Rüyanızda gördüğünüz nesneyi yazıp ara butonunu tıklayın

Rüyada halı görmek


Rüyada Halı Görmek
Rüyayı gören kişinin rüyasında halı görmesi, genel tabiri ile yorumlamak istediğimizde hayırlara vesile olan rüyalardan birisi olarak da tabir edilmektedir. Rüya sahibinin maddi olarak her anlamda rahat bir sürecin içerisine girdiğine ve bu anlamda sıkıntıya düşmeyeceğine delalet eden rüyalardan birisi olarak kabul edilir.
Rüya sahibinin çevresi ile alakalı olarak da hayırlara vesile olan rüyalar arasındadır. Kişinin yakın çevresindeki kişilerin de maddi bolluk ile değişim göstereceğine ve bu kişilerin her anlamda görgülü, ahlaklı ve ne yapması gerektiğini en iyi şekilde bilen kişilerden oluşacağına delalet eden hayır dolu rüyalardan birisi olarak da kabul edilir.
Kimi yorumcuya göre de rüyada halı görmenin şans ile alakalı olarak kapılarının açılacağına ve hayatının ciddi anlamda iyi yöne gideceğine delalet eden rüyalardan birisi olarak kabul edilir. Halının görülme durumuna ve şekline göre değişim gösteren de bir rüyada olarak tabir edilir ve bu neden dolayısı ile üzerinde durulması gerekir.

Rüyada Eski Halı GörmekRüyayı gören kişinin rüyasında eski normlara sahip bir halı görmesi, rüya sahibi için hayırlı olarak yorumlanmayan rüyalardan birisi olarak da tabir edilir. Rüya sahibinin kısa bir zaman dilimi içerisinde maddi anlamda sıkıntıların içerisine düşeceğine ve bu maddi sıkıntılar nedeni ile hayatının da ciddi anlamda olumsuz etkileneceğine delalet eden rüyalardan birisi olarak da kabul edilir.
Rüya sahibinin kısa bir zaman dilimi içerisinde maddi anlamda düşmesi ile birlikte geçim sıkıntıları nedeni ile psikolojisinin de olumsuz etkileneceğine delalet eden rüyalar arasında yer alır.

Rüyada Çiçekli Halı GörmekRüya sahibinin rüyasında çiçekli desenler ile bezenmiş bir halı görmesi, rüya sahibi için genel olarak hayırlara vesiledir. Kişinin uzun bir süredir yaşamakta olduğu maddi sıkıntılardan kısa zaman içerisinde kurtularak psikolojik olarak da rahatlayacağına ve mertebe atlayacağına, bu sayede çok daha iyi gelişmelerin ortaya çıkacağına delalet eden hayırlı rüyalardan birisi olarak tabir edilir ve kimi yorumcu için de şansın açılması şeklinde yorumlanır.

Rüyada Kadife Halı GörmekRüya sahibinin rüyasında kadife normlara sahip bir halı görmesi, yine hayırlı şekilde yorumlanan ve iyi gelişmelere neden olan rüyalardan birisi olarak kabul edilir. Rüya sahibinin dünya yüzü ile maddi anlamda çok ciddi şekilde rahatlayacağına ve huzura, mutluluğa kısa zaman içerisinde ulaşarak hedeflediği rahat yaşama ulaşacağına delalet eden hayırlı rüyalardan birisidir. Aynı zamanda rüyayı gören kişinin nüfuz kazanacağına ve şöhretinin de ciddi anlamda artış göstereceğine delalet eder.

Rüyada Küçük Halı GörmekRüyayı gören kişinin rüyasında küçük ebatlara sahip bir halı görmesi, geniş görülmesi ile aynı anlamlara sahip olan rüyalardan birisidir. Rüya sahibinin hayat çizgisinin çok uzun olmadığına ve bununla birlikte maddi anlamda yaşanacak olan ciddi sıkıntılara delalet eder. Rüya sahibinin cebinde çok para olmayacağı ve daima geçim derdi içerisinde olmasına da delalet eden rüyalar arasında tabir edilmektedir.

Rüyada Katlanmış Halı GörmekRüyayı gören kişinin rüyasında katlanmış bir halı görmesi, yine hayırlı şekilde yorumlanmayan rüyalardan birisi olarak tabir edilir. Rüya sahibinin kısa zaman içerisinde elindeki ve avucundakileri hızla kaybedeceğine ve bununla birlikte zorluklar ile dolu, mücadele edilmesi gereken bir sürecin içerisine girilmesine delalet eder. Kişinin psikolojik anlamda da sıkıntılar içerisinde olacağına ve bu neden dolayısı ile hayırlı olmayan şeylere delalet eden rüyalar arasında yer alır.
Rüyada Halı görmek ne anlama geliyor? Dünya nimetlerine ve alnı secdeye koyarak ancak elde edilebilin kulluk şerefine delalet eder. Zenginliğin ve bolluğun simgesidir. Zengin arkadaşlar edineceğiniz anlamına da gelir. Eğer bir halı üzerinde yürüdüğünüzü gördüyseniz, çok zengin ve mutlu olacaksınız. Zenginliğin ve bolluğun haber verir. Halı, varlıklı arkadaşlara sahip olacağınızı belirtir. Halı üzerinde yürüdüğünü görmek, mutlu olacağınızı işaret eder.
Rüyada halı görmek, zenginliğin ve bolluğun işaretidir. Halı, zengin arkadaşlar edineceğiniz anlamına da gelir. Zenginlik, bolluk, kısmet, yükselme, başarı olarak yorumlanır. Halı görmek çok iyidir. Rengine, şekline, boyutuna bakarak yorumlanır. Rüyasinda kendisi için yere yeni bir hali serildigini gören dünyada uzun bir ömre, genis bir rizka sahip olur. Bir bilmediği yerde ve tanimadigi kimseler arasinda yere bir hali serilerek üzerinden geçtigini görmek, memleketinden ayrilip gurbete düsecegine isarettir. Dürülmüs bir haliyi arkasina alip bir yere götürdügünü görmek, bütün varligini üzerinde tasiyacak derecede fakirlesecegine delalet eder.
Ebu Sait El-Vaize göre: hali görmek dünyalikta ve rizkta genisliktir. Onun büyüklügü ve kalinligi nispetinde ömrün uzunluğu ve rizkin bollugu belirlenir. Küçüklügü kazanç azligina, yerden toplanmasi ise rizkin azalacagina delalet eder.
Ibni Sirine göre; yere büyük bir hali serdigini ve bu halinin kendi mali oldugunu gören, nimet ve bolluk görerek çok yasar. Rizkini kolaylikla temin eder. Ev halki, akrabalari ve arkadaslari ile bu halinin üzerinde oturdugunu görmek, hayir ve nimettir. Bir yabancinin evinde bir haliyi toplanmis ve sarilmis görmek, o kişinin gurbette ölecegine isarettir.
Danyal Aleyhisselama göre; rüyasinda küçük ve ince bir ha-li görenin hem rizki, hem ömrü az olur. Eski ve delik bir halisi ol-dugunu görenin geçiminde darlik ve hayatinda sikinti olur. Yesil renkli bir hali görmek genis bir rizka delalet eder. Halinin çiçekli ve desenli olmasi hayirdir.
Bir baska rivayete görede: Rüyada hali görmek, dünyaya ait seylerle tabir edilir. Zenginliğin ve bolluğun işaretidir. Halı, zengin arkadaşlar edineceğiniz anlamına gelir. Halı üzerinde yürüdüğünüzü görmeniz, mutlu olacağınız anlamına gelir. Rüyada halı dünyaya işaret­tir. Yayılması dünyaya, genişliği rızık genişliğine, ağırlığı ömrün uzun olma­sına delalet eder. Bilmediği bir yerde halı serdiğini görmek, yolculuğa çık­maya işarettir. Halının küçüklüğü ve inceliği ömrün kısalığına ve dar geçime delalet eder. Harpte olan kimsenin halının üstünde oturduğunu görmesi, selamete ereceğine, harpte değilse arazi satın alacağına işarettir. Tanıdığı kişilerin arasında ve bildiği bir yerde halı serdiğini görmek, o yerin ehli ile ortak olmaya delalet eder.
Halının küçük ve kalın olduğunu görmek, izzete ereceğine ama geçim sıkıntısı çekeceğine, geniş ve ince olduğunu görmek, rızık genişliğine delalet eder. Rüyada halıyı dürüp sırtına aldığını ve bilmediği bir yere taşıdığını görmek, kişinin ömrünün bittiğine delalet eder. Eğer taşıdığı yerde ölüler­den bir kimseyi görürse, bu tevili kuvvetlendirir.
Halının durulduğunu görmek ve dürülmesinden evvel yayılmış şeklini görmemek, dünyanın kendisine kapanacağına ve geçim sıkıntısına delalet eder.
Halıyı serdiğini görmek rızık genişliğine ve yetkili kimselerin meclisine delalet eder. Halının durulduğunu görmek yetkisinin gideceğini, yolculuğa gidememeye veya geçim sıkıntısına delalet eder. Halısının kaçırıldığını veya yandığını görmek, rüya sahibinin ölümüne delalet eder. Halının ince olması ecelinin yaklaşmasına veya bedeninin zayıflamasına delalet eder.
Rüyada halı görmek izzet, mertebe ve genişliğe delalet eder. Halı, kilim gibi şeyler ev sahibinin ci­hazlarına işarettir.
Rüyada halının üstünde tanıdığı bir adamın suretini görmesi, o adamın yanlış bir yolda olduğuna veya ondan hayret edeceği bir söz işiteceğine delalet eder.
Rüyada kadife halı görmenin tabiri örtünün tabiri gibidir. Rüyada kadife halı dünya ile tabir edilir.
Hikâye edilir ki bir adam İbni şirine gelerek; “rüyamda kadife bir halı­nın üzerinde otururken Yezid ibni Abdülmelik geldi. Halıyı altımdan çeke­rek attı ve kendisi toprağın üstüne oturdu” dedi. İbni şirin “bu rüyayı sen değil Yezid ibni el- Mühelleb görmüştü. Şayet rüyası çıkarsa, ibni Mühelleb, Yezid ibni Abdülmelik’e mağlup olacaktır” diyerek rüyayı tabir etti. 8204Rüyada halı görmek (139401) defa okundu.
Benzer rüya yorumları: rüyada büyük halı, rüyada küçük halı, rüyada halı sermek, rüyada kalın halı, rüyada kadife halı

halı için yapılan yorumlar
Yazan: Asli naz (2017-04-15 07:28:13)

Ruyamda suriyelilere aitbir halicida satilan halilari görüyorum.halilar 4 parca halinde puzzle gibi birbirini tamamliyor cok begeniyorum cok hosuma gidiyor.hayirlara ciksinYazan: selim arzu (2017-04-14 23:09:47)

Ruyamda kaynanam yeni aldığım haliyi kesmiş bende tartisiom şimdi halimi ben tasilirsam nereye serecem diyorumdumYazan: elvin (2017-04-10 18:27:50)

Rüyamda bir tanıdığımız bana halı hediye alıyordu bende rulo yapıp bir yere götürüyordumYazan: aslihan (2016-12-05 10:05:59)

Kalabalik birevde otururken birden yagmur yagmaya basliyo ve osirada bir canavar saldiriyo herkes cok tedirgin oluyor ve birden kale gibi bir yerde oluyoruz . ve bir hali seriyorlar kalenin prensesi ve ben haliya biniyoruz tekrar elimize bir hali veryorlar serilen haliyla disariya kadar cikmamizi ve ciktiktan sonra digerhaliyi serip ucmamizi soyluyorlar bunun anlami nedir lutfen yorumlarmisiniz?teşekkurlerYazan: Bahar (2016-12-02 17:06:11)

Evlenmek istediğim sevgilim mutfaktaki halıyı yıkayalım diyor. Ayaklarımız halının üstünde dikeliyoruz.Yazan: sevinç çalışır (2016-11-09 11:48:37)

Küçük amcam eski halısını rula yapılmış halde (yıpranmış değil), Erkek kardeşime vermek üzere anneme getirmiş, kardeşim başka şehirde ve diğer eşyaları annemden duruyor. ben halıyı çok beğeniyorum, krem renk üzerine mor çiçekli, koltukkarıma uyar diye istiyorum, ama annem bana vermek istemiyor. Israr ediyorum. Sonucu hatırlamıyorum. TeşekkürlerYazan: Ebru (2014-10-07 07:53:26)

Bana gerçek hayatta borçlu biri rüyamda bana bir halıyı kesip kesip getiriyor, halı kalın ama küçük parçalar halinde geldi deseni vs tam anlaşılmıyordu. Ama son parça çizgiliydi.Yazan: Nilgün (2014-07-10 06:35:43)

Annem babam (hayatta değiller) benim eski sevgilimi aramaya gidiyoruz onu babam somda buluyor fakat benimle evleneceği meçhul annemde eğer eve halı gönderirsem olumlu demiş evde bir. Telaş hepimiz. Bekliyoruz sonra kapı çalınıyor eve birileri rulo halde halılar getiriyorlar. Bende bu çok büyük halı karşı komşunun. Balkonuna. Serilsin daha çabuk kurur diyorum sonra sevgilim geliyor hiç konuşmuyor bende heyecanla uyandımYazan: meral (2014-04-03 10:50:53)

rüyamda komşüm duvara halı sermiş ve ben o halıyı almak istedim fakat korktum alamadım alakasız yere sermiş halıyı evi rutubetten koruyor diyeYazan: halime (2014-03-16 19:36:31)

Bos bi evde hali seriliyiydi iki yerde birini yengem kaldirdi.digeri duruyordu.buyuk bi haliydi kapidan goruyorum . sonra merdivenlere ciktim ve en ust katta eve gityim.heryet ferahtiYazan: feyza (2014-01-05 20:57:57)

bende rüyamda halıya pturmuş cips yerken gördüm bu ne anlama geliyor yardımcı olurmusunuz???Yazan: ebru (2013-11-21 15:20:34)

merhaba rüyamda yatak odamda serili gri çiçekli değişik renkler içerilikli 3 adet halı gördüm üzerinde yürüdümYazan: asli asci (2013-11-17 12:01:29)

Rüyamda evimizin yardimcisi salon halimizi balkon demirine atmış havalandiriyordu balkona çıktığımda halilardan birisi uçarak aşağıdaki bahcenin demirine düştü ben tam aa hali aşağı uctu diyecek iken bir halı daha aynı şekilde ucup aşağı bahçeye düştüYazan: gürkan üzmez (2013-11-16 11:54:03)

halı yıkıyorum rüyamdaYazan: huseyin buru (2013-10-19 11:15:19)

Ruyamda ucan Hali goruyorum fakat uzerine binmiyorum ne anlama geli yor cevap Vere bilirmiziniz tesekürlerYazan: Özkan (2013-09-21 13:59:15)

Ben rüyamda bir çok halı ve paspas gördüm bunlar eski ve biryere atılmışlardı bende bunları ayırıyordum hangisini yıkayıp kullana bilirim diye onları şeçiyordum SİZCE BU RÜYA nasıl yorumlanır ne manaya geliyor anlayan yazabilirmi lütfenYazan: SONGÜL MENGÜCEK (2013-09-17 09:27:04)

KREM RENKLİ KORIDOR HALISI İDİ ÇIRPMAK İÇİN BALKONA ÇIKARDIM ÜZERİNDE YÜRÜDÜKTEN SONRAYazan: serpil karacan (2013-08-03 17:19:54)

bir sürü halı yıkanmış poşetinde evime getirmişler 30 tane falan var evim küçük ben bunları nereye sericem nereye yerleştiricem diyordumki uyandımBu rüyaya yorum yazmak veya kendi rüyanızı yazmak istermisiniz?


Adınız :

E-posta :
(Epostanızı diğer kullanıcılar göremez)

Yorumunuz:


reklam - gizlilik