Rüyanızda gördüğünüz nesneyi yazıp ara butonunu tıklayın

T Sözlüğü


rüyada televizyon görmek
iletişim ve haberleşme araçları haylazlığa işaret eder hazıra konmaya ve yüzeysel ve dünyevi ilgi ve alaka alanlarına dünya ve olup bitenler hakkında gereksiz derecede hassas olmaya delalet eder. ..

rüyada tencere görmek
kuvvete düşmana galip gelmeye kadına Tencere bazen hastaya tahsildara vergi memuruna bakan yahut yargıca. İçinde çorba yemek yahut et bulunan tencere ağız tadı ile yenilecek hayırlı rızka dela ..

rüyada tentene görmek
oya işleme olarak da bilinir halk arasında buna tentene denmektedir. Rüyada tentene örmek yada rüyada birinin tentene örmesini görmeniz hasımlarınızın sizin başınıza bir bela açmaya hazırlandığın ..

rüyada teravih görmek
o güne kadar işlemiş olduğu tüm günahlarının affedileceğini ve Peygamber (SAV) Efendimizin şefaatine nail olacağınıza işaret eder. Rüyada teravih namazını kıldığını görmek Rüyayı kim görmüşse ke ..

rüyada terazi görmek
söz ve işinde adaletten ayrılmamaya varsa borcunu ödemeye adağını yerine getirmeye usta yahut mühendise delalet eder. Rüyada terazi görmek önemli bir konuda karar vermesi gerektiğini işaret eder. ..

rüyada terlik görmek
basit bir rahatsızlık geçireceğinize fakat çok tarafından iyileşerekişinize devam edeceğinize delalet eder. Rüya da terlik görmek mutluluk verecek haberler alacağınıza yorumlanır. Bu rüyayı gören ..

rüyada tesbih görmek
bir kişinin rüyasında Allah ın adını tekrarlayarak tesbih çektiğini görmesi o kimsenin kader ve üzüntülerinden kurtulacağına tutacaüı bütün işlerinde başarı göstereğine ve muradına ereceğine işaret ..

rüyada tevrat görmek
kaybolan kimse ile bir araya gelmeye kaybolan bir şeyin bulunmasına delalet eder. Tevratın değişikliğe uğramamış asıl şeklini görmek Peygaberimizi (s.a.v.) görmeye hikmete ilim ve hidayete ermeye ..

rüyada teyze görmek
Rüyanızda teyzeniniz görürseniz Birçok eleştiri alacaksınız demektir. Rüya da teyzesini gören kişi çok güzel bir rüya görmüstür. Bu rüya beklenmedik bir kişiden size miras olarak çok büyük miktarda pa ..

rüyada tıkamak görmek
Rüyada herhangi bir deliği tıkayıp sıvının yada bir suyun akmasını engelleyen insan parasının çarçur olmasını engelleyecek demektir. Rüyanızda kulak tıkamak gördüyseniz bu tabiri arayabilirsiniz. ..

rüyada tırnak görmek
bu tabir rüyada tırnak kesmek rüyada tırnak çekilmesi veya rüyada tırnak kırılması olarakda aranmaktadır Rüyada tırnak görmek gören için güç ve kuvvete ve varsa düşmanı ona karşı zafer kazanaca ..

rüyada tırtıl görmek
içinde bulunduğu ortamdaki insanlara karşı biraz daha tedbirli davranmasına yorulur. Bulunduğunuz camiada birtakım sözünün eri olmayan yalana tevessül eden ve zararlı insanlar bulunduğu için herkese ..
rüyada tilki görmek
fare gibi küçük hayvanlar olsun yiyerek geçirmektedirler. Dişlerinin çok gelişmiş ve sivri olması sayesinde avlarını kolayca yakalayarak kemirirler. Tilkiler genelde aniden avlarını yakalayıp yemeleri ..

rüyada timsah görmek
onun çok tehlikeli düşmanlara sahip olduğuna işarettir. Eğer timsah sizi ısırdıysa yasamınız tehlike içindedir demektir. timsahı öldurmek dusmanlarınızı alt edeceginize yorumlanır. gizli dusmanları ..

rüyada tiyatro görmek
Rüyada sahnede ya da tiyatro oyununda oynamak genç bir erkek için çok istediii bir seyi elde edeceğine delalet eder. Orta yaşlı birisi için ise yakında birisiyle arkadaşlık edeceğine yorumlanır. Gen ..

rüyada tohum görmek
Çocuğa kendisinden faydalanılan kitaba rızka ve şifaya. Verimsiz yerlere yahut bitmesi mümkün olmayar yerlere tohum ekmek israfa. Tohum ekmek genişliğe rızka ilme güzel sanata insanlarla iyi ge ..

rüyada toka görmek
Rüyada toka görmek neye yorumlanır. Rüyasında toka gören kişi bekar ise evleneceğine veya nişanlanacağına delalettir. Evli ise bir konuda anlaşmaya varacağına işaret eder. Rüyada toka görmek hayırlı ..

rüyada tokat görmek
Kişi tokat atarsa çok güçlenecek ve iyilik yapacak demektir. Tokat yerse yardım alacak demektir. Rüyada birisine bir tokat attığınızı görmek onun yalnız bir yolda olduğuna ve onu bu yoldan alıkoymak ..

rüyada toplu iğne görmek
aslında pek önemli olmayan üzücü olaylara işarettir. Rüyada toplu igne görmek iyilige yönelmeye isarettir. Yaninda çokça toplu igne bulundugunu veya satin aldigini gören kimse hayra erisir. ..

rüyada toprak görmek
rızka ziraate açlık ve tokluğa. Temiz ve güzel toprak üzerine oturmak mutluğa ve yardım görmeye. Toprak bazen din hususunda şüpheye düşmeye yahut insanın varacağı son yere. Hastanın toprak kazması ..

rüyada topuk görmek
sağlamlığı ve ayakta bulunan önemli fonksiyonu ile bilinir. Topuksuz sağlıklı bir yürüyüşün gerçekleşmesi mümkün değildir. Rüya topuğun bu önemli özelliği ile yorumlanmalıdır. Rüyada topuk görmek ..

rüyada torba görmek
banka yada banka gibi hizmet veren biryere bir kişiye para bırakmaya yada vermeye işaret eder. Rüyasında torbadan birşeyler boşalttığını görmek boşuna para harcamaya parayı yada malı ziyan et ..

rüyada tornavida görmek
Rüyada tornavida görmek ne anlama geliyor? Tornavida rüyaları genelde sorunları olanlar için yardım alınacak kişidir diye tabir edilir. ..

rüyada tosbağa görmek
yavaşlığı ve sağlam kabuğu ile bilinen bir hayvandır. Rüyada tosbağa görmek dünya işlerinden el-etek çekmeye Allaha yönelmeye kendini Allaha ibadete vermeye işarettir ve ve ilim ehli bir kimseye iş ..

rüyada tosun görmek
ineğin yetişkin olan erkeğine denir. Tosun duruşu itibariyle cüsseli bir hayvandır. Rüyada tosun görmek ile ilgili detaylar aşağıdaki gibidir: Rüyada sarı tosun görmek hastalığa işaret olduğu gibi ..

rüyada tövbe suresi görmek
Rüyada Tövbe suresini veya ondan bir ayeti okuduğunu yahut üzerine okunduğunu görmek; salih kimseleri sevmeye dinini ıslah etmeye ve fitneden uzak kalmaya işarettir. İbni şirin (rahmetullahi aleyh ..

rüyada traktör görmek
bereket ve bolluğa. Lastikleri aşınmış ve kullanılmaz durumdaki traktör güçsüzlüğe ve işsizliğe ve kuraklığa delalet eder. Rüyada traktör görmek çiftçi için bereket ve bolluğa diğer insanlar için d ..

rüyada traş olmak görmek
uzun zamandan beri aksayan işlerinizin artık yoluna gireceğine; saçlarınızın önünüze döküldüğünü görmek ise pürüzlerin yaşamınızdaki sorunların ortadan tamamıyla kalktığına işarettle tabir edilir. B ..

rüyada tren görmek
yüksek kapasitede yük ve insan taşıyabilmesi sebebiyle ve uzun seyahatler için tercih edilebilen bir araç. Tren bize bilinç altımızda ulaşmayı kavuşmayı veya tam tersi olarak uzaklaşmayı temsil ediy ..

rüyada tuğla görmek
tuğla barınma veya iş için inşaa edilen yapıların düzgün bir şekilde yükselebilmesi için belirli ölçülerde yapılmış sertleştirilmiş kum veya kompozit bloklardır. Aynı zamanda tuğla yapıların yağmur s ..

Sayfalar:

reklam - gizlilik