Rüyanızda gördüğünüz nesneyi yazıp ara butonunu tıklayın

F Sözlüğü


rüyada fare görmek
korkak ve aşağılık kimseye Evde dolaşan çok fare rızka ucuzluk ve bolluğa Fare avlamak kötü huylu bir kadınla ilişki kurmaya Farenin kediyle sıkı fıfkı ve dost olduğunu görmek gösteriş ve nifaka ..

rüyada fatır sıresi görmek
o kimse için mukarrebin meleklerinin istiğfarda bulunmasına kıyamet günü cennet kapılarının açılacağına ve onun düşmanına galip gelmesine işarettir. İbni şirin (rahmetullahi aleyh)’in tabiri: Rüyada ..

rüyada fatiha suresi görmek
hayırlı işlere nail olmaya duaların kabulüne bazen de haccetmeye işarettir. Rüyada Fatihayı veya ondan bir ayet okuduğunu yahut kendi üzerine okunduğunu görmek o kimseye Allah-u Tealanın şer kapı ..

rüyada felak suresi görmek
güzel bir halde olunacağına kendisine karşı olan tüm düşmanlara karşı zafer kazanmaya Rab tarafından adının ve namının yüceltilmesine kötülüklerden korunmaya ve Ism-i Azam ile rızklanmaya delalet e ..

rüyada fetih suresi görmek
fetih suresi dinlemek: Rüyada Fetih suresini veya ondan bir ayeti okuduğunu veya üzerine okunduğunu görmek Allah yolunda savaş yapmaya darlıktan genişliğe ve amacına kavuşmaya işarettir. Fetih ..

rüyada fındık görmek
umutların gerçekleşeceğini belirtir. Fındık kısmet boluk düşlerin gerçekleşeceğine işaret eder. Ibn-i Sirine göre fındık görmek mal ve nimettir. Çürümüş veya aci fındık içi gören bir kimse ta ..

rüyada fıstık görmek
hayırsever bir kimseye Fıstık yemek kolaylıkla elde edilen rızka yahut hamile kadının doğurmasına delalet eder. ( Ayrıca Bakınız: Çerez.) Rüyada fistik içi görmek İbn-i Şirine göre mal ve nimete del ..

rüyada fidan görmek
yeni dogan bir çocuğa isaret eder. Bahçesine bir fidan diktiğini görmek evli ise çocuğu olacağına bekar ise evleneceğine işarettir. Saksıya dikilen fidan nişanlanacagina işarettir. Bir başka rivaye ..

rüyada fil görmek
kaba yaratılışlı kimseye Filin hortumuyla savrulduğunu görmek görevden uzaklaştırılmaya yahut vefata Onun hortumundan bir şey çıkarma yahut onu sağmak idare edenler tarafından gelecek helal kazanc ..

rüyada fil suresi görmek
dinlemek veya ondan bir parçayı okuduğunu veya üzerine okunduğunu görmek hacca gitmeye yorumlanır ve fil suresini gören kişi hasımlarına karşı galibiyet kazanır. Nablusiye göre: Zulm edenlere ka ..

rüyada film görmek
Gerçekçi ve edepli filmler ibret ve hikmete bayağı ve sıradan filmler tabiri gerektirmeyen nefsani isteklere işaretle delalet eder. Rüyada film görmek dedikodu olarak yorumlanır. Rüyada film görmek ..

rüyada fotoğraf makinesi objektifi görmek
nazar olacağına yorumlanır. Rüyasında fotoğraf makinesi objektifi gören kişide nazar olacağına yorumlanır. Rüyada bir fotograf makinasi objektifi görmek nazarlanmakla tabir olunur. Objektifi rüyasi ..
rüyada funda görmek
huzura kavuşacağına işaretle eder. ..

rüyada furkan suresi görmek
hakkı sevmeye batıldan nefret etmeye işarettir. Bazen de rüyada o sureyi okuduğunu görmek hak ile batılın arasına ayırt etmeye ve Allahın izniyle hesapsız olarak cennete girmeye işarettir. Nablusi ..

rüyada fussilet suresi görmek
fussilet suresini dinlemek yada üzerinize okunduğunu görmek ne anlama gelir: Fussilet arapça fasıl kelime kökünden gelir anlamı bakımından ayırt etmek izah etmek demektir. Rüyada fussilet suresi ..

rüyada futbol görmek
Yumuşak bir topla oyun oynadığını görmek düşmanlık ve kırgınlıkların sulh ile sonuçlanmasına ya da hasta olan kimsenin iyi olmasına delalet eder. Rüyayı gören kişinin futbol ile ilgisiz yoksa bir hil ..


reklam - gizlilik