Rüyanızda gördüğünüz nesneyi yazıp ara butonunu tıklayın

Rüyada çakmak görmek


Bir kimsenin rüyasında çakmak görmesi, istekle tabir edilir. Bir şahsın rüyasında bir çakmağı yanarken görmesi; o kişinin bütün istek ve arzularının gerçekleşeceğine, kişinin rüyasında bir çakmağı çaktığı halde yanmadığım görmesi; o kimsenin hayal kırıklığına uğrayacağına, kişinin rüyasında yeni bir çakmağının olduğunu görmesi; o kimsenin mutlu ve sevinçli bir haber alacağına, bir yoruma göre de bir hediye alacağına yorumlanır. Sâlimî nin yorumuna göre: Rüyada çakmak görülmesi; hiddete ve öfkeye işaret sayılır. Rüyanızda bir çakmakla bir kişinin sigarasını yaktığınızı görmeniz; o kimseye veya bir başkasına çok öfkelendiğinize, rüyanızda başkasının sigarasını yaktığınızı görmeniz; bu rüyanın aksine tabir edilir. Rüyanızda yerde bir çakmak bulduğunuzu görmeniz; bir iş yerinde arzu etmediğiniz bir olayla karşı karşıya kalacağınıza, bir dostunuz tarafından size bir çakmak hediye edildiğini görmeniz; sizin hakkınızda çok kötü şeyler düşünüldüğüne ve söylendiğine delaletle yorumlanır. İmam-ı Nablusî nin yorumuna göre: Bir kadının rüyasında çakmak taşı çaktığını, ateş tutuşturduğunu ve üfleyerek ateşi parlattığını görmesi; o kadının erkek bir çocuğunun dünyaya geleceğine delalet eder. Bazı yorumculara göre: Bir kimsenin rüyasında çakmak taşı çaktığını görmesi; o kimsenin eğer bekâr ise evleneceğine, ateşin çıktığını görmesi; o kimsenin eşinin hamile olduğuna ve onlardan dünyaya gelecek çocuklara işaret eder. Rüyada çakmak taşı çakmanın görülmesi; bazen de eşlere, iki ortak ve iki düşman arasında ortaya çıkacak sorunlara ve şerre işaretle tabir edilir. Kişinin rüyasında çakmaktan çıkan ateşin bir elbiseyi veya vücutta herhangi bir yeri yaktığını görmesi; o kimsenin evinde bulunan malına, ırzına veya vücuduna bir zarar geleceğine delalet eder. Eğer çakmaktan çıkan ateşin Kuran-ı Kerim’i, bir kitap veya defteri yaktığı görülürse; din aleyhine birtakım saldırıların meydana geleceğine delaletle yorumlanır. Bir başka yoruma göre: Rüyada çakmak taşı görmek; bir haber alınacağı ile tabir edilir. Bir kimsenin rüyasında çakmak taşı görmesi; bazen de o kimsenin uzaktan sıkıcı bir haber alacağı ile yorumlanır. Bir rivayete göre de: Bir kimsenin rüyasında çakmak taşı görmesi; o kimsenin aniden başına bir felâketin geleceğine işaret eder. 2257Rüyada çakmak görmek (35431) defa okundu.
Benzer rüya yorumları: ateş

çakmak için yapılan yorumlar
Yazan: halime (2014-05-20 11:12:07)

ruyamda 3 tane cakmak vardi cakmagin birini yakmak istedim cakmagin tasi firladi acaba anlami ney ogrenebilir miyimYazan: Dogan (2014-02-08 12:25:41)

Rüyamda yere firma birsürü hediyelik eşyalar atmışlar oyuncaklar v.b bedava insanlar alsınlar diye en çokta çakmaklar vardı bende kontrol için yaktım ve her modelden aldım tabiri nedir sizce rica etsem ben rüya görsem bile hatırlamam bunu merak ettimsaygılarYazan: brı (2013-09-05 11:22:02)

rüyamda 3 çakmak vardı çakmakların üzrindrki dümelere basılınca eniştemdeki çakmak kırmızı yeğenimdeki çakmak yeşil ve bendeki çakmaksa yeşil yandı. acaba bunun tabiri tam olarak nedirYazan: bejan (2013-08-26 16:16:27)

rüyada bir hocanını ya da evliya görünümlü bir kişinin elinizde olan bi çakmağı isteyip yerine gül vermeyi teklif etmesi.Yazan: Hacer Koç (2012-06-27 12:33:23)

SLM rüyamda baya bir insan elinde çakmağı sallıylp yürüyorlardıYazan: Dursun (2012-04-04 12:22:10)

Rüyada çakmak ve çakmaktaşı görmek: bir çakmağa çakmaktaşı taktığını gören bir yerden para ile alakalı müspet bir haber alacağına , çakmak taşı haznesinden parçalar halinde çakmaktaşları çıktığını görmek o gününün çok karlı geçeceğine yaptığı işten çok para kazanacağına, birkaç parça çakmak taşının en uzun olanını seçtiğini görmek uzun zaman önce alacağı olan yüksek miktarda paranın kendisine iade edleceğine delalet eder ayrıca çakmağı yaktığını görmek hayırlı bir işte öncülük edeceğine ve sürekli kendisine sevap yazılacağına işaret ederBu rüyaya yorum yazmak veya kendi rüyanızı yazmak istermisiniz?


Adınız :

E-posta :
(Epostanızı diğer kullanıcılar göremez)

Yorumunuz:


reklam - gizlilik