Rüyanızda gördüğünüz nesneyi yazıp ara butonunu tıklayın

H Sözlüğü


rüyada hac suresi görmek
defalarca hacca gitmeye işarettir. İbni şirin (rahmetullahi aleyh)’in tabiri: Rüyada Hac sûresini okudu­ğunu gören kimseye defalarca hacca gitmek nasip olur. Nablusi (rahmetullahi aleyh)”in tabiri: ..

rüyada hacca gitmek görmek
yine her anlamda hayırlara vesile olan bir rüya olarak tabir edilir. Rüyayı gören kişinin son derece uzun bir süre din konusunda araştırmalar yapacak ve emin adımlar atmaya başlayacağına delalet etti ..

rüyada hacı görmek
yüzü nurlu iş ve sözünde orta yolu tutan birini görmek sevince delalet eder. Rüyada hacı görmek güzel söz işitmek demektir. Hacı olduğunu görende hiç beklemediği bir yerden kısmeti var demektir. Rüy ..

rüyada hadid suresi görmek
dini yönü güçlenir ve güzel ahlak sahibi olur. Bazı tabirciler ” iyilik sahibi olur insanlar tarafından meth edilir ve sıhhatli olur. Demişlerdir. Bazı tabirciler de “mala ve hayra nail olur. Ve ken ..

rüyada hakem görmek
duyguları yüzünden yanılabilir. Çok dikkatli olmalıdır ve hareketlerine dikkat etmelidir. ..

rüyada hakim görmek
Adil ve ehil insanları şahit olarak dinleyen hakim insanı kurtuluşa götürecek gerçek doğrulara Ayak takımını ve alelade insanları şahit olarak dinnleyen yargıç rüşvet yiyen zalim hakime Hakim ba ..

rüyada hakka suresi görmek
günahlardan tövbeye hak üzere olmaya işarettir. İbni şirin (rahmetullahi aleyh)’in tabiri: Rüyada Hakka sûresini oku­duğunu gören kimse daima hak üzere olur. Nablusi (rahmetullahi aleyh)’in tabiri ..

rüyada hala görmek
Rüyada Hala görmek ne anlama geliyor? Rüyada görülen hala Baba ve amcaya yahut elde edilecek dünyalığa delalet eder. Rüyada hala görmek elde edeceği nimete işaretle delalet eder. ..

rüyada halı görmek
genel tabiri ile yorumlamak istediğimizde hayırlara vesile olan rüyalardan birisi olarak da tabir edilmektedir. Rüya sahibinin maddi olarak her anlamda rahat bir sürecin içerisine girdiğine ve bu anl ..

rüyada halı satın almak görmek
yine hayırlara vesile olmayan rüyalardan birisi olmayacak şekilde tabir edilir. Rüya sahibinin hayatında ciddi anlamda sıkıntı ve mutsuzluk yaratacak bazı gelişmelerin olacağına delalet ettiği gibi a ..

rüyada halı yıkamak görmek
yine hayırlıdır ve kişinin kısa bir zaman dilimi içerisinde her anlamda feraha erişeceğine delalet etmektedir. Rüya sahibinin maddi zenginliğe kısa bir zaman dilimi içerisine erişeceğine ve çevresi t ..

rüyada halıfleks görmek
rüya sahibi için hayırlara vesile olan rüyalardandır. Rüya sahibinin kısa bir zaman dilimi öncesinde yaşanan sıkıntıları ve maddi zararları günümüzde başarılı bir şekilde telafi edeceğine delalet ede ..
rüyada haliç görmek
Akarsuyun denize ulaştığı yeri görmek niyet ve maksadın gerçekleşmesine ve bunların semeresini görmeye delalet eder. Rüyada haliç görmek akraba ve yardimcilarina isaret eder. Haliç orta halli hayir ..

rüyada halter görmek
kısa bir hastalıktan sonra doktorunuzun size istirahat etmenizi tavsiye edeceğine bir müddet evinizde kaldıktan sonra dinlenmek zorunda bulunacağınıza işaretle delalet eder. ..

rüyada hamam böceği görmek
zayıf ve güçsüz olan bir düşman ile tabir edilir. İnsana buğzettiği halde ona bir zarar vermeye güç yetiremeyen zayıf düşmana sataşmasını sözden öteye geçiremenyen kimseye delalet eder.Haram para h ..

rüyada hamile görmek
Rüyada hamile bir kimse ile karsilasmak is yerinizde veya aile içinde sizi bazi süprizlerin bekledigine kendinizin hamile oldugunu görmek beklediginiz önemli bir isin hakikat olacagina veya müjdel ..

rüyada hamile olmak görmek
malının artmasına övülmeye izzet ve şerefe nail olmaya işaret eder. Hamilelik bazen aşk ve muhabbete işaret eder. ..

rüyada hamt etmek görmek
çocuk bekleyen kimse için oğul evladına takva ehli için tastamam hidayete ziyade hayra ve dinin nuruna işaretle delalet eder. Kişinin sıkıntılarından dertlerinden kurtulacağına işaret eder. Rüyada ..

rüyada hamur görmek
tüm dünya ülkelerin sıklıkla öğütülmüş buğdayı su ve yağ gibi malzemeler ile karıp ekmek üretmek üzere kullandığı karışıma denir. Rüyada hamur bu bilgi doğrultusunda yorumlanmıştır. Rüyayı gören kiş ..

rüyada hamur açmak görmek
yine kişi için hayırlara vesile olacak olan rüyalardan birisi şeklinde yorumlanır. Rüya sahibinin kısa bir zaman dilimi içerisinde hayalini kurduğu tüm gelişmelerin yerine geleceğine dileklerini bir ..

rüyada hasta görmek
merkebe hınzıra veya camışa bindiğini görmesi iyi sayılmamıştır. Hasta olan kimsenin rüyada kendisini semiz ya da uzun veya geniş olduğunu görmesi ya da uzak­tan koyun ve inek görmesi veya suyla yık ..

rüyada hastane görmek
yer mevki değişiklikliğidir. Hastane görmek pek iyi degildir. Hastaneye girdigini gören şehit olur. Bir söylentiye göre hastaneye girmek günahlarin affedildigine delildir. Hastanede hastalara veril ..

rüyada haşr suresi görmek
insanları yada bir topluluğu bir yerden alıp başka bir yere sevketmek sürgün etmek yada toplamak anlamına gelir. Haşretmek olarakda söylenebilir. Rüyada haşr suresi dinlemek ondan bir parçayı okud ..

rüyada hayvan görmek
bu sebeple rüyanızın doğru yorumlanabilmesi için rüyanızda gördüğünüz hayvanın ne olduğunu yazarak arama yapınız aksi halde doğru bir rüya tabiri yapılamaz. Mesela arslan kaplan tavuk eşek vs.) ..

rüyada hayvanat bahçesi görmek
içinden çıkamayacağı olaylarla karşılaşır. Rüyada görülen hayvanat bahçesi hayatla yorumlanir. Rüyanizda bir hayvanat bahçesinde oldugunuzu görmek yasadiginiz toplum içinde hayatinizi kazanmak için ..

rüyada hemşire görmek
Hastanın hemşire görmesi iyileşmesine Erkek hastabakıcı insana zor zamanda lazım olan dost ve yanrdımcıya delalet eder. Büyük bir sorununuzu çözebilmeniz için başkalarının yardımına ve tavsiyelerin ..

rüyada hırsız görmek
kendisine ait olmayan birşeyi sahibinin izni olmaksızın gizlice alan kişiye denir. Rüyada hırsız görmek yada rüyada hırsızlık yapmak bu esas doğrultusunda yorulanmıştır.. Rüyada hırsız görmek bil ..

rüyada hicr suresi görmek
Rüyada Hicr suresini veya ondan bir parçayı okuduğunu görmek Allah katında ve halk nazarında iyi bir kimse olmaya işarettir. Rüyada Hicr suresini okumak güzel rızka çok sevapa günahtan kurtuluşa ..

rüyada hoca görmek
dine karşı son günlerde fazla ilgi duyduğunuza bir hoca ile tanışıp konuştuğunuzu görmek dini bilgiler edinmek için bir kimseden feyiz alıp ilim öğrenmek istediğinize işarettir. Rüyada öğretmen gör ..

rüyada hortlak görmek
ölmüs sandigi veya nerede oldugunu bilemedigi bir yakinindan haber alacagina delalet eder. Bir rivayete göre hortlak yada zombi görmek batmis olarak kabul ettigi bir malini veya parasini yeniden eli ..

Sayfalar:

reklam - gizlilik