Rüyanızda gördüğünüz nesneyi yazıp ara butonunu tıklayın

Rüyada cebrail görmek


(a.s.): Rüyanızda Cebraili size güler bir vaziyette ve müjdeli bir haber getirdiğini görmeniz; şeref ve itibarınızın artacağına veya gerçekten sevindirici bir haber alacağınıza, eğer haksızlığa uğramış iseniz; hakkınızı alacağınıza, eğer hasta iseniz; kısa zamanda şifa bulacağınıza, eğer hacca gitmek istiyorsanız; elinize mühim bir fırsat geçerek bu görevinizi yerine getireceğinize işaretle tabir olunur. Rüyanızda Cebrail in size selam verdiğini görmeniz; hayatınızın varlık ve bolluk içinde geçeceğine, ömrünüzün uzun olacağına ve ilim alanında da büyük bir isim yapacağınıza delalet eder. Bir kimsenin rüyasında Cebrail i görmesi; o kimsenin şehid olarak öleceğine, Cebrail den yiyecek bir şey aldığını görmesi; o kimsenin cennet ehlinden olacağına, eğer rüyada Cebrail i gören kâfir ise; o kâfirin şiddet, korku ve azaba maruz kalacağına yorumlanır. Bir kimsenin rüyasında Cebrail ve Mikâil e düşmanlık yaptığını görmesi; o kimsenin görüş ve fikri, Yahudilerdin cebriyecilik görüş ve fikrine uygun olacağına ve Allah ın emirlerine muhalif hareket ederek azaba maruz kalacağına delil sayılır. Bir başka yoruma göre: Rüyada Cebrail i görmek; rüya sahibinin dînî ilimleri, astronomi ilmini ve bunlardan başka diğer ilimleri öğreneceğine delalet eder. Rüyanızda Cebrail i üzüntülü bir halde görmeniz; size şiddet ve azabın isabet edeceğine, rüyanızda kendinizi Cebrail in suretine girdiğinizi görmeniz; cömertliğinize, hayır ve berekete nail olacağınıza işaret eder. Hulâsa rüyanızda Cebraili görmeniz; bütün dilek ve arzularınızın yerine geleceğine ve muradınıza ereceğinize yorumlanır. 1590Rüyada cebrail görmek (17399) defa okundu.
Benzer rüya yorumları: melek, mikail

cebrail için yapılan yorumlar
Yazan: sefa (2014-01-20 20:34:29)

cumartesiyi pazara baglayan bi gece o günlerde azraille çok ilgileniyom dinle çok ilgileniyom azraili düşünüyom azraili düşünerek yattım rüyamda biraz ilerimde mavi hani tv lerde ruhlar olurya onun gibi mavi bacagı olmayan elleri olan yerden 2 3 metre yükseyinde uçan bir şey gördüm uyandıgımda azraille çok ilgilendigim için onun oldugunu anladım ama sanki bir nöbetçi gibiydi ikitane 5 6 metrelik aralarla dolasıyodu bi gidip bi geliyodu bana hiç bakmadı sanki ben görünmez biri gibiyim sannki beni hiç görmedi buda allahın bi hikmeti inşallah bana gülmüştür eger güldüyse şehit olcam arkadaşlarıma sınıfta artık askerlige kadar olmeyecegim kesin dedim ama eger sinirli bakıyosa olurken şehadet getirmeyeden olcekmişin arkadaşlar hep birlikte şehadet getirelim eşhedüenlaa ilahe illallah ve eşhedü enlamuhammeden abduhu verasulu yanlışlarımı düzeltin tekrar görüşmek üzereYazan: hüseyin (2014-01-03 23:22:30)

arkadaşlar rüyamda kapı çalıyo açıyorım birisi bişey istiyo veriyorum bana diyoki "ben cebrailim" anlamını bilen yorum atsınYazan: emre (2013-11-01 12:43:42)

ben bır gece rüya gordum rüyada ufak boylu cırkın yuzlu ıblısler benı kovalıyordu o arada bırıs bana oku dedı ve okumam bıtıgnde cebraıl as geldı ve ufledıgınde ıblısler kul oldu benı kolumdan tutarak gok yüzüne çıkardı. ne anlama geldıgını soylersneızsevınırımYazan: yusuf (2013-06-18 00:11:25)

adım Yusuf 12 yaşındayım ben rüyamda önce Cebrail a.s. ın peygamberimize sonra da bana oku yaradan rabinin adıyla oku vahyine veriyordu ikimizedeYazan: burce (2013-05-24 08:54:02)

Ruyam sabah ezanina yakindi ezanla uyandim.saf saf dizi beyaz bedevi elbisesi icinde ayni hizada duran bir suru adam var ve bunlarin icinde cok daha dikkat cekeni sag tarafimda duruyor banavgulumsuyor.sonra ben saga sola tekbir getirerek selam veriyorum uyandim.cebrail as oldugunu hissediyorum digerlerininde melekler...ayni hizada duruyorlar ve gok turuncu renkte.bayan tek benim.yorumunuzu bekliyorum.Yazan: oguzhan (2012-12-22 19:32:51)

krdesim ben rüyamda evimin çok dağınık oldugunu görüyorum o sırada teyzemler bizde ve birden teyzemler yok oluyor her er temizleniyor ailemle birlikde balkonda oturuyoruz ve birden çook uzakdan bir beyaz at geliyor geliyor en sonunda yanıma kadar geliyor bana ağlayarak kimse sözünü tutmadı insanlar sözünü tutmadı diyor ağlıyor ne zaman kendime gelemedim oruçda düğünümün olacagı zaman ne olur yorumlayınYazan: volkan (2012-11-05 16:36:08)

Kardeş ben rüyamda birisini telefon açıyordum ve telefondu ki kişiye sesimi şiddetle arttırarak ''Cebrail (as) öldü ! '' diye bağırdım ve söylediğim anda gözümdeki ışık gidiyordu. ''öldü'' derken ki ses dışarı yansıdı ve uyurken şiddetli bir çığlık attım ve birden uyandım . Bu neyin işaretidir ?Yazan: MEHMET ALİ ASRLAN (2012-04-05 12:57:03)

UYURKEN RÜYAMDA BİRİSİNİN BANA SESLENDİGİNİ GÖRDÜM VE 3 KEZ HZ. PEYGAMBERİMİZ MUHAMMET SENİ ÇAGIRIYOR VE BEN BİRDEN UYANDIM DEDİ BU NE ANLAMA GELİYOR PAZARTESİNDEN BERİ KENDİMDE DEYİLİM NE YAPMAM GEREK FACEBOOK DAN ULAŞIN.Yazan: ugur (2012-03-14 19:54:26)

Sonsuz bir bosluktaydim gece karanliginda musalla tasina benzer bir tasin uzerinde oturuyordum ve uc kisi gordum yuzleri elleri sariliydi sanki mumya gibi sadece bana korkmamami bana zararj vermiyeceklerini soyluyorlardi nazikce ikisi ellerimden sarmaya basladi digeri ayagimdanBu rüyaya yorum yazmak veya kendi rüyanızı yazmak istermisiniz?


Adınız :

E-posta :
(Epostanızı diğer kullanıcılar göremez)

Yorumunuz:


reklam - gizlilik