Rüyanızda gördüğünüz nesneyi yazıp ara butonunu tıklayın

Rüyada cennet görmek


Rüyanızda cennete girdiğinizi görmeniz; sevince, Allahın sizi hayra ve selâmete kavuşturacağına ve her ne muradınız varsa nail olacağınıza yorumlanır.Rüyanızda cennetin kapılarından birisinin yüzünüze kapandığını görmeniz; babanızın veya annenizin ya da yakın bir dostunuzun vefat etmesinin muhtemel olduğuna, cennet kapılarından ikisinin yüzünüze kapandığını görmeniz; dostlarınızdan birisinin vefat edeceğine delalet eder. Rüyanızda cennetin bütün kapılarının yüzünüze kapandığını görmeniz; babanızın veya annenizin size darılmış olacaklarına işaretle yorumlanmaktadır. Bir kimsenin elinde kılıç olduğu halde cennete girdiğini görmesi; o kimsenin sevilmeyen huylarını terk edip iyi bir insan olacağına ve sevap kazandıracak bir iş işleyeceğine, kişinin rüyasında cennetin meyvelerinden yediğini görmesi; o kimsenin hayra, menfaata ve bolluğa kavuşacağına, kişinin rüyasında eliyle cennetin meyvesini topladığını ve yediğini görmesi; o kimsenin ilim öğreneceğine, ama onun ilminden herhangi bir kimsenin istifade edemeyeceğine böyle bir rüyanın görülmesi işaret eder. Bir kimsenin rüyasında cennet hurileriyle birlikte olduğunu görmesi; o kimsenin ölünceye kadar nimet içinde olacağına, kişinin rüyasında cennet bahçelerinde gezdiğini görmesi; o kimsenin bundan sonra kendisini din işlerine vererek muttaki bir kimse olacağına yorumlanır. Bir kimsenin rüyasında cennetin sütünden ve suyundan içtiğini görmesi; o kimsenin rızkının artarak evine bolluk ve bereket geleceğine, bir kimsenin rüyasında cennette bulunan Kevser suyundan içtiğini görmesi o kimsenin düşmanlarına galip geleceğine ve işlerinde de başarılar elde edeceğine delalet eder. Rüyanızda cennete girmek istediğinizi ve fakat bundan men olunduğunuzu görmeniz; sizin dünyada fesat çıkarmaya ve isyan etmeye meyilli olduğunuza, rüyanızda yüzünüze cennetin kapısının kapandığını görmeniz; anne-babanıza âsî olacağınıza, rüyanızda cennete yaklaştığınızı ve sonra da geri döndüğünüzü görmeniz; bir hastalığa yakalanarak öleceğinize, rüyanızda bir meleğin elinizden tutarak sizi cennete götürdüğünü görmeniz; Allahın huzurunda günahlarınızdan tövbe ettikten kısa bir süre sonra vefat edeceğinize işaretle yorumlanır. Rüyanızda size "Cennete gir" denildiği halde girmekten çekindiğinizi görmeniz; din yolunda yürümekten kaçınacağınıza, rüyanızda "Cennete girer misin?" diye size sorulduğunu görmeniz; bir mirasa konacağınıza, rüyanızda cennete eşinizle birlikte girdiğinizi görmeniz; çok mesut bir aile hayatı yaşayacağınıza ve fakirlik nedir bilmeyeceğinize delalet eder.

Bir kimsenin rüyasında cennette hurilerle eğlendiğini görmesi; o kimsenin rızkının bolluğuna ve ömrünün de uzun olacağına, kişinin rüyasında Cennet te Tûbâ ağacının altında oturduğunu görmesi; o kimsenin dünya ve âhirete ait arzularının gerçekleşeceğine, kişinin rüyasında cennette süt veya şerbet içtiğini görmesi; o kişinin bilgili ve zengin olacağına, kişinin rüyasında cennet nimetlerini gördüğü halde yemek istemediğini görmesi; dînî vecibeleri yerine getirme hususunda istekli olmadığına, kişinin rüyasında cennette olduğu halde ateşte yakılarak azap edildiğini görmesi; başkalarına ait haram bir maldan yiyeceğine, kişinin rüyasında cennette kendisine büyük bir köşkün verildiğini görmesi; o kimsenin büyük bir işe atılacağına veya mesut bir evlilik yapacağına yorumlanır. Rüyanızda cennetten kovulduğunuzu görmeniz; aile çevrenizden uzaklaşarak uzun yıllar gurbette kalacağınıza ve hayatınızın da türlü zorluklar içinde geçeceğine işaret eder. Buraya kadar cennet görülmesi ile ilgili genel yorumları yaptıktan sonra şimdi de ünlü rüya tabircilerinin bu husustaki yorumlarını ayrı ayrı ele alarak siz okuyucularıma sunmaya çalışacağım.

Câbirul-Mağribînin yorumuna göre: Bir kimsenin rüyasında cennette yüksek bir yerde olduğunu görmesi; o kimsenin bir âlime veya bir zengine arkadaşlık edeceğine, kişinin rüyasında elinde cennetin anahtarlarının olduğunu görmesi; o kimsenin iman ile öleceğine, kişinin rüyasında cennette olduğunu ve oraya lâyık olmayan bir iş işlediğini görmesi; o kimsenin günah işlediğine, bir hastanın rüyasında cennete girdiğini görmesi; o hastanın öleceğine işaretle tabir olunmaktadır.

İmam-ı Nablusînin yorumuna göre: Rüyada cennet görülmesi daima hayırla tabir edilir. Kişinin rüyasında cennete girdiği, fakat içeri giremediğini görmesi; o kimsenin bir müjde alacağına delalet eder.

İbn-i Kesîrin yorumuna göre: Bir kimseye rüyasında "Cennete gireceksin" denildiğini görmesi; o kimsenin dünyada ilim sahibi olacağına, kişinin rüyasında gülerek cennete girdiğini görmesi; o kişinin Allah ı çok anacağına, kişinin rüyasında kendisini cennet bahçelerinde dolaşır olduğunu görmesi; ferahlık ve sevince, kişinin rüyasında cennet meyvelerini ağacından koparıp yediğini görmesi; o kişinin toplum içinde sevilen, sayılan bir kişi olduğuna yorumlanır. Bir kimsenin rüyasında cennetin o güzelim sularından ve şerbetinden avuçları ile içtiğini görmesi; o kimsenin dünya nimetlerinden istifade edeceğine, kişinin rüyasında cennette meleklerin yanına gelerek kendisini selâmladıklarını görmesi; o kimsenin cennete girecek kadar hayır işlerde bulunduğuna, rüyasında cennet hurmasını yediğini gören kimsenin; dünyada huzurlu bir ömür geçireceğine böyle bir rüyanın görülmesi işaret eder. Bir kimsenin rüyasında bütün dünya insanlarının cennete girdiklerini görmesi; o beldede ucuzluk olacağına, devletin âdil davranacağına, gıda maddelerinin bolluğuna ve bereketine işaret eder. Kişinin rüyasında cennetten kovulduğunu görmesi; o kimsenin fakir duruma düşeceğine delalet eder. Rüyanızda cenneti cehenneme attığınızı görmeniz; bağınızı ve bahçenizi satacağınıza ve parasını yiyeceğinize, rüyanızda kendinizi cennet köşklerinden birinde olduğunuzu görmeniz; bir kuruma veya bir yere başkan olacağınıza ya da güzel bir hanımla evleneceğinize yorumlanır. Rüyada cennetin ırmaklarından içmek değişik şekillerde tabir edilir bir kimsenin rüyasında su nehrinden içtiğini görmesi; rızka, süt nehrinden içtiğini görmesi; fıtrata, şarap nehrinden içtiğini görmesi; Allah sevgisinden meydana gelen sarhoşluğa ve Allahın haram kıldığı şeylere nefret duymaya, bal nehrinden içtiğini görmesi; Kuran a işaret eder. Allah Teâlâ Kuran-ı Kerîminde bu ırmaklardan şöyle söz etmektedir: "(Küfürden)sakınanlara vad edilen Cennetin hali (şu): Orada tadı ve kokusu bozulmayan bir sudan ırmaklar var; tadı değişmeyen bir sütten ırmaklar var; içenlere lezzet veren şa-rabdan, (sarhoşluk vermeyen tatlı içkiden) ırmaklar var; saf süzme baldan ırmaklar var..." (Muhammed Sûresi: 15).

Bir kimsenin rüyasında cennetin saraylarına girdiğini görmesi; o kimsenin yüksek mertebeye nail olacağına, övünülecek bir işe girişeceğine hür hanımlarla evleneceğine, genişliğe, bolluğa ve zenginliğe kavuşacağına yorumlanır. Rüyanızda Tûbâ ağacının gölgesinde oturduğunuzu ve ona yaslanarak durduğunuzu görmeniz; gideceğiniz yerin iyi bir yer olacağına, bendinizi ibâdete vereceğinize işaretle tabir olunur. Rüyanızda Sidre-i Müntehâyı görmeniz; maksat ve arzunuza erimeğinize delalet eder. Kişinin rüyasında cennete girdiğini görmesi; bazen de şehid olacağına, özellikle harp aletleriyle birlikte cennete gireni gören kimsenin şehid olarak öleceğine yorumlanır. 7248Rüyada cennet görmek (27545) defa okundu.
Benzer rüya yorumları:

cennet için yapılan yorumlar
Yazan: zeynep (2017-03-27 03:35:05)

Rüyamda her yer pembeydi ve oyuncak mağzasında gibiydim ama burası cennet diyordum raflarda pembe ayıcıklar ve oyuncaklar vardı tavanı yüksek geniş bir salondu bir köşede yemek dağıtılıyorduYazan: zeynep (2014-10-19 10:09:56)

Ablam rüyasında beni ve kendisi cennet görmüş orda akrep gorup kaçıyor mus ben akrep çatal öldürüyor muşYazan: ibrahim (2014-04-10 17:12:45)

rüyamda her yer bembeyazdı cennetmiydi emin değilim ve bir sandalyede oturuyordumYazan: zeynep boluğur (2014-04-02 18:17:23)

Rüyamda kıyamet kopuyodu.Cennete gidecek olanlar belirleniyordu.Aralarında ben ve en iyi arkadaşım vardı.Tam günahlar söylenecekken ben süpürge sesiyle uyandım.bu rüyayı akrabalarıma anlattım.O akşam oruç zamanıydı ben hem oruç tutmuş hem de sabah namazına gitmiştim. akrabalarım günahların silinmiş diye yorumladı.Bu doğru mu yanlışsa yorumu ne?Yazan: aslı (2013-12-04 17:55:33)

Ruyamda cennetteyim yanimda tanidigim biri daha var ama kim oldugunu unuttum her yer gri renkte kucuk ama buyuk pencereli bir ev var icinde renk renk kumaslar disarida insanlar yuruyor ben neden cennette dunyadaki gibi davraniyorlar diye dusunuyorum sonra yanimdaki kisi sira sira dizilmis tuglalardan emekleyerek geciyor benim altimdan birkac tugla kayiyor ama asagu dusmuyorum basimda bir melek var genc bir erkek bana kizgin cunku ben cehenneme gitmeyi haketmemisim ama cennette olmayi da haketmiyormusumYazan: Noyan (2013-11-02 11:27:08)

Ben bi apartmandayım evimde çok sevdiğim kuzenimleyim evden dışarı bakıyom benbeyaz bulutlar annem babam bana gel gel diyor yarın gelirsin cennete diyor???????Yazan: muhammet (2013-10-01 00:22:34)

slm. dorduncu kapıdan gırdım. alt katmandan dostumu aldım tekrar yerıme geldım an zıkırle gecıyordu.ust katmandan sesımızı duymus olacakkı gelenler oldu bızlerı aldılar kendı katmanlarına aldılar.zıkıre devam kapı acıldı.baska ları geldı olay gene aynı.bızlerı yanlarına aldılar.kendı bulundukları yere aldılar .zıkıre devam peygamber efendımız geldı ust katmandan bızlerı aldı kendı bulundugu makama cıkardı.gırıste sukur namazı .zıkıre devam.efendımız bı ara kayboldu.yanında babamız dedıgı kısıyle geldı zıkıre devam .efendımız bn babamı makamına goturum gelecem dedı.geldı sonrasını hatırlamıyorum .sukur olsun guzel ruya ama sızden hıkmetımnı yaradanın verdıgı guzellıkte bıldırmenız .tskurlerYazan: gul (2013-08-19 10:37:26)

ruyamda bir evde bir kac bayan lar gelmis bana hediye veriyorlar ve biri bayan diyorki buda allah sana cennetden hediye gomderdi diyor hem sevic hem sakinlikla acarken uyandimYazan: ercan (2013-07-30 01:21:30)

canan sen pelerinli peygamber falan görmüşün yatmadan önce film e fazlamı kaptırdın peygamberler giymez cübbe giyer (hırkai-şerif) gibiYazan: jıte durum (2013-07-01 20:09:54)

rüyamda cami görüyordum ve o caminin bahçesi öyle yüksek içinde yeşillikler vardı ağaçlar meyve ağaçları ve sanki bir ses bana bu cennet bahçesdir diyordu çok mutluydum...Yazan: remziye özkaya (2013-06-13 18:17:19)

rüyamda ölüyodum sonra kardeşimle birlikte cennete kapısından giriyorduk her tarafta kar vardı küçük bi kız elimden tuttu sonra rüyamda rüya bu deyip uyandım yorumlarmısınız çok korktumYazan: muzaffer (2013-02-27 20:47:58)

allahın selamı üzerinize olsun efendim ben rüyamda kabe.yi gördüm ama kabe cennette idi daha önce ümre ziyaretimde fevkalade heyecanlanmıştım am bu rüyamda anlatılmaz bi duygu icerisinde idim.hatırladığım sadece kabe etrafında taaf ediyordum ama cak fazla şey gördüğümden eminm.allahın selamı üstünüze olsunYazan: kezban görür (2012-02-08 16:06:49)

rüyada ölüp azap çekiyodum cennet ve cehenneme giriyordum bana açıklarmısınız..Yazan: canan oksak (2012-01-19 22:00:23)

Ruyamda oldugum yer cennet cehennemmis her yer gri kayalik baska hic bir sey yok tu ben yalnizdim birden bir peygamber gorundu uzerinde acik gri kapsonlu pelerin vardi bana gulumsedi onu gordugum icin cok mutlu olmam gerekirken cok korktum uyandigimda da korku icindeydim lutfen yorumlar misinizBu rüyaya yorum yazmak veya kendi rüyanızı yazmak istermisiniz?


Adınız :

E-posta :
(Epostanızı diğer kullanıcılar göremez)

Yorumunuz:


reklam - gizlilik