Rüyanızda gördüğünüz nesneyi yazıp ara butonunu tıklayın

E Sözlüğü


rüyada edepsiz görmek
hakkı hukuku tanımayan kötü işler peşinde koşturan kimseye işaretle delalet eder. ..

rüyada ekmek görmek
buğday tanelerinden veya mısırdan elde edilen bir yiyecektir. Daha çok emek karşılığında kazanılan para içinde mecazi olarak kullanılır. Biz ekmeğimizin derdindeyiz derken olduğu gibi. Aşağıdaki emek ..

rüyada ekşiot görmek
Rüyada ribas denilen ekşi ot eğer olursa o kişinin bir yakını veya dostu tarafından göreceği menfaate eğer acı otursa pişmanlığa delalet eder. ..

rüyada elbise görmek
Yeni elbise memur için bir üst derece tüccar için kazanç zengin için ziyade mal yoksul için refah ziraatçi için bereket dier insanlar için ucuzlukla Yeni elbise helal mala Temiz elbise kalp te ..

rüyada eldiven görmek
o şahsın ücreti hayli yüksek yeni bir işin başına getirileceğine alamettir; rüyada yırtık veya kirli eldiven görmek pek hayra alamet sayılmaz ve yine rüyada başkasına ait eldivenleri almak yerde bu ..

rüyada elma görmek
temiz yürekli insanlara Tatlı elma yemek görmek helal kazanılan rızka ekşi elma yemek ise üzüntülü bir haber alacağına yahut şüpheli kazanca ya da bağırıp çağırmaya Elmayı ısırmak kazanç demekti ..

rüyada emzirmek görmek
huzne duser. Birinin memesinden sut emdigini goren hapse girer. Bir cok tabirciler bu rüyada süt veren ve emen icin hayir yoktur diyorlar. Ebu Sait El-Vaiz e gore bir kadinin memesini emdigini gor ..

rüyada enam suresi görmek
çoluk çocuğun selametine dünya ve ahirette güzel rızıkla rızıklanmaya işaretir. Rüyada Enam suresini okuduğunu görmek; iyilik ve cömertliğe yüce Allahın o kimseye merhametine dünya ve ahiret rızkı ..

rüyada enbiya suresi görmek
büyük nasip ve kıymetli rızka işaret ettiği gibi rüya sahibinin peygamberlerin ilim ve niyazlan île rızıklanmasına da işarettir. İbni şirin (rahmetullahi aleyh)’in tabiri: Rüyada Enbiya suresini o ..

rüyada enfal suresi görmek
izzet ve yüceliğe işarettir. İbni şirin (rahmetullahi aleyh)’in tabiri: Rüyada Enfal sûresini oku­duğunu gören kimseyi Allah Teala düşmanlarına karşı üstün kılar ve gani­metlerle rızıklandırır. Nab ..

rüyada engerek yılanı görmek
sizi çekemeyen bir kaç insanın size tuzak kuracakları zaman yakındır anlamındadır. Küçük engerek yılanı görmek insanları misafirperverlikle kabul edeceğinizi fakat bu insanların gizlice sizin zayıf ..

rüyada erik görmek
Hastanın erik yemesi şifa bulmasına Mevsimi dışında görülen erik üzüntü keder ve hastalığa delalet eder. Rüyada erik görmek hiç beklemediği bir yakının ihanetine uğrayacağına işaret eder. Olgun er ..
rüyada erik ağacı görmek
bir rivayete göre sakat bir adam ile eger meyvesi siyah ise ünlü bir doktorla tabir olunur. Erigin bardak erigi kaysi erigi Ürdün erigi türbe erigi can erigi çakal erigi gibi bir çok çesitleri ..

rüyada erkek bebek görmek
Rüyada bir erkek bebek görülmesi; müjde alınacağına işaret eder. Bir kimsenin rüyasında küçük bir oğlan çocuğunu sırtına yüklendiğini görmesi; o kimsenin üzüntüye maruz kalacağına ve hastalanacağına d ..

rüyada erkek çocuk görmek
güvenilir dostlara malik bulunduğunuza ve bütün hareketlerinizin herkes tarafından saygı ile karşılandığına işarettir. Rüyada erkek bir çocuk görmek çevrenizde güvenebileceğiniz dostlara sahip olduğ ..

rüyada et görmek
Eti kızarttığını ya da kebap yaptığını görmek kendisinin yahut bir yakınının hastalanmasına Kasaptan et aldığı halde onu eve götürmediğini görmek hastalıktan sonra şifaya Kasapttan aldığı eti eve g ..

rüyada etek görmek
kadınlara özgü olması sebebiyle buradaki detay rüyanın yorumunda önemlidir. Rüyada etek görmek : uzun olmayan bir yol olarak yorumlanır. Rüyada görülen etek ne kadar güzel ise yol o kadar kısmetl ..

rüyada ev görmek
temiz ferah bir evde olduğunu görmek hayatının da gönlüne göre olması demektir. Hayatı boyunca güven içinde ve yaptıklarından zevk alacak demektir. Evin genişliği mutluluğun artması demektir. Kara ..

rüyada ev yapmak görmek
vaktinin hoş geçmesine toprakla uğraşmaya eline mal geçeceğine; evini camdan olarak yapılmış görmek düşman tuzağına uğrayacağına işaretle delalet eder. Rüyada ev yapmak vaktin hoş bir şekilde geç ..

rüyada evlenmek görmek
Evlenmek Allah (c.c.) tarafından gelecek bir yardıma; yüksek bir makama geçmek için sarf edilen gayrete; borçlanmaya; üzüntü ve kedere; Tanıdık bir kadınla evlenmek o kadının kocasından menfaat elde ..

rüyada evlilik görmek
bir sanatta çalı­şır. Tanıdığı bir kadınla evlendiğini görmek gücünün yeteceği bir işi yap­maya delalet eder. Rüyada dört kadınla evlendiğini gören kimse malda ziyadeye nail olur. Sultanın kızıyla ça ..

rüyada evliya görmek
hidayete ve Peygamberimizin (s.a.v.) güzel hal ve davranışlarına uymaya Salih kulların sofrasında ya da meclisinde oturmak iyilerden olmaya ve ilahi lutuf ve ihsana Yaşayan salihlerdin birini görme ..

rüyada ezan okumak görmek
halkı yada kendi yakın çevresini ibadete davet eder. Yatağında yattığı halde ezan okumak karisini çocuklarini hor gördüğüne onlara kötü davrandigina; evinin kapisi önünde ezan oku-mak ecelinin ya ..

rüyada ezber görmek
Rüyada bir şeyler ezberleyen kimse yeni kurallarla karşılaşır ve bunlara uymak zorunda kalabilir. Ezberlenen şey dua ise çok iyi anlamındadır. ..

rüyada ezberlemek görmek
teşbih ya da Rasulullah efendimizi öven bir kaside ezberlemek sapıklıktan sonra hidayete ermeye kıtlıktan bolluğa çıkmaya üzüntü ve kederlerin dağılmasına ümitsizliğe düşmekten sonra çocuk sahib ..

rüyada ezik görmek
bir kimsenin size yaptığı bir yardım veya bir manevi iyilik karşısında mukabele edememenin ezikliğini duymak büyük bir kimseden manevi ve maddi yardım görerek hayatinizin değisecegine refah ve boll ..

rüyada eziyet görmek
insanlara eziyet ettiğini görmek onlardan eziyeti kaldıracağına İnsanlara engel olup eziyet veren herhangi bir şeyi alıp bir kenara koymak yada kaldırmak iman olgunluğuna işaret eder. Birinden eza ..

rüyada ezme görmek
mevcut bulunduğu işini bir an önce sonlandırır. ..

rüyada ezmek görmek
düşmanlarına daha üstün geleceğine ve onları alt edeceğine işaretle delalet eder. ..


reklam - gizlilik