Rüyanızda gördüğünüz nesneyi yazıp ara butonunu tıklayın

Rüyada evlilik görmek


Rüyada evlilik meslek ile tabir edilir. Bir kadınla evlendiğini sonra kadının öldüğünü gören kişi, bir sanatta çalı­şır. Tanıdığı bir kadınla evlendiğini görmek gücünün yeteceği bir işi yap­maya delalet eder. Rüyada dört kadınla evlendiğini gören kimse malda ziyadeye nail olur. Sultanın kızıyla çalgılı bir düğünle evlendiğini görmek, içki içmeye delalet eder.

Rüyada yahudi kadınla evlendiğini gören kişi kazanç sağlayacağı ve günah iş­lemeye karşı cesaret kazanacağı bir işte çalışır. Hıristiyan kadınla evlendi­ğini gören kişi, batıllık içeren bir işte çalışır. Mecusi kadınla evlenen kimse, din ve imanla alakası olmayan bir işte çalışır.

Rüyada zinekar bir kadına evlendiğini gören kişi, zinekar biridir. Huysuz bir kadınla evlendiğini gören kişi, ağır yükler altına sokulur. Dişi bir köpekle evlendiğini gören kişi, düşük bir işe sahip olur. Rüyada bir kadınla evlendi­ğini ve onu evine götürdüğü gören kimse o kadının kocasından mal elde eder. Evlendiği kadının yanına taşındığını görmek, o kadının gerçek kocası­nın rüya sahibinden mal almasına delalet eder.

Rüyada evlilik görmek, Allah Tealadan gelecek yardıma delalet eder. Bazen evlilik esarete, borca, sıkıntıya ve kedere veya yüksek mevkiler elde etmek için uğraşmaya delalet eder. Kişinin tanıdığı bir kadınla evlenmesi gücünün yettiği bir işi yapmasına, tanımadığı veya görmediği bir kadınla evlendiğini görmek, ecelin yakınlaşmasına, ahirete göçmeye, ehil ise yönetici olmaya ya da layık olduğu makama getirilmeye delalet eder. Evlilik sadece şahitle­rin huzurunda yapılırsa Allah Teala ile akitleşmeye delalet eder. Evlilik adetlere göre yapılırsa makam ve güzel sözlere delalet eder.

Kadının ölü bir adamla evlendiğini görmesi, işlerinin bozulmasına ve fakir düşmesine delalet eder. O kadının tanıdığı ölü kimsenin onu kabris­tana götürdüğünü görmekte bu tevildedir. Eğer kadın ölüyü tanımıyorsa ölümüne delalet eder. Bir kadınla evlendiğini ve onla münasebete girdiğini görmek, o kadının güzelliği miktarınca ölü bir işi canlandırmaya delalet eder. Eğer münasebete girmezse yaptığı işin bir önceki tevildeki işten daha düşük olduğuna delalettir. Hanımının hamamcıyla evlendiğini gören kişinin hanımı müzmin sıtmaya tutulur. Sultanın hanımıyla evlendiğini gören kişi ehil ise sultan olur. Değilse valiliğe nail olur.

Ölü bir kadınla evlendiğini gören kişi, ümidini kestiği bir işi gerçekleş­tirir

Rüyada hasta kadının evlendiğinde kocasını görmez ve tanımazsa ölür. Erkekte bu tevildedir.

Annesini evlendirdiğini gören kişi, akarını satar. Hamile kadın evlen­diğini görürse, kız çocuğu doğurur. Gelin gibi göründüğünü gören kadın, erkek çocuğu doğurur. Erkek oğlu olan kadın evlendiğini görürse, oğlunu evlendirir. Bekâr ya da evli kadın evlendiğini görürse hayra nail olur.

Bir ya da birkaç hanımı olduğu halde evlendiğini gören kişi, evlendiği kadını görmüş ve tanımışsa o kadının güzelliği nispetinde hayra ve saltanata nail olur. Tanımamışsa ve kadın onun için hazırlanıyorsa bu, onun ya da himayesi olan kişilerden birisinin ölümüne delalet eder. Tanımadığı yaşlı bir adamın kızı ile evlendiğini gören kişi, çokça hayra nail olur. Tanımadığı yaşlı biriyle evlendiğini gören kadın çok hayra nail olur. Hasta ise şifa bu­lur.

Mahremlerinden ölü bir kadınla evlendiğini gören kişi, sılayı rahim ya­par. Kadın hayatta ise sılayı rahimi keser. Mahremlerinden biriyle evlendi­ğini gören kişi ailesinin lideri olur.

Hanım ortağa, düşmana, zalim sultana, yaman rakibe ya da sultana delalet eder. Arazi hanıma delalet ettiği için arazinin delalet ettiği rahat­lık, yorgunluk, hayır ve şer cinsinden her bir şeyde tabirde hanıma nispet edilir.
Rüyada evlenmek, ailah’ü teals hazretleri tarafindan meydan gelecek bir yardima isarettir.bazen de evlenmek, esarete, borca, üzüntü ve kedere, tazminat vermeye veya yüksek bir mevkiye gecmek icin cahsmaya isarettir.eger rüyada tanidigi bir hanimla evlense, o sahsin onunla gecimini sagliyacagi sey olmayan bir sanata isarettir.rüyada zina eden bir kadinla evlendigini gören kimsenin,zina yapmasina isarettir. rüyada kendisine musallat olan ve kalb kiran bir kadinla evlendigini gören kimse, agir bir yük altina girer. rüyada bir adam bir kadinla evlendigini ve o kadini kendi evine götürdügünü görse, o adam o kadinin kocasindan mal elde eder. eger kadinla evlendigini ve kendisinin de kadinin evine gittigini görse, kadinin evvelki kocasi onunla rüyada evlenen adamdan mal ve hayra erisir.rüyada ölmüs bir kadinla evlendigini gören, kimse, ümidini kestigi bir maksadina kavusur.hasta olan bir adam rüyada evlense ve evlendigi kadini görmese ve ismi de söylenmese o adam öiür. rüyada annesini bir adamla evlendirdigini gören kimse mülkünü satar.hamile olan kadin rüyada evlendigini görse bir kiz cocugu dogurur.gelin gibi halka gösterilirse, bir cocuk dünyaya getirir.erkek cocugu olan kadin rüyada evlendigini görse,cocugunu evlendirir.kocasi olmayan veya evli bir kadin rüyada evlense hayra erisir.bir kadin rüyada ölü olan bir sahisla evlendigini görse, o kadin fakiriesir ve etrafindakiler dagilir.rüyada ölü olan bir kadinla evlendigim ve onun yanma girdigini gören kimse, kacirdigi ve ümidim kesmis oldugu bir isine kavusur. isi de o kadinin güzelligi nisbetinde olur.rüyada bir kadinla evlendigini ve kendisinin de bir veya birkac hanimi oldugunu gören kimse evlendigi kadini görse veya tamsa, o kadinin güzellik ve endami nisbetinde hayir, servet ve devlete erisir. eger kadini tanimayip ve ismi de kendisine söylenmediyse, o kadin da kendisi icin haziriamyorsa,o adamin veya eli altinda bulunan birisin ölecegine isarettir.tanimadigi yasli bir adamin kiziyla evlendigini gören kimse, cok hayra kavusur.bir kadin tanimadir yasli bir adamla evlendigini görse, o kadin yine cok hayra erisir. eger hasta ise iyilesir.rüyada kendisine haram olan ve ölmüs bir kadinla evlendigini gören kimse,akrabalarini ziyaret eder. eger o kadin sag ise, o sahis akrabalarini ziyaret etmez. rüyada kendisine haram olan bir kadinla evlendigini gören kimse, ailesinin önderi olur. 6140Rüyada evlilik görmek (152311) defa okundu.
Benzer rüya yorumları:

evlilik için yapılan yorumlar
Yazan: Makbule yildirim (2016-12-01 13:14:06)

Oglum rüyasında yaşlı bir adamla evlendiği mi goruyormus ve bizi bicakliyormusYazan: Aysun (2016-11-30 15:08:41)

Rüyamda sürekli patronun eşini ve patronumu görüyorum İlk gördügümde patronumun eşi yatakta yatıyor patronumda ayakta İkinci kez gördügümde patronum eşinin ellini bırakıp balkondan bakıyor Üçüncü kez'de partonum önden gidiyor eşide arkasından suratsız bı şekil duruyo yüzünden sarı renk makyaj var bide kipritlerı uzundu Bana bunları yorumlarsanız sevınırımYazan: Nazlı (2014-10-17 10:19:48)

Evlendigim adamin ailesinin ve kendisinin icinde üç harfli vardıYazan: mustafa (2014-10-17 00:21:37)

Ruyasında abim ve ardından yengem beni evlenirken görüyorlar bu ne anlama gelir?Yazan: gül (2014-10-13 19:45:39)

merhaba rüyamda eski nişanlımla düğünümüz iptal olmasını gördüm her şey tersine gidiyordu. Gelinlik yerine abiye oluyordu gelinlik filan görünmüyordu. Hiçbir şey tam değildi sürekli bir aksilik çıkıyordu ve düğün günü düğünü iptal ettik. yorumlamanızı rica ediyorum.Yazan: bozoklu (2014-09-29 15:59:15)

Ruyada bir kosede oturuyorum orda vir olaylar var somrasan anliyotum ki ben orsa oturan bir kizla evlenecek missim nu ne demrkYazan: tülay (2014-04-06 20:37:47)

merhaba akşam üzeri uyumuş kalmışım rüyamda kız arkadaşım gelinliğiyle oturmuş düğün videosuna bakıyor videoda arkadaşım şarkılar söylüyor oradan oraya koşuyor çok mutlu ama videoyu izlerken çok üzgün oluyor bu ne anlama geliyorYazan: tuba (2014-04-02 09:20:55)

halamın kızı rüyasında benim evli abisiyle kaçtığımızı görmüş kaçarkende bi kanta dolusu parada varmış bende rüyanın anlamını çok merak ediyorumYazan: Merve (2014-03-29 02:39:33)

Merhaba gorumcem eşimle benim tekrar evlendıgımızi görmüş gelinlikle eve gelmişimYazan: NiLay (2014-03-11 22:22:02)

Ben hamileyim , bu sabah rüyamda annemle evlendigimi gördüm baktım ama bi cevap alamadım ..Yazan: hatice (2014-03-08 08:50:47)

Hayirli sabahlar. Ben gunlerdir ruyalarimda evlrniyorum fakat damat yok. Bu gun kardesim de benim evlendigimi gormus o da ayni sekilde, yanimda es adayi yokmus.bir ruyamda da yine evlendigimi gordum fakat yanimda babam vardi.es olarak degil,damat yok diye yanimdaydi.Yazan: Merve (2014-03-04 19:17:07)

Merhaba. Ben rüyamda sevdiğim kişiyle evlendiğimi gördüm ama gerçek hayatta sevgili değiliz. Nikah ya da düğün olduğunu hatırlamıyorum. Sadece nikahın kıyılmasına 2 saat olduğunu ve bizim aşağıda heyecanla zamanın dolmasını beklediğimizi hatırlıyorum. Bu nikah aniden karar verilen ve olması gereken bir nikahtı. Gelinlik ve damatlık yoktu ama ikimizde çok mutluyduk. Sanki dünyada bizden başka hiçbir şey önemli değilmiş gibiydi. Sonra nikah kıyılmış ve biz evliymişiz. Bir cadde vardı orada bir yerde eşimle buluşacakmışız ve benim ailem bir arabayla karşı taraftan geliyordu sonra annem bana sende gelsene arabada bir kişilik boş yer daha var diyordu ama benim eşimle buluşacağımı bilmiyordu tesadüfen karşılaşıyorduk. Tam o sırada eşim geliyordu ve biz anneme yok diyorduk. Ben eşimle gidiyordum. Pastane gibi bir yere gidiyorduk biraz lüks bir yerdi ve eşim bana pasta yapıyordu karışık meyveli birşeydi her katında bir meyve vardı. Sonra akşam olmuştu biz benim amcamın evinde bir ranzanın alt katında yatıyorduk üst taraftan battaniye sarkıyordu biz görünmüyorduk. Eşim bana sıkı sıkı sarılmıştı hiç yanından ayrılmamı istemiyordu ufacık yere sığmıştık ve saçlarımı öpüyordu. Hayal bile edilemeyecek kadar güzel bir evliliğim vardı rüyamda. Yorumlarsanız çok sevinirim. Şimdiden çok teşekkürler.Yazan: buse (2014-03-04 02:48:52)

Rüyalarımın çogunda eski nişanlımla evli oluyorum bu ne demek lütfen açıklar mısınızYazan: Huseyin Durdakal (2014-03-03 22:09:40)

İYİ ÇALIŞMALAR BEN RÜYAMDA SEVGİLIMLE EVLENIYORDUM AMA NE GELINLIK NEDE DÜĞÜN GÖRDÜM EVLENDIKTEN SONRADA YENGEMI GORDUM BANA BIR IHTIYACIMIN OLUP OLMADIĞINI SORDU VE BENDE EVİN IHTIYACINI ALIYORDUM BANA BU RÜYANIN ANLAMI YAPABILIRMISINIZ IYI CALISMALAR SIMDIDEN TEŞEKKÜR EDERİMYazan: berfin (2014-03-03 00:31:06)

merhaba fatma yılmaz o gördügün ve tanıdıgın kişiyle evlenebilirsin fakat sen rüyanda onu gördügünde su veya elini uzattın eger bunlar olmussa kesin okişiyle evlenirsin çok yakında evlilik yapıcaksın ama o kişimi yoksa başka sevdigin varmı bilemem ama ani olucak banada haber verYazan: şehriban ünal (2014-03-01 21:40:27)

öncelikle merhaba bu rüyaları ben görmedim ama iki ayrı arkadaşım görmüş birincisi: rüyasında beni evlendirmiş beni gelinlikle görmüş ikincisi de: rüyasında benimle sohbet etmiş sonra 1 yıl sonra aramış ve ona "ben evlendim çok mutluyum" demişim bunlar ne demek? Lütfen!Yazan: aslı (2014-02-26 01:42:54)

rüyamı ayrıntılı anlatıcam çünkü büyü olup olmadığını öğrenmek için istihareye yattım.rüyamda eşimle ben boşanmışız ve başka insanlarla evlenmişiz. evlilik ise önceden gerçekleşmiş ve ben bu durumdan hiç mutlu değilim eşimi kıskanıyorum ve çok üzülüyorum ama o mutlu. sürekli ona ulaşmaya çalışıyorum çok yüksek bildiğim bir binada oturuyor ama kapıyı çalıyorum evde yok. kederleniyorum kısacası mutsuzum. evlendiğim adam ise yakışıklı ailemle etleri hazırlamışız ve yeni eşime biraz daha et almasını söylüyorum ve gidiyor 2 saat geçiyor artık piknik fikri yatıyor. sonra eti almaya gidemediğini telefonda hasta olduğunu dr gittiğini söylüyor gidip bakıyorum onun yerinde eşim yatıyor ve iğne vurunuyor acısını ben hissediyorum iğnenin. evlendiği kadını da adını da görüyorum. çok üzülüyorum şu an ne yapmalıyım yardım edinnnn lütfen...Yazan: Zihni Yüce (2014-02-20 11:29:09)

Ruyamda, köyümüzün aşağıdan yukarıya yüksek bir kızıl bir ateş kütlesinini gördüm ve nasıl yanıp kül olacağımı düşünüp çok korktum. Yorumunuzu bekler,selam ve saygılarımı sunuyorumYazan: cağla (2014-02-19 22:49:21)

Selam benim arkadaşım beni rüyasında bi çocukla. Kaçtıgimi görmüş ama çocuğu ikimizde tanıyoruz arkadaşımız olur kaçtığımızda çok mutluymusuz bu ne anlama geliyorYazan: fatma (2014-02-14 08:36:29)

merhaba ben rüyamda babamın bir kadınla evlendiğini gördüm ama tam evlilik gibi bir şey değildi hazırlık yapıyorlardıYazan: melisa (2014-02-09 13:46:43)

Ruyamda dayımlar tekrar düğün yapıyorlardı bunuyorumlar mısınız?Yazan: mustafa pehlivan (2014-01-29 23:00:59)

Merhaba ben esimde ayriyim 3 cocugumuz var ve esim cocuklarimi gostermiyor.ruyamda esimin baskasiyla evlendigini gordum cok mutlu gorunuyodu ama cocuklarim cok yalniz ve perisan idi.ne anlama geliyor acaba yardiminiz icin şimdiden teşekkur ederimYazan: murat (2014-01-08 11:45:25)

ruyamda evli coft gordum ne anlama gelirYazan: büşra (2014-01-03 08:20:52)

rüyamda sevdiğim erkeği görüyorum....Yazan: Berfin (2013-12-17 09:13:44)

Rüyamda erkek kardeşimle evli olduğumu ve boşanmak üzere olduğumuzu gördüm. Ne anlama geliyor bu?Yazan: pınar şen (2013-11-24 13:38:32)

iyi günler bende ruyada ıkı kız kardesın ayrı kısılerle aynı gun evlendıgını goruyodum ama buyuk kızın dugunu daha sonuktu ...ne analama gelio sızce.....Yazan: Ayşe (2013-11-14 09:11:12)

Ben Okuldan Bir Arkadaşımın Evliliğini gördüm ve arkadaşımın evlilgi aynı sınıftan bır kızdı ne anlama geliyor !!(DÜGÜN YOKTU SADECE EVLİLİK)Yazan: ayşe (2013-11-10 07:32:21)

rüyamda biriyle evleniyordum fakat tanımadıgım biri üstelik ismini bile bilmiyorum rüyamda genç ama sözde benden 10 yaş büyükYazan: gamze (2013-10-29 08:31:40)

rüyamda eşimin başka bir kadınla evleneceğini ögreniyorum çok üzüldüm.evlenceği kadının iki çoçugu var ve eşimden de hamile kalmış kadını gördüm ve konuştum nasıl yorumlanırYazan: irem (2013-10-26 10:11:17)

rüyamda iki gündür dügün-evlilik görüyorum birinde kenidimin evlendini digerinde kimin evlendigini hatırlamıyorum kötü bir olacaga tabir degildir inşallah rüyamın nete tabir oldunu belirtirseniz sevirim bu arada kendi dügünümde saçımın kesildinide gördümYazan: cüneyt (2013-10-24 07:22:38)

İyi çalışmalar rüyamda tanımadığım bir kızla evlendiğimi gördüm,bende oda mutluydu.Acaba gerçek hayatta evliliği düşündüğüm içinmi bunu gördum yada bu bir hayırmı yoksa şermi anlamadım..yardımcı olursanız sevinirim..Yazan: BÜŞRA (2013-09-04 15:28:54)

RÜYAMDA SEVDİĞİM ADAMLA EVLENDİĞİMİ GÖRDÜM NE OLUYOR BUYazan: esma (2013-07-20 08:40:36)

ben evlıyım sevdıgım bı ablam ruyasında benı baskası ıle evlenırken gormus ama uzerımde gelınlık yokmus elbıse varmıs cok mutluymusum yemekler yenıyormus uzerımdekı elbıse sıyah renkteymıs bu ne anlama gelebılırYazan: seher (2013-07-06 10:21:45)

merhaba rüyamda okulun tavanı çöküyordu ve arkamı döndüğümde tavanın sapasağlam durduğunu gördüm daha sonra adem isminde biriyle ordan kaçmaya çalıştım fakat dışarı çıktığımızda sel geliyordu geri dönmek için yürüdüğümüzde iki taraftan da sel gelmesine rağmen bizim geçtiğimiz yerler kuruydu ve tekrar okula ulaştık.Yazan: neriman (2013-07-04 16:12:44)

merhabalar 2 yillik evliyim ruyamda kocamla yeniden evlendigimizi gelinlik giydigimi esimin damatlik giydigini gordum.Esimle bu gunlerde biraz taritisyoruz da acaba bu neye isarettir.Ruyami yorumlarsaniz cok sevinirim.Yazan: ismail (2013-06-25 21:12:15)

ruyamda yuzünü görmedim kızla evlendimYazan: gülcan (2013-06-01 15:10:00)

iyi günler ben rüyamda evlendiğimi gördüm ama kimle bilmiyorum ben içerde bir odadaydım üstümde siyah çiçek işlemeli bi gelinlik gördüm ve sonra yanıma ablam annem geliyor soruyorum onlara ne zaman oldu böyle birşey ben kimle niye evleniyorum diye diyorlar sadece evlendin aynı yerde yaşamiyacaksınız şimdilik ilerde diyorlar sonra rüya bitiyor zatenYazan: Esra (2013-06-01 10:21:09)

Rüyamda şuan erkek arkadaşım olan kişiyle evleniyodum dügün saatimizi bekliyodu herkes ve ben cok gösterişli hayalimdeki gibi kocaman bu gelinlik giymişim ve herkes çok beğenmiş. Herşey hayalimdeki gibiymis. Sonra uyandımYazan: filiz (2013-05-10 20:56:52)

rüyamda evli ama ayrı yaşayan bir arkadaşımın evlendiğini gördüm. yorum yazarsanız sevinirim, çünki böyle bir yorum göremedim okuduklarımda. teşekkürlerYazan: Gulay (2013-04-18 22:58:50)

Ruyamda evlı cıdtı bkısırken gordum arkadaslarımYazan: HÜSNA (2013-04-02 08:52:01)

iyi günler rüyamda tanımadığım bi adamla evleniyordum.onunla evlenmek istemiyordum düğün günü sokakta heryer hazırlanmış düğünümün çok şık biyerde omasını beklerken sokakta olucağını öğrendim ve sorduğumda kendisine düğünümüz sokakta olucak ve annesiyle aynı evde kalıcağımızı söyled(gelinlik veya duvak görmedim) anneme sarılarak ayrıldığımı gördüm düğün bitiminde..Yazan: fatma yılmaz (2013-03-04 10:29:32)

slm ben rüyamda çok sevdiğim bir arkadaşımın bana evleneceğim kişiyi söylemesi ve göstermesini gördüm.Gördüğüm kişitanıkdık birisiydi çok merak içerisindeyim lütfen bana yorumlarmısınızBu rüyaya yorum yazmak veya kendi rüyanızı yazmak istermisiniz?


Adınız :

E-posta :
(Epostanızı diğer kullanıcılar göremez)

Yorumunuz:


reklam - gizlilik