Rüyanızda gördüğünüz nesneyi yazıp ara butonunu tıklayın

S Sözlüğü


rüyada saat görmek
saatin kaç olduğuna itibarla dirhem ve dinarlara delalet eder. Dualara icabet edilen (Cuma namazı vakti ve zikir vakitleri gibi) bir zamanda olduğunu görmek kötülüklerin gitmesine fakirin zenginle ..

rüyada sabah görmek
kötü bir halde olan kimsenin sabah olduğunu görmesi günah işlemeye ya da küfre delalet eder. Sabah vakti görmek çift­çiler için zarara delalet eder. Bir şeyi kaybettiğini ve sabahın doğuşu esna­sında ..

rüyada sabır görmek
hayra iyi hale selamete afi­yete ve zafere delalet eder. (İşte onlara sabretmelerine karşılık cenne­tin en yüksek makamı verilecek orada hürmet ve selamla karşılana­caklardır.) Nablusi ( rahmet ..

rüyada sabun görmek
şifaya kavuşmasına ya da tevbe etmesine ya da sıkıntısı gidermesine ya da bor­cunu ödemesine delalet eder. Bazende sıkıntıların gitmesine delalet eder. Çünkü sabun kirleri giderir tertemiz yapar. Kir ..

rüyada saç görmek
aşırı uzaması erkek için gam ve kedere kadın için hoş geçime değerli olmaya nefsine hakim olmaya Erkeğin başını tıraş etmesi hacca yolculuğa şeref ve itibara makam ve mevkiye;Devlet memurunun ..

rüyada saç örgüsü görmek
diğerleri için şerre alametle delalet eder. Nablusi (rahmetullahi aleyh)'in yorumu ise: Saç örgüsü kadınlar ve ger­çekte saçını ören erkeklerin dışında işlerinin çıkmaza girmesine ve çok mik­tarda b ..

rüyada sad suresi görmek
doğru bir yeminle yemin eder ve günahından tövbe eder” ..

rüyada sadaka görmek
hastanın afiyet bulmasına rızka ve hayra delalet eder. Sadaka doğruluğa delalettir. Sadaka olarak verilmesi caiz olmayan ölü havyan eti ya da şarap gibi şeylerle sadaka ver­diğini gören kişi kendi ..

rüyada saf suresi görmek
Rüyada Saf suresini veya ondan bir parçayı okuduğunu görmek; sebat ve murakabeye Allah yolunda şehit olarak vefat etmeye işarettir. İbni şirin (rahmetullahi aleyh)’in tabiri: Rüyada Saf sûresini ok ..

rüyada saffat suresi görmek
düzgün edepli itikada ve itaatkar ve hayırlı bir evlata işarettir. İbni şirin (rahmetullahi aleyh)’in tabiri: Rüyada Saffat suresini oku­duğunu gören kimseye Allah Teala yakini iman sahibi itaatkar ..

rüyada sahil görmek
düşünerek karar vermek yerine hızlı kararlar verdiğine ve bu neden dolayısı ile çok büyük kayıplar yaşadığına işaret etmektedir. Rüya sahibinin bu fevriliklerinin hayatını genel anlamda olumsuz et ..

rüyada salça görmek
islerinizin iyiye gidecegine yorumlanır. bir yemegin uzerine dökulmus salça hileli bir durumu kötulugu gizlemek demektir. Rüyada salça görmek ölüm haberi olarak yorumlanır. Rüyada salça dert ..
rüyada salyangoz görmek
rüyayı gören kişi için uzun vadede son derece hayırlı ve olumlu bir rüya şeklinde tabir edilmektedir. Rüya sahibinin çok ciddi anlamda hevesli olduğu bir yatırımın içerisinde bulunacağına ancak bu y ..

rüyada savcı görmek
rüya sahibinin içerisinde son derece ciddi bir adalet terazisinin bulunduğuna ve bununla birlikte herkese eşit bir yaklaşım göstererek vicdan sahibi olarak da hareket eden bir kişilik olduğuna delale ..

rüyada sebe suresi görmek
dünyada zühd üzere yaşamaya silah taşımayı sevmeye şecaatli ve atılgan olmaya işarettir. İbni şirin (rahmetullahi aleyh)’in tabiri: Rüyada Sebe suresini okudu­ğunu gören kimse dünyadan vazgeçer ve ..

rüyada secde suresi görmek
dünyada zühd ve takva ile rızıklanmaya Allah indinde kurtuluşa erenlerden olmaya kalbin nifaktan selametine ve tevhide işarettir. İbni şirin (rahmetullahi aleyh)’in tabiri: Rüyada Secde suresini o ..

rüyada sevişmek görmek
güvendiginiz bir insanın size tuzak hazırladığına işaret eder. - Bir kimseyle Allah için seviştiğini görmek ilahi rahmet ve hoşnutluğa hesapsız olarak esenlik yurdunu hak etmeye; - İnançsız biri ..

rüyada sıcak görmek
ya da içecek görmek zorluklarla kazanılan mallara bazende haram kazanca ve bereketin gitmesine delalet eder. Rüyada bir ölünün kaynar su ile yıkandığını ya da ölüye kaynar su içirildiğini görmek ..

rüyada sıcak kara balçık görmek
rüya sahibi için yönelecek hayra delalet eder. Özellikle suyu kaybetmiş yahut fakir olursa kolay ve az bir rızıkla fakirlikten kurtulmaya delalet eder. Bu rüyayı bekar görürse evlenir. Ve kayınbaba ..

rüyada sıcak şey görmek
fazla meşakkatli rızka işarettir. Bazen de haram kazanç ve bereketi iptal etmeye işarettir. Bir kimse bir ölüyü sıcak su ile yıkadığını veya sıcak suyu içtiğini görse o ölünün cehennemde olmasına i ..

rüyada sıcaklık görmek
bereketsizliğe yahut haram kazanca. Sıcak şey yemek ya da içmek üzünttü ve kedere. Hastanın kaplıcada sıcak su içtiğini görmesi şifa bulmasına delalet eder. Ayrıca Bakınız: Isınmak Rüyada hararet ve ..

rüyada sıçan görmek
büyük bir tehlike ile karşılaşacağınıza delalet eder. Ayrıca Bakınız: Fare Nablusi (rahmetullahi aleyh)’in tabiri: Rüyada sıçan tuttuğunu ya da evine sıçan girdiğini gören kimse oturduğu şehirden ..

rüyada sıçramak görmek
İnsana ıstırap veren duruma yada güç ve kuvvet bulmaya. Birinin üzerine atladığını görmek o kimseye galip gelmeye. Yerden göğe doğru sıçramak Mekke ya da uzak bir yere yolculuk yapmaya. Bir yerden bi ..

rüyada sıfır görmek
Rüyada sıfır sayısı rüyayü gören kişinin hayattan beklenilen istenilen şeyin olmayacağına ve hayatının aynı şekilde süreceğine işaretle delalet eder. ..

rüyada sığınak görmek
Sığınak karanlık ise sıkıntı aydınlık ise güven demektir. Rüyada sığınak görmek işlerinizin bozulduğu veya bozulma tehlikesi içinde olduğu için bir kimseden veya bankadan borç almak zorunda kaldığı ..

rüyada sığır görmek
mala şerefe. Semiz ve besili sığır takva sahibi kadına ucuzluk ve bolluğa; sıska ve zayıf sığır kıtlık ve sıkıntıya. Semiz sığır eti aldığını görmek zengin bir kadınla evlenmeye yahut eşinden dünya ..

rüyada sığır çobanı görmek
meyve ve hububattan gelecek rızka bazen de oyun ve dansa delalet eder. Nablusi (rahmetullahi aleyh)’in tabiri: Rüyada sığır çobanı görmek geçimini ekin ve meyveden çıkarmaya bazende raks ve oynama ..

rüyada sığırcık görmek
kendi halinde sabırlı ve helal kazançla geçinen kimseye. Sığırcık bazen iyi emellerle kötülerini birbirine karıştırmaya zengin ve şerefli kimseye az ile yetinmeye memurluğa oyuna. Bu kuşun eti v ..

rüyada sığırgözü görmek
Rüyada Sığırgözü görmek ne anlama gelir bu rüyanın yorumu nedir? Bakınız: Öküzgözü ..

rüyada sığırtmaç görmek
işiniz gereği sizden küçük bir kimsenin emrine gireceğinize bunun belki sizi biraz üzeceğine yorumlanır. ..

Sayfalar:

reklam - gizlilik