Rüyanızda gördüğünüz nesneyi yazıp ara butonunu tıklayın

Rüyada oynamak görmek


Rüyada oynamak görmek ne anlama geliyor? Oynamak Sıkıntıdır. Ama çocukların oynadığını görmek aile için hayırlı olay, olumlu iştir. Rüyada oynamak musibet, hastalik ile yorumlanir. Bazi tabirciler demislerdir ki: Bir kimse rüyada oynadigini görse, bir musibete ugrar, veya hasta olur. Yahut halk arasinda itibari düserek isi rezalete varir. Taninmis bir kisinin karsisinda oynadigini görmek, o kimseyle alay etmege delalet eder. Kendi karsisinda bir toplulugun oynadiklarini görmek, halkin kendisi ile alay ettiklerine isarettir, Cafer-i Sadika göre; rüyada oynamak üç sekilde yorumlanir; gam ve keder, bela ve musibet, kadir eksikligi. Rüyada herhangi sekilde olursa olsun oyun oynadigini görmek rakiplerinin kendisini alt etmek için ellerinden gelen her seyi yapacaklarina, hile ve desise ile ticaretinin veya düsündügü islerin önüne geçmek isteyeceklerine delalet eder. satranç dama, tavla gibi oyunlari oynadigini görmek, islerinizde bazi yeni düzen kurmak istediginize; kagit oynadigini görmek, arkadaslari arasinda sir saklayip islerini kimseye açiklamadigina; bir kirda her hangi sekilde oynadigini görmek, bir sirket kurup kazanca kavusacagina; top oynadigini görmek, ticaret hususunda bazi anlasmalar yapacagina ve yeni bazi islere atilacagina delalet eder. İbni şirin (rahmetullahi aleyh)’in tabiri: Rüyada raks etmek üzüntü ve musibete delalet eder. Hasta kimsenin raks etmesi hastalığının devam etmesidir. Bir tabirde; fakir kimsenin raks etmesi, geçici zenginliktir. Kadının raks etmesi ise rüsvay olmasıdır denilmiştir. Köle olan bir kimsenin raks ettiğini görmesi, dayak yiyeceğine işaret eder. Hapiste plan bir kimsenin raks etmesi, hapisten kurtulmasına ve ke­lepçelerinden kurtulmasına işaret eder. Rüyada oynamak görmek kimsenin bedeni çözülür ve hafifler. Çocuğun raks etmesi, onun sağır ve dilsiz olmasına ve istediği şeyleri raks eder gibi eliyle işaret etmesine delalet eder. Denizde yolculuk yapan kimsenin raks görmesi, bir zorluğa düşmesine işaret eder. Bir başkası için raks ettiğini görmek, kendisi için raks ettiği kimseyle birlikte bir belaya düşmelerine delalettir. Evinde oynadığını ve etrafında yabancı bir kimsenin olmadığını gör­mek, her insan için eşit seviyede hayra delalet eder. Nablusi (rahmetullahi aleyh)’in tabiri: Rüyada evinde tek başına oynadığını gören kimsenin rahatladığına ve karnı doyduğuna delalet eder. Çünkü raks insanın karnı doyduğunda Ve neşeli olduğu zamanda yapılır. Kendisinin raks etmeye zorlandığını görmek, zor durumdan kurtulmaktır. Rüyada hanımını, oğlunun ya da bazı akrabasının raks ettiğini görmek, hayra alamettir. Rahatlığa ve izzete delalet eder. 2623Rüyada oynamak görmek (96851) defa okundu.
Benzer rüya yorumları:

oynamak için yapılan yorumlar
Yazan: sema (2014-01-26 10:55:48)

selamunaleyküm ben rüyamda ailemle birlikte oynuyorum ve oynarken bir kilitbuluyorum ne anlama geliyor acaba lütfen bu rüyanın anlmını biri bana söyleyebilirmi????Yazan: hadi (2013-03-19 12:47:28)

salamunaleyküm ben rüyamda akşam saat 5 6 gibi bir dügün varmış ve orda oynuyorum saz eşliginde cevremde tanık insanlarda var tanıdık olmayan insanlarda tanıdıklarımdan cagırıyorum gelmiyorlar ve ben oynamaya devam ediyorum bir müddet ve herkes bana bakıyor ne güzel oynuyor diye cevaplarmısınız lütfen nedir bu rüyanın anlamıBu rüyaya yorum yazmak veya kendi rüyanızı yazmak istermisiniz?


Adınız :

E-posta :
(Epostanızı diğer kullanıcılar göremez)

Yorumunuz:


reklam - gizlilik