Rüyanızda gördüğünüz nesneyi yazıp ara butonunu tıklayın

Rüyada sadaka görmek


Rüyada sadaka görmek... Nablusi (rahmetullahi aleyh)'in tabiri: Rüyada tanıdığı zengin bir kimseye sadaka verdiğini görmesi o kimsenin fakirleşip sadakaya muhtaç kalmasına delalet eder. Sadaka belanın define, hastanın afiyet bulmasına, rızka ve hayra delalet eder. Sadaka doğruluğa delalettir. Sadaka olarak verilmesi caiz olmayan ölü havyan eti ya da şarap gibi şeylerle sadaka ver­diğini gören kişi, kendi malı ya da başkasının malı hususunda tedbiri elden bırakmasına delalettir.
Rüyada güzel bir sadaka verdiğini gören kişi, hayvan besleyen kişiler­den ise, o hayvanlarda bereket olur. Ziraatla uğraşan kişilerden ise, ekini gelişir ve bereketlenir. Zinekar bir kadına sadaka verdiğini görmek, o zinekar kadının tövbe etmesine delalet eder. Hırsıza sadaka verdiğini görmek o hırsızın hırsızlıktan el çekmesine delalet eder. Bazen sadaka haset-çinin zelil kılınmasına ve düşmanların sindirilmesine delalet eder. Gizli sadaka günahların bağışlanmasına ya da sultana ya da âlimlere yakın ol­maya delalet eder.
Kendisinden sadaka istediğinde verdiğini gören kişi, âlim ise insanlara ilim öğretir. Sultan ise toplulukları yönetmesine delalettir. Tüccar ise in­sanların onun ticareti ile faydalanmasına delalet eder. Sanatkâr ise çıra­ğına sanat öğretmesine delalet eder. Bir fakiri yedirdiğini gören kişi, kor­kuda ise, korkudan emin olur ve sıkıntılarından kurtulur. Kâfir olan kimseyi yedirdiğini görmek düşmanını kuvvetlendirmeye delalettir. Sadaka bazende teşbihe, kabir ziyaretine ve hayır işlerine delalet eder. 1530Rüyada sadaka görmek (12608) defa okundu.
Benzer rüya yorumları:

sadaka için yapılan yorumlar
Yazan: selvinaz yazıcı (2013-09-09 08:51:54)

rüyamda bir çocuk gördüm 9-10 yaşlarında biri diyorki bak buna ver sadakanı bu çok muhtaç çocuğa bakıyorum üstünde kalın yırtık kazak üstü başı dökülüyor çocuk bana öyle bi bakıyorduki çok acıdım. benim adağım vardı dedimki doğru düzgün bir işe girersem bi çocuğa yardım edicem ogün doyurup üstüne başına bişi alıcam demiştim işe girdim ama adağımı yapmadım heniz acaba uyarımıdır bu yoksa başka bir anlamımı vardır. ruhi durumum nişanlıyım dünde rüyamda nişanlımla tartışııp alyansımı çıkarıp atıyordum ona..Yazan: muradiye (2013-03-29 11:24:23)

okuldayım yanıma yaşlı birteyze geldi bana yardım istedi ben yardım etim bana allah razosun dedi sonra benim yanıma eltim geldi bana alla rızasi için ben yardım ettim ama o inkaretti benburüyanın anlamı bilmek istiyorumBu rüyaya yorum yazmak veya kendi rüyanızı yazmak istermisiniz?


Adınız :

E-posta :
(Epostanızı diğer kullanıcılar göremez)

Yorumunuz:


reklam - gizlilik