Rüyanızda gördüğünüz nesneyi yazıp ara butonunu tıklayın

Rüyada yol görmek


Rüyada yol görmek birden fazla şekilde yorumlanabilir. rüyada gördüğünüz yolun özelliklerine göre yorumlarda ciddi değişiklikler olacaktır. Patika yol, tali yol, toprak yol veya yolun uzunluğuna göre aşağıda rüya tabirleri bulunmaktadır

Rüyada taş/toprak veya daracık bir yolda yürümek hayatınızda bazı kavgalar yaşayacağınıza delalettir eder. Rüyada yolda yürüdüğünüzü ve bu yolun kenarlarına çiçekler dikilmişse uzun vadeli bir ilişkinizin biteceğine delalettir. Ferah, aydınlık güzel bir yol sonu hayırlı ve sevinç verecek bir yoldur. Gördüğünüz rüyada yol yeşilliklerle dolu ve ağaçlıklı ise bu kısmete işarettir..

Tek şeritli ve düz yol şeriata (İslam dini ve bu dinin koyduğu prensiplere), tali ve çok yollar dine sonradan sokulan bidat ve hurafelere. Anayola çıkan tali yol, insanı hakka götüren iş ve fiillere, doğru yolu bulmaya. İslamla şereflenmeye, günahları terk etmeye. Yol olduğu halde bunun dışında yürümek dinen bozukluğa. Yolunun kesilip, eşyalarının alınması dostundan dolayı sıkıntıya girmeye.

Doğru yol Kurana ve Peygamberimizin (s.a.v.) sünnetlerine, bir mürşide, şeyhe yahut öndere uymaya. Böyle biryol günahkar için tövbe etmeye. Çeşitli yollar, insanı istikametten alıkoyan bidatlere ve sıpık görüş ve düşüncelere ya da iki şey arasında tereddüt etmeye. Yol, sanatta kendine özgü ekol oluşturmaya, ilerlemeye. Yoldan çıkmak haktan uzaklaşmaya, yolunu kaybetmek sapıklığa, terar bulursa selamete ermeye. Yoldaki zararlı şeyleri kaldırıp atmak hayır işlemeye, yola işemek yahut zarar verici şeyler atmak insanları eli ve diliyle incitmeye, Gizli yol gurur ve kibire delalet eder.

Rüyada dar veya taşlı yolda yürümek, bazı kavgaların başınızdan geçeceğine işaret eder. Kenarları çiçekli bir yol görmekse, aşk yaşamınızda güzel bir ilişkiye başlayacaksınız demektir. Rüyada yol ve cadde görmek, hayra delalet eder. Büyük ve geniş bir cadde hidayete, eğri büğrü, arızalı yollar, küfür yollarına delalet eder. Yolda kolaylıkla yürümek, eğer yol cadde ise, tevbeye nail olarak hidayete; zorla yürümek hidayete davet edildiği halde, gitmemekteki ısrara; caddeden küçük ve eğri büğrü yola geçmek. İslamdan uzaklaşmaya, küçük ve zor yoldan büyük caddeye çıkmak, genişliğe ve aydınlığa işarettir.

İki tarafı büyük ağaçlarla bezenmiş bir cadde görmek, yahut böyle bir caddede yürüdüğünü görmek, İslam alimlerinin himayesinde bulunmaya; caddenin kenarındaki ağaçlardan birinin devrildiğini veya kurumuş olduğunu görmek, alimlerden birinin ölümüne; o ağaçlardan bir veya birkaç dal koparmak, bir alimin ilminden faydalanmaya; bir rivayete göre de bir alime zarar vermeye; caddenin kenarına bir ağaç dikildiğini görmek, sonradan alim olacak bir çocuk yetiştirmeye; caddenin kenarındaki ağaçlara su vermek, ve kurularını temizlemek gibi hizmette bulunmak, ilim adamları ile sohbet edip onların hizmetlerinde bulunmaya; cadde kenarındaki ağaçları temiz, sade ve yeşil yapraklarla süslü görmek, o yerde ilim adamlarının itibarına; ağaçları kurumuş, solmuş ve toz içinde görmek, ilim adamlarına saygı ve itibarda kusur edilmeye delalet eder.
Cadde kenarında dikenli çalı görmek, ilim adamları ile tabir olunur. Bir dikenli çalının büyük ve güzel bir ağaca dönüştüğünü görmek, kötü birinin iyiliğe dönüşüne işarettir.
Abdülgani Nablüsiye göre, rüyada yol, şeriat ile tabir olunur. Rüyada yolun üzerinde değil de başka tarafinda yürüdüğünü gören, delalete düşer.

Yolda karşısına bir yol kesici çıkıp da eşyasını aldıklarını gören, bir dostu tarafından zarara uğrar. Taşlık bir yolu hükümetin açması ve düzeltmesi o yerde adaletin geçer olmasına delalet eder. Doğru yol ve cadde, rüyası, Allahın kitabına, sünnete inananlarla tabir edilir, öyle bir cadde üzerindeki kendini gören hidayete erişir, asi ise tövbe edip halini düzeltir, kafir ise İslam olur.

Çeşitli yollar görmek, karışıklığa; birbirine benzer yollar görmek, küfür ve gamma delalet eder. Bir başka rivayete göre de: * Rüyada tek şerit halinde yol görmek, şeriata, çeşitli yollar dinde olmayan bidatlara işarettir. Rüyada yolun dışında yürüdüğünü gören kimsenin, dini bozuktur. Rüyada yolu kesildiğini ve eşyalarının alındığını gören kimse, dostundan dolayı sıkıntıya girer. Rüyada devlet reisinin sarp bir yolda yürüdüğünü görse, o yerde adalelinin icra edileceğine işarettir.

Rüyada görülen doğru yol, Allahın kitabına, peygamberin sünnetine veya bir şeyhe ya da bir lidere uymaya işarettir. Eğer rüyayı gören günahkarsa, tövbe eder. Kafir ise, müslüman olur. Çeşitli yollar, iki şey arasında tereddüt etmeye ve adamı sapıklık, bidat ve küfre götüren şeylere işarettir. Yol, sanatta bir ekol kurmaya, ilerlemeye ve kötü bir eser bırakmaya işarettir.
Denizde yol göstermek, sıkıntıdan kurtulmaktır. Yol, kocaya gitmiş bir kadındır. Yol, helalinden olan bir kazançtır. Yol, insanın ona uymakla kurtulacağı doğruluk ve herkesin gideceği ölüm yoludur. Rüyada yol üzerinde doğru bir istikamete doğru gittiğini gören kimse, dünya adamı ise kazançlı bir ticaret yapmaya başlar. Rüyada görülen gizli yol, kibir ve bidattir. 5135Rüyada yol görmek (212270) defa okundu.
Benzer rüya yorumları: cadde, yolda yürümek, yolculuk, yolluk

yol için yapılan yorumlar
Yazan: Gulay ciloglu (2017-01-30 22:23:13)

Ruyamda annem ve ben yagmur yagiyor disarda yoldayiz.ara yollar camurlu.biz tam kenarindan cikip temiz yokus yukari yola ciktik.Yazan: Merve ÜNSAL (2016-09-06 10:03:32)

rüyamda arkadaşlarla bir evde oturuyordum daha sonra evden çıkıyorum sevdiğim ile düz bir yolda yürüyordum yanlız arka arkaya gidiyorduk benimle konuşmuyordu ama gördüğüm yol çok güzeldi lütfen yorumlarsanız eğer sevinirimYazan: sebile (2016-05-18 09:56:22)

Ruyamda kizim toprakli yolda geliyorken iki etrafi yeşil bugday tarkasinin ortasinden geliyor görmekYazan: serpil (2015-01-04 10:55:18)

Ben rüyamda okul servisine biniyorum sonra servise yolcular biniyor şoför oyolcuları tanıyor sonra amca bizi okullara dagitmiyor bir yerde 3arkadaş bizi indiriyor 2arkadasim benden uzaklasiyor sonra tekrar ayni yerde bir tane daha arkadasimi indiriyor biz beraber köprüye kadar gidiyoruz orda arkadaşım benden ayrılıyor sonra sınıfındaki olan arkadaşimla karşılasiyorum beraber köprüden geçecektik köprü ve yolda çatlaklıklar var arkadaşim çatlak yoldan gidiyordu yol çok darve çok kötü ben arkadaşımı takip ediyordum digerdiğer yoldan gitmeyi tercih ettim o yol biraz daha iyiydi lütfen cevap yazınız neye işaret gördüğüm rüya kafam çok karışıkYazan: fedail (2014-10-12 16:37:53)

Ruyada yolu bir doktorla birtarafdan diger tarafa gectigini gormek ne demekdir ?Yazan: tuğçe derya toy (2014-10-10 11:30:52)

Rüyamda biryere gitmem gerekiyordu. Servis yada minubuse bindim tam hatirlamiyorum neye bindigimi bi sokaga girdik yolun sonu yoktu. Yani son surat giderken bi anda yol bitti ucurumdan dustum minubusle birlikte. Bu ruyamin tabiri nedir beni ürkütüyorYazan: necla (2014-05-24 14:55:53)

rüyamda arbayla bir yere gidiyordum. nereye olduğunu bilmiyordum ama yol deniz kenarın dan gittiği için toprak kayması gibi bir şey olmuş deniz yolumu kesmişti etrafa haber verdim ama artık korkuyordum arkadaşım tanıdığı bir askere haber verdi yolu açması için o sırada uyandım.Yazan: pervin onem (2014-03-19 20:04:53)

Ruyamda asvalt bir yol kenarindaydim yanimda 3kisi vardi karsi taraf kalabalikti beni cagirdilar cam agaclarinin altinda otururken yilan gosterdiler bunu yok edelim dediler olu bosver dedim yagmur sakin yagmaya basladi yolda tiraktorde insanlar gordum giderlerken sofor dustu ayni anda bir evde kadin gordum oda yataktan dustu bu neyi anlatirYazan: SEZGİN (2014-01-12 22:15:40)

YILDA BİR KAÇ KEZ GÖRÜYORUM.BAZEN TOPRAK BİR YODA YÜRÜRKEN .BA

Yazan: oznur (2014-01-09 22:12:26)

Ruyamin ruya oldugunu farkettim. Uyanmadan once biraz dolasmak ve kesif yapmak icin ne kadar vaktim olduguna dair bir fikrim yoktu. Ama yine muhtemelen azdi. Yanlis ve hos olmayan bir arayis icindeydim. Ruyanin verdigi antireel dunyada. Dedim ya ruya oldugunu anladigimda kardesim ve arkadasimla gittigimiz yolda bi bahane araci durdurdum.gercek olmayan bir kardes ve arkadastansa etrafi kesfetmek cekici geldi.neyse derken bir adami ariyordum. İki kisi gordum bir kiz ve adam o degildi. Ve derken iki kisi daha. Bu iki adam esmer ve sakalliydi. Hoslanmadim onlardan. Ama geri dondum . Bir koprunun hemen on tarafinda altta duruyorlardi. Biri beni ahmet dergahi ya da ahmet mescidi ya da ahmet ismiyle dini bir yere cagirdi. Pacalari kisa eski bi adamdi ama o an duygulandim ve kabul ettim teklifini. Dostca kardesce bir teklifti. O yere vardik. Merdivenlerden ciktim. Kapinin onune geldigimde bir mahcubiyet ve huzur vardi.bes yedi ya da on basamak sonra kapinin hemen onundeydim. Yerden yarim metre kadar yukarda bas asagi asili kaldim ama korkarak degil. Mahcup huzurlu ve enteresan. Kapiyi calmakla acilmasini beklemek arasindayken uyandim.Yazan: mehmet zakir öztürk (2013-12-17 15:25:17)

bu gece bir yoldan giderken arabamla aniden karanlık bir yola girdım güz güzi gürmiyor ama yayandım anide ikikışi önümde gitığıni gürdüm kari kocaydi kadının kacasi bana kızdi neden karıma yaklaşiyorsun bende o bayan anam bacidır diye cevap verdımYazan: yeliz (2013-12-16 16:59:06)

bende taşlı yolda yürüyordumYazan: Neko (2013-12-10 23:57:35)

Rüyamda yolda yürümüyordum ama karlı bir yolda servisle gidiyordum sanırım. Karlımı değil mi pek emin değilim. Ama karlı gibiydi sanki.Yazan: FATİHTOSUN (2013-11-11 15:32:00)

ŞEHİRE YOLCULUKYazan: Dersimm (2013-07-24 02:34:45)

Ruyamda yolun baslangincada ve yol iki ye ayruliyordu sag taraftan iki bayan geldi aman burdan gidersen vazla birsey bulamazsin/gorenesin yol cok uzun obur taraftan gir sol tarafsa cok memnunduler bu yok kisa ve cok guzel bense dusunup hangi yolda gitsem , bana yorumlarsaniz sevinirim simdiden cok tskYazan: mustafa gazi (2013-06-30 17:20:01)

Benim bir ruyam... Belediye otobüsünde giderken önce yol yokuş aşagı biraz dikleşir, sonra neredeyse 85 derece bir yakuştan aşagı inmeye başlar. bu arada otobüste hiç kimse bagırmaz bir ara otobüs sanki havada asılı gibi kalır akabinde paraşüt gibi yere iner. Kimsede yara alacak bir tehlike olmamıştır. Sağ salim aşağıdaki yola indik.Yazan: sait (2013-06-27 15:56:14)

Cok buyuk ve cok virajli yok cokda uzun yolYazan: Kenan (2013-06-21 15:50:46)

Bunu doğrulaya mam ki bu benim üstümde kalırYazan: sebiha khrmna (2013-06-21 10:53:29)

ruyamda kar kuvetli firtina gordum ve ben icerideyim kapiyi aciyordum ve cok korkumu endisemi oylebiseyler arabanin devrildiyinide goruyordum ve basbakanida goruyordum beni basiyla cagiriyorduYazan: Yasin (2013-04-10 20:29:05)

Rüyamda Virajlı Ne anlama geliyor acaba öğrenebilirmiyim bir arkadaşımla beraber virajlı yollardan gidiyordukBu rüyaya yorum yazmak veya kendi rüyanızı yazmak istermisiniz?


Adınız :

E-posta :
(Epostanızı diğer kullanıcılar göremez)

Yorumunuz:


reklam - gizlilik