Rüyanızda gördüğünüz nesneyi yazıp ara butonunu tıklayın

Rüyada zelzele görmek


Zelzele deprem demektir, rüyada zelzele görmek belaya işarettir. Başınıza çok büyük belalar geleceğine işaret eden kötü bir rüyadır. Rüyada zelzele oldugunu ve her tarafin yıkıldığını görmek, devlet büyüğünden gelecek bir felakete işaret eder.
Zelzele görmek, bazı yorumculara göre yolculukla da yorumlanir. Bir dagin zelzele ile yer degistirdigini görmek, bulundugu yere bazi ilahi felaketlerin gelecegine isarettir. Zelzele ile evinin yikildigini ve içinde ev halkindan sadece kendisinin kurtuldugunu görmek, ecelinin yaklastigina delalet eder. Rüyada bir yerde bir zelzele oldugunu ve bu yüzden insanlarin saga sola kaçistiklarini, ve bazi kimselerin yere gömüldüklerini görmek, o yer halkina zahmet ve zorluk verecek büyük bir felaketin gelecegine delalet eder. Rüyada yerin sarsildigini ve evlerin yikildigini görmek, devlet tarafindan bazi mallara zam yapilacagina ve bundan halkin büyük sikintiya ugrayacaklarina yorumlanir. Bir baska rivayete görede: Rüyada görülen zelzele korkuya isarettir. Bazilari da bilinen bir yerde meydana gelen zelzele bir yerden bir yere göç etmeye isarettir, dediler.
Rüyada herhangi bir dağın sarsıldığını veya yerinden ayrildiktan sonra tekrar yerine geldigini görse, ora halkina siddet ve korku isabet eder. Bir kimse rüyada bir yerde zelzele oldugunu ve orada birtakim insanlarin yere battigini ve birtakiminin da kurtuldugunu görse, devlet baskani oraya gelir. Bazdan da bu rüya, siddetli bir hastaliga isarettir, dediler. Yer sarsintisinin oldugu yerde devlet baskani halka zulmeder. Bir kimse rüyada yerin sarsildigini görse, o kimsenin is ve geçiminde meydana gelecek canliliga isarettir. Rüyada yerin sarsildigini görse, bir taraftan o yere inecek belaya yahut orada meydana gelecek dolu, kitlik veya siddetli korkuya isarettir. Rüyada görülen zelzele feryat etmeye, karmakansik sözlere, can sikici haberlere ve sirlarin meydana çikmasina isarettir. Bazen de zelzele hastalik sebebiyle ölümden kurtulmakla beraber halkin düsecegi izdirap ve kedere, eger duvarlar yikilirsa ölecegine isarettir. Bazen de zelzele, rüyayi gören şahsin ölecegine isarettir. Rüyada kitlik olan bir yerde meydana gelen zelzele ziraatle o yerleri ihya etmeye ve denizde yolculuk yapmaya, dans, oyun ve deniz yolculugunu terketmeye, hanimlar tarafindan görülecek sikintiya isarettir. Rüyada görülen zelzele, eger bostanda olursa mahsulatin çok olacagina ve yaz yemislerinin bolluğuna isarettir. Zelzele köyde meydana gelecek fitnelere isarettir. Rüyada zekzele olduğunu görmek; azap ve kedere düşeceğinize işarettir. 2553Rüyada zelzele görmek (29308) defa okundu.
Benzer rüya yorumları: deprem, sarsıntı

zelzele için yapılan yorumlar
Yazan: cafer cetin (2013-05-27 20:56:37)

bulundugum binada deprem oldu bu nedirYazan: feime (2013-03-07 08:34:08)

ruyamda zerzele olduni gordum is yerindeki raflarini ayrildini gördum cok insanin saklandiklarin ve kactiklarini gordum zerzele sadece bir kac dakika surdu sonra ersey normale dondu ama ben cok korkmusunYazan: Gökhan tunç (2013-03-04 10:52:42)

Kayseri Rüyamda is yerımde deprem olduğunu ve yer herin yıkıldığnı binaların çöktüğunu gördum çalısanların kaçtığını ve bır yandan sel bastığını gördüm ve ayrı ayrı bazı kısımlar da yerin yarıldğnı ve içinden lavlar atesles çıktığnı gördüm ama hç kimseyi ölü olarak görmedm manası nedir ajebYazan: fatma (2013-02-11 16:29:32)

bizim mahalledeki karşı apartman o an deprem oluyor apartman yıkılıyor bizim ev sağlamama yol kocaman yarılıyor korkuyorum bizimkiler bişey olmuyor komşular yoklar ortadaYazan: aydın (2013-01-21 07:27:47)

rüyamda deprem olduğunu çalıştığım işyerinin yıkılmadığını ama çoğü binanın yıkıldığını gördümYazan: zeynep (2012-04-09 07:46:09)

rüyada,zelzele oluyor üst katlar yıkılıyor ben alt kattayım benım evım yıkılmıyor ve üst kattakı komsular benım evıme sığınıyorYazan: sevda araz (2012-03-15 21:19:29)

eşim hastalanıyor. eşimi iki arkadaşımla omzumuzda eve götürürken kare şeklinde demire dönüşüyo ve arkamızdan kayınvalidem eşimin hastalandığına çok seviniyor bunun anlamı nedir ?Yazan: sezgin (2012-03-13 09:45:18)

rüyamda kar yağdığını ve arabamın içinin kar dolu olduğunu gördüm lütfen yorumlarsanız sevinirim iyi çalışmalarYazan: sezgin (2012-03-13 09:39:37)

rüyamda saçlarımın bem beyaz olduğunu gördüm 33 yaşındayım lütfen yorumlarmısınız.Yazan: emine (2012-02-22 10:33:20)

kendi evimizde kızkardeşimle oturuyorduk birden ev sallanmaya başladı deprem olyor dedim bşımızın üzerine minder koyup masanın aldına girdik bir iki saniye sürdü ve durdu hic bir şey olmadı yorumu cok merak ediyorum.Yazan: Yeliz (2012-02-17 09:32:26)

Rüyamda zelzel olduğunu ve yeryüzünün altındaki toprak açılarak.Büyük simsiyah bir boşluk oluştuğunu gördüm. Ailem ve etrafımdakiler kurtuldu. Kendimizi yüksek bir dağın tepesinde karların içinde gördüm kurtulanların hepsiyle beraber. Tam o sırada ayağımızın yanında temiz içme sutu akıyordu o sudan içtim. Suyu içtikten sonra uyandım.Yazan: Türkan (2011-12-26 22:36:58)

Bazen uyuyorum ama uyanıgım gbi zelzele oluyo yatak sallanıyo ama ruya oldugunun farkındayım ama uyuyorumda anlamadım nasıl bsy oldugunuBu rüyaya yorum yazmak veya kendi rüyanızı yazmak istermisiniz?


Adınız :

E-posta :
(Epostanızı diğer kullanıcılar göremez)

Yorumunuz:


reklam - gizlilik