur. ..

rüyada düğümlemek görmek
Rüyada düğümlemek nikâh kıymaya ve inciden gerdanlığa yorumlanır. Bir kimsenin rüyasında gömleğini düğümlediğini görmesi; ticâret yapacağına kişinin rüyasında mendilini düğümlediğini görmesi; o kims ..

rüyada düğün görmek
Bir kimsenin rüyasında içkisiz çalgısız ve eğlencesiz sade bir düğün merasimi görmesi; hayra berekete feraha ve sevince yorumlanır. Kişinin rüyasında içkili çalgılı gürültülü ve patırtılı bir dü ..

rüyada dükkan görmek
Rüyada dükkan görülmesinin değişik tabirleri vardır Kişinin rüyasında dükkân görmesi; o kişinin geçimine ve evleneceği kadına yorumlandığı gibi malına çocuğuna ve hayatına delalet eder. Bir kimseni ..
rüyada dülger görmek
Bir kimsenin rüyasında bir dülger görmesi; o kimsenin yakın bir arkadaşı ile arasında bazı hoş olmayan olaylar geçeceğine ve bu nedenle de arasının açılacağına yorumlanır. ..

rüyada dümen görmek
Rüyanızda bir motorda bulunduğunuzu ve dümen tuttuğunuzu görmeniz; bütün işlerinizde başarıya ulaşacağınıza işaret şeklinde tabir olunur. ..

rüyada dünür görmek
sevgi ve muhabbete işaretle tabir edilir. Kişinin uy­kusunda (rüyada) birisiyle veya birileri ile dünür (kız alıp vermekle akraba) olmuş olduğunu veya gerçek ha­yatta dünürü varsa onunla bir araya ge ..

rüyada dürbün görmek
Bir kimsenin rüyasında bir dürbünle bir yeri müşahede ettiğini görmesi; yapacağı yeni işi hususunda birtakım incelemeler yapmakta olduğuna işaretle yorumlanır. ..

rüyada düşman görmek
Rüyanızda öteden beri size düşman olduğunu bildiğiniz bir kimse ile karşılaştığınızı ve onunla dost olduğunuzu görmeniz; tasarladığınız bir işte kimseye sır vermeden hareket etmeniz gerektiğine sırl ..

rüyada düşmandan kaçmak görmek
Rüyada düşmandan kaçıldığının görülmesi; rüya sahibinde bulunan ahlakın kendisinden gitmesine delaletle tabir olunur. ..

rüyada düşmanı kuşatmak görmek
Rüyada düşmanın kuşatıldığının görülmesi; onları gözetlemeye ve işte sebat etmeye delalet eder. Bir başka yoruma göre böyle bir rüyanın görülmesi; müşriklere galip gelineceğine onları yakalayıp öldü ..

rüyada düşmanlık görmek
Rüyada düşmanlık yapıldığının görülmesi aksi ile yorumlanır. Kişinin rüyasında birisi ile kendi arasında düşmanlık olduğunu görmesi; o kimse ile diğerinin aralarında dostluk ve sevgi doğacağına işare ..

Sayfalar:

reklam - gizlilik