Rüyanızda gördüğünüz nesneyi yazıp ara butonunu tıklayın

Rüyada yazı yazmak görmek


Rüyada yazı yazmak : Şike yapmaya işarettir. Rüyada yazı yazan birini görmek şike yapan biri anlamına gelir.

Rüyayı gören kişi yazı yazanın kendisi olduğunu ve bu yazıyı beğenmesi, hata ve günahlarına kefaret olarak tövbe etmesine bir daha böyle şeyler yapmamaya karar vermesine, içinde bulunduğu toplum ile kendisi arasında herşeyi inkarına yorumlanır.

İbn-i Sirine göre; Rüyayı gören kişi rüyasında kitap yazdığını görmesi, haram mala sahip olacağına işarettir. Kitap yazdığını görüp de onu tamamlayamadığını görmek, işlerini eksik yaptığına işaret eder. Bir kimsenin Kuran-ı Kerimden bir ayeti gömleği üzerine yazıyor görmesi, dinine özenle sarılmasına, sol elle yazmak ise, çirkin işler yapmaya işarettir.

Rüyada okuma yazma bilmediği halde, yazı yazdığını gören, hile ile geçimini sağlar.

Alim veya katip olan bir kimsenin rüyada , yazı yazdığını görmesi, hayır ve menfaate, rızk genişliğine, eğer bir iş başında veya memur ise berekete yorumlanır, Allahın Kuranda belirttiği hükümlere aykırı bir yazıyı yazdığını görmek hayırlı değildir.

İsmail El-Esasa göre;
  • Yeşil mürekkeple yazı yazdığını görenin ibadeti artar ve dünyada mutlu olur. Eğer kötü bir kişi ise vefat eder.
  • Kan ile yazı yazdığını görmek faizle para aldığına ve sonunda bu parayı ödeyemeyerek mallarının elinden çıkacağına delalet eder.
Bazılarına göre, rüyada yazı yazmak, işlerinin yolunda gitmesine ve arzularının yerine gelmesine yorumlanır. Rüyada yazı yazdığını fakat kağıt üzerinde yazının görünmediğini gören, eğer bir işte çalışıyorsa, o işinden atılacağına; çalışmıyorsa bir musibete uğrayacağına işarettir.

Güzel yazı yazdığını gören, dünyasının ve din işlerinin düzelmesine çalışır. Birinin kendisi için kağıt üzerine yazı yazdığını görmesi, murada, hayır ve menfaate yorumlanır.

Bazı tabirciler rüyada sol eliyle yazı yazdığını görse, o kimsenin gayrımeşru bir çocuğu olur veya onun doğacak çocuğu sair olur, dediler.
Kendisi hakkında bir kitap yazıldığını ve orada yazılanların ne olduğunu bilmese, o kimseye Allahın farz kılmış olduğu şeylerden üzerinde borç bulup onu tembellik yapıp yerine getirmediğine işarettir.

Bir kimse kendisi hakkında bir şey yazıldığını ve yaznın da mahiyetinin ne olduğunu bildiğini görse, o katip onun hakkında hainlik eder. Ve onu dince şaşırtıp sapıklığa sürükler.
Bir kimse rüyada güzel yazı yazamadığını görse, o kimsenin keder ve sıkıntı içinde bulunduğuna ve Cenab-ı Hakkın yardımı ve bir hile ile yakında o sıkıntıdan kurtulacağına işarettir. Bir kitap yazdığını gören kimse, basit bir hastalık geçirir ve malından bir şey eksilmez.

Bir kimse rüyada yazı yazmaya çalıştığını ve güzel yazı yazmadığını görse, o kimsenin düşeceği korku ve zahmet içinde güzel bir şeye erişeceğine işarettir. İyi yazı yazdığı halde rüyada iyi yazı yazamadığını görse, bu rüya o kimse hakkında kötü ve çirkin olup onun işsiz kalmasına korku ve mesakkata düşmesine işarettir.

Bir kimse rüyada bir kitap yazdığını ve onu ikmal edemediğini görse, o kimsenin işi ve ihtiyacı tamamlanır. Eğer kitabı tamamlayamadığını ve tamamlaması da mümkün olmadığını görse, o kimsenin işi noksan kalır. 3280



Rüyada yazı yazmak görmek (3020) defa okundu.
Benzer rüya yorumları: yazmak, kitap yazmak

yazı yazmak için yapılan yorumlar

Bu rüyaya yorum yazmak veya kendi rüyanızı yazmak istermisiniz?


Adınız :

E-posta :
(Epostanızı diğer kullanıcılar göremez)

Yorumunuz:


reklam - gizlilik