Rüyanızda gördüğünüz nesneyi yazıp ara butonunu tıklayın

S Sözlüğü


rüyada sıkacak alet görmek
dünyalığa hidayete ilme süt emziren kadına hapisteki kimsenin kurtulmasına servet yapmak isteyen kimse için bunu gerçekleştirmeye ve diğer hayırlara Sıkacak alet bazen okula tekkeye hamama ..

rüyada sıkıcı görmek
Rüyada sıkıcıyı görmek zengin bir adama delalet eder. Rüyada susam sıkmak malın artmasma delalet eder. Ceviz sıkmanın tabiri de böyledir. Bir şeyi sıkmak vatana delalet eder. Rüyada susamı sıkıp s ..

rüyada sıkılmak görmek
tam tersi oldukça fazlasıyla sevinecektir demektir. ..

rüyada sıkıntı görmek
Kendini sıkıntılı görmek geçim darlığına bir şeyden korkmaya. Sıkıntıdan şikayetçi olduğunu görmek arzu ettiği şeye kavuşmaya. Meşakket hasta için ölüme diğerleri için zahmetli bir işe yahut cihada ..

rüyada sıklamen görmek
Fazla parlak renkli ve çirkin sıklamen aşkla ilgili dedikodu söylentidir. Tatlı renkli güzel sıklamen ise kısa sürecek ateşli bir aşktır. Çirkin tonda sıklamen giyen kimsenin adı çıkabilir. ..

rüyada sıkmak görmek
Bir şeyi sıkmak kişinin yurduna ve orada elde ettiği şeylere; Susam ceviz vb. şeyleri sıkmak mala üzüm sıkmak dinde fesat çıkarmaya ve birtakım şerlere zeytin sıkmak gerçeği araştırıp bulmaya ve i ..

rüyada sıla görmek
Rüyada sılaya gittiğinizi görmek çoktan beri görmediğiniz yakın bir akrabanızı veya arkadaşınızı ansızın karşınızda bulacağınıza işaretle delalet eder. ..

rüyada sıla için iztırap duymak görmek
hanımdan yani eşinden yahut dosttan ayrılmaya fakirlikten zenginliğe delaletle işaret eder. Bununla beraber ağlamak ve ölü üzerine yas tutmak gibi bir durum varsa bu rüyada hayır yoktur olarak yoruml ..

rüyada sıla özlemi görmek
Bakınız: Vatan Hasreti ..

rüyada sıla-i rahm görmek
Allahü Tealanın emri olan sıla-i rahmi ( anne baba ve akrabayı ziyaret etmeyi) yerine getirdiğini görmek uzun ömre ve maddi zenginliğe dinde kurtuluşa ve dünya- ahiret mutluluğuna. Sıla-i rahmi ter ..

rüyada sılayı rahmi terk etmek görmek
Ana baba ve akrabasını ziyaret vazifesini yapmama. Allah (C.C.)in ziyaret edilmelerini emir buyurduğu akrabaların ziyaretlerini rüyada terketmek sapıklığa düşmeye delalet eder. Bazen de rüyada akrab ..

rüyada sınav görmek
geleceginizin çok iyi olacagına isaret eder. Geçici sıkıntıdır. Rüyada bir ise girmeniz veya okuldan diploma almaniz için bir sinava girdiğinizi görmek geçirdiğiniz heyecanli günlerin etkisind ..
rüyada sınıf görmek
Rüyada bir okulun sınıfında bulunduğunuzu görmek çocukça hareketler yaptığınız için etrafınıza itimat vermediğinize zararını ise bizzat çekmekte olduğunuza işarettir. Rüyada sınıf görmek; çocuksu h ..

rüyada sınıkçı görmek
kul haklarına adaletle hüküm veren. Ölçü ve tartıları düzelten becerikli ve olgun başkana delalet eder. Sınıkçı görmek böbürlenmeye zulme ve yılmadan çalışmaya delalet eder. Çünkü sınıkçı kırık ve ..

rüyada sınır görmek
Rüyasında sınır gören kimsenin hayatında önemli bir değişiklik olur. Rüyada sınır kasabalarımızdan birinde bulunduğunu ve sınır kapısını görmek uzun bir zaman için yurt dışına çıkmak mecburiyetinde ..

rüyada sıpa görmek
Rüyada bir eşeğin sıpasını görmeniz çok güzel bir oğlan çocuğunuz veya kardeşiniz olacağına; sıpaya bindiğinizi görmek uzun bir yolculuğa çıkacağınıza delalet eder. Rüyada bir sıpaya binmek çocuğun ..

rüyada sır görmek
Yakın bir zamanda hiç ummadığınız bir yerden elinize bolca bir miktarda para geçeceğine işaretle delalet eder. ..

rüyada sır saklamak görmek
Kişinin Soyunun ve sopunun sülalesinin tüm yakınlarının iyi olmasına temiz nesile ya da bildiğini (ilmini) ehlinden gizlemeye delaletle işaret eder. ..

rüyada sırat görmek
kara ve deniz yolculuğuna işarettir. Köprüden geçerken ayağının kaydığını görmek onun büyük bir işe girişeceğine ve bu işte başarıya ulaşacağına işarettir. Rüyada sırat üzerinde ayakta durduğunu gö ..

rüyada sırat köprüsü görmek
Bu köprü kişinin iyi yahut kötü işlerinin tamamına; sıratta salimen yürüdüğünü görmek dinde sebat etmeye sünnete uymaya ve istikamet üzere olmaya deniz yolculuğuna büyük ve yararlı bir işi başarma ..

rüyada sırları gizlemek görmek
ilmi ehil ve erbabından gizlemeye işaret bazen de rüyada sırları gizli tutmak rüya sahibinin soy ve sopunun iyi ve güzel olmasına işaret eder. ..

rüyada sırma görmek
Rüyada sırma ve sırmalı giysiler fevkalade güzel şeylerin işaretidir. Rüyada sırma veya sırmalı eşyalar görmek parlak bir geleceğe sahip olacağınıza ve o günlerin yakın olduğuna delalet eder. ..

rüyada sırt görmek
(Arka) Rüyada insan sırtı görmek sahibine yardımcı olan veya kendisinden yardımcı olmasi istenen bir kimseye işarettir. Sırt evin dışına veya şehre ya da sahrada olan yola işarettir. Rüyada bel kırı ..

rüyada sırtlan görmek
gaddar ve şike yapan hileli bir düşmana işaret eder sırtlan edepsiz ve sihir yapan koca-karıya işaret eder. Kendini sırtlanla beraber görmek kötü huylu fesat bir kadınla evleneceğinize ama bu evl ..

rüyada sıtma görmek
Sıtma borca güzel elbiseye yahut hamama. Sık sık sıtma olduğunu görmek günahta ısrar ediyor olmaya. Sıtmalı olduğunu görmek sağlıklı ve uzun yaşamaya çok mala ve insanların kendine gıpta etmelerine ..

rüyada sıva görmek
Rüyasında sıva yapan insan olumlu bir adım atarak hayatını geliştirmeye delalet eder.. ..

rüyada sıvacı görmek
İşlerin sağlamlığına üzüntü ve sıkıntının şere ve diğer olumsuz durumların giderilmesine delalet eder. Rüyada sıvacıyı görmek ayıplayıcı ve eza edici münafık bir kimseye işarettir. Döşeme duvar v ..

rüyada sıvı yağ görmek
hastalıklardan şifa bulmaya ve neslinin çokluğuna işarettir. Bol miktarda sıvı yağ mutluluğun habercisidir. ..

rüyada sıyrık görmek
Vücutta ve yüzde sıyrık görmek iyi bir ve çok parayı işaretle delalet eder. ..

rüyada sızlamak görmek
Rüyada bir felaket veya bir musibetten dolayı sızlanarak saç ve sakalını yolduğunu görmek istenmeyen bir işe düşmeye bazen de bela ve felakete delalet eder. Bu rüyada özellikle bağırıp çağırmak ile ..

Sayfalar:

reklam - gizlilik