Rüyanızda gördüğünüz nesneyi yazıp ara butonunu tıklayın

Rüyada terazi görmek


Rüyada Terazi Görmek
Rüyasında terazi gören kimse önemli bir konuda hakemlik yapar ya da karar vermek zorunda kalır. Rüyada terazi ve ölçek görmek iman güzelliğine, söz ve işinde adaletten ayrılmamaya, varsa borcunu ödemeye, adağını yerine getirmeye, usta yahut mühendise delalet eder. Rüyada terazi görmek, önemli bir konuda karar vermesi gerektiğini işaret eder. Rüyada terazi görmek, hakim ile yorumlanır. Rüyasında yeni hassas ve doğru tartan bir terazi görmek, o yerde dindar ve adil bir hakimin bulunduğuna işarettir. Terazinin kefesi hakimin kulağı; kefeye konulan dirhemler hakime getirilen davalar; terazinin oku davacılar arasında hakimin adaletini gösterir.

Rüyada terazi ile bir şey tartmakTeraziyle bir şey tarttığını görmek kendisiyle ilgili önemli bir karar verecek demektir. Teraziyi boş iken bir tarata meyil etmeyip, doğru durduğunu görmek, hakimin insafına ve adaletine delildir. Teraziyi doğru ve iyi tartar görmemek, o yer hakiminin adaletsiz ve insafsız oluşuna işarettir.
Kirmaniye göre, rüyasında terazi okunun kırıldığını görmek, o yer hakiminin ölümüne delalet eder.
Cafer-i Sadıka göre; rüyada terazi görmek altı şekilde tabir olunur: Hakim, alim dindar bir kişi, mühendis, doğru hüküm, eğri hüküm. Bir başka rivayete göre de: Rüyada terazi görmek, fakir için zenginliğe işarettir. Rüyada görülen terazi, imana, sözünde ve işinde adalet etmeye işarettir. ölçek bazen de içinde bulunan şeyi muhafaza ettiğinden dolayı zevceye işarettir.

Değirmen terazisi görmekRüya sahibi kendisi temiz, kazanç, hareket ve himmetçe (düşünce olarak) bayağı bir kimseye işarettir. Altın terazisi görmek, korurum veya dilsiz bir çocuğa işarettir. Bir kimse elinde terazi olduğunu görse, o kimsenin sünnete uygun bir şekilde hareket ettiğine isarettir. Rüyada Allah (C.C.)in, kendisine, hesaba çekerek amellerini teraziye bıraktığını ve iyiliklerinin kötülüklerine galip geldiğini gören kimse, dünya işlerinde, nefsini ve amelini hesaba çeker ve onun için Allah (C.C.) katında büyük bir ecir ve sevap vardır.
Kıyamet terazisi sırların meydana çıkmasına, delil getirmesine, ferahlık ve sevincin meydana gelmesine, düşmana galip gelmeye, adalet ve insafa işarettir. Rüya sahibi mahkeme halinde bulunsa ve amel terazisi ağır gelse, mahkemeden kurtulur. Eğer amel terazisi hafif gelirse, zarara düşer. Terazi mutlaka alim ve Kuran gibi kendisine uyulan ve onunla hidayete erişilen her şeydir. Bazen terazi, rüya sahibinin diline işarettir. Bundan dolayı terazide görülen doğruluk ve bunlardan başka şeyler, rüya sahibinin doğruluk, yalancılık, hiyanet ve emniyetine aittir. Rüyasında terazi görenin, önemli bir konuda tarafsız karar vermesi gerekecektir. Elinde teraziyle bir şey tarttığını gören kendisiyle ilgili önemli bir karar verecektir. 2849Rüyada terazi görmek (2301) defa okundu.
Benzer rüya yorumları: rüyada değirmen terazisi, rüyada terazi ile bir şey tartmak, rüyada altın tartan terazi

terazi için yapılan yorumlar

Bu rüyaya yorum yazmak veya kendi rüyanızı yazmak istermisiniz?


Adınız :

E-posta :
(Epostanızı diğer kullanıcılar göremez)

Yorumunuz:


reklam - gizlilik