Rüyanızda gördüğünüz nesneyi yazıp ara butonunu tıklayın

N Sözlüğü


rüyada nahl suresi görmek
nasıl yorumlanmalıdır? Nahl kelime anlamı BAL ARISI demektir Kuran-ı Kerimde 16. sure olarak bilinen Nahl suresi 128 ayetten oluşur. Rüyada nahl suresi duymak din adamlarını veya gerçek müminleri ..

rüyada namaz görmek
her türlü aşırılık ve çirkinlikten uzak durmaya korku ve endişeden kurtulmaya diğer farz ibadetlerden birini daha ifa etmeye; İmam olarak farz namazı eda ettirmek tazmiinat ödemeye borçlanmaya yah ..

rüyada nar ağacı görmek
saygılı ve itibarı yüksek olan daima kendsiinden güzel işler beklenen ve kötülükten uzak olan bir kişi olarak yorumlanır. Rüyada nar ve nar ağacı görmenin tüm yorumları için arama kutusunu kulla ..

rüyada nargile görmek
Nargile Eğlenceli ama yararlı olmayan söz söylentidir. Rüyada nargile içtiginizi görmek ümitsiz ve bos seylerle ugrasarak vaktinizi harcadiginiza işarettir. Bir başka rivayete görede: Rüyada nargil ..

rüyada nas suresi görmek
Nas arapça insan demektir. Rüyada Nas suresini veya ondan bir parçayı okuduğunu veya üzerine okunduğunu görmek rüya sahibinin dileklerinin ve isteklerinin gerçekleşmesine hasımına karşı zafer kazan ..

rüyada nasr suresi görmek
rüyada sasr suresini görmek veya ondan bir parçayı okuduğunu görmek; düşmanlarına karşı zafer kazanmaya kıyamet gününde Allahın Resulü ve şehitlerle beraber haşrolmaya işarettir. Haşr olmak topl ..

rüyada naziat suresi görmek
dinlemek veya ondan bir parçayı okuduğunu görmek ticarette bol nasipli olmaya işaret eder.. Ve sanatta faydaya kalpte bulunan şüphe ve ihanetten kurtulmaya işarettir. ..

rüyada nebe-suresi görmek
rüyada nebe suresini dinlemek veya ondan bir parçanın okuduğunu görmek rüya sahibinin iyilikle bilinmesine iyilikle övgü görmesine ve Allahın o kimseyi topluma karşı sevdirmesine delalet eder. Rüya ..

rüyada necm suresi görmek
Rüyada necm suresi dinlemek Rüyada necm suresini veya ondan bir parçayı okuduğunu veya kendi üzerine okunduğunu görmek; Allah yolunda savaş verecek ve bu kutlu yolda can verecek bir çocuğa sahip olma ..

rüyada nefret görmek
bu kötüye yorulan bir rüyadır. Birinden nefret ettiğinizi gördüyseniz kaza yapacağınıza işarettir. Rüyasında birisinden nefret ettiğini gören kişi gerçeği görmeyerek hata yapacak demektir. Rüyada n ..

rüyada neml suresi görmek
rüya sahibinin kendisini meşhur edecek bir ilme işarettir. O kimse mülk anlayış ve rütbe ile de rızıklanır. Cafer-i Sadik’a (RA) göre; Neml suresini rüyasinda okuyan veya dinleyen kisinin mali mü ..

rüyada nikah görmek
Farz olan ibadetlerden birini yerine getirmeye hayatın bir düzene girmesine sorumluluk ve her türlü kötülükten emniyete Bilmediği bir kadınla nikahlandığını görmek dini emirlere sımsıkı sarılmaya; ..
rüyada nine görmek
Temiz yüzlü sevimli nine görmek hayırlı ve sevinçli habere iman güzelliğine delalet eder. Rüyada nine görmek rüyaların en hayırlılarından biridir. Büyük bir neşe sağlık ve varlık kaynağı olarak y ..

rüyada nisa suresi görmek
emirleri içerir. Kelime anlamı bakımından arapça kadın demektir. Rüyada Nisa suresini veya ondan bir parça okumak rüya gören kişinin ömrünün sonunda geçinemiyeceği bir hanımla kadınla evlenmesine de ..

rüyada nişan görmek
madalya türü nişanı görmek yahut bunu göğsüne takınmak makam ve mevkiye şeref ve itibara; Bir hayvanda yahut başka bir şeyde bir nişan (belirti alametĞi farika) görmek görülen şeyde meydana gelece ..

rüyada nişanlanmak görmek
Rüyada tanımadığınız birisiyle nişanlanmak iyi bir haberle karşılaşacağınızı gösterir. Nişan bozulması ise rüya tabirlerince pek hayra yorulmaz. Rüyada tanımadığınız birisiyle nişanlanmak güzel bir ..

rüyada noter görmek
Noterde sözleşme yapmak geçmişe ait iyi ve kötü işlerden üzüntü duymaya alım- satıma sözleşme yapılacak şeylere ve bazı kimselere karşı vaatta bulunmaya delalet eder. Rüyada noter görmek pek iyiy ..

rüyada nun suresi görmek
kitabet ve belagatle rızıklanmaya akla ilme ve güzel ahlaka işaretle delalet eder. ..

rüyada nur suresi görmek
iyilikle emretmeye kötülükten nehyetmeye Allah için sevmeye ve Allah için düşmanlığa işarettir. İbni şirin (rahmetullahi aleyh)’in tabiri: Rüyada Nur suresini okudu­ğunu gören kimsenin Allah kalbin ..


reklam - gizlilik