Rüyanızda gördüğünüz nesneyi yazıp ara butonunu tıklayın

Rüyada sabah görmek


Rüyada sabah görmek... Nablusi (rahmetullahi aleyh)'in tabirine göre: Rüyada sabah vakti görmek vaadin yerine getirilmesine, kötü bir halde olan kimsenin sabah olduğunu görmesi günah işlemeye ya da küfre delalet eder. Sabah vakti görmek çift­çiler için zarara delalet eder. Bir şeyi kaybettiğini ve sabahın doğuşu esna­sında bulduğunu gören kişi, borçlusu aleyhine iddia ettiği şeyi şahitler vası­tasıyla ispatlar.
Sabah olduğunu gören kişi hasta ise ölümle ya da afiyet bulmak sure­tiyle hastalıktan kurtulur. İnsanlara sabah namazını kıldırdığını gören kişi sefere çıkmayı bekler ya da hacc için çıkar ya da öldüğünde cennete gider.
Rüyada sabah olduğunda su doldurduğunu, yemek topladığını ya da arpa topladığını gören kimse hastalığından şifa bulur. Yolunda engel çıkmış bir kimse ise engelden kurtulur. Bu rüyayı hapiste olan biri görmüşse hapisten çıkar. Hanımı kendisine isyankâr olan biri görmüşse bir birinden ayrılırlar. Bu rüyayı gören kişi gaflet sahibi günahkâr biri ise, gafletinden dolayı tevbe eder. Tüccar ise kesat giden işleri açılır ve rızkı çoğalır. Hasmı olan bir kimse ise ona galip gelir. Bu rüyayı musahara altında bulunan ya da sıkıntı içinde bulunan ya da zülüm gören ya da kuraklık çeken ya da fitneye maruz kalmış kişiler görürse kurtulurlar.
rüyada insanın sabah olduğunu görmesi, adaklarını, verdigi sözleri yerine getirmesi gerektigine yorumlanır. 1407Rüyada sabah görmek (8047) defa okundu.
Benzer rüya yorumları:

sabah için yapılan yorumlar
Yazan: eslem (2014-02-03 12:54:24)

ben büyük annanemlerdeki akrabalarımı ve sana bir sır verecğim fiminin ünlü erkeklerini bizim oturma odamızda otururken gördüm bir süre sonra hepsi gitmiş sadece tilki ve savaş kalmış sonra biz babanemle onların yanına oturduk fotoğraflarını çekmek istedim ama itiraz ettiler daha sonra fotoğraflarını çektimYazan: halime ozcelik (2014-01-31 07:08:25)

ben ruya deil bunu gercekte yasadim yatsi namazimi kildim bu arada henuz iki haftadir duzenli namazimi kiliyorum tespih cekerken cuma gecesi salavat getireyim istedim babam yaklasik 12sene once hakkin rahmetine kavustu onume geldi sol gozumden birden yaslar bosaldi sag gozum sadece yandi ama yas gelmedi gozlerimi kapatip actim sag tarafimda cok uzun beraber oldugum evlilik vaadiyle beni kandiran maddi manevi somuren insan sag tarafimdaydi ve bu sefer sag gozumden yaslar bosaldi ve ben salavatimi bitirip duami ettim ama cok etkilendim cunki ben babami ruyamda bile normalde yillardir gormuyorum uyanikken boyle bir olay yasanirmi ltf bana yardimci olun tskYazan: zehra (2013-12-29 20:34:13)

Dün sabaha karşı bir rüya gördüm lütfen yardım edin bütün gün etkisindeydim. Rüyam: Bir evdeyiz çok yüksek bir bina ailemle akşam oluyor elektrikler kesiliyor herkes birbirine bakıyor kıyamet kopacakmış gibi bir his sarıyor herkesi. Yeğenim var daha küçük rüyada 5 aylım filan erkek kucağıma alıyorum ve kaçıyorum binada her odanın içine bir ışık süzülüyor ama iyi bir ışık olduğunu hissetmiyorum kaçmaya devam ediyorum. Elimde bebekle kaçıyorum herkes bağırıyor kaçıyor bir bina var oraya çıkıyorum. Binanın damı çok kalabalık insanlar kaçacak yer arıyor gökten kayalar yağıyor taşlar yağıyor ben bebeği kurtarma çabası içerisindeyim. Tam kaçarken orda bir yaşlı adam oturuyor soba bacasını gibi büyük bir yer gösteriyor buraya gir diyor ama ben çocukla oraya girsem kuyu gibi karanlık düşerim diyorum kapağını açıyor bir tarafı boşluk ama diğer tarafı mangal şeklinde kapalı o bacaya giriyorum bebeği kucağıma alıyorum kapağı kapatıyorum bir taraftan yan taraftaki boşluğa bakıyorum açık olan yerden düşerse bebek diye bebeği de sımsıkı tutuyorum. Bir anda bir kaya başımın üstündeki kapağa değiyor sert bir şekilde ben sarsılıyorum. Herkes gülüyor bitti diyor ben kapağı açıyorum tam çıkıcam evet kurtuldum diyorum. Bir bakıyorum bebek yok o boşluğa bakıyorum sarsıntıdan düştü elimden düşürdüm onu diye adını bağırıyorum ağlıyorum çıldırıyorum nasıl son anda düşürürüm diye keşke sarsılmasaydım. Bacadan bağırıyorum bekli sesini duyarım diye ama yok yeğenim yok… Yanımdaki yaşlı adam o düşmedi diyor zaten elinde bebek yoktu diyor ben inanmıyorum elimde yeğenim vardı yine bacaya bakarak adını sesleniyorum ağlayarak uyanıyorum. Lütfen bu rüyamı yorumlayınBu rüyaya yorum yazmak veya kendi rüyanızı yazmak istermisiniz?


Adınız :

E-posta :
(Epostanızı diğer kullanıcılar göremez)

Yorumunuz:


reklam - gizlilik