Rüyanızda gördüğünüz nesneyi yazıp ara butonunu tıklayın

Rüyada peygamber görmek


İnsanoğlu bugüne kadar sosyal varlık olması sebebiyle her şartta ve her ortamda birtakım kurallar koymuşlardır. Koyulan bu kurallar çok etkin olmamış bu sebeple Tanrı tarafından görevlendirilmiş insanlar gönderilmiştir. Bu insanlara peygamber ismiyle anılmışlar ve insanlara nasıl ibadet etmelerini öğretmenin yanı sıra toplumsal ahlak ve kurallardan da bahsetmişlerdir. Birçok ülkede ve birçok dile gönderilen bu mübarek insanlar gerçekten de insanların hayatlarında önemli bir rol oynamışlardır.
Peygamberler geldikleri dönemlerde arasında bulundukları halka birçok anlamda yardımcı olmuş onların iyi ahlaklı olmaları konusunda onlara destek vermiştir. Toplumsal düzeni sağlamanın yanı sıra bireysel olarak nasıl olunması gerektiği ile de ilgili günümüze kadar taşınacak yüzlerce ilke bildirmişlerdir. İnsanlar tarafından sevilen ve saygı gören bu kişiler yine insanların ihtiyaç duydukları kişiler haline gelmişlerdir.
Ne zaman veya nasıl görülmüşse görülsün rüyada peygamber görmek hayatının her alanının iyileşeceğine işaret eder. Zaten peygamber gören bir insan mutlaka onu güzel bir rüyada görmüştür. İşlerinin düzeleceğine sağlığına kavuşacağına güzel günlere kavuşacağının alametidir. Peygamberlerden birini görmek rahmet ve nimete, hürmet ve itibara, devlet ve saadete, muvaffakiyet ve zafer bulmaya, öncü ve liderliğe, dinde kuvvete, dünya ve ahirette esenlik ve hayra. Gerek yaşıyor gerekse vefat ettiği halde bir peygamberi ziyaret etttiğini görmek salih kimseler için ziyade takvaya, fasık ve günahkar için bereket ve hayra, af ve bağışlanmaya. Peygamberi sevinç ve tebessüm eder halde görmek izzete, üstün gayrete ve zafer bulmaya; üzüntülü ve gazaplı görmek, sonu sevinç ve sürur olan üzüntü ve hastalığa.
Rüyada peygamber olduğunu görmek musibetlere tahammül etmeye, işlerinin sonunun iyi olmasına yahut şehid olarak ölmeye. Peygamberlerden birinin kendisini dövdüğünü gören kimse salih biri ise ahirette arzularına kavuşmasına. Peygamberin kendisine bir şey verdiğini görmek büyük hayır ve insanlara. Bir peygamberin kabrini kazdığını görmek onun sünnetine ve sanatına uymaya. Peygamberde görülen nakıslık ve çirkinlik, kişinin dinindeki eksiklik ve noksanlığa. Bir peygamberin şeriat dışı bir emir vermesi, rüya sahibinin dini emirlere muhalefet yapmaması yönünde uyarılmasına delalet eder. (Rüyada görülen peygamber biliniyorsa, onun isminin geçtiği maddeye bakınız. Mesela Peygamberimiz görülmüş ise,Muhammed (a.s.) maddesine, Hz. Yusuf içinYusuf (a.s.) maddesine bakılmalıdır.) Rüyada herhangi bir peygamberi görmek, hayra işarettir. Bu rüya, rüya sahibinin her türlü zorluğu aşması için Tanrıdan destek göreceği anlamına gelir. Kişinin hayatının çok güzel olacağına işarettir. Peygamberin ismine göre de yorumlanır. Rüyada Nebilerden herhangibirini görmek, babaya işarettir. Çünkü baba da çocuğuna nebi gibi şefkatli davranır ve onun ne dünya da ne ahirette azab çekmesini istemez. Peygamber, hocaya da işarettir. Zira hoca da öğrencisini Peygamber terbiyesi ve ilmi yetiştirir. Aynı zamanda Peygamber Kuran öğreten bir muallime de işarettir, denilmiştir. Rüyada peygamberlere yakışan vasıfta onları görmek, onların arkasında namaz kılmak, onlara uymak ve arkasından gitmek, peygamberin verdiği bir şeyi yemek veya peygamberden bir şey öğrenmek veya bir haber almak, peygambere tabi olmaya ve yolunda gitmeye işarettir. Bunların aksinin görülmesi ve peygamberin önüne geçilmesi ise, gören şahsın bidat sahibi olduğuna ve sapıklık içinde bulunduğuna işarettir. Peygamberin görülmesi, alim, hakim, hatip ve terbiyeciye işaret edeceği de söylenmiştir. 3605Rüyada peygamber görmek (6727) defa okundu.
Benzer rüya yorumları: rüyada peygamber olduğunu görmek

peygamber için yapılan yorumlar
Yazan: Hulya (2014-10-14 23:23:53)

Ruyamda Sac tellerimden ( temiz yenir sekilde) kuru ekmek, yemis turleri cikartiyorum, bir depo dolusu, dizilmis sekilde... Yemisler bir tur hurma kestane tatinda.... Tanidik tanimadik herkese yediriyorum ikram ediyorum. Ve diyorumki: yiyin neolur yiyin bu peygaber efendimizin yolculugu sirasinda yaninda goturdugu seyler.... Cok etkisinde kaldim, bana Kim yardimci olabilir???Bu rüyaya yorum yazmak veya kendi rüyanızı yazmak istermisiniz?


Adınız :

E-posta :
(Epostanızı diğer kullanıcılar göremez)

Yorumunuz:


reklam - gizlilik