Rüyanızda gördüğünüz nesneyi yazıp ara butonunu tıklayın

K Sözlüğü


rüyada kâbe görmek
rüyanın kendisinin de bizlere anlattığı üzere son derece hayırlara vesile şekilde tabir edilen rüyalardan birisi olarak karşımıza çıkmaktadır. Müslümanların kıblesi Kâbe’nin rüyada görülmesi rüya sa ..

rüyada kabus görmek
başarısız olacaksınız. Boğazınıza da dikkat edip abur cubur yemezseniz iyi edersiniz. Kabuslar normal rüya sayılmazlar ve yorumlanmazlar.Rüyada yataginizdan bir kabus görerek uyandiginizi görmek is ..

rüyada kaf suresi görmek
ilme hayır kapılarının açılmasına ve rızkın genişliğine işarettir. İbni şirin (rahmetullahi aleyh)’in tabiri: Rüyada Kaf sûresini okudu­ğunu gören kimsenin rızkı genişler. Nablusi (rahmetullahi al ..

rüyada kafes görmek
kafesin insan hayatında ne anlama geldiğini ve ne amaçla kullanıldığını idarak etmek gerekir. Zira insan kendisine anlam ifade eden nesneleri rüya anında bilinç altından çıkarıp yansıtır. Kafes bir c ..

rüyada kafirun suresi görmek
okumak veya ondan bir parçayı okuduğunu görmek; Dininin ve imanının sağlam olmasına gerçek imana işaret eder ayrıca kâfirun suresi imansızlara karşı savaş etmeye delalet eder. ..

rüyada kamer suresi görmek
hapsedilir ve hapisten çıkar. Allah Teala onu kötü kişilerin kötülüklerinden muhafaza eder. Kıyamet gününde de yüzü ayın ondördü gibi parlak gelir. Bazı tabir-ciler “şüpheden uzaklaşır. Dini hayatını ..

rüyada kan görmek
savaş ve felaket haberi olarak yorumlanır. hayal kırıklıgına ugrayacak ve uzuntulu gunler yasayacaksınız demektir. arkadaslarınıza dikkat edin demektir. kan aldırmak dinlenmeniz gerektigine yorumlan ..

rüyada kanarya görmek
çok iyi haberler alacağınızına işarettir. Eğerki kafeste kanarya görürseniz aileniz arasında tartışmalara delalet eder. Rüyada kafesteki kanaryayı serbest bırakmak hoş olmayan kötü huylarınızı bırak ..

rüyada kapı görmek
rüyada kapı açmak kapıdan geçmek neye yorumlanır. Kapı bi yerden başka bir yere geçmek için kullanılan geçitlere denir amacı giriş ve çıkışların kontrol edilmesini sağlamaktır. Giriş yoğunluğuna gör ..

rüyada kaptan görmek
Rüyada kaptan iyiye yorumlanır. İşler iyileşecek kazanç düzelecek demektir. Hayaliniz olacak anlamındadır. Eğer rüyayı kadınsa çevresine kıskanç insanlarla dolacağı ve birçok düşmanı olacağına işare ..

rüyada kar görmek
kar rüya tabirlerini öğrenmek istiyorsanız aşağıdaki rüya tabirini dikkatlice okuyup bulunduğunuz mevsime göre olan yorumlar ile ilgileniniz. Rüyada kar görmek sıhate kavuşmaya hastalıklardan iy ..

rüyada kardeş görmek
Erkek kardeş mal ve dünyalıkta ortaklığa yahut kerdeşin içinde bulunduğu durumuna Kızkardeş kişinin kendisinden şefkat ve ilgi bekleyen bir yakınına yahut kardeşi varsa onun durumuna delalet eder. R ..
rüyada karınca görmek
akrabaya mal ve nimete yahut yolculuk ve ayrılığa; Karıncanın uçarak evden uzaklaşması ev halkından birinin gurbete gitmesine Çok karınca orduya kalabalık insan topluluklarına yahut mal ve nimete ..

rüyada karpuz görmek
Karpuz satın almak yeni bir işe para yatıracağınıza; karpuz kesmek kötü haber almaya; karpuz yemek dedikodunuzun yapılacağına yorumlanır. Tarladan karpuz almak bir akrabalarını ya da arkadaşlarını ..

rüyada kartal görmek
güzel bir adla anılmaya övgüye ve memuriyete; Kartal ülkenin melikine eve bir kartal konması devlet kuşu ve talihli günlere Kartalı sevk ve idare etmek yahut ona binerek uçmak şeref ve yüceliğe K ..

rüyada kasa görmek
Elinize ya toplu para geçeceğine ya da elinizden toplu para çıkacağına yorumlanır. Elinize ya toplu para geçeceğine ya da elinizden toplu para çıkacağına yorumlanır. Rüyada bir kasa gördüyseniz aşk ..

rüyada kasap görmek
Mal taksimi yapan kimseye yahut Azrail aleyhisselama üzüntü ve kederden kurtulmaya mahkumun kurtulmasına; Kasabın bıçağını almak kuvvet ve kudrete Kasap bazen kan dökücü kimseye hastalıktan sonra ..

rüyada kasas suresi görmek
rüya sahibinin Allah tarafından bir yerde imtihan edilmesine helal mal ilim ve idrakle rızıklanmaya işarettir. İbni şirin (rahmetullahi aleyh)’in tabiri: Rüyada Kasas suresini oku­duğunu gören kim ..

rüyada kaş görmek
rüya tabirleri kaş yorumu: Kaş gözün hemen üstünde olan yüze genel olarak estetik bir görüntü katan ama aslında güneş ışınların kırmaya yarayan tüy topluluğudur. Rüyada kaş görmek bu esaslara dayalı ..

rüyada kavga görmek
Rüyada kavga etmek uzun yaşayacağınızı ve iş hayatında başarılı olacağınızı ifade eder. Dünya islerinden bir is için biri ile kavga ettigini gören geçim için gayret eder. Bu kavgada yenilen istedig ..

rüyada kaza görmek
fakat bunu size bağlı bulunan bir başka dostunuzun önüne geçerek bu ya yi kapatacağına yorumlanır. rüyada kan çıkmadıgı taktirde kaza iyiye yorulur. kaza yasamda iyi degisiklik demektir. basına bi ..

rüyada kazak görmek
rüyayı gören kişinin kişiliği ile alakalı olacak şekilde tabir edilir ve bununla birlikte yaşanacak zihinsel değişikliklere de işaret eden bir rüya olarak tabir edilir. Rüya sahibinin geçmişten günüm ..

rüyada kazak almak görmek
yakın bir zaman dilim içerisinde çeşitli yerlerden gelecek olan güzel haberler şeklinde tabir edilir. Bu güzel haberlerin akabinde rüya sahibinin hayatında son derece olumlu gelişmelern olacağı ve ad ..

rüyada kedi görmek
o kişi hastalanır uzun süre hasta yatar. Kendisinin kedi şekline dönüştüğünü görmek kötü işlerden geçimini sağlamak demektir. Kedi İnsanın hizmetçisi yahut koruyucusuna; insana hem zararı hem yarar ..

rüyada kefaret görmek
kefaret niyetine yaptığı şeyleri görmek borçlarını ödemek için yeterli maddi manevi güce işaret eder.. Rüyada kefaret gören kişi varsa borcunu ödemeye gücü yetecek demektir. Rüyada kefaret verdig ..

rüyada kehf suresi görmek
uzun ömre güzel hale bol rızka işarettir. İbni şirin (rahmetullahi aleyh)’in tabiri: Rüyada Kehf suresini okudu­ğunu gören kimse isteklerine kavuşur ömrü uzun olur o kadarki yaşamaktan bıkar ve öl ..

rüyada kevser suresi görmek
çok fazla kurban eda etmeye zengin olmaya ve dünya ile ahiret hayatında güzelliklere ve hoş bir durumda olmaya delalet eder Kevser suresi gören kişinin hiç çocugu olmaz. Büyüklerden yardım ve ..

rüyada kilim görmek
rüya sahibinin işlerinin kısa süre içerisinde açılacağına delalet eder. Kişinin çevresindeki bir kişi ile birlikte yakın zaman dilimi içerisinde ciddi anlamda ortaklık yaparak bu işi uzun süre çok iy ..

rüyada kolye görmek
sevilen bir kimse olduğunuzu işaret eder. Birsine kolye hediye etmek aşık olacağınıza yorumlanır. Bir kadının rüyada gördüğü kolye önün süs eşyası meydana gelecek kız çocuklarıdır. Eğer kadının ..

rüyada konser görmek
bir şarkıcı ya da müzik grubunun hayran kitlesi yada dinleyici topluluğu önünde gösterdiği performanstır. Rüyada konser görmek ise iki şekilde yorumlanır. Birincisi; rüyayı gören kişi bayansa öze ..

Sayfalar:

reklam - gizlilik