Rüyanızda gördüğünüz nesneyi yazıp ara butonunu tıklayın

Rüyada nisa suresi görmek


Nisa suresi kuranda 4 numaralı suredir ve içerik olarak kadınlar hakkındaki hükümleri, emirleri içerir. Kelime anlamı bakımından arapça kadın demektir.

Rüyada Nisa suresini veya ondan bir parça okumak rüya gören kişinin ömrünün sonunda geçinemiyeceği bir hanımla, kadınla evlenmesine delalet eder. Rüya sahibi öğrenci ise, ilminde uzman, işinin ehli kimse olmasına yorumlanır.

Nisa suresi Ibn-i Sirine (RA) göre; Nisa suresini veya bir kısmini okuduğunu veya okunduğunu gören, beklemedigi bir yerden bir miras kalır, Akrabalari çogalir. Ibni Kesire göre ömrü uzun olur ve iyilik görür, buyurmuştur.
Caferi Sadik ise; iyi ahlak ve dogrulukla meshur ve halk arasinda saygili olur diyor, Abdulgani Nablusiye göre; geçinilmesi güç bir kadinla evlenir, ilim ögrenmek isteyen biri ise, bu hususta çalışıp basari kazanir. Hz. Ali ve Hamza (RA) buyuruyorlar ki: Rüya sahibi, güzel konusan, insanlarla iyi anlasan, onlarin söylediklerine inanan ve kendi söylediklerini onlara inandiran, mantik sahibi ve akilli bir kisi olur. Bazi yorumculara göre ise, zengin kadinlarla evlenerek, onlardan miras yer. Uzun bir ömürden sonra, mirasini kadinlara birakarak vefat eder. Bir baska rivayete görede: 1213Rüyada nisa suresi görmek (7327) defa okundu.
Benzer rüya yorumları: kadın

nisa suresi için yapılan yorumlar

Bu rüyaya yorum yazmak veya kendi rüyanızı yazmak istermisiniz?


Adınız :

E-posta :
(Epostanızı diğer kullanıcılar göremez)

Yorumunuz:


reklam - gizlilik