Rüyanızda gördüğünüz nesneyi yazıp ara butonunu tıklayın

Rüyada alim görmek


Rüyada alim görmek nasıl yorumlanır?

Rüyada bir âlim görülmesi; şeref ve itibarın artacağına ve işlerde başarıdan başarıya koşulacağına yorumlanır. Bir yoruma göre de: Rüyanızda âlim olduğunuzu görmeniz; işlerinizin bozulup ters gideceğine işarettir.

Rüyada alim : İnsanlar içinde övülmeye, fakirliğe , şeref ve izzete yorumlanır. Bir yere bir alimin(bilgin kişinin) geldiğini görmek oraya itibar kazandıracak bir şahsın gelmesine delalet eder. Ibni Kesire göre; rüyada bir cahilin halka ögütler verdigini görmek, halk nazarinda hakarete; bir kimsenin rüyasinda kendisini alim olarak görmesi şerefinin artmasina delalet eder.

Bir alimin, kendisinden, uyanık iken halkın kötü olarak kabul edeceği bir halin meydana geldiğğini görmesi, alaya alinmasına; bir alimin kendisini yanına oturtup konustuğunu ve güzel sözler söyledigini görmek, itikatında (inancında) zayıflığa, toplum arasında hakaret göreceğine delalet eder.

Caferi Sadik (RA)a göre : rüyada alim görmek dört şekilde tabir edilir : Kadir ve kıymet, halk arasında itibar, makam ve adalet.
Rüyada bir alimin elini öptügünü görmek, ilminden faydalanmaya; alimin kendisine birşey verdiğini görmek, dünya ve ahiretde yükseleceğine, kendini alim ve halkı elini öper şekilde görmek, halkın ondan iyilik ve menfaat görmelerine; alimin ögrencilerine ders vermekle meşgul olduğunu görmek, ilim isteyenlerin çoğalacağına, bir alimden ders görmek, ulemanın ilminden faydalanmaya delalet eder. Bir alimin kendisini öptüğünü gören işinde yükselir. 1561Rüyada alim görmek (30524) defa okundu.
Benzer rüya yorumları: ermiş, bilgin

alim için yapılan yorumlar
Yazan: Semra (2019-04-02 20:40:18)

Ruyamda sait nursi gordum bana nasihat ediyor du anlami nedirYazan: Murat yaşar (2018-06-29 11:31:31)

Slm arkadaşlar ben rüyamda saidi nursi hazretleri gördüm onun kabrinde ablam EŞim ve ben fatiha suresi okuduk ve sonra türbenin yanında onun bozulmamış bir şekilde cesedini gördüm ve sonra koşun gidin peygamber efendimize söyleyin saidi nur sinin cesedi bozulmamış diye haber verin diyorumYazan: İsmail (2018-05-28 13:57:00)

Ben rüyamda para buldum madeni büyük bir paraydı üzerinde Said Nursi’nin silüeti vardıYazan: Habib Aydı (2014-12-07 11:56:02)

Bediüzzaman Said Nursi Hz. leri rüyama girdi. Beüzzaman Hz. evini bilmediğim halde evini buldum. Beni içeriye davet etti. Evde bir hayli zaman kaldım. halimi hatırımı sordu. Üstü çok düzgündü. Aynı fotoğraflardaki gibi giyinmiş ama elbiseleri çok temizdi. Konuştuktan sonra beni kapıya kadar çıkardı. Ölmek üzereymiş kendisi. Evden çıktıktan sonra merak ettim. Evi yeşil iki yada üç katlı yüksek bi evdi. ordan ayrıldıktan sonra yine özlem duydum belli bir zaman sonra evine geldiğimde Bediüzzaman Hz. evde yoktu vefat etmişti. Üzüldüm kendisnin evde olmadığına. Evden ayrıldım o bilmediğim yerde otobüse bindim gittim.Yazan: asya (2014-06-14 10:59:19)

selamun aleykum bende bundan iki hafta önce SAİD NURSİ hazretlerini rüyamda gördüm. medreselerinin kapısının önündeyim iki arkadaşımız aracığığla gitmiştim sonra arkadaşlarım beni orda yalnız bıraktılar ne bilmediğim bir yerdi ne yapacağımı bilmiyordum, ilim öğrenmeye gitmiştim ama nerden başlayacağımı bilmiyordum.. derken içeri girdim ilk ne yapmam gerektiği hakkında bişeyler okudum bunları yapmam gerekiyor dedim. tam başlayacakken telefon yoluyla bana ulaşmaya çalışıyordu üstad, onlara başlamada önce "sana çok daha hayırlı şeyler öğreteceğim" diyordu "bu herkese nasip olmaz "diyordu. sonra kendimi bir odada onun dizlerinin dibinde görüyordum bana bişeyler öğretiyor, anlatıyordu. odada talebeler vardı kuran-ı kerim okuyorlardı ama hepsi erkek bi tek ben bayandım. üstadın huzurundayken başım açık dağınık kollarım çıplak bi şekildeydim. ben niye bu haldeyim ki diyordum kendi kendime.. sonra annemi görüyordum "anne diyordum SAİD NURSİ HZ. bana ders öğretiyor" diyordum odanın köşesinde kaybolup görünüyordu bana ve onu bi tek ben görüyordum genç ve sakalsız haliyle görünüp kayboluyordu.. sonra uyandım.Yazan: Özlem MANDACI (2014-03-14 17:50:28)

Ben Bediüzzaman Said Nursi hazretlerinin fotoğrafını ve onun yanında Mehmet akif Ersoyun onun yanındada sarıklı birinin fotoğrafını gördüm.Said nursi Haz.nin gözleri biranda bana baktı.Daha sonra bir yolculukta olduğumu gördüm ve uçakla gidiyordum.gittiğim yerde mahkeme vardı.Arapça konuşuluyordu.Güzel yüzlü bir adam önünde ki defteri hakimin önünde kapattı.Oradaki kız benimle arapça konuşuyor ve bana kızıyordu.Bende sadece ona bakıyordum.Yazan: saidd (2014-02-19 14:10:08)

Rüyamda Bediüzzaman Said Nursi' ye namaz kıldırdım. Bunun hikmeti nedir?Yazan: fatma talay (2013-12-29 21:01:12)

rüyam vefat edn annemin said nursi hz. tarafından benim bedenime gönderildiğini gördüm annamla babam hcca gidiyorlardı dönüşte sadece babam dönüyordu annemi sorduğumda onu oraya gömdük diyordu babam.sonra bn çk ağlıyordm yanlz kaldığım bir anda annem çkp glyordu sn ölmedinmi diye sorduğumda 'hayır bn mekke skklrnda kayboldum snn çk ağldığını duydum yolda said nursi hz. gördüm ve beni senin bedeninin içine göndrdi 'dedi sonra odann bi köşesine baktığımda said nursi hz. görüyordum.Yazan: hakki (2013-12-21 13:28:50)

Ruyamda said nursinin kafasini gordum vucudu yoktu. Kafasi alevler icindeydi benmle bi kere goz goze. Geldi. Sonra atesler icinde yanimdan gecip gitti ve bu bnm ruyamin icerisinde gordugum bi ruyaYazan: veysel gökbayır (2013-11-20 16:38:54)

ben rüyamı anlatmak istiyorum üstadımız yanımda olmak üzere gökyüzüne çıkıyoruz üstad eliyle bir pencerenin kapısını açıyor pencereden görünen manzara çok güzel insana ferahlık veren muhteşem bi görüntü bana diyor işte bu sıkıntıların sonunda böyle olacak diyor sonra ALLAH büyük gökcisimlerini böyle tasarrufunda tutar böyle hükmeder diyor ben o büyük cisimlerin dehşetinden uyanıyorum korku ve heyacan karışık bi şekildeYazan: Ali (2013-08-24 11:07:58)

Kardeşim inşallah itibarın dünyada da ahirette de yükselir. Bediüzzaman Said Nursi 1960'da vefat etmiş hem alim hem de Allah dostu bir zattır. Kendisi kitapları olan Risale-i Nurlar için benimle görüşmektense kitapları okuyun 10 defa daha faydalıdır demiş. Bu nedenle sana ve rüyandaki diğer arkadaşlarınıza "Gençlik Rehberi" isimli kitabını bulup okumanıı tavsiye ederim. Kitapçıdan satın alamasanız bile araştırın internetten E-Risale olarak da bulabilirsiniz.Yazan: sinemis (2013-04-22 09:15:09)

AMİN AMİN AMİN İNŞALLAH ARKADAŞIM BU RÜYANIZ HAYIRLARA VESİLE OLUR.. ÇOK ŞANSLISINIZ Kİ ALLAH SİZİ RÜYA YOLUYLA HEMDE BİR MÜBAREK ÜSTAD ZAT ARACILIĞIYLA... ALLAHÜ EKBER... BENDE BUGÜN O'NU GÖRDÜM YANİ SAİD NURSİ HAZRETLERİNİ :(( İNANIN ANLATAMAM BU DUYGUYU...BENİ YANINA ALDI VE BİRŞEYLER ÖĞRETMEYE ÇALIŞIYORSU,SORULAR SORUYORDU,BENDE DEFTERİME ONUN SÖZLERİNİ NOT ALIYORDUM...ANLAMI NEDİR ACABA ARKADAŞLAR.. NE OLUR BİRİ BANA BUNUN ANLAMINI SÖYLESİN..MÜBAREK ZATIN HALİ ÖYLE MÜTEVAZİ VE ÖYLE GENÇ GÖRÜNÜYORDU Kİ,SAKALSIZDI,YANINDA ONUN TALEBELERİNDEN DEĞERLİ BİRİ ELİMDEN TUTTU VE ONUN ODASINA ALDILAR BENİ VE ANLATMAYA BAŞLADI BANA .....Yazan: mehmet (2013-02-20 19:10:37)

bende nihat hatipoğlunu ruyamda gördüm sohbet anlatıyordu .Yazan: caner (2012-01-30 23:58:46)

rüyamda said nursi hz. ini gördüm ve biz 6 7 kişiydik hepimiz bir kayanın uzerinde oturmuş said nursi hz. i sohbet anlatıyordu sora birden herks kayboldu ve 2 kişi kaldık ve taşların üzerinde bişey vardı tam hatırlamıyorum o kaldığım çocuk çok kötü biriymiş yaptığı günahları bana anlatıyordu halan aklımda bende çok günah işlemişin diordum ve said nursi hz. itekrar gördüm ne olduysa bir ağaçlı yeşillik bi yolda yanımdaki arkamadşlarımdan en iyisi olan arkdaşım geldi bi anda onla o yolda yurumeye beşladık işte sanki o taşların üzerinde oturanlardan biride oydu bende o arkdaşa artık günah işlemeyelim gel diye davet ediyordum ve o yeşillik dar ağaçlı bi yolda yürümeye devam ediyorduk ki bi anda ruyada olduğumu hissettim ama kalkamadım birşeyler beni sıkıştıroyordu öyle kötü olmuştum ki said nursi hz ye çağırıyordum bi anda sanki o sıkıştırmlar gitti sanki said nursi hz i geldi ama o an eliyle beni okşadığını hissettim sora bi anda kaktım ve said nursi hz inin ismini kaydettim soruşturduğumda nurculardan mış diye öğrendim kimseden net yorum alamadım ama keşke kimseye anlatmasaydım ama kalktığım da o sıkıştırmalar sanki 3 harflilerdi yada kötü bişeylerdi bana engel olmaya çalış tı o anda said nursi hz i kurtardı hissettim o olduğunu kalkar kakmaz yüzümü yıkmaya gittim o anda annem gördü korktumdan yatamadım bidaha ve anlattım ama nerden bile bilirdim bi alim olduğunu ALLAH HAYIRA VESİLE EDER İNŞALLAH ne olduğunu biraz anlamış gibiyim o en yakın arkdaşımı ve beni yeter artık gelin bize doğru diye davet ediyordu çünkü o dar yeşillik ağaçlı yolda konuşurken hadi gidelim diyordum arkdaşa o kada güzel olmuştum ki mutlu o yolda giderken inşallah amin diyorum ALLAH herkese namz kılmayı ibadet etmeyi nasip eder..Bu rüyaya yorum yazmak veya kendi rüyanızı yazmak istermisiniz?


Adınız :

E-posta :
(Epostanızı diğer kullanıcılar göremez)

Yorumunuz:


reklam - gizlilik