Rüyanızda gördüğünüz nesneyi yazıp ara butonunu tıklayın

Rüyada kapı görmek


Rüyada kapı görmek ne anlama gelir, rüyada kapı açmak, kapıdan geçmek neye yorumlanır. Kapı bi yerden başka bir yere geçmek için kullanılan geçitlere denir amacı giriş ve çıkışların kontrol edilmesini sağlamaktır. Giriş yoğunluğuna göre büyüklüğü ve küçüklüğü değişken olabilen, girilmesi istenen veya istenmeyen yerin önemine göre şekli ve tasarımı güzelleşebilen yapılardır. Görülen kapıların şekli ve güzelliği ve kapılardan giriyor ve ya çıkıyor olmak rüyanın yorumunda değişikliğe sebebiyet verir. Çünkü her detay başka bir durumu anlatmaktadır.
Rüyada oda kapısı görmek kadına yorumlanır; ev kapısı ev sahibine yorumlanı ve hizmetçiye delalettir.. Sokak, şehir ve kale kapıları o yerin yöneticisine işarettir. Açık kapı rızık ve berekete, Kapalı kapıyı açmak işlerin kolaylaşmasına, açık kapıyı kapatmak zorluk ve sıkıntıya, eve girip kapıyı kapatmak günahh ve isyandan korunmaya, Evin kapısını çıkarıp yenisinin katıldığını görmek evi satmaya, Kapı gıcırtısı sırları ifşa etmeye, eşler arasındaki tartışmaya, Sağlam kapı halkası güvenilir ortağa, sadık eşe, zekatla güvence altına alınan mala, çürük ve zayıf halka güvensizliğe, Kapıyı sürgülemek korkudan emin olmaya, Kapı mandalı iş yapmaktan üşenen hizmetçiye, Kapı sövesi evin resi yahut o evin işlerine bakan kimseye; sövenin kaybolması evin reisinin vefatına, Kapatmakta güçlük çekilen kapı hanım tarafından gelecek güçlük ve sıkıntıya delalet eder. Rüyada bir kapıdan geçmek, iftiraya uğramak demektir.Kapalı bir kapı görmek önemli bazı fırsatları kaçırdınız demektir. Rüyada bir kapıdan geçmek, iftiraya uğramak demektir.Kapalı bir kapı görmek önemli bazı fırsatları kaçırdınız demektir. Bir kapıdan geçmek, iftiraya uğrayacağınız anlamına gelir.

Eğer rüyanızda kapı kapatıyorsanız, kendinizi düşmanlarınızdan koruyabileceğinizin işaretidir. Rüyasında kapı gören bir insan, iyi bir iş sahibi olur. Kapının önünde duran kişi, çok iyi bir hayat sürer. Rüyada kapi görmek hayirdir. Kapali kapilar sir, açik kapilar rizk kapisi olarak tabir olunur. Bir baska yoruma göre de kapali ve kilitli kapilar kizlara, açik kapilar kadinlara yorumlanir. Aralik olan kapilar ise dullara isarettir. Rüyasinda de-mir bir kapiyi kilitledigini görmek, bekar bir kizla evlenecegine delalet eder. Evin kapisinin degistigini görmek, o evde oturan er-kegin is hayatinin degisecegine yorumlanir. Evin kapisinin yerinde olmadigini veya çikarilip bir kenara birakildigini görmek, ev erkeginin isinin bozulduguna ve baska bir is pesinde olduguna, kapi-nin yerinde ve kilitli oldugunu görmek, ev erkeginin isinde başarılı olduguna ve kazancinin artacagina delalet eder. Kapinin ortasinda ayri bir kapinin da bulundugunu görmek, hayra yorumlanmaz. Bu rüya sahibinin esinin kendisine ihanette bulunacagina isarettir.
Rüyada evinin kapısını kapayarak içeriye girdigini görmek, bekarsa evlenecegine, evli ise esinden ayrilip baska bir kadinla evlenecegine; kapiyi içerden kol demiri ile kilitledigini görmek, o eve bir hizmetçi kiz alacağına ve onunla ilerde evlenecegine delalet eder. Rüyasinda evinin kapisini bulamayan kimse, isinde saskinliga ugrar. Sokagina girdikten sonra evinin kapisini degisik görmek, evinde kendisini bir sürprizin bekledigine , kapinin önüne gelip anahtarla kapiyi açmak istedigi halde anahtarin kilide uymadigini görmek, karisinin kendisinden memnun olmadigina ve ayril-mak istedigine isarettir. Rüyasinda evinin kapisinin yesile boyandigini görmek ibadetinin Allah(cc) katinda makbul olduguna; sariya boyandigini gör-mek, ev halkindan birisinin hastalanacagina; beyaza boyandigini görmek, ferah ve sevince; kirmiziya boyandigini görmek bol rizk ve berekete; siyaha boyandigini görmek, yakin akrabalari için mateme delalet eder. Evinin kapisinin demirden fakat parmaklıklı ve içerisi görülür şekilde olduğunu görmek, aile sırlarinin komşuları tarafından de-dikodu mevzuu yapildigina; evinin kapisinin kontrplak gibi hafif bir seyden yapildigini ve itildigi zaman hemen açilacak kadar dayaniksiz oldugunu görmek, ev balkinin geçiminde zorluk çekildigine isarettir. Bir baska rivayete görede: Rüyada kapi. o evin islerini yürütene isarettir. Bundan dolayi ev kapisinda bir fenaligin meydana geldigini görse, bu fenalik ev sahibine aittir. Açik kapilar rizik kapilandir. Evlerin kapıları kadinlara aittir. Kilitli kapılar bekar kizlara. açik kapilar ise dul kadinlara isarettir. Demir bir kapiyi kilitledigini gören kimsenin, bekar bir kizla evlenmesine isarettir. Evin kapısinin değiştiğini görmek, ev sahibinin halinin değişmesi ile tabir edilir. Evin kapısının düştüğünü yahut dısan çikarildigini veya yanmis ya da kirilmis olarak görmek, evin idarecisi için bir musibettir. Ev kapisinin kapatilmis olarak görülmesi. ev halki hakkinda büyük bir musibete isarettir. Kapinin ortasinda küçük bir kapinin daha oldugunu görmek çirkindir. Yakinda o evde hanimi hakkinda bir hiyanet vukubulur. Evinin kapisinin büyüyüp genisledigini ve kuvvetli oldugunu görmek, o evin idarecisinin halinin güzel olmasina isarettir. Rüyada ev veya mescidin kapisini görmek, rüya sahibinin bezendigi elblsesine ve durumunu örten malina, burnun koku almayacagi bir hastaliga, sözü nesretmeye, vasiflan övülen boy ve endami hos, kadri yüce nesli çok olan güzel bir kadina veya zikredilen evsafa haiz bir erkege isarettir. Bir kimse rüyada kendisi için büyük bir kapi safin alindigini ve kendisinin de o kapinin üzerinde oldugunu görse o kimsenin hizmetçisiyle evlenmesine o kimsenin vücuduna. hizmetçisine ya da hanimina bir kötülük gelmesine isarettir. Evinin kapisini arayip bulamadigini görse, dünya islerinde hayrete düser.

Bir kapıdan içeri girdiğini görse, eger düşmanlığı varsa, o kimsenin düsmanlikta galip olmasina isarettir. Bir kimse rüyada bilinen veya bilinmeyen yerlerden kapilarin açildigini görse, o kimse için dünya kapilan açilir ve talihi dogar. Kapilar haddinden fazla açilmis ise o, evin atilacagina ve harab olacagina isarettir. Eger kapilarin yola açilmis oldugu görülürse, o kimsenin nail oldugu dünyaliktan ister hakki olsun ister olmasin garipler ve umum insanlar için hisse çikarilir. Kapi evin içine açiliyorsa, nail olacağı dünyalik baskalan için olmayip sadece ev halki içindir. Bazen kapisinin yerinden ayrildigini görmesi, ev halki için ahlak ve tablalinin degismesine ve evvelce bulundugu durumun hilafina hareket etmesine isarettir. Dar bir kapidan genislige çiktigini gören kimse, geçim sikintisindan kurtulup gam ve korkulardan emin olur. Evinin iki kapisi oldugunu görenin hanimi, fesat çikarici bir kadindir. Evinin kapisinin tersine açildigini görse, bu rüya meydana çikacak mesakkate veya harab edilmek suretiyle o evin islemez hale getirilmesine isarettir. Kapinin halkasi, bekçi, elçi ve korkutucu mesabesindedir. Kapisinin iki halkasi oldugunu görenin iki kisiye borcu vardir. Halkayi kestigini görse bidata düser. Kapirin yandigini görse, haniminin ölmesine. geçiminin haline uygun olmayisina isarettir. Bilinmeyen bir kapidan içeri girmek, düsmani yenmektir. Bazen meçhul kapilar, ilme, rizk ve kazanca; yolculuga, rüyayi görenin hayir ve ser kapilarinin açilmasina isarettir. Kapilardan çikmak, ayriliktir
Çıktığı kapı güzelse, hayr ile ayrılığa, çıktığı kapı yıkılmış veya dar ise, serden çıkıp nefsi için kurtulusu istemesine isarettir. Bazen de kapı, ölüme işarettir. Kapidan çiktiginda genislik, yesillik ve güzel kokulara tevafuk etse ahiretinin güzel olmasina isarettir. Zulmet, pis hayvan lesi ve atesle karsilassa ahirette azap içerisinde olacagina isarettir. Rüyada kapinin açilmasi islerin kolayligina; kapanmasi, sikinti, geçim darligi ve sebeplerin eçersizligine isarettir. Kapinin göge açilmasi. duanin kabul olmasi ve günah islemekten kaçinmaya; birçok kapilarin göge açilmasi ise uzun azab, intikama ve sikintilara isarettir. Eger yagmur yagmiyorsa yagmurun yagmasina, kurakliktan kuruyan yerlerin hayat bulmasina isarettir. Evinin kapisinin yeni oldugunu veya marangozun onu düzelttigim görse sihhat ve afiyetle müjdelenir. Kapisini kapatmak istedigini, fakat kapatamadigini gören kimse hanimi tarafindan meydana gelecek bir güçlükle karsilasir. Bir kimse, rüyada, bir kavim üzerine bir kapidan girdigini görse, o kimse düsmanlarini yenecegine ve düsmanlarinin delilerini bosa çikaracagina isarettir. Bir kimse kapisi çikarilmis ve onun üzerine baska bir kapi konulmus olarak görse evini satar. Bir eve girip kapsini kirdigini görse, o kimse masiyet ve günahtan kendisini korur. Kapıdan geçmek, iftiraya uğrayacağınız anlamındadır. Kapalı bir kapı, bazı fırsatları kaçırdınız demektir. Rüyada kapıların açıldığını görmek; girişeceğiniz işlerden çok iyi sonuçlar elde edeceğinize, büyük bir şahıstan para geleceğine, gördüğünüz kapıların kapandığını görmek; hayal kırıklığına uğrayacağınıza işarettir. 8755Rüyada kapı görmek (123758) defa okundu.
Benzer rüya yorumları: kapılar, kapıdan geçmek

kapı için yapılan yorumlar
Yazan: İnci (2017-04-15 15:45:42)

Rüyamda eşim ile yeni bir kapı beğeniyoruz ve onu alıyoruz.kapı normal boyutundan biraz büyük ve açık.bal renginde.kapının yere gelen taban kısmıda var ama sadece orası bayağı çatlak olsun diyor eşim yapıştırırız olur diyor.bende onaylıyorum sağlam olurmuki diyerek kendi içimden düşünüyorum.eşim kapıyı kucaklayıp taşıyor eve götürmek için.daire kapısını değiştiricez yeni kapıyla.cevabınızı bekliyorum.Yazan: Valentina (2017-04-07 12:48:20)

Komsum eski arkadasim, onla tartıştık şimdi hiç konuşmuyoruz, Ama dün gece rüyama girdi, (Ben ona gittim kapı açıktı, girdim içeri kimse yoktu, Ve kendi kendime düşünüyorum, Ah Rümeysa gittin Kapı açık unutmuşun, içeriye girdim dedim kendime arayayım bulayım belki bulurum birsey bize kim iftira etti. sonra çıktım eve geldim, ama hala düşünüyordum, acaba arayayım haber vereyim Kapı açık ya da gideiğim ben kapatayım. Ama evin içinde öyle karanlıktı, korkum vardı Kimse beni görmesin diye Ev içine girdim.)bana söyler misiniz acaba bu rüya ne anlama gelirYazan: gonca (2017-02-11 19:45:46)

Ruyamda sokak kapimizi biri zorla acmaya calismis ama acilmamis lutfen cevaplarsiniz sevinirimYazan: Recai Abat (2014-10-04 10:27:54)

Ben evimdeyim. Küçük kızımı kucağıma alıyorum ve evimin giriş kapısına geliyorum. Güya karşı komşumun tuvaletine götüreceğim. Bir bakıyorumki evimin kapısı tam olarak açık kalmış. Evin içine kapıdan hafif birrüzgar giriyor. Moralim çok bozuluyor ve uyanıyorum. Rüyamı yorumlarsanız çok memnun olurum.Yazan: sevin bilgen (2014-03-17 09:44:46)

sabah ben uyurken esim ıse gıdıyor sonra zıl çalıyor kalkıp bakıyorumkı kapı azıcık aralık kalmış kapıdan dısarı bakıyorumkı orta yaslarda esmer bır kadın bırkac basamak aşağıda durmus bana bakıyor bende gulumseyıp kapımı kapatıyorum..yorumunuzu cok merak edıyorum tskler..Yazan: özlem (2014-03-06 08:36:49)

Rüyamda mutfak kapısı sökülmüştü onu takıyordumYazan: Yasmin (2014-01-23 17:49:52)

Annemin komşusu ve kızıyla arabaya biniyoruz.arabayı komşusu kullanıyor ama acemi yokuş aşağı inmeye başlıyoruz o anda aşağıda yarık olduğunu görüyoruz.inip bakmaya gidiyoruz.bir bakıyorumki komşu arabayı bırakmış araba aşağı iniyor çarpacak koşup onu durduruyorum.sonra onların akrabasıymış bir eve gidiyoruz.eski bir ev.yemek iyeceklerini söylüyorlar.ben yemiycem diyorum ve çıkıyorum.arabayı yarığın kenarına bırakmıştım. Aklım ondaymış.ısrarala geri çağrıyorlargeri dönüyorum.tanımadığım yabancı bir erkekle tanışıyoruzda.onların arkadaşlarıymuş.ben dağınık bir odada onları bekliyorum.o çocuk geliyor.ben odadan çıkıyorum.ssofada büyük siyah köpek kolumdan tutup yalıyor.ben bağırıyorum.sahibi gelip alıyor.gülüyor bana bitiyor.teşekkür ederim.Yazan: EZEL (2014-01-02 12:39:46)

MUTFAIMDA BAŞKA BİR KAPI AÇIYORUM RÜYAMIN CEVABINI CEVAPLARSANIZ SEVİNİRİMYazan: nuray (2013-12-26 08:19:48)

slm rüyamda ben kuru bir agaç yeni yeşeren bir tarlada topragın üzerinde birseylerle ugraşıyorum yan tarafta tarlanın büyük dayımlarn evinde kızları gelinleri bolkonda oturuyorlr aradan birz zaman gectikten sonra o ev benimmiş ve misafir geçiriyorum ve demir parmaklık şeklinde küçük kapıdan girib kapıyı kapatıyorum az bir süre sonra dayımlara uzaktan akrabalar gelmişte gidiyorlar galen kişilerin arasındaki bir kişinin ayagı alçıda ve koltuk deynekleriyle yürüyor ve evden bir kadın yurt dışına gitmek için alışverişe gidiyor ve ben girdigim kapıdan hertarafı yüksek duvarlı ama üzeri acık biryere giriyorum ve oradada dayımın eşini görüyorum ve uyandımYazan: halide efe (2013-12-04 11:57:45)

evin kapısını çıkartıp boya yapacagımYazan: osman (2013-11-27 00:14:49)

Ne alaka ben ne actım ne kapadım iki kapı gördüm ev kapısı sag kapiya gunes vurhyordu girisi oraymis anlamadim kim yazdiysa bu yorumuYazan: mumtaz (2013-11-25 17:48:03)

6 tane kapidan arka arkaya geçiyorm 7 ve kapida isik görüyorum disari çıkıyorumYazan: KÜBRA (2013-11-13 12:23:32)

kardeşimin bana kapıyı zorla kapatmaya çalıştığını gördümYazan: özlem (2013-10-24 10:37:46)

Sık sık gördüğüm bu rüyada kapılarımı kapatmak istiyorum dışarıdaki tehlikelere karşı fakat yeterince kapanmıyor.Sıkıca içeride kendimi güvenli hissedebilecek şekilde kapatamıyorum. Bu geceki rüyamda gene kaç tane kapı kapattım fakat hiçbiri sıkıca(kilitli) kapanmadı.Yazan: gülay (2013-09-30 17:35:37)

evimin kapısının arkasında hırsız olduğunu farkediyorum içeri girebilmek için kapıyı baya olduğunu görüyorum. Polis çağırılması için birisine tlf ediyorum.Yazan: perihan (2013-08-22 11:43:59)

konuştugum yani evlenecegim adam benim evin kapısına geliyor ve kapıyı acıyorYazan: mine (2013-08-10 06:04:32)

harika bir yorum tşkr ederimYazan: fatma (2013-05-26 09:36:54)

selam rüyamda oturma odasinin kapis cam kenarlari agac o kapiyi oglum kirmis rüyamin anlamini beni aydinlatirsaniz memnun olurum saygilarimlaBu rüyaya yorum yazmak veya kendi rüyanızı yazmak istermisiniz?


Adınız :

E-posta :
(Epostanızı diğer kullanıcılar göremez)

Yorumunuz:


reklam - gizlilik