Rüyanızda gördüğünüz nesneyi yazıp ara butonunu tıklayın

Rüyada fatiha suresi görmek


Rüyada Fatiha suresi görmek ne anlama gelir? Rüyada Fatiha Suresini okumak, hayırlı işlere nail olmaya, duaların kabulüne, bazen de haccetmeye işarettir. Rüyada Fatihayı veya ondan bir ayet okuduğunu, yahut kendi üzerine okunduğunu görmek, o kimseye Allah-u Tealanın şer kapılarını kapayıp, hayır kapılarını açacağına işarettir. İbni şirin (rahmetullahi aleyh)’in tabiri: Rüyada Fatiha suresi okudu­ğunu gören kimseye bütün hayır kapıları açılır bütün şer kapıları kapanır. Nablusi (rahmetullahi aleyh)’in tabiri: Rüyada Fatiha sûresini veya bir kısmını okuduğunu ya da kendisine okunduğunu gören kimseye hayır sebepleri Allah Teala tarafından açılır, dua ederse duasına icabet olunur ve bir faydaya nail olur.” Ebu Bekir Sıddık (radıyallahü anh) şöyle demiştir. ” fatiha sûresini okuyan kişi yedi hanımla evlenir ve duası makbul olur. Zira bu Rasulullah (sallalahu aleyhi vessellem)in fiilidir. O fatiha sûresini duadan önce ve sonra okurdu” Ömer bin hattab (radıyallahü anh):”fatiha sûresini rüyada okuduğunu gören kişi dini yönden korunur. Ancak hasta ise eceli yaklaşmıştır” demiş­tir. Bazı tabirciler “fatiha sûresini rüyasında okuduğunu gören kişiye Allah Teala kötülük kapılarını kapatır. Hayır kapılarını açar.”demişlerdir. Bazıları da “rüyada fatiha sûresini okumak hacca delalet eder”demişlerdir.. 1326Rüyada fatiha suresi görmek (21814) defa okundu.
Benzer rüya yorumları:

fatiha suresi için yapılan yorumlar
Yazan: ali (2014-12-16 18:12:39)

ben psikolojik hastayım ve rüyamda benim için babam kağıda fatihadan arapça olarak iyyekenabü ve iyye kenestain yazdı daha sonra bir hoca kağıda arapça olarak errahmanirrahim yazdı sizce neye işarettir?Yazan: hatice (2014-09-19 09:56:02)

merhaba ben rüyamı gündüz gördüm rüyamda bütün ailem bir yatılı kuran kursuna gittik ve orda sırayla fatiha suresini okuyorduk ilk bana geldi sıra ve elime çiçek saksısı verildi o saksının içinde hem su hemde gübre vardı ve birde mikrofon vardı ben yüksek sesle okumaya başladım ve sesim çok güzel okudum lütfen bu yorumunuzu bekliyorumYazan: Tayyar (2014-02-21 21:31:06)

Ben rüyamda 2 yasindaki kiz kuzenime fatihayi okuyodum oda tekrarliyodu. Arabanin icinde gündüz vaktiydi Simdiden tesekkürlerYazan: TARIK (2014-01-23 21:33:08)

ben rüyamda bir camide fatiha okuyan birisini dinledim çok yüksek sesle okuyordu. cami içinde namaz kılacak yer bulamadım ve çıktım. yorumu nedir acabaYazan: ali raci (2014-01-20 16:57:04)

Zeynep hanim rüyanizdan daha ziyade kalktiginizda salavat cekmeniz kalbinizin daimi zikir halinde olduguna delalet eder.Yazan: pınar (2013-11-15 03:15:59)

Rüyamda fatiha ve ayetel kursi okuyordum ve her okuyustta kalbim açıyordu öyle bi aciki sizi desem değil ya bilmiyorm ışte farklı bi ağrıdı ama ilginç olan o duaları okurken agriyla kalbimin temizlendigini düşünüyor olmamdi ve daha fazla okuyunca daha fazla kalbim aciyodu ve o kadar gerçekti ki rüya mi gerçek mi ayirt edemedim.lütfen en kısa zamanda yorumnuuzu yapn çünkü çok merak ettim inşallah kötü bişey degildr .Yazan: zeynep (2013-08-17 22:21:45)

Merhaba, ben gece yatmadan önce internetten buldugum bir dilek duasnı okuyup dileğimi dileyip uyudum ve rüyamda fatiha suresini okuyordum, vefat eden dedem de vardı aynı rüyada uyandgmda salavat çekiyordum bilerek yapmadım bunu tesbih çeker gbi çekiyordum yorum yaparsanız gerçekten çok mutlu olurum lütfen şimdiden teşekkürler.Bu rüyaya yorum yazmak veya kendi rüyanızı yazmak istermisiniz?


Adınız :

E-posta :
(Epostanızı diğer kullanıcılar göremez)

Yorumunuz:


reklam - gizlilik