Rüyanızda gördüğünüz nesneyi yazıp ara butonunu tıklayın

Rüyada ördek görmek


Rüyada ördek görmek : Kanatlıgillerden güzel bir hayvan olan ördekler sevimlilikleri ile bilinir. Karada yaşayabildiği gibi deniz, göl gibi su birikintilerinde de avlanabilir. Rüyada görülen ördek ise, varlıklı ve güzel bir kadına işarettir. Rüyasında beyaz ördek almak gören kişinin eline çokça mal ve mülk geçmesine işarettir.

Rüyada örrdeklerin ötüşmesi kadınların ağlaşmalarına; yangın, su baskını vs. gibi üzüntülü durumlara, Ördek otlatmak soylu ve büyük bir kavmin başına geçip onları yönetmeye ve bol dünyalık elde etmeye, Yaban ördeği ticaret maksadı ile yolculuk yapan kimselere, evcil ördekler eşe, hizmetçiye, bekçiye, mülke, aileye ve bazen üzüntüye delalet eder.

Havada uçan veya gölde yüzen bir ördek görmek, huzur içinde yaşadığınıza ve hayatınızdan memnun olduğunuza işarettir. Rüyada uçan ya da gölde yüzen bir ördek görmek, huzur içinde hayatınızı sürdüreceğinize, hayatınızdan memnun olduğunuza yorumlanır. Rüyada ördek temiz, hayırlı kısmet anlamına gelir. Ördek yakaladığını görmek elinize toplu para geçecek demektir. Vahşi ördekler, bir yerden elinize para geçeceği ve seyahate çıkacağınız anlamına gelir. Ördek avlamak, işinizden ayrılacağınızın işaretidir. Hayırlı kısmet, toplu paradır. Ördek sayısı çoksa kişi zengin olacak veya mal, mülk sahibi olacak demektir. Rüyada beyaz ördek görmek mal, para ve zenginlige yorumlanir. Siyah ördek hizmetçiye, beyaz ördek güzel bir kadina delalet eder. Rüyasinda bir ördek kesip etinden yedigini görene; esinden çok miras kalir. Bir baska rivayete görede:

Bir yerde ördeklerin sesli olarak ötüşmeleri, kadınların seslı ve feryat edercesine ağlaşmalan ile tabir edilir. Ördekleri otlattığını gören kimse, şanlı ve büyük bir kavmin yüksek mevkilerinde bulunur ve onlar tarafından çokça mala nail olur. Bazi tabirciler, ördek görmeyi üzüntü ve keder sahibi bir sultan ile tabir ederler ki, bu sultan, deniz ve karaya hakim bir insandır. Yabani ördekleri görmek, kara ve denizde ticaretle yolculuk yapan kimselere üzerine isarettir. Evcil olanlari görmek ise aile, üzüntü, zevce, mülk, cariye, köle veya bekçilere işarettir. ördek görmek, bazen çok güzel veya şisman bir kadına, bazen de bir yerde bağırmaları ise yangin, boğulma ve ölümden dolayı üzüntü ve kedere isarettir.

Rüyada ördek temiz, hayırlı kısmettir. Ördek yakaladığını gören kimse toplu para alır. Mal mülke kavuşur. Yeşil başlı ördek büyük kısmettir. Rüyada ördek görmek; ilerlemeye, elinde ördek görmek; yakın bir tarihte evlenmeye, elinden ördeğin kaçması; karısı veya sevgilisinin elinden kaçacağına işarettir. 2600Rüyada ördek görmek (13734) defa okundu.
Benzer rüya yorumları: yaban ördeği, beyaz ördek,

ördek için yapılan yorumlar

Bu rüyaya yorum yazmak veya kendi rüyanızı yazmak istermisiniz?


Adınız :

E-posta :
(Epostanızı diğer kullanıcılar göremez)

Yorumunuz:


reklam - gizlilik